Choď na obsah Choď na menu
 


Tekutiny

1. 1. 2011

Energia môže zabiť!

Energetické nápoje sú síce trendové a často vás vrátia do života, no môžu aj ublížiť! Odborník tvrdí: Buďte radšej opatrní a s pitím týchto životabudičov to nepreháňajte!

Pracovať či študovať nonstop od večera až do rána? S energetickým drinkom to zvládnem v pohode, poviete si mnohí. Bomby v plechovkách popíjajú nielen športovci a študenti, ale napríklad aj vyťažení manažéri, ktorí potrebujú pracovať dlho do noci. Obsahujú totiž množstvo kofeínu a všelijakých iných podporných látok. Ale pozor, ak dostanete do tela priveľa energie, môže vás aj zabiť! 
Zloženie týchto nápojov je dosť podobné. Takmer vo všetkých je kofeín a taurín, ďalej guarana a občas nejaký vitamín, vysvetlil nám tréner a poradca pre výživu a fitnes. 
Informáciu o tom, koľko sa čoho skrýva v konkrétnom nápoji, by ste mali nájsť na jeho obale. Nesmie tam chýbať ani upozornenie, pre koho sú energetické drinky vhodné, pre koho radšej nie a najmä, aká je rozumná miera ich konzumácie.

Vyberajte podľa vitamínov

Pri našom testovaní sme zistili, že takmer všetky nápoje – až na izotonické – obsahujú tie isté zložky, samozrejme, v odlišnom pomere. Oveľa väčší rozdiel sme videli v ich cene. Ako si teda vyberať? 
Ak kupujete energetické nápoje, vyberajte si podľa toho, aké sú v nich vitamíny. Najlepšie sú tie, ktoré obsahujú vitamíny B3, B5, B6, B12, kyselinu askorbovú či kyselinu listovú.

Vhodné sú najmä na prekonanie únavy. Bývalý športový lekár a v súčasnosti ortopéd  má iný názor – energetické bomby by celkom zakázal! Osobne tieto nápoje neodporúča nikomu. Ak to niekto s ich pitím preženie, môžu mu vážne ublížiť.

POZOR NA MIERU: Energetické nápoje vás postavia na nohy, no ak to s nimi preženiete, narobíte si problémy.

Vražedná kombinácia

Alkohol plus energy drink, konkrétne vodka a Red Bull, je dnes pre mladých v baroch najlákavejším nápojom. Tento mix však odborníci pokladajú doslova za vražedný! 
Je to naozaj nebezpečná kombinácia, pretože alkohol rýchlejšie zaberá a mladí ho nemusia ani vypiť veľa, aby pocítili jeho účinky, vysvetlil lekár. 
Ľahko sa potom môže stať, že vás zdanie málo vypitého alkoholu prinúti vypiť si oveľa viac. A namiesto krídel padnete na nemocničné lôžko. A čo je horšie, možno už z neho nikdy nevstanete.

Základné zložky energetických nápojov

- Kofeín Tento najrozšírenejší stimulant na svete sa nachádza aj v káve, čaji či čokoláde. Jeho nevýhodou je, že môže ukrátiť náš organizmus o vitamín C, zinok, kálium a iné cenné minerálne látky. Môže byť dokonca toxický! 
- Taurín Odďaľuje pocit únavy, zvyšuje koncentráciu a navodzuje celkový pocit pohody. Je bez vedľajších účinkov. 
- Guarana Táto bylina pochádzajúca z Južnej Ameriky, má vysoký obsah prírodného kofeínu (až trikrát viac ako pravá káva)! Obsahuje aj ďalšie látky, ktoré znižujú únavu a stimulujú organizmus. 
- L-carnitín Kedysi sa uvádzal ako vitamín B15. Uplatňuje sa pri spracovaní tukov. Naše telo ho dokáže v potrebnom množstve syntetizovať z bielkovín. 
- Inositol Biologicky aktívna látka, v minulosti sa radila do skupiny vitamínov B. Reguluje obsah vápnika v bunkách, znižuje zrážanlivosť krvných doštičiek, pomáha pri premene tukov v krvi. Vitamíny B2, B3, B5, B6, B12

Nevieme, čo pijeme!

Aby ste to s pitím drinkov neprehnali, potrebujete si skontrolovať údaje uvedené na ich obale.

Zistili sme, že niektoré energetické nápoje majú obsah látok uvedený v percentách, čo asi len tak ľahko nespočítate. Na iných je zase uvedený iba obsah kofeínu, taurínu a nanajvýš niektorých vitamínov. Dokonca na jednom obale nájdete aj percentá, aj miligramy. Takže pri nakupovaní týchto drinkov majte kalkulačku vždy pri sebe!

Koho ohrozujú?

Na každom z nápojov bolo až na jednu výnimku uvedené varovanie: Nevhodné pre deti, diabetikov, tehotné a dojčiace ženy, osoby citlivé na kofeín a pre osoby trpiace na srdcovo- -cievne choroby či choroby tráviaceho traktu. Nemiešať s alkoholom! Neužívať viac ako dve až štyri balenia denne! 
Takéto dôležité upozornenie však chýbalo na plechovke známeho Red Bullu. Obsah látok v tomto nápoji je pritom takmer rovnaký ako v ostatných, čiže určite tam malo byť, aby sa spotrebiteľ vedel zorientovať. Namiesto varovania vám obal odporúča vyváženú stravu a zdravý životný štýl.

