Choď na obsah Choď na menu
 


mená 2

30. 5. 2008

Hugo 1.4.

má nemecký pôvod a jeho význam je "duchaplný". Sú temperamentní, vytrvalí a opatrní. Potrebujú pod nohami cítiť zem, aby naozaj žili a musia mať zázemie, aby sa úplne rozvinuli.

Radi študujú, berú to ako príležitosť predstihnúť iných, byť úspešní. Orientujú sa na povolanie, ktoré im umožní žiť veľkoryso, mať pohodlný domov a vyvíjať verejné aktivity. Sú aj mimoriadne spoločenskí a ľahko sa s nimi nadväzuje priateľstvo.

Ich životaschopnosť je pozoruhodná. Mali by si ale dávať pozor na chrbticu. Ovplyvňuje ich planéta Saturn. Ich šťastné farby sú hnedá, čierna a tmavomodrá. Ochranné rastliny kostihoj a kokorík, ochranné kamene zafír, opál a granát.

 

Zita 2.4.

má asi perzský pôvod a jeho význam je "dievča". Zvyčajne sú obdarené výraznou emotívnosťou, veľkou aktívnosťou a rýchlymi reakciami. Ich zvieracím totemom je holubica, ktorá je podobne ako ona odvážna, svojbytná, elegantná a plná energie. Sú dokonale spokojné v spoločnosti, ale súkromie si starostlivo chránia. Mali by sa naučiť prijímať prehry. Majú dobrú vitalitu a pevné zdravie. Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Šťastné farby sú oranžová, sivá, modrá. Ochrannými rastlinami sú čakanka a fenikel, ochrannými kameňmi jaspis a nefrit.

 

Richard 3.4.

má germánsky pôvod a v preklade znamená "silný vládca". Sú to prevažne individualisti. Len málokedy sa pokúšajú vžiť do postavenia iných. Sú silnými osobnosťami, ich zvieracím totemom je nebezpečný tiger. Ako študenti sú skúmaví a pracujú na sebe, aby dosiahli určitý cieľ. Láka ich štúdium medicíny, ale môžu nájsť uplatnenie aj v oblasti médií. Sú obdarení veľkým sebaovládaním a zmyslom pre humor. Sú diskrétni, citliví, ale aj zdržanliví. Ak sa niekomu podarí ho upútať, jeho náklonnosť je dlhodobá. Vyplýva to aj z dlhovekosti rozložitého a nádherného stromu brestu, ich rastlinného totemu. Ich zdravie je zvyčajne pevné, mali by ale dbať na dostatok vitamínov. Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Ich ťastné farby sú hnedá, modrá a zelená. Ochranné rastliny palina, saturejka, ochranné kamene zafír a sardonix.

 

Izidor 4.4.

má grécky pôvod a význam mena je "dar egyptskej bohyne slnka Izis". Sú spokojní sami so sebou, svedomití a majú radi jednoznačnosť. Ich zvieracím totemom je hravý svrček. Obľubujú klasické štúdium a štúdium cudzích jazykov. Majú zmysel pre profesionálnu zodpovednosť, schopnosť prispôsobiť sa a dobrú predstavivosť. Potrebujú byť neustále motivovaní. Zvyčajne majú v živote veľké šťastie. Sú veľkí pôžitkári, majú sklon k priberaniu. Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú tyrkysová, biela a hnedozelená. Ochranné rastliny valeriána, čakanka, ochranné kamene citrín a jaspis.

 

Miroslava 5.4

má slovanský pôvod a znamená "mier slávi". Ich povahu lepšie pochopíme vtedy, keď sa pozrieme na ich totemové zviera veveričku, ktorá usilovne zbiera oriešky a odkladá si ich do zásoby. Tak ako ona, aj oni potrebujú mať pocit istoty a zázemie. Rady sa realizujú v práci. Sú inteligentné a majú postreh. Ich kritické poznámky sú ostré, no nie zlomyseľné. Dobre odolávajú únave. Ľahko ich môže postihnúť úraz ohrozujúci najmä kosti. Neprospievajú im silne korenené jedlá. Ovplyvňuje ich planéta Jupiter. Šťastné farby sú fialová, žltá a modrá. Ochranné rastliny žihľava, skalica a slez, ochranné kamene tyrkys a granát.

