Choď na obsah Choď na menu
 


Prevencia

3. 5. 2008

Klávesnica je rodiskom nebezpečných baktérií

Rodiskom nebezpečnejších baktérií aké sa dajú nájsť na záchodoch je klávesnica vášho počítača. Vyplýva to zo štúdie skupiny, ktorá testovala v londýnskych kanceláriách zariadenie na výskyt škodlivých organizmov spôsobujúcich otravu jedlom. Z 33 klávesníc označili pritom štyri ako potenciálne zdravotné riziko, pričom na jednej z nich našlo útočisko päťkrát viac baktérií ako na záchodovej doske.

Podľa mikrobiológa sú klávesnice dokonalým obrazom toho, čo je vo vašom nose a vo vašich črevách. Počas  testu našli jednu klávesnicu v takom zlom stave, že mikrobiológ musel nariadiť, aby ju odstránili, dali do karantény a vyčistili. "Domov" jej totiž "hovorilo" 150-krát viac baktérií než je povolený limit a päťkrát viac ako v tom istom čase našli na jednej z dosiek v kancelárii. V prípade, ak má teda niektorý s kolegov chrípku alebo črevnú chrípku, najpravdepodobnejšie sa ňou nakazíte priamo z klávesnice.

Dôvod, prečo sú klávesnice na pracoviskách v takomto stave je fakt, že ľudia pri nich jedia a omrvinky urýchľujú rast baktérií. Tento problém takisto môže spôsobovať aj fakt, že niektorí zamestnanci si neumyjú ruky po návšteve toalety. Zabrániť tomu, aby sa z vašej klávesnice nestalo zdravotné riziko je veľmi jednoduché. Z klávesnice stačí iba vytriasť omrvinky a pretrieť ju mäkkou a vlhkou handrou. Takisto ju môžete vydezinfikovať aj  alkoholom.

 

Potvrdené! Pravá bryndza chráni pred rakovinou!

Zníženie krvného tlaku alebo ochrana proti mozgovej príhode a dokonca i pred rakovinou. Tieto a ešte oveľa viac pozitív má tradičná slovenská pochúťka - bryndza. No pozor! Zdraviu prospešné účinky si zachováva iba vtedy, ak neprejde tepelným spracovaním, pasterizáciou alebo termizáciou.

Európskou úniou sú schválené dva typy bryndze.

Bez tepelného spracovania, teda tá, ktorá sa vyrába podľa toho, ako nás to naučili predkovia.

Druhý typ zase prechádza pasterizáciou. Podľa najnovších zistení má na zdravie pozitívny vplyv najmä pôvodná slovenská pochúťka.

Výrobný proces bryndze dokáže zachovať mnohé látky, ktoré organizmus chránia pred rôznymi zákernými chorobami. "Pri spracovávaní podľa pôvodných receptúr sa v nej premnožujú dobré mliečne baktérie
a tieto produkujú látky podobné antibiotikám, rôzne kyseliny, ktoré zabíjajú choroboplodné baktérie. Tento proces považujeme za ,patent' prírody, ktorý je dômyselnou náhradou pasterizácie. Zistili sme, že v bryndzi je vyše 20 druhov mliečnych baktérií, ale aj 4 až 5 druhov kvasiniek. Tie produkujú látky, ktoré zabraňujú rozmnožovaniu rizikových plesní vylučujúcich jedy zvané aflatoxíny - spôsobujú rakovinu pečene a iné ochorenia.

 

Pravá či nepravá?

Na obaloch bryndze by sa malo jednoznačne zreteľne uviesť, ktorá bryndza je pasterizovaná a ktorá vyrobená podľa tradičných receptúr. Pravá totiž obsahuje len nepasterizované ovčie mlieko, avšak najmä v zime sa mieša s kravským, pričom musí byť zachovaný pomer minimálne 50 % ovčieho mlieka. Realita je však taká, že niektoré podniky ju falšujú od začiatku sezóny, dokonca aj v máji a to tak, že dávajú ovčieho mlieka len symbolických 5 – 10 % alebo dokonca 0 %".

 

Vplyv bryndze na zdravie

- Pomáha pri vstrebávaní vápnika, fosforu, železa, zinku, medi a selénu, ako aj niektorých vitamínov B12, D, A, kyseliny listovej.

- Obsahuje probiotické baktérie
, ktoré majú blahodarné účinky na zdravie a vitalitu. Napr. zneškodňujú zlý cholesterol a na druhej strane podporujú tvorbu dobrého cholesterolu.