RED BULL: Balenie: 250 ml Kofeín: 80 mg Taurín: 0,4 percenta Vitamíny: B3, B5, B6, B12 Ďalšie látky: voda, sacharóza, glukóza, citran sodný, oxid uhličitý, karamel, riboflavín Na obale chýbalo dôležité upozornenie pre ľudí, ktorí by tento nápoj určite nemali piť. Cena: 61 Sk

SEMTEX: Balenie: 250 ml Kofeín: 80 mg Taurín: 1 000 mg Vitamín C: 50 mg Vitamíny: B2, B3, B5, B6 Ďalšie látky: kyselina listová, prírodná a prírodne identická aróma, farbivá Varovanie nechýba. Cena: 59 Sk

BURN: Balenie: 250 ml Kofeín: 80 mg Taurín: 1 000 mg Vitamíny B3, B5, B6, B12 Ďalšie látky: voda, cukor, kys. citrónová, citran sodný, karamel, allura červená, inositol, extrakt z guarany Varovanie nechýba. Cena: 49 Sk

EREKTUS: Balenie: 250ml Kofeín: 75 mg Taurín: 1 000 mg L-carmitín: 80 mg Vitamíny: B3, B5, B6 Ďalšie látky: voda, cukor, kyselina citrónová, zmes z exotických rastlín, ktoré údajne pôsobia proti únave a zvyšujú výkonnosť. Varovanie nechýba. Cena: 59 Sk

LETS’ GO: Balenie: 280 ml Prírodný kofeín: 45 mg Vitamíny: B1, B6, B12 Ďalšie látky: voda, sacharóza, fruktóza, extrakt z guarany, kyselina citrónová, pomarančové farbivo, prírodná pomarančová aróma Varovanie nechýba. Cena: 40 Sk

CHE: Balenie: 250 ml Kofeín: 80 mg Taurín: 0,4 percenta Vitamíny: B3, B5, B6, B12 Ďalšie látky: voda, cukor, glukóza, okyslovadlo, kyselina uhličitá, karamelizovaný cukor, kalcium Varovanie nechýba. Cena: 31 Sk

Pite šťavy, nech sa vaše telo nevyšťaví!

Ovocie a zelenina, najlepšie v surovom stave, by mali tvoriť väčšiu časť nášho denného príjmu potravy. Významným doplnkom výživy sú aj ovocné a zeleninové šťavy. Máte už doma odšťavovač? Doprajte si pohár šťavy – životobudiča!

Hlavnou výhodou čerstvých štiav je ich ľahká stráviteľnosť a výborná vstrebateľnosť výživných látok. Doma vyrobené šťavy navyše v porovnaní s priemyselnými džúsmi neobsahujú nijaké prísady.
Ovocie a zelenina v tekutej forme, čiže šťava z nich, je výdatným doplnkom výživy, hoci by v nijakom prípade nemala nahradiť konzumovanie celých plodov, pretože nevyhnutnou zložkou potravy je aj vláknina. Pohár s obsahom 200-300 ml odšťaveného ovocia pred jedlom zdravému človeku úplne postačí. Opatrní pri pití štiav by mali byť tí, ktorí majú problémy s prekyslením žalúdka alebo trpia na žalúdočné vredy. Mnohí, ktorí si ovocie alebo zeleninu dopestujú sami, sa pri odšťavovaní dopúšťajú hrubej chyby, keď ovocie napadnuté hnilobou povykrajujú a "dobrú" časť odšťavia. Takéto ovocie či zelenina patria do odpadu! Môžu totiž spôsobiť nenapravidelné škody na pečeni, poškodiť slezinu i obličky. Obsahujú jedovaté látky mykotoxíny, ktoré sú známe svojimi rakovinotvornými účinkami.

Mykotoxíny sú odolné aj proti tepelnému spracovaniu a chemickým zásahom.
Blíži sa obdobie vhodné na detoxikáciu organizmu, ale aj posilnenie unaveného organizmu. Najúčinnejší spôsob, ako plynule odstraňovať toxické zvyšky z tela, je konzumovanie jedál s vysokým obsahom vody. Zo všetkých potravín má najvyšší obsah vody ovocie. Šťava z ovocia, ale aj zo zeleniny, človeka zasýti, osvieži, dodá potrebnú dávku výživných látok.

Nikdy však pri pití štiav nemiešajte ovocie a zeleninu. Výnimkou sú jablká a mrkva. Tie možno miešať s čímkoľvek.

Správny výber odšťavovača
Skôr ako sa rozhodnete pre zdravý spôsob života, ktorého súčasťou bude pravidelná konzumácia štiav z ovocia či zeleniny, zvážte, aký druh pomocníka v podobe odšťavovača si kúpite. Optimálne je položiť si otázky: Čo budem najčastejšie odšťavovať? Napríklad klasický spôsob lisovania je vhodný aj na listovú zeleninu a byliny, ale odstredivý spôsob zvláda tieto produkty len ťažko. Čo viac od prístroja očakávam? Viaceré odšťavovače okrem získavania šťavy majú aj ďalšie funkcie. Aké množstvá ovocia a zeleniny budem spracovávať? Niektoré lacné nízkootáčkové prístroje nedokážu pracovať dlhšie ako niekoľko minút a vyžadujú prestávku na vychladnutie motora. Postačí nám to na získanie dostatočného množstva šťavy pre rodinu?

Pri jeho kúpe sa teda pozerajte nielen na jeho dizajn a cenu, ale aj praktické využitie. Oceníte veľký plniaci otvor s možnosťou odšťaviť celé jablko či pomaranč bez krájania a kvalitné celoantikorové (nie umelohmotné) sito. Niektoré odšťavovače veľmi silno hučia a ich zvuk môže prekážať aj vašim susedom, najmä ak budete odšťavovať za brieždenia, aby ste si dúšok zdravej šťavy dopriali ešte pred raňajkami. Pozor na výkon, aby pri odšťavovaní tvrdých surovín nedochádzalo k poklesu otáčok. Ak máte doma umývačku riadu, dajte si pozor na to, aby všetky diely odšťavovača (okrem bloku motora) bolo možné v nej umývať. Na zahodenie nie je ani to, ak má odšťavovač praktický oddeľovač peny.