 

Irena 6.4

má grécky pôvod a v preklade znamená "mierumilovná". Sú extrovertné, netaja sa svojimi názormi a ľahko sa prispôsobujú okolitému prostrediu. Majú dobrý úsudok. Neraz sa presvedčíte o dvojtvárnosti týchto žien. Sú stále v pohybe a len málokedy sa zastavia. Sú nekompromisné, v ničom nepoznajú strednú cestu. Napriek dobrej vitalite by si mali dávať pozor na svoje zdravie, najmä na žalúdok. Dôležité je pre ne zloženie jedál. Ovplyvňuje ich planéta Slnko. Ich obľúbené farby sú zlatá a hnedá. Ochranné rastliny ľubovník a bobkový list, ochranné kamene jantár, topás a olivín.

 

Zoltán 7.4.

má turecký pôvod a význam mena je "moc". Je to muž, ktorý odolá všetkému ako losos, jeho totemový živočích. Málokedy sa nazlostí, ak ale predsa, potom to už stojí za to. Zoltánovia radi podstupujú riziko a pracujú v tíme. Nadradené a odmerané správanie môže ale zablokovať ich kariéru. Majú železnú vôľu, no potrebujú istý čas, kým dozrejú. Majú výbornú vitalitu a prospeje im vyvážená strava. Ovplyvňuje ich planéta Slnko. Šťastné farby týchto sú žltá a medená. Ochranné rastliny mak, nechtík a rumanček, ochranné kamene kryštál, granát a ónyx.

 

Albert 8.4.

má germánsky pôvod a vo voľnom preklade znamená "vznešený". Ponášajú sa na morských koníkov, ich totemové zviera. Aj tie "spia" pod vodou, a zrazu z ničoho nič vyhupnú do obranného postoja. Rodičia by sa mali usilovať chápať ich zložitú a nespútanú povahu. Vnútorný svet je pre neho dôležitejší ako to, čo sa deje okolo nich. Už v útlom detstve dokážu byť milí, ale aj tvrdohlavo zaťatí. Nevšedné správanie im dodáva tajuplný pôvab, ale nepomáha dosiahnuť v zamestnaní nadpriemerné výsledky. Ich životaschopnosť je dobrá, no pomerne rýchlo sa unavia. Mali by jesť častejšie čerstvé ovocie. Opatrní by mali byť najmä na oči a priedušky. Ovplyvňuje ich planéta Saturn a Urán. Šťastné farby sú tmavomodrá, zelená a čierna. Ochranné rastliny medovka, baza a divozel, ochranné kamene ametyst, perla a achát.

 

Milena 9.4.

má slovanský pôvod, vyskytuje sa u nás pomenej a v preklade znamená "milá, milovaná". Sú vnímavé a veľmi citlivé, všetko sa ich dotýka. Majú vrodený zmysel pre poéziu a krásu. Zaujímajú sa väčšinou o umenie a páčia sa im výstredné šaty. Radi sa nechávajú unášať životom "princeznej", zbožňujú, keď ich niekto rozmaznáva. Ich životná sila nie je celkom uspokojivá, prospeje im, ak viac relaxujú. V jedálnom lístku by im nemal chýbať cesnak. Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú biela, modrá a hnedozelená. Ochranné rastliny podbeľ, kôpor a rasca, ochranné kamene tigrie oko a topás.