- Obsahuje antioxidanty, ktoré chránia pred srdcovo-cievnymi ochoreniami (ateroskleróza, infarkt myokardu, mozgová príhoda), pred rakovinou, ale aj Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou, dokonca aj HIV.

- Niektoré zložky zabíjajú vírusy a posilňujú imunitu, napr. chránia proti hepatitíde typu C.

- Obsahuje bioaktívne peptidy, niektoré z nich znižujú krvný tlak, iné ochraňujú pred osteoporózou (rednutie kostí) a zubným kazom.

- Bryndza má
protizápalové účinky.

- Ovčie mlieko obsahuje 2- až 5-krát viac mastných kyselín typu CLA ako kravské mlieko, ktoré pomáhajú pri chudnutí

- Obsahuje viac vetvených aminokyselín a lyzínu, ktoré pomáhajú obnovovať svalstvo

 

VÝHODY OVČIEHO MLIEKA

- Ovčie mlieko obsahuje 2-krát toľko bielkovín, tuku, minerálií (vápnik, fosfor, horčík, selén a zinok) ako kravské mlieko.
- Syr vyrobený z kravského mlieka je menej zdravý.
- V ovčom mlieku je 5-krát viac vitamínov C a D ako v kravskom.
- 1 liter ovčieho mlieka bez pasterizácie či termizácie stačí na denné krytie vitamínu C, kravského potrebujeme 5 litrov.

 

Brušná obezita je riziková

Nie všetok tuk je rovnaký. Tuk umiestnený priamo pod kožou a v iných oblastiach ako brucho, nie je taký nebezpečný ako príliš veĺké množstvo vnútorného tuku v oblasti pása. Tzv. brušná obezita alebo obezita v tvare jablka, dokázateĺne zvyšuje riziko vzniku cukrovky 2. typu a ochorenia srdca.
 

Obezita a metabolický syndróm nie je nič nové pod slnkom. Už pri CT vyšetrení múmie egyptskej faraónky sa zistilo, že bola tučná, trpela artrózou a mala aj zlé zuby. Nové je však to, že v súčasnosti sa minimálne hýbeme a často konzumujeme nekvalitnú stravu, prázdne kalórie. Ak sa tuk začne hromadit’ v okolí brušných orgánov, to už nie je kozmetická záležitost’. Obezita teda už nie je výnimočná ako kedysi, stala sa doslova epidémiou.
Na bruchu zvyknú priberať najmä muži a ženy po menopauze, pričom vnútrobrušný tuk sa správa ako žĺaza s vnútorným vylučovaním – produkuje hormóny, rôzne zápalové látky a podobne. Dnes lekári hovoria o tzv. kardiometabolickom riziku, inými slovami, zvýšenom riziku vzniku cukrovky a, alebo srdcovo–cievnej choroby, pričom jeden z najzávažnejších rizikových faktorov je práve príliš veĺký obvod pása.

U mužov je podĺa amerických kritérií riziková hranica 102 cm a viac, u žien 88 cm a viac. Prísnejšie európske kritériá hovoria o hranici 94 cm u mužov a 80 cm u žien. Dá sa to veĺmi jednoducho odmerať krajčírskym metrom. „Pritom množstvo vnútrobrušného tuku môže byt’ rôzne aj u ĺudí s rovnakou telesnou hmotnost’ou či indexom telesnej hmotnosti BMI.”

Schudnúť, kým nepríde cukrovka

Väčšina obéznych vyhĺadá odborníka z dôvodu iného ochorenia súvisiaceho s obezitou. Napríklad taká cukrovka. Obezita priamo zrýchĺuje rozvoj cukrovky 2. typu. Dnes už dokonca na tieto dve úzko prepojené ochorenia používame nový termín – diabezita.”

86 percent pacientov so zväčšeným obvodom pása v ambulancii lekárov má ešte jeden alebo dokonca viac d’alších kardiometabolických rizikových faktorov, napr. zvýšenú hladinu tukov v krvi, vysoký tlak či spomínaný cukor. Kardiometabolické rizikové faktory majú totiž tendenciu združovať sa a ani jeden z nich nebolí.

Čo teda môžeme pre seba urobit’?