Ak obľubujete šťavu z pomarančov či grepu, postačí vám jednoduchší variant citrusového odšťavovača. Ak však chcete odšťavovať rôznorodé ovocie a zeleninu a pripravovať si rôzne delikatesy, nešetrite. Mnohé lacnejšie odšťavovače neodšťavujú dokonale a vo zvyšnej dužine, ktorá ide do odpadu, ostáva ešte pomerne veľké množstvo vzácnej tekutiny. V návode niektorých sa dočítate, že by ste v nich nemali odšťavovať napríklad hroznové bobule pre drobné kôstky, ktoré obsahujú, alebo nezvládnu odšťavenie tvrdších druhov zeleniny. Ak myslíte odšťavovanie vážne, oplatí sa naozaj zainvestovať. Niekedy nám odšťavovač dokáže plnohodnotne nahradiť aj mixér a použitie kombinácie vhodnej tekutiny.

Farby pre zdravie
Ovocné i zeleninové šťavy hýria množstvom farieb, čo poteší naše oči, ale má vplyv aj v rámci prevencie chorôb. Farba závisí od pigmentov, ktoré sa nazývajú fytochemikálie.

Zjednodušene možno povedať že žlté a oranžové ovocie i zelenina obsahujú vzácne karotenoidy, ktoré majú pozitívny vplyv na zrak a znižujú riziko degenerácie makuly (žltej škvrny). Má aj protirakovinové účinky.

Biele ovocie a zelenina udržujú okrem iného na uzde cholesterol.

Zelená farba má taktiež protirakovinové účinky, spomeňme napríklad brokolicu či kapustu, ktoré sú tým známe.

Modrá a purpurová farba aktívne napomáha udržať si dobrú pamäť, ale má napríklad aj pozitívny vplyv na močové cesty.

Najlepšie bude, ak budete ovocné a zeleninové šťavy pri pití striedať. Najmä diabetici a ľudia s poruchou glukózovej tolerancie by si mali uvedomiť, že veľké množstvo ovocnej šťavy alebo kokteilu by mohlo preťažiť organizmus ovocným cukrom.

Šťavu z tmavej listovej zeleniny, napríklad brokolice, špenátu, žeruchy, stopkového zeleru a tmavej červenej zeleniny, napríklad z cvikly a červenej kapusty, vždy rieďte v pomere 1:3. Táto zelenina má intenzívnu chuť a aj jej účinok je intenzívny.

Ovocné šťavy

Jahodová šťava
Bohatá na betakarotén, kyselinu listovú, biotín, vitamín C. Obsahuje menšie množstvo vitamínov skupiny B - B1, B2, B3, B6, vitamínu E, draslíka, fosforu, horčíka, chlóru, síry, medi, zinku a železa. Priaznivo pôsobí pri dne a reumatizme.

Hrušková šťava
Obsahuje betakarotén, kyselinu listovú, vitamín C, vitamíny skupiny B, draslík, fosfor, horčík, vápnik, trochu mangánu, medi, zinku a železa. Bohatá je na alkalické substancie. Pôsobí močopudne, zbavuje organizmus škodlivých látok.

Jablková šťava
Bohatá na betakarotén, kyselinu listovú, vitamín C. Poskytuje aj vitamíny skupiny B a vitamín E. Z ďalších látok má bohaté zastúpenie draslík, fosfor, horčík, chlór, síra, vápnik, meď a zinok. Šťava z jabĺk sa môže miešať so zeleninovými šťavami. Užitočná je pri horúčkach a zápaloch, ale aj pri redukcii hmotnosti.

Hroznová šťava
Poskytuje veľkú dávku vitamínu C a E, trochu B1, B2, B3. Bohatá je na draslík, fosfor, horčík, síru, sodík, vápnik, v menšej miere je zastúpený zinok, meď a železo. Hroznová šťava pomáha pri vylučovaní kyseliny močovej z tela.

Zeleninové šťavy

Šťava z bielej kapusty
Dodáva kyselinu listovú, vitamín C, E, vitamíny skupiny B, draslík, fosfor, horčík, chlór, sodík, vápnik, meď, zinok, železo. Odporúča sa piť pri žalúdočných a dvanástnikových vredoch, pri zápche, problémoch s pečeňou. Takisto pomáha pri prekonávaní alkoholovej ,,opice". Častá konzumácia kapustovej šťavy z tela vyplavuje jód, ktorý je potrebný na správnu funkciu štítnej žľazy. Kapustovú šťavu možno miešať s mrkvovou šťavou.

Mrkvová šťava
Je základom pre mix s inou zeleninou. Bohatá je na betakarotén, kyselinu listovú, vitamín C, E, obsahuje aj vitamíny skupiny B, vysokú dávku draslíka, ďalej fosfor, horčík, chlór, síru, sodík, vápnik, meď, zinok, železo. Šťavu z mrkvy možno miešať so všetkými druhmi ovocia. Má širokospektrálny účinok. Pomáha pri liečbe a prevencii chorôb očí, zvyšuje odolnosť proti infekciám, chráni nervový systém, zachováva štruktúru a pevnosť kostí a zubov, čistí organizmus. Vylepšuje kvalitu pleti. Pre lepšiu vstrebateľnosť je vhodné zmiešať ju s niekoľkými kvapkami rastlinného oleja.

Uhorková šťava
Dodáva kyselinu listovú, vitamín C, vitamíny skupiny B, horčík, draslík, chlór, síru, vápnik a ďalšie stopové prvky. Uhorka patrí medzi najlepšie prírodné diuretiká (látky s močopudným účinkom). Vďaka vysokému obsahu kremíka a síry podporuje rast vlasov a nechtov. Šťava sa odporúča pri lámavých nechtoch a vypadávaní vlasov.

Zemiaková šťava
Cenná je pre vysoký obsah kyseliny listovej, vitamínu C, vitamínu skupiny B, draslíku, fosforu, horčíku síry, vápnika, medi, zinku a železa. Šťava má silný alkalický (zásaditý) účinok. Vhodná je pri prekyslenom organizme. Priaznivo ovplyvňuje vredovú chorobu žalúdka a paradentózu.