 

Igor 10.4.

je ruské meno islandského pôvodu a význam mena je "boh Ingvio ochraňuje". Sú veľmi emotívni, uzavretí a taktní. Majú podobnosť s bizónom, ktorý je ich totemovým zvieraťom, ich sila je v hlave. Sú zanietení, svedomití a precízni študenti. Ich povolanie je väčšinou monotónne, no môžu sa stať autoritami. Ak začnú o niečom pochybovať, unikajú. Ich životaschopnosť nie je veľmi presvedčivá. Často ich stretávame v stave miernej depresie. Mali by sa vyhýbať čiernej káve a prospeje im veľa zeleniny a výrobkov zo sóje. Ovplyvňuje ich planéta Mars. Šťastné farby sú červená, fialová. Ochranné rastliny púpava, rozmarín, ochranné kamene diamant, ametyst a jaspis.

 

Július 11.4.

má latinský pôvod a význam mena je "vlasatý", "mladý". Ich osobnosť je uspôsobená tak, aby mohli čeliť životným ťažkostiam. Sú to rozvážni ľudia, podobajú sa svojmu totemovému zvieraťu volavke. Duševne dozrievajú veľmi zavčasu. Už ako chlapci sú rozumní, majú dobrý úsudok a spoľahlivú pamäť. Ich snom je štúdium práva, aby sa mohli stať advokátmi, či sudcami. Potrebujú takéto alebo podobné povolanie, v ktorom môžu prejaviť svoje pobúrenie. Zdravie majú dosť vrtošivé. Ovplyvňujú ich planéty Mars a Pluto. Ich šťastné farby sú tmavomodrá a červená. Ochranné rastliny puškvorec, bazalka, ochranné kamene rubín, jaspis a opál.

 

Estera 12.4.

je starozákonné, má hebrejský pôvod a význam mena je "hviezda". Sú dosť uzavreté, plaché a trvá im istý čas, kým zareagujú. Tak ako ich rastlinný totem vinič, aj ony potrebujú oporu, aby sa plne rozvinuli. Vo svojich názoroch sú rovnako zdržanlivé ako v láske. Ťažko prežívajú sklamanie a neúspech. Medzi ľuďmi hľadajú predovšetkým porozumenie. Ich zdravie je pevné aj preto, že sú striedme. Mali by si ujasniť svoje životné priority. Ovplyvňuje ich planéta Venuša. Ich šťastné farby sú biela a bledomodrá. Ochranné rastliny sú myší chvost, fialka a mäta, ochranné kamene achát a zafír.

 

Aleš 13.4.

je českou podobou ruského mena Alexej, ktoré je gréckeho pôvodu a znamená "obranca". Sú to veľmi aktívni a pozorní muži, flegmatickí, no rovnako aj vášniví. Ak treba, vedia vyvinúť úsilie, ale vedia sa tiež tváriť ako mŕtvi, tak ako orgován, ich rastlinný totem, ktorý očakáva jar. Sú spoločenskí, ale aj ustarostení a často precitlivení. Niekedy očakávajú nemožné, a tak im skutočnosť uniká. Ich inteligencia sa zakladá na fígľoch. Majú spoľahlivú a najmä intenzívnu pamäť a chvíľami sú až nebezpečne zvedaví. V náročných situáciách vedia šikovne kľučkovať. Ich životaschopnosť je dobrá, ale predsa sa stáva, že prejavujú isté obavy o svoje zdravie. Mali by sa vystríhať duševnej prepracovanosti a vyhýbať sa hlavne konzumácii cukru a tučného mäsa. Ovplyvňuje ich planéta Mars. Ich šťastné farby sú ružová a červená. Ochranné rastliny cesnak, chmeľ, horčica, ochranné kamene chalcedón a karneol.