Pohlavie, vek ani gény, čo sme zdedili po svojich predkoch, sa zmeniť nedajú, to sú tzv. nemodifikovateĺné rizikové faktory. Všetky ostatné sa však modifikovat’, čiže ovplyvňovať, dajú. Hladiny tukov v krvi je možné znížiť, takisto aj vysoký krvný tlak, hladiny cukru je možné držať v požadovanej norme, s cigaretami sa iste dá tiež skoncovat’ a fyzickú nečinnost’ zmenit’ na aktivitu. Mnohé sa dá dosiahnuť liekmi, to áno – ale predovšetkým tým, že pacient schudne: čiže musí sa začat’ zdravo stravovat’a hýbat’ sa. „Pritom už 5– až 10– percentný pokles telesnej hmotnosti vedie ku významnému zníženiu tlaku krvi, hladín triacylglycerolov, zvýšeniu „dobrého” cholesterolu, ku zníženiu hladín zápalových ukazovateĺov, faktorov zrážania krvi a podobne,” zdôrazňuje prof. Dukát. „Optimálne je stihnúť to dovtedy, kým vznikne cukrovka 2. typu. Pri diagnostikovanej cukrovke už cesta naspät’ nie je možná a diabetik ostáva do konca života diabetikom.”

Pre pacientov v riziku

Inými slovami – s každým kardiometabolickým rizikovým faktorom podstatne stúpa pravdepodobnosť, že sa u nás objaví cukrovka 2. typu alebo ochorenie srdca. Od októbra minulého roka majú odborníci (aj praktickí lekári) možnost’ liečiť obéznych pacientov alebo pacientov s nadváhou s pridruženými rizikovými faktormi s novou účinnou látkou. Tá má priaznivý vplyv na tzv. endokanabinoidový systém v tele – systém, ktorý je zodpovedný za reguláciu telesnej hmotnosti a látkovej premeny cukru a tukov. Liek je určený pre pacientov s indexom telesnej hmotnosti (BMI) 30 alebo viac (to je obezita,) alebo pacientov s BMI vyšším ako 27 (s nadváhou) a zároveň s pridruženými rizikovými faktormi ako cukrovka alebo vysoká hladina tukov v krvi.
 
Nejde však o nijakú zázračnú tabletku, po ktorej telo chudne samo od seba a všetky rizikové faktory klesajú. Liek je určený ako doplnok ku diéte a telesnému cvičeniu a nemožno ho predpísať pacientom s depresiou. V kombinácii s fyzickou aktivitou a zdravým stravovaním vedie ku zníženiu hladiny cukru v krvi, zvýšeniu „dobrého" cholesterolu, zníženiu hladiny triacylglycerolov a zníženiu obvodu pása a telesnej hmotnosti.
Priveľký obvod pása je teda viac ako len nadváha. Okrem liečby tabletkami treba do plánu svojej cesty za lepším zdravím pridať aj vyváženú diétu s množstvom ovocia a zeleniny (5 porcií denne) a zvýšenie fyzickej aktivity.

Ak nie ste zvyknutí na cvičenie, skúste si vybudovať kondíciu chôdzou. Chodiť vie totiž každý a tréning chôdzou nezaťažuje kĺby a je vhodný aj pre ľudí s vysokým krvným tlakom. Na udržanie dobrej telesnej kondície by ste mali prejsť 10-tisíc krokov denne, čo je 7 až 8 km, resp. 30 až 60 minút svižnej chôdze. Zodpovedá to energetickej spotrebe 2 100 kJ, čo je liter koly, 6 vajec, 100 g mliečnej čokolády či 300 g kuracích pŕs. Pri chôdzi by ste sa mali spotiť, zároveň však treba športovať tak, aby ste pri pohybe dokázali relatívne plynule, neprerývane rozprávať.

Pri takomto tréningu vám môže výrazne pomôcť aj krokomer, ktorý funguje na jednoduchom princípe - meria otrasy tela spôsobené krokmi, pomocou ktorých sa dá zistiť, akú vzdialenosť ste prešli. Kvalitnejšie krokomery odmerajú aj to, koľko ste prešli za určitý čas, koľko kalórií ste spotrebovali, aká bola vaša záťaž a podobne. Obsluha krokomera je jednoduchá a zvládne ju každý. Jednoduchý krokomer majú zabudovaný dokonca aj niektoré typy mobilných telefónov.
Takže - vykročte. Nejde o to, koľko stratíte. Ide o to, čo získate.