Paradajková šťava
Paradajkovú šťavu by ste mali mať vždy doma, pretože je ako brzda hladu priam na nezaplatenie. 100 g má len 17 kcal. Paradajkovú šťavu si môžete pripraviť ako Bloody Mary, len bez alkoholu.

Do šťavy pridajte kocky ľadu, trochu citrónovej šťavy, štipku čierneho korenia a ste sýta na niekoľko hodín. Ak namiesto ľadu pridáte olivový olej, korenie a bazalku, vyrobili ste si výbornú náhradu polievky.

Cviklová šťava
Podporuje tvorbu červených krviniek. Šťava z cvikly obsahuje organické minerálne soli, ktoré obnovujú bunkové tkanivá vážne poškodené dlhodobou konzumáciou alkoholu. Cviklová šťava blahodarne pôsobí na poškodenú pečeň. Má horkú chuť, a preto je vhodné ju zriediť mrkvovou šťavou alebo šťavou z listovej zeleniny.

Pri kombinácii cvikla, mrkva, zeler, zemiak a petržlen je veľmi vhodné zapiť šťavu aj čajom, ktorý podporuje močopudný mechanizmus a napomáha z tela vyplaviť všetky škodlivé látky.

Petržlenová šťava
Je veľmi účinná na konzumáciu u ľudí s akné, a to nielen na pitie, ale aj na potieranie postihnutých miest.
 

V lete pite veľa! Pozor na bublinky a cukor
 
Pretože hocikedy v teple stále ešte zabúdame piť, mali by sme mať nápoje neustále na očiach a po ruke. Doma si na jedálenský stôl alebo k počítaču pripravíme do veľkých džbánov osviežujúce nápoje, ktoré stále dopĺňame. Vyhneme sa ale prílišnému množstvu bubliniek a tiež nadbytku cukru.

Druh minerálok často meníme, na presladené nápoje i na príliš veľa piva radšej zabudneme. Obličky ale podporíme jedným nízkostupňovým pivom, najlepšie so zníženým množstvom cukru.
Ak za nápoj považujeme to, čo prináša do organizmu vodu, tak káva nie je nápoj, pretože nás naopak dehydratuje. Kofeín telo odvodňuje a prehlbuje tak dehydratáciu, ktorá hrozí pôsobením vysokých teplôt. Preto vždy pijeme kávu, obzvlášť v teple, s vodou, ktorou zase tekutiny telu dodáme.
Ak z džbánu na stole upíjame rýchlo, môžeme do neho dať i minerálku či pramenitú ľadovú vodu. Tú inak ale "necháme" vo vodovode a naberieme si vždy čerstvú. Je najlepšie uchovaná, čo sa naopak vôbec nedá povedať o vode v plastovej fľaši, ktorá sa nejaký čas povaľuje na terase na slnku alebo doma v teple a množia sa v nej mikroorganizmy.

Príjemné a zdravé ochladenie
Južanské národy poznajú moc silného čierneho čaju. Nečakajte však nápoj ľadový, v extrémnych klimatických podmienkach vedia o optimálnej teplote nápoje svoje. Ľadový nápoj nám síce krátkodobo prinesie pocit osvieženia, ale prudko vychladený organizmus si rýchlo začne vyrábať stratené teplo; ľadové nápoje tak telo vlastne zahrievajú, zatiaľ čo vlažný nápoj telo ochladí tým, že odoberá telu teplo.

Osviežujúci je čaj rooibos v rôznych chuťových variantoch alebo mätový čaj s medom a citrónom.

Všetko nie je len v nápojoch...
Denne by sme v teple mali prijímať 3 litre tekutiny. Kto ich však má problém vypiť, môže zmeniť dočasne jedálny lístok tak, aby v bolo každom chode čo najviac tekutín. Po ruke v práci by mal mať nielen fľašu s vodou, ale aj misku s broskyňami, šťavnatými jablkami a hroznom, úplne ideálny je melón. Na poludnie sa vyhneme suchším jedlám, ako je napríklad rizoto, zato si dáme polievku, zeleninový šalát alebo aspoň omáčky - ak máte na ne v teple chuť.

8 tipov na odvodnenie organizmu

8 tipov na odvodnenie organizmu

Všetkého veľa škodí, to vieme všetci. Aj keď vám zo všetkých strán kážu, že treba piť veľa vody, aj tu sa treba zastaviť a zamyslieť nad tou správnou mierou. Veľmi jednoducho sa môže stať, že sa vám v organizme začne prebytočná voda ukladať a pocítite to nielen na hmotnosti, ale aj v podobe rôznych opuchov.

Či už ide o oči, tvár alebo nohy a členky. Obličky totiž prílišný “nával” vody nezvládajú a do tkanív sa ukladá soľ, ktorá vodu v tele zadržuje.
Ako sa však takémuto ukladaniu ubrániť, keď neustále potrebujete hasiť smäd a ťažko odhadnúť, koľko je správna miera?

1. Šetrite svoje obličky. Oplatí sa vylúčiť zo stravy žvočíšne bielkoviny, ktoré nadmerne zaťažujú obličky, taktiež slané potraviny, syry a údeniny.

 

2. Morské riasy sú zázrak.

 
 

V predajniach so zdravou výživou nájdete morské riasy menom kombu, tie majú tú schopnosť, že odstraňujú a rozpúšťajú usadeniny tukov a hlienov, ktoré vznikajú pri prílišnom požívaní živočíšnej stravy. Okrem toho ich využijete aj pri detoxe, zbavia váš organizmus ťažkých kovov a upravia vašu hormonálnu činnosť.

 

3. Koreňová zelenina je kamarát. Nakúpte si čerstvý petržlen, zeler, mrkvu, bielu reďkovku, šalotku, chren, zeler, uhorku, nevynechajte ani kapustu a listovú zeleninu.

4.Návrat k ovseným vločkám. Ovos a jačmeň vedia byť pri odvodňovaní tiež veľmi užitoční.