 

Justína 14.4.

je odvodené od mužského mena Justín, má latinský pôvod a v preklade znie "patriaci Justovi". Sú to extrovertky, chcú všetko porozprávať a naplno prežiť. Rozhodne nežijú v ústraní, potrebujú sebavyjadrenie. Rodičia by si ich mali pozorne vypočuť, lebo nič ich tak nezraňuje ako nedopovedané priznanie. Keď sa stávajú ženami, sú krásne zmyselné. Celý život majú sklon blysnúť sa pred ľuďmi, ktorých milujú a ľahko sa zaľúbia. Majú inštinkt lastovičky a skrytú múdrosť cédra - ich totemu. Sú to maškrtnice, čo sa im môže vypomstiť starosťami s hmotnosťou. Do jedálneho lístka by si mali zaradiť najmä sójové produkty, morské ryby, hrozno a pomaranče. Ovplyvňuje ich planéta Venuša. Ich obľúbené farby sú svetlomodrá, ružová. Ochranné rastliny prvosienka, rebarbora, ochranné kamene opál a citrín.

 

Fedor 15.4.

je slovenskou podobou ruského mena Fjodor, ktoré je vytvorené z gréckeho mena Theodóros a znamená "boží dar. Ich povahová schéma naznačuje, že ide o emotívnych, pracovitých a tak trochu pojašených ľudí. Silná reaktívnosť ich núti niekedy prudko reagovať. Dobre si premyslia všetky argumenty, pred tým, ako niečo prijmú. Neprispôsobujú sa ľahko a ich veľká sebadôvera je často iba zdanlivá. Ich prípadný neúspech netrvá pridlho a čoskoro ich nadchne iný zámer, a všetko sa začína odznovu. Ich životaschopnosť je výborná a hoci bývajú nervózni, majú v sebe neobyčajnú odolnosť. Môžu mať však určité problémy so zrakom. Prospeje im veľa surovej zeleniny, ryby a výrobky so sóje. Obľúbené farby sú fialová, červená a ružová. Ochranné rastliny púpava, chmeľ a prvosienka, ochranné kamene diamant a jaspis.

 

Dana/Danica 16.4.

majú rovnako ako meno Daniela hebrejský pôvod, ktoré v preklade znie "Boh je sudca". Dany a Danice sú stále pripravené urobiť druhým láskavosť a rozhovory s nimi sú strhujúce. Ide o zdržanlivé a zdanlivo nenápadné ženy. Hľadanie vlastného ja ich často vedie k uzavretiu sa do svojho vnútorného sveta, čím sa izolujú od iných. Často im chýba sebadôvera, ale prvé citové alebo profesionálne úspechy im dodajú potrebnú sebaistotu. Ich životaschopnosť je veľmi dobrá, umožňuje im dlho odolávať. Často majú sklon k nadváhe. Mali by jesť každý deň teplé jedlo a piť čerstvé ovocné šťavy. Obľúbené farby sú tmavomodrá a zelená, ochranná rastlina medovka, ochranné kamene ametyst a achát.

 

Rudolf 17.4.

má germánsky pôvod a v preklade znamená "slávny vlk". Sú málo ovplyvniteľní a úplnej oddanosti nie sú schopní. Ak sú o niečom presvedčení, idú za tým s pevnou istotou, až kým nedosiahnu svoj cieľ. Majú pevnú vôľu. Podobajú sa symbolicky tŕnistému kríku, borievke, ktorý je ich rastlinným totemom. Je pre nich veľmi dôležité správne zvoliť smer štúdií. Uplatniť sa môžu napríklad ako spisovatelia alebo pedagógovia. Ich mravnosť väčšinou nepozná ústupky a zázemie v rodine pre nich veľmi veľa znamená. Ich zdravie je priemerné. Obľúbené farby sú čierna, zelená a modrá, ochranná rastlina divozel a kamene obsidián a jaspis.