***

Čo sú kardiometabolické rizikové faktory

„Dobrý" HDL-cholesterol: tretina až štvrtina cholesterolu v krvi pozostáva z HDL-cholesterolu. Jeho vysoká koncentrácia chráni pred infarktom. HDL transportuje cholesterol z ciev späť do pečene, kde sa odbúrava a následne sa z tela vylúči. Zvýšené riziko hrozí od hodnôt: muži 1 mmol/l, ženy 1,3 mmol/l.

„Zlý" LDL-cholesterol: sa môže pri vysokej koncentrácii pomaly hromadiť na vnútorných stenách ciev, ktoré zásobujú srdce a mozog. Spolu s ďalšími látkami môže jeho vysoká hladina spôsobiť ochorenie známe ako ateroskleróza. Značne zvýšené riziko srdcovo-cievneho ochorenia hrozí, ak je LDL-cholesterol > 2,6 mmol/l.

Triacylglyceroly: spoločne s cholesterolom patria triacylglyceroly (neutrálne tuky) do skupiny tukov v potrave. Slúžia ako zásobáreň energie a vo vyšších koncentráciách sú takisto škodlivé. Zvýšené riziko hrozí, ak sa rovnajú alebo sú > 1,7 mmol/l.

Hodnota cukru v krvi: príliš veľa tuku v oblasti pása zvyšuje riziko, že hodnota cukru v krvi sa zvýši. Trvalé zvýšenie týchto hodnôt môže viesť ku vzniku cukrovky a následne k dlhodobému poškodzovaniu ciev (srdca, obličiek, očí, nervov). Riziko hrozí, ak hodnota tzv. glykovaného hemoglobínu (priemer hodnôt cukru za 2 - 3 mesiace) je > 6,5 %.

Vysoký krvný tlak: aj vysoký tlak krvi a obvod pása spolu úzko súvisia. Telom prúdi väčšie množstvo krvi a súčasne sa krv stáva hustejšou. Znížená priechodnosť ciev a zvýšený výkon srdca spôsobujú zvýšený tlak v cievach. Chronický vysoký tlak krvi môže viesť k srdcovému infarktu. Riziko srdcovocievneho ochorenia hrozí od hodnoty tlaku krvi rovnajúcemu sa alebo > 130/85 mmHg.

Strážte si tep, športovanie bude efektívnejšie

Užitočné je športovať v tzv. aeróbnom režime, keď intenzita pohybu dosahuje 40 až 70 % z maximálnej tepovej frekvencie. V tomto režime sa po určitom čase spaľujú tuky a navyše vydržíte dlhšie športovať. Pri anaeróbnom režime, ktorý (zjednodušene povedané) prebieha bez prítomnosti kyslíka, sa produkuje kyselina mliečna, ktorá spôsobuje únavu a bolesť svalov.

To, či sa pohybujete v aeróbnom, alebo anaeróbnom režime, pomôže určiť tepová frekvencia. Tá sa u väčšiny populácie pohybuje okolo 70 tepov za minútu. Vrcholoví športovci dosahujú v pokoji niekedy len 30 tepov za minútu. To je dôkaz, že vďaka pravidelnému tréningu srdce pracuje efektívnejšie. Hodnota maximálnej tepovej frekvencie sa mení s vekom.

Vzorec na odhad hodnoty maximálnej tepovej frekvencie = 220 - vek.

Aeróbna zóna znamená dosiahnuť 40 až 70 % z maximálnej tepovej frekvencie (v závislosti od zdravotného stavu). Ak máte 60 rokov, vaša maximálna tepová frekvencia je: 220 - 60 = 160 tepov za minútu. 70 % získame, ak 160 vynásobíme 0,7, čo je 112 úderov za minútu. Túto tepovú frekvenciu je potrebné pol hodiny udržať. Len tak sa časom dosiahne tzv. tréningový efekt - po určitom čase počas rovnakej záťaže klesne srdcová frekvencia, zníži sa krvný tlak, celkový cholesterol a stúpa „dobrý" HDL-cholesterol.

 

 

 

 

 

 

Naše nové šance

Liečivá látka GS 9219, ktorú v týchto dňoch testujú Česi, dokázala zničiť nádor u pokusných psov do šiestich dní! Prípravok by mal pomáhať predovšetkým pri rakovine lymfatických uzlín a chronickej leukémii. Túto látku, ktorú objavili českí vedci, už odskúšali Američania na ľuďoch a výsledky sú naozaj sľubné.