5.Pomoc z prírody. Praslička, brezové listy, skorocel, žihľava, lopúchový koreň, máte široký výber byliniek, ktoré vďaka svojej močopudnosti odstránia prebytočnú vodu v tele.

6. Nebojte sa špargle. Táto u nás viacmenej nová zelenina obsahuje saponíny a fruktany, ktoré prirodzeným spôsobom pomáhajú organizmu odvodniť sa bez straty dôležitých solí v tele. Okrem toho obsahuje veľmi dôležité minerálne soli, spomeňme napríklad draslík.

7. S exotikou ruka v ruke. Ananás je u nás síce už dostupnejší ako kedysi, jeho “balenie” zvykne ale väčšinou odradiť. Čo môže byť chyba. Ananás totiž obsahuje veľmi užitočný enzým bromelín, ten podporuje prirodzené trávenie a prečistenie organizmu.

8. Technikou ku zdraviu. Skúšali ste už niekedy elektrolýzu v detoxikačnej vaničke? Už aj na Slovensku možno nájsť detoxikačné centrá, ktoré sa tejto metóde venujú. V tomto prípade je lepšie zveriť sa odborníkom, ako si bez rozmyslu objednať rôzne produkty, ktoré nám ponúka teleshopping.

Alkohol

Človek, ktorý prepadol alkoholu, má len dve možnosti: Buď bude alkoholik, alebo abstinent

Nemusíme si nič nahovárať. Hodiť do seba pivo či niečo ostrejšie je u nás čin hodný hrdinu. Čím menej rokov hrdina má a čím väčší počet pohárikov v sebe, tým väčší borec. Juj, ale ho striaslo, komentujú neraz dobrosrdečne skúšky života tí, čo ich majú už za sebou a radi sa pridajú k novým adeptom. Prečo nie? Niekde pivo, inde hriate či víno, každý región má iných favoritov.

Pijeme naozaj veľa?

Psychiatra, docenta MUDr. Alojza Rakúsa, prednostu Psychiatrickej kliniky Fakultnej nemocnice v bratislavskom Ružinove potešili výsledky prieskumu, ktorý zisťoval, aký majú mladí ľudia vzťah k alkoholu. „Príjemne ma prekvapilo, že veľká časť pätnásť- až dvadsaťdeväťročných odmieta alkohol, lebo ho neznáša ich mama. Po dlhých rokoch praxe som intuitívne tušil, že ak sa matka celé roky trápi s manželom opilcom, deťom sa môže pitie nadosmrti sprotiviť. Neplatí to, pravdaže, v každej rodine, sú i opačné príklady a trebárs syn úspešne pokračuje v otcových alkoholických šľapajach. Zdá sa však, že matka má dosť výrazný vplyv na to, či bude alkohol bežnou súčasťou života jej detí v dospelosti.

Ľudia bývajú závislí od rôznych drog, kokaínu, heroínu, hašiša, LSD. Možností je, bohužiaľ, veľa, no alkohol si neochvejne, roky rokúce, udržiava u nás miesto na absolútnej špičke. Veľmi sa nemení ani to, že sa k nemu bez akýchkoľvek ťažkostí dostanú aj malé deti. Okrem iných zákerností je pritom na ňom zlé, že ohromujúcou rýchlosťou útočí najmä na mladý organizmus. Ak začne niekto pravidelne popíjať ako dvadsaťpäťročný, trvá asi desať rokov, kým sa z neho stane alkoholik, o päť rokov rýchlejšie ním bude, keď si alkohol dožičí pravidelne od dvadsiatky. Len pätnásťročný chlapec či dievča si podobným štýlom života koledujú o nálepku alkoholik za kratučkých päť mesiacov.

DO BEZVEDOMIA
Pri otázke, ako spoznáte alkoholika, by väčšina oslovených nezaváhala: Celé dni presedí v krčme, iní by pridali: Pije od rána, nemusí jesť, ale fľašu vždy niekde splaší, chodí špinavý, smrdí, je otravný a nebolo by zaťažko nájsť oveľa viac ďalších hodnotení. Tackajúce sa figúrky vzbudzujú odpor, ale aj strach a odsudzovanie. O to viac, ak sú agresívne a obťažujú ostatných.

Kritérií rozvinutého alkoholizmu je viac, patrí k nim ranný dúšok, človek ho potrebuje na rozbehnutie a zároveň na upokojenie roztrasených rúk. Alkoholik nemusí mať na to, aby sa napil, spoločnosť ani dôvod, pije aj sám. Keď nemá prísun svojej živiny, objavia sa uňho vegetatívne symptómy: nepokojný spánok, z ktorého sa strháva, alebo spať vôbec nemôže, potí sa. Alkoholikom chýba stop reakcia.

Bežný konzument, keď neustriehne počet pohárikov a cíti, že sa mu začína pliesť jazyk či krútiť hlava, povie si, stačilo. Šťastní sú tí, ktorým príde zle od žalúdka. Nemôžu sa vlastne opíjať, lebo pri prekročení istej hranice žalúdok rezolútne protestuje, odmietne ďalšiu dávku a prijatej sa zbaví, čo je vlastne pozitívna črta organizmu.

Alkoholik nič také nepozná, nič ho nezastaví, pije, kým je čo, hoci do nemoty a bezvedomia. Typické je, že svoje pitie bagatelizuje. Vôbec si nepripúšťa, že ho nemá pod kontrolou, pokojne bude presviedčať ostatných: Keby som chcel, prestanem, ale prečo by som si nevypil? Okrem toho si závislosť racionalizuje, čiže hľadá si neexistujúce alibi, prečo musí piť. Má to chudák ťažké, nik ho nechápe, všetci mu krivdia, má zlého šéfa, manželku, deti od neho bočia a jediné, čo mu pomôže všetky protivenstvá zvládnuť, je hodiť niečo do seba. Väčšina rozvíjajúcich sa alkoholikov žije v obrovskom sebaklame, že majú pitie pod kontrolou. Ako v tom vtipe, keď opilec premýšľa, či bude piť, alebo nie. Hlava mu hovorí nie, žalúdok áno a hlava je múdrejšia ako žalúdok. Keďže múdrejší ustúpi, vypijem si, dodáva.