 

Valér 18.4.

má latinský pôvod a význam mena je "silný, zdravý". Nedajú sa ľahko ovplyvniť, majú rozporuplnú povahu. Miestami sa prejavujú ako zlostní. Vedia byť ale sami sebou, nájsť svoje šťastie a žiť v pohode. Aby sa ich aktivita výraznejšie prejavila, musí ich upútať konkrétne povolanie alebo poslanie. Inak odchádzajú inde. Ich zdravie nesie vplyv totemov - koňa a pŕhľavy. Na jednej strane majú skutočne "konskú" vitalitu, na druhej strane ich zdravie "pŕhlia" drobné problémy. Ovplyvňuje ich planéta Mesiac. Šťastné farby sú strieborná, krémová, ochranné rastliny rumanček, jazmín, kamene nefrit, karneol.

 

Jela 19.4.

je odvodené od gréckeho mena Helena a znamená "svetlo, pochodeň". Dobre sa cítia vo vlastnom svete. Sú svojhlavé a tak trochu samotárske ako sob, ich zvierací totem. Spoločnosť vyhľadajú, ak sú práve dobre naladené. Nezaoberajú sa detailami, problémy vidia v súvislostiach. Majú vynikajúcu pamäť. Žijú intenzívne, milujú zmeny. Buď ľúbia, alebo nie. Majú silnú emotívnosť a sú empatické. Niektoré z nich dlhé roky čakajú na partnera, ktorého predstavu si vytvorili nie snívaním, ale zrátaním vlastností muža, ktorého by chceli stretnúť. V rozhodovaní sú rozumné, aj keď ojedinele ich ovláda zmysel pre utópiu. Životaschopnosť majú pomerne dobrú. Umožní im čeliť zdravotným problémom, ktoré by sa nemuseli vôbec dostaviť, keby sa nesprávali ľahkovážne. Ovplyvňuje ich planéta Slnko. Páči sa im farba "zeme", ich ochranné rastliny sú ľubovník a bobkový list, ochranné kamene jantár, topás a granát.

 

Marcel 20.4.

má latinský pôvod a jeho význam je "bojovník". Rozhodujú sa zdanlivo narýchlo, no v skutočnosti ich rozhodnutia dlho dozrievajú. Veľmi dobre vedia využívať svoje schopnosti a kontakty. Môžu byť z nich preto napríklad úspešní obchodní zástupcovia. Ich prístup k ľuďom je individuálny. Ich citlivosť je skutočná, miestami sa k nej ale pripája vypočítavosť. Majú životnú silu zdatného rysa. Potrebujú hlavne pohyb a prospieva im aj dostatok spánku. Ovplyvňuje ich planéta Jupiter. Ich šťastné farby sú fialová, modrá a žltá, ochranné rastliny žihľava, skalica a šalvia, ochranné kamene ametyst a tyrkys.

 

Ervín 21.4.

je na Slovensku ojedinelé, má nemecký pôvod a význam mena je "priateľ cti, vojska". Patria skôr k tvrdohlavým, no dobroprajným ľuďom. Sú aj výrazne aktívni a majú neočakávané reakcie. Dokážu rýchlo odhaliť predstierané city. Sami sú prirodzení a nesporne temperamentní. Majú isté ťažkosti pri rozhodovaní a radi sa uzatvárajú do seba. Ich vitalita je veľká. Nemali by nepravidelne jesť a preháňať to s dôverčivosťou a s utrácaním peňazí. Ovplyvňuje ich planéta Venuša. Šťastné farby sú zelená, biela, žltá, ochranné rastliny nechtík, ligurček a podbeľ, ochranné kamene smaragd a zafír.

 

Slavomír 22.4.

má slovanský pôvod a význam mena je "sláviaci mier". Sú to veční chlapci, ktorí sa chcú hrať a unášať udalosťami. Niekedy pôsobia neisto a sú málo objektívni. V citovom živote sú vlastnícki, usilujú sa sústrediť na seba všetku pozornosť blízkych. V živote hľadajú hlavne uplatnenie a zázemie. Majú v sebe obrovské možnosti, dobrú intuíciu, a v profesii, ktorú si vyberú dosahujú väčšinou pozoruhodné výsledky. Ich životaschopnosť je dobrá, zdravie však kolísavé. Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú červená, modrá a biela. Ochranné rastliny podbeľ, kôpor a petržlen, ochranné kamene tigrie oko, topás a achát.