Nové gény

Väčšie riziko ochorenia na rakovinu hrubého čreva a konečníka hrozí ľuďom so špecifickými variantmi génov. Vedci dokonca zistili, že ide presne o tie gény, ktoré sa nachádzajú na ôsmom, desiatom a jedenástom chromozóme. Objavenie génov, ktoré spôsobujú onkologické ochorenie alebo k nemu vedú, je prvým krokom k diagnostickým testom. Tie dokážu včas odhaliť hroziace nebezpečenstvo, čo by následne mohlo viesť k novým liekom, ktoré by zablokovali pôsobenie „nebezpečných“ génov.

Marihuana

Ľudovo nazývaná „tráva“ vraj dokáže spomaliť šírenie rakovinových buniek do okolitých tkanív. V experimentálnej štúdii na to prišli farmakológovia z nemeckej univerzity. Kanabinoidy – výťažky z marihuany – by v budúcnosti mohli byť doplnkovou liečbou, pretože majú menej nežiaducich účinkov ako chemoterapia.

Kmeňové bunky

Onkológovia ich považujú za trójskeho koňa. Vo svete aj u nás sa začali testovať len pred pár rokmi a práve v liečbe nádorov by mohli byť veľkou nádejou. V tuku ľudí sa ich nachádza dosť na to, aby pomohli vystopovať tumor. Bunky sa usídlia v mieste nádoru a začnú tam vytvárať nové funkčné cievy a tkanivá. Práve to síce nahráva zákernej chorobe, no len dovtedy, kým sa ku kmeňovým bunkám nepridá špeciálne liečivo. To by nádor definitívne zničilo a chemoterapia by tak zasiahla cieľ úplne presne.

Jed škorpióna

Vedci veria, že môže najlepšie pomôcť pri chirurgickom odstraňovaní nádorov z mozgu. Po zákrokoch totiž zostáva v mozgu niekedy až osemdesiat percent zhubných buniek, ktoré nebolo možné vybrať. A práve jed škorpióna obsahuje chlorotoxín, ktorý dokáže presne rozpoznať rakovinové bunky.

 

Ktoré druhy sú najagresívnejšie a ktoré vyhľadávajú viac mužské a ktoré ženské telo?

  

MUŽI 
Rakovina pľúc 
- 975 tisíc 
Rakovina hrubého čreva 
- 400 tisíc 
Rakovina prostaty 
- 300 tisíc  

ŽENY 
Rakovina prsníka 
- 465 tisíc 
Rakovina pľúc 
- 376 tisíc 
Rakovina krčka maternice 
- 270 tisíc 

   

SPOLU 
Rakovina pľúc - 1,3 milióna 
R. pečene - 663 tisíc 
R. žalúdka - 650 tisíc 
R. hrubého čreva - 500 tisíc

  

CHRÁNIA PRED RAKOVINOU

PREDCHÁDZAŤ zákernej chorobe môžeme aj pomocou osvedčenej stravy našich starých mám. 

Pohánka a ovos - Pomáhajú predchádzať rakovine hrubého čreva. 
Karfiol - Je prevenciou pri rakovine prsníka. 
Brokolica - Konzumuje sa proti rakovine žalúdka a hrubého čreva. 
Špargľa - Pomáha pri trávení. Pravidelné užívanie vás môže ochrániť pred rakovinou pečene. 
Kvasená kapusta - Účinne chráni pred rakovinou pečene, pľúc, hrubého čreva a prsníkov. 
Paradajky - Znižujú riziko ochorenia na rakovinu prostaty. 
Morské ryby - Chránia pred rakovinou hrubého čreva, prsníka alebo prostaty. Nejedzte ich ale údené!

 

Pred rakovinou môže chrániť soľ

Ilustračná snímka. Snímka: gothamist.com Slováci objavili recept na prípravu zdravších hranolčekov, placiek, čipsov a ďalších potravín pripravovaných zo zemiakov alebo iných surovín obsahujúcich škrob. Chcú si svoj objav patentovať na celoeurópskej úrovni.