K príznakom alkoholika patrí aj terč posmeškárov, výpadky pamäti, ľudovo povedané okná. Koľko sa len partia nasmiala na kolegovi, s ktorým boli včera na záťahu, on sa zakrátko dostal do stavu, že mu nebolo vôbec nič rozumieť, potom zmizol a na druhý deň prišiel do práce až okolo obeda, v cudzom kabáte. Nevedel, kde nechal tašku so všetkými dokladmi, ani ako sa dostal domov. A najmä, vôbec si nepamätá, kde všade bol. Ani to, že stihol všetkých kolegov dourážať a dnes sa čuduje, že sa s ním nerozpráva ani kľučka na dverách.

AJ DŽENTLMENSKÁ DOHODA
Alkohol má mnoho prívlastkov, najznámejší je asi metla ľudstva a spája sa s ním veľa zlého. Nešťastia celých rodín, ba aj zmarené životy.

Jeden typ opitosti, ktorá však nesúvisí s alkoholizmom, je embrietas patica, patická opojenosť. Pri nej musí mať človek špeciálnu vlohu, veľmi často epileptickú, keď už po vypití minimálneho množstva alkoholu dostane jednu z najťažších porúch vedomia, mrákotný stav. Stráca kontinuitu vlastného ja a začne sa správať spôsobom, ktorý by od neho nik nečakal. Je schopný niekoho zavraždiť či rozmlátiť byt na triesky, po vytriezvení sa však na nič nepamätá. Je to špeciálna hypersenzitivita, precitlivelosť na alkohol, spúšťajúca nebezpečný patologický proces.

Podobných prípadov, našťastie, nebýva veľa. Častejšie sa stáva, že po dlhodobom popíjaní vznikne u alkoholika sekundárna epilepsia. Primárne nejde o človeka s touto diagnózou a zrazu dostane záchvat. Vtedy sa musí liečiť nielen zo závislosti od alkoholu, ale nezriedka i na epilepsiu.

Mávam i pacientov, vzdelaných, slušných, inteligentných ľudí, ktorí si uvedomujú, že pitím nerobia dobre ani sebe, ani rodine, no nevládzu s ním skoncovať. Vtedy sa pokúsim o džentlmenskú dohodu. Dám mu lieky, aby lepšie zvládal čas bez pitia, a on mi musí pravidelne hlásiť, ako sa mu darí a nesmie zamlčať ani zlyhanie. Tí, čo zvládnu tento spôsob, sa môžu zo závislosti dostať, dá sa im pomôcť. Stáva sa, že aj najviac odhodlaní sa zo dva, tri razy potknú, ale ani vtedy ich nezavrhnem. Vysvetlím im, že je to skúsenosť, ktorá pri psychoterapii pomáha pochopiť, že pitie nemajú vo svojej moci a sú iba dve cesty: abstinovať alebo byť alkoholik,“ dôvodí lekár.

ZABÚDAJ, ZABÚDAJ
Alkohol je mocný súper a v najvyššom štádiu si vyberá krutú daň: degradáciu osobnosti. Hovoríme, že nastáva depravácia vyšších citov, sociálnych, estetických, morálnych i intelektuálnych. Človek závislý od alkoholu stráca zmysel pre základnú estetiku svojho vzhľadu, chodí špinavý, ovracaný, nemyslí ani na pracovné povinnosti, nestará sa o rodinu, zbavuje sa sociálnej zodpovednosti. Upadá, samozrejme, i jeho intelekt.

Zo svojej praxe mám najviac skúseností s alkoholickými psychózami. „Azda najznámejšia z nich je delírium tremens. Vo všeobecnosti sa traduje, že človek vtedy vidí biele myšky, ale môžu to byť rôzne iné drobné pohybujúce sa objekty, prítomný je veľký nepokoj a tras. Mnohí si myslia, že delírium u alkoholika vznikne, keď sa naozaj veľmi opije, ale nie je to tak. Objaví sa v čase, keď nemá prísun alkoholu. Ak sa nelieči, môže sa skončiť smrťou.

Ťažko závislému hrozí aj alkoholická halucinóza, pri ktorej počuje hlasy, ktoré mu nadávajú alebo niečo vyčítajú. Rovnako si vyžaduje dlhodobú liečbu.

Vari najkyslejšou čerešničkou na torte je alkoholická demencia. Úplne laicky povedané, je to ohlúpnutie, strata rozumových schopností.

Vyskytuje sa aj Korzakovova psychóza. Nejde ešte o demenciu, ale o ťažké poškodenie pamäti. Človek stratí schopnosť zapamätať si, naruší sa vštepivosť pamäti, postihnutý je schopný existovať iba v prítomnom bode. Nepamätá si, čo jedol pred desiatimi minútami, ale ak sa ho na to opýtate, vymyslí si niečo. O chvíľu zabudne aj na to alebo prijme za vlastnú niekým iným ponúknutú myšlienku. Poviete mu, že jedol knedle, a on pritaká. Zaujímavé je, že nezabudne veci z predchádzajúceho obdobia, nestráca celkom kontinuitu života. Mali sme pacienta, ktorému, kým bol u nás, zomrela manželka. Zlú správu sa dozvedal niekoľkokrát za deň a vždy to bral ako novú informáciu. Korzakovova psychóza sa lieči komplikovane, niekedy prechádza do demencie, takisto ako opakované delíriá. Pacienti sa z týchto stavov úplne bez následkov dostanú len ojedinele a musia abstinovať.

DVANÁSŤ PRIKÁZANÍ
Azda by už o hrôzach alkoholizmu aj stačilo. Nedávno však uzrelo svetlo sveta ďalšie zistenie, ktoré nepoteší tuhých milovníkov piva.