Nový recept môže zachrániť život, pretože pri pečení sa v zemiakoch nevytvára karcinogénny akrylamid, ale neškodný polyakrylamid. "Spôsob eliminovania akrylamidu spočíva v pridaní chloridu sodného (kuchynskej soli) do potravín. Hranolčeky sme však nesolili až na tanieri, ale už pred pečením," vysvetľuje profesor Peter Šimko z Výskumného ústavu potravinárskeho. Po nakrájaní sa zemiaky ponoria na desať až pätnásť minút do mierne osolenej vody. Soľ prenikne do vrchnej vrstvy, ktorá je pri pečení vystavená vyššej teplote ako 120 stupňov Celzia. A práve pri takej, ako v roku 2002 zistili švédski vedci, vzniká nebezpečný akrylamid. Objav našich potravinárov však tomu dokáže zabrániť. Hranolčeky sa pritom pri pečení nezmenia, a dokonca môžu byť aj chutnejšie. Ide tak o klasický prípad, keď aj významný objav má veľmi jednoduché riešenie.

Na patent nie sú peniaze
Aktívnou zložkou soli pri premene akrylamidu na netoxický polyakrylamid nie je sodík ani draslík, ale "samotná jej štruktúra". Anorganické soli sa vyskytujú až v siedmich kryštalických útvaroch, na hranách ktorých je energetický náboj. Akrylamid si túto energiu ,požičia', a takto jeho nabudená molekula dokáže reagovať s ďalšími molekulami akrylamidu, čím sa vytvorí polyakrylamid.

Jeho "snom je získať európsky patent, ktorý by sa dal výhodne predať". Umožnilo by to dobudovať výskumný ústav. Znižovanie obsahu akrylamidu "vo výrobkoch pripravovaných zo zemiakového cesta" má síce ústav patentovaný, ale len na Slovensku. Nemá peniaze na ochranu objavu v celej Európskej únii. O finančnú pomoc žiadal v máji 2006 rezort školstva, ktorý má na starosti vedu ale neuspel. Pritom by údajne stačilo len 250-tisíc korún. Pracovník ministerstva, ktorý vtedy o tom rozhodoval, konal podľa hovorkyne ministerstva Dany Špankovej "v súlade so svojimi právomocami a s platnou legislatívou". Pridelenie peňazí na registráciu patentu nie je podľa nej "právne nárokovateľné".

Známi na celom svete
O svojom objave informovali naši vedci v prestížnom americkom vedeckom časopise Journal of Food Science. Zaujal aj významného medzinárodného výrobcu prídavných látok do potravín - holandskú spoločnosť DSM. Táto firma, ktorej ročný obrat je niekoľko desiatok miliárd eur, chce s našimi výskumníkmi spolupracovať na ďalších projektoch eliminovania akrylamidu v potravinách. "Štatistiky dokumentujú, že približne každý druhý onkologický nález sa týka práve zažívacieho ústrojenstva," dodáva Šimko. Normy na obsah akrylamidu v potravinách v Európe zatiaľ neexistujú. Tejto chemikálii sa však podľa hovorkyne Úradu verejného zdravotníctva začína v únii venovať zvýšená pozornosť. Výrobcov potravín zatiaľ problém obsahu akrylamidu "netlačí". Necítia akútnu potrebu bližšie sa tým zaoberať.

Zatiaľ malý záujem
Výrobcovia čipsov na Slovensku o výskyte tejto nebezpečnej látky vo svojich výrobkoch vedia. Ale metódy výskumného ústavu zatiaľ príliš nevyužívajú. Záujem však prejavili napríklad potravinárske firmy IDC Holding a Invex. "V našich čipsoch akrylamid pravidelne sledujeme. Analýzy nám robí veterinárna a potravinová správa v Dolnom Kubíne," informuje predseda Poľnohospodárskeho družstva v Trstenej. Čipsy pripravujú na holandskej linke so "špeciálnym spôsobom praženia", takže tejto látky je v ich produktoch málo. Hoci normy na obsah tejto látky v potravinách nie sú zatiaľ stanovené, dospelý človek by podľa odborníkov nemal denne skonzumovať viac ako 120 mikrogramov, napríklad kilogram čipsov obsahuje 300 až 3 000 mikrogramov akrylamidu.

 

 

 

 

 

  

Tuk ničí mozog  

Ak máte v strednom veku kilá navyše, môžete sa postupne dopracovať až k Alzheimerovej chorobe. Nezáleží iba na tom, koľko tuku máte navyše, ale najmä kde ho máte uložený!

Všetci, ktorých trápi v strednom veku nadváha, sú vážne ohrození, že im s pribúdajúcimi rokmi mozog prestane fungovať! Kalifornskí vedci zistili šokujúci fakt: u obéznych ľudí je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že v starobe ochorejú na zákernú Alzheimerovu chorobu ako u tých, ktorí nemajú nadbytočné kilá. Súhlasia s nimi aj naši odborníci.

Pozor najmä na tučné brucho

Do rozsiahleho výskumu zapojili 6 583 dobrovoľníkov vo veku 40 až 45 rokov, ktorých sledovali viac ako 36 rokov, teda až do ich sedemdesiatky. U 1 049 sa prejavila Alzheimerova choroba alebo iná forma demencie. Pritom nezáleží iba na počte kíl navyše, ale aj na tom, na ktorých partiách tela ich máte rozložené. Ak sú v oblasti brucha, riziko je oveľa väčšie! 
Tuk okolo pása poškodzuje srdcovo-cievny systém a spôsobuje aj cukrovku. Všetky tieto faktory môžu viesť k poškodeniu mozgu, pričom je potvrdené, že sú zároveň rizikovými faktormi Alzheimerovej choroby. 
Už predchádzajúce štúdie ukázali, že nadváha zvyšuje riziko cukrovky, infarktu alebo mozgovej príhody. Táto štúdia je však prvá, ktorá potvrdila, že tuk ničí aj mozog a súvisí s Alzheimerovou chorobou.

  

Test slín čoskoro nahradí odbery krvi

Vedci zostavili úplný zoznam všetkých 1 116 bielkovín, ktoré sa nachádzajú v slinných žľazách. Od objavu si sľubujú, že spustí lavínu nových diagnostických testov, ktoré bude možné vykonať bez odobratia čo len jedinej kvapky krvi.

„Približne pätina bielkovín a enzýmov v slinách sa nachádza aj v krvi," uviedli výskumníci Lekárskeho centra Rochesterskej univerzity v New Yorku. „Táto oblasť má v medicíne široké uplatnenie pri diagnostikovaní chorôb," napísali v štúdii publikovanej v žurnále Proteome Research. Testy slín by sa podľa nich mohli použiť na odhalenie množstva chorôb, ako je rakovina, srdcovo-cievne choroby či cukrovka.

„Aby sme boli schopní diagnostikovať choroby zo slín, musíme mať komplexné vedomosti o ich proteóme," povedal Frad Hagen, ktorý viedol výskum. Tak ako genóm je mapa všetkých génov v živom organizme, proteóm je kompletnou mapou bielkovín. Kým gény vydávajú povely čo robiť, bielkoviny tieto príkazy vykonávajú regulovaním procesov v bunkách. Mapa proteínov je vedcom k dispozícii zadarmo, čo by malo podporiť jej využitie v modernej medicíne.

Na podrobné zmapovanie činností bielkovín museli spojiť sily okrem Rochesterskej univerzity ešte ďalšie štyri veľké výskumné centrá. Vyzbierali sliny od dvadsiatich troch zdravých mužov a žien rôznych rás. Na rozoznanie veľkého množstva bielkovín použili spektrometriu. Takto zostavený zoznam potom porovnali už so známou mapou proteínov v krvi a slzách.

Už pri prvej analýze sa im podarilo určiť bielkoviny, ktoré majú úlohu pri Alzheimerovej, Huntingtonovej a Parkinsonovej chorobe či rakovine prsníka, hrubého čreva a pankreasu. Väčšina z týchto bielkovín je súčasťou signálnych ciest, ktoré majú kľúčovú úlohu pri reakcii tela na všetky spomínané choroby vrátane cukrovky.

Podľa Hagena by zostavenie mapy bielkovín v slinách malo odštartovať vývoj nových techník na sledovanie šírenia choroby v ľudskom tele. Aj v súčasnosti už existujú testy slín, ktoré dokážu odhaliť prítomnosť vírusu HIV či žltačkovej infekcie. Hagen však očakáva, že zostavenie proteómu umožní vznik slinných testov na rad ďalších chorôb.

„Odhalenie ochorení či užívania drog sa jednoduchšie vykoná testovaním slín ako vzoriek krvi či moču," uviedol Hagen. Jeden z vedeckých tímov v súčasnosti pracuje na vytvorení slinných testov na odhalenie rakoviny prsníka. Hagen je presvedčený, že takéto testy v budúcnosti nahradia často nepríjemné a nákladné mamogramy.