V Nemecku sledovali výskyt alkoholických psychóz a vyšlo najavo, že v pivárskych oblastiach je vyšší počet demencií, v lokalitách, kde pijú iné druhy alkoholu, zasa prevažuje delírium tremens.

Čiže z piva sa osprostieva. Vinníkom je chmeľ, humulus lupulus, lepšie povedané lupulín, látka, ktorá je v ňom obsiahnutá. Pôsobí veľmi agresívne na neuróny, je asi desaťkrát toxickejší ako silné lieky zo skupiny barbiturátov, ktoré sa práve pre svoju neurotoxicitu už takmer nepoužívajú.

Pravidelní konzumenti väčšieho množstva piva si obľúbeným nápojom doslova koledujú o ohlúpnutie.

O alkohole je mnoho štúdií, v jednej z nich sa uvádza, že najzdravším vínom je Cabernet Sauvignon a zdraviu prospešnou dávkou pre ženu je 1,8 a pre muža 2,6 – 2,9 decilitra denne. Nuž, ak máte chuť a možnosť, vyskúšajte.

Za najefektívnejší spôsob liečby závislosti od alkoholu viacerí odborníci pokladajú združenia Anonymných alkoholikov. Dvanástoro prikázaní, ktoré musia dodržiavať, pomohlo aj mnohým známym osobnostiam.

 

 

Liečivé vína

Víno má v malých dávkach liečivé účinky, ale sú aj vína, ktorých hlavným poslaním je liečiť, nie opájať.

Kondurango - víno na žalúdočné a črevné problémy, na zlé trávenie aj vredy.

Užíva sa 1 lyžica 3-krát denne medzi hlavnými jedlami. Môže sa  konzumovať  aj ako bežné víno. Vyrába sa z vína a vodno-liehového extraktu z popínavej rastliny Marsdenia Condurango. Dozrieva v dubových sudoch, vďaka čomu získáva originálnu nasladlú a jemne korenistú chuť.

Kôra konduranga pochádza zo západných svahov Ánd a do Európy sa dostala v roku 1871 ako tradičná indiánska liečivá rastlina. Obsahuje glykozidy, ktoré priaznivo pôsobia na žalúdok pri ťažkostiach nervového pôvodu, i pri podráždení nevhodným jedlom.

Keďže ide o liek, neodporúča sa ho vypiť veľa nie ani tak kvôli "opici" na druhý deň, ako kvôli vedľajším nežiadúcim účinkom. Tie môžu vzniknúť po vyššom predávkovaní, nie v terapeutických dávkach. Zrýchli sa cirkulácia krvi, potenie a močenie a môžu vzniknúť poruchy zraku, závraty a tras.

Maltoferochin - víno proti chudokrvnosti

Má zvýšenú schopnosť účinne vstrebávať železo v zažívacom trakte. Okrem železitých a železnatých zlúčenín obsahuje tiež extrakt z kôry chininovníka, ktrorý podporuje 
tvorbu žalúdočných štiav čím  zlepšuje vstrebávanie železa. Jeho história podobne ako u Konduranga siaha do konca 19. storočia.

 

Užívanie je vhodné pri zvýšených stratách železa  ( pri silnej menštruácii, krvácania z hemoroidov či žalúdočných vredov), ale aj pri zvýšenej potrebe železa počas rekonvalescencie, po operačných zákrokoch, zvýšenej záťaži.

Kitl Šláftruňk - víno na dobrú noc

Vyrába sa z hrozna a siedmich liečivých rastlín na upokojenie a muštu. Obvykle sa užíva jednu až dve hodiny pred spaním. Vyrába sa zlatý a červený. Každý má inú chuť, ale stejný účinok. Červený Kitl Šláftruňk je suchší, môže cítiť a voňať po vermute či portskom..Zlatý Kitl Šláftruňk je sladší a má vo vôni ovocné, lipovo-medové tóny .

Chuť medicinálnych  vín je lahodná.
Ich cena je v rozpätí 6 až 7 eur za fľašu a odporúčané dávkovanie je 1 až 2 poháre denne.

 

Šľachtiteľka Dorota Pospíšilová

 

Vyšľachtila odrody, ktoré robia Slovensko krajinou vína a hrozna neopakovateľných vôní a chutí.

 

  Nikdy v mladosti netušila, že sa raz bude venovať viniču, ktorý sa stane aj jej celoživotnou láskou. Vyrastala v predvojnovej Bratislave, ktorá bola obklopená vinohradmi a preplnená viechami. V európskych vinohradníckych mestách si vážia neopakovateľný kolorit, ktorý vinohrady utvárajú. Na Slovensku ako keby ľudia ani nemali vzťah k viniču a aj v Bratislave tieto vinohradnícke vŕšky zastavali. Je to možno aj preto, lebo sa v nej tak ako aj v iných slovenských mestách výrazne vymenilo obyvateľstvo, ktoré natrvalo zmenilo aj charakter a kolorit týchto miest.

Keď sa po februárovom komunistickom prevrate rozchýrilo, že komunisti ponechajú hospodárstva rodinám, ktoré dajú deti študovať poľnohospodárstvo, o jej budúcnosti bolo rozhodnuté. Ako čerstvá gymnazistka sa v roku 1948 rozhodla študovať na Vysokej škole poľnohospodárskeho a lesného inžinierstva v Košiciach.

S diplomom inžinierky v roku 1952 dostala umiestenku na Výskumný ústav rastlinnej výroby do Boroviec pri Piešťanoch, odkiaľ prvej príležitosti kvôli podmienkam pri zutekala. Našla si miesto v Bratislave v pobočke pôdoznaleckého ústavu, ale kvôli stereotypnej práci rozborov pôdy odišla za šľachtiteľku do vinohradníckeho a vinárskeho ústavu. O šľachtení a viniči vedela jedine to, že čosi pri tom treba opeliť, alebo skrížiť.