 

 

 

 

 

 

Voda z prameňa vraj posilňuje mužnosť 

Už niekoľko rokov sa teší obľube u pánov voda z prameňa Herkules v Bardejovských kúpeľoch. Tvrdia, že posilňuje mužnosť. Potvrdil to aj lekársky riaditeľ kúpeľov. BARDEJOVSKÉ KÚPELE. Liečivou vodou z Bardejovských kúpeľoch nepohrdli ani slovenské celebrity či štátnici. Prameň Herkules je jedným z ôsmich tamojších prameňov liečivých vôd a je jedným z najvýznamnejších. Navŕtal ho ešte v roku 1953 jeden z najvýznajmnejších československých hydrogeológov Oto Hyně pri hydrogeologických vrtoch. Vedúci balneotechniky v spomínaných kúpeľoch Ján Miškanin tvrdí, že ide o najvýznamnejší prameň v strednej Európe. Jeho mineralizácia dosahuje 9,5 gramov na liter a obsahuje 3 000 miligramov na liter oxidu uhličitého. Je to prírodná, liečivá, silne mineralizovaná, hydrogen-uhličitanová, chloridovo-sodná, jódová, železnatá voda so zvýšeným obsahom kyseliny boritej. Je hypotonická, studená. Má okolo 10 stupňov Celzia. Je výdatný, jeho vyschnutie nehrozí. "Prameň podobného zloženia majú najbližšie až v Rusku a vo Francúzsku," vraví J. Miškanin. Podľa neho muži, navštevujúci kúpele, sú o účinkoch prameňa informovaní. "Vedia to, odporúča im to aj lekár. Vravia, že pomáha," smeje sa. Staničná sestra Oľga Fedičová jeho slová potvrdzuje: "Tvrdia, že to funguje." Pacienta Jána Minárika z Trenčína sme zastihli, ako si naberá vodu do termosky. "Pomáha mi to na žalúdok. O jej účinkoch na mužnosť neviem, hoci tu chodím každoročne už 15 rokov. Ale viete, v mojom veku... Ja sa už bojím pozrieť aj do občianskeho preukazu," žartuje. 

Podľa manažérky Tatiany Komorovej sem kedysi často chodieval herec Ladislav Chudík, Jožo Ráž, Boris Filan, Boris Farkaš. Kúpeľmi nepohrdli ani bývalí prezidenti Rudolf Schuster či Václav Havel.

 

 

 

 

 

  

Máte zdravé obličky? Nepodceňujte to, čo nebolí  

Každý desiaty človek na svete trpí chronickým poškodením obličiek. Postupné zlyhávanie tohto dôležitého orgánu si pacienti často nevšimnú, pretože príznaky sa objavia až v neskorších a životu nebezpečných štádiách. Pravidelné prehliadky u praktického lekára preto môžu zachrániť životy tisícov ľudí.

Obličky sú párový orgán, ktorý pôsobí ako filter krvi. Odstraňujú odpadové látky, regulujú množstvo vody a minerálov v organizme, podieľajú sa na riadení krvného tlaku, ovplyvňujú krvotvorbu, dokonca produkujú niekoľko dôležitých hormónov.

Preto ich ochorenie postihuje celý organizmus. Pacienti majú desaťnásobne vyššie riziko srdcového infarktu a cievnej mozgovej príhody. Príčinami tohto ochorenia môže byť dlhoročná cukrovka, nedostatočne liečený vysoký krvný tlak či zápaly obličiek. 

Chronické obličkové zlyhanie je konečným štádiom mnohých chronických ochorení.

Dostupnou metódou liečby je hemodialýza alebo peritoneálna dialýza. V prvom prípade ide o čistenie krvi v "umelej obličke", krv sa dostáva do tela a odvádza z tela cez hadičky napojené na špeciálnu dialyzačnú ihlu. Pacient musí liečenie podstupovať tri razy do týždňa tri až päť hodín.

Pri peritoneálnej alebo brušnej dialýze sa krv čistí cez brušnú dutinu cez trvalo zavedenú hadičku. Najprirodzenejšou liečbou je transplantácia obličky, ktorá nahrádza všetky funkcie poškodenej obličky. V mnohých prípadoch by však ochorenie nemuselo zájsť až do tohto štádia, ak by lekári odhalili poškodenie obličiek včas.


Nepriaznivý vývoj ochorenia by mohla zastaviť lepšia informovanosť občanov o poškodení obličiek a častejšie návštevy u praktického lekára, ktorý môže ochorenie odhaliť a prenechať pacienta špecialistovi. 

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.