V tom čase bol v kurze ruský praktik Mičurin a "teoretik" Lysenko, ktorý genetiku vyhlasoval za buržoáznu pavedu. Našťastie vo vinohradníckom a vinárskom ústave pracovali múdri ľudia. Jedného staršieho a skúseného vinohradníka tam poprosila, aby ju naučil rezať kry a rozoznávať odrody viniča. Dopredu ju hnala túžba objaviť niečo veľké a tak so skupinkou nadšencov založila šľachtiteľský krúžok ktorého bola nepísaným vodcom. V ňom si rozdelili odrody na genetické štúdium a začali šľachtiť. Z celej vtedajšej partie pri hľadaní genetických závislostí zotrvala jedine ona.

Skôr inštinktívne ako vedome predpokladala, že aj pri viniči by mohla fungovať heteróza. Je to jav, keď potomok skrížených jedincov sa vyznačuje neobyčajnou životaschopnosťou, vyššou úrodnosťou alebo pri ovocí lepšou chuťou či vôňou. Kým sa opelí vinič, vysejú semienka a nové potomstvo začne rodiť, prejde sedem rokov. Ale po prvom samoopelení viničov výsledky vypálili tak, že po dlhom čakaní sa objavili viniče s úbohými strapčekmi, čo bol pre ňu šok.

Tieto prvé zakrslé viniče, tzv. inzuchtnej generácie opakovane skrížila z čoho vznikol základ dnešného Devína, Hetery, Inzuchty. Odrôd, ktoré boli potom schopné  vytvoriť viac cukru ako ktorékoľvek iné na Slovensku dovtedy pestované.

Praticky zaplikovala túto teóriu heterózneho kríženia, nedočkajúc sa ani výsledkov, nakoľko ju ako experta na vinič vyslali do Alžírska.

Po návrate zistila, že heteróza zafungovala tak, že kry boli doslova obsypané hroznom. Všetky viniče sa vyznačovali neuveriteľnou plodnosťou, veľkosťou strapcov a najmä zvýšenou cukornatosťou hrozna.

Tým, že vybrala do šľachtenia Tramín červený, na kríženie zázračný druh viniča, sme získali ohromne aromatické a cukornaté biele muštové odrody. Hetera, ktorá bude onedlho uznaná, nahromadí v bobuliach aj v nepriaznivom roku, akým bol rok 2010, až 23 stupňov cukru. V horúcich rokoch dosahuje takmer nemerateľnú cukornatosť.

V súčasnosti máme odrody, ktoré aj v zlých ročníkoch poskytnú 22 až 23 stupňov cukru, čo už býva vrchol cukornatosti Veltlínskeho zeleného. Ich potenciál je 26-30 stupňov cukru. Vtedy nevyniká len  alkohol, ale aj kompletnosť arómy, celý extraktívny potenciál.

Devín ako prvá slovenská biela odroda sa od Tramínu líši tým, že Tramín zostáva vysoko cenenou odrodou aj naďalej, ale Devín je oproti nemu úrodnejší a má odlišnú  arómu. Je to nádherná zmes vôní tramínu a muškátu a je výborný najmä vtedy, keď ide o víno z hrozienkového výberu so značným zvyškovým cukrom. Nie kvôli jeho sladkosti,  lebo sladké vína vždy niečo zakrývajú,  ale preto, že v ňom cítiť cibéby, hrozienka napadnuté ušľachtilou plesňou Botrytis cinerea. Je to ohnivý koncentrát slnka, vôní a chutí slovenskej prírody. V tejto podobe Devín nemá u nás medzi bielymi vínami konkurenta. 

Očakáva sa uznanie celej skupiny jej modrých odrôd. Sú to odrody tzv. kabernetového typu. Cabernet Sauvignon má občas problém dozrieť aj vo svojej francúzskej domovine, nie ešte na Slovensku, kde si počasie robí s viničom, čo sa mu zachce. Hron, Váh, Nitra, Torysa, Rimava, Rudava však nazbierajú dosť cukru aj pri slabšom slnečnom svite a v každom roku obdaria vinohradníka sladkým hroznom. Stolové odrody pomenovala podľa kameňov napríklad Opál, Topás, Diamant.

Pri šľachtení hrá obrovskú úlohu náhoda, ale aj šľachtiteľský inštinkt a absolútna cieľavedomosť  založená na bohatých vedomostiach. Do plodiny treba vniknúť, čo už nie je samozrejmosť ani náhoda. Vinič sa musí výskumne spracovať tak, aby nadobudnuté poznatky boli väčšie ako ich o nej majú iní. Jej pri šľachtení veľmi pomohlo aj budovanie a štúdium.zbierky odrôd viniča. Začalo sa to v päťdesiatych rokoch, keď z moravských Mutěníc presunuli do Bratislavy 300 odrôd viniča. Zbierka postupne rástla. Dnes má okolo 1 800 druhov viniča. Obohacovaná bola o cenné materiály z Gruzínska, Azerbajdžanu, ktoré sú rodiskom viniča, ako aj o odrody z Uzbekistanu, Kazachstanu, Moldavska, Ukrajiny. Francúzi, ktorí majú obrovský sortiment, jej poslali celý regiment odrôd a väčšina jej modrých odrôd vznikla z francúzskych zdrojov.

Dorota Pospíšilová

je najúspešnejšia šľachtiteľka viniča na Slovensku. Na konte má 10 registrovaných odrôd. Z nich 1 bielu a 1 modrú muštovú a 8 stolových odrôd. V roku 2011 bude zaregistrovaných ďalších 14 odrôd, z toho 2 biele a 7 modrých muštových a 5 stolových odrôd. V genetickej výbave viniča vypátrala nositeľov najvzácnejších chuťových a aromatických vlastností a vytvorila odrody poskytujúce neopakovateľné spektrum nových zážitkov. V povodí slovenských riek objavila cenné náleziská viniča lesného, ktorý je zapísaný v Červenej knihe ohrozených druhov rastlín.

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.