 

Vojtech 23.4.

má slovanský pôvod a význam mena je "tešiteľ vojska". Sú to prívetiví, rozumní a taktní ľudia. Tak ako chobotnica, ich totemové zviera, aj oni sú neustále v strehu. Vo svojej profesii sú svedomití, výkonní a tvoriví. Radi sa angažujú vo verejnom alebo politickom živote. Ich zdravie je pevné. Menšie problémy môžu mať ale so žalúdkom. Ovplyvňuje ich planéta Saturn. Ich šťastné farby sú hnedá, čierna a zelená. Ochranné rastliny kostihoj, štiav, ochranné kamene achát, zafír a opál.

 

Juraj 24.4.

je svätecké, má grécky pôvod a v preklade znamená "roľník". O týchto mužoch možno povedať, že sú veľmi komunikatívni a v spoločnosti dosahujú vysokú úroveň. V istých chvíľach ale chcú byť sami, inokedy vyhľadávajú priateľov. Dobre ovládajú svoje emócie a s každým sa usilujú vychádzať pokojne. Môžu byť z nich úspešní ekonómovia, ale darí sa im napríklad aj v umeleckej oblasti alebo v politike. Ich životaschopnosť nie je veľmi presvedčivá, často sú v stave miernej depresie. Menšie ochorenia majú pôvod prevažne v konzumácii nie najzdravšej stravy. Mali by byť poriadnejší a opatrnejší. Obľúbené farby sú červená, fialová a zelená, ochranné rastliny púpava, prvosienka a rozmarín, ochranné kamene ametyst a jaspis.

 

Marek 25.4

má latinský pôvod a v preklade znie "bojovník". Ak ho chceme výstižne charakterizovať, prirovnáme ho k zvieracieho totemu, tuleňovi, ktorý nestráca svoj osobitý charakter. City, ktoré prejavujú a prijímajú, z nich robia bytosti schopné pochopiť veľa vecí. Sú predovšetkým vľúdni a veľmi vnímaví. Ich náklonnosť aj láska majú niekoľko odtieňov. V detstve ich netreba nútiť k veľkolepým prejavom lásky, ale je potrebné chápať ich a vedieť vyčítať z ich pohľadu, koho rešpektujú a milujú. V dospelosti by nemali sľubovať, čo nemôžu splniť. Zdravie majú vyvážené. Mali by piť veľa mrkvovej šťavy a vylúčiť jedlá, ktoré zvyšujú hladinu cholesterolu. Ich obľúbené farby sú tmavomodrá a biela, ochranné rastliny estragón a palina dračia, ochranné kamene achát, karneol a opál.

 

Jaroslava 26.4.

má slovanský pôvod a význam mena je "slávna silou". Vyznačujú sa pohotovými reakciami. Vždy majú čo povedať, a vravia to nahlas. V spoločnosti si vyžadujú pozornosť. Ich maličký svetík je im nadovšetko. Sú temperamentné a pôsobia dojmom, že sú veľmi sebavedomé, ale to je často len zdanie. Ich vôľová úroveň často klesá a neraz sa mení na tvrdohlavosť. Ich obľúbené farby sú zelená, ružová a biela, ochranné rastliny myší chvost, fialka a mäta, ochranné kamene achát, zafír a koral.

 

Jaroslav 27.4.

má slovanský pôvod a jeho význam je "sláv silu". Sú to predovšetkým pôžitkári. Najradšej by sa natiahli v tôni jablone, ktorá je ich rastlinným totemom, a čakali, kým prejde deň. Sú materialisticky založení. Riadia sa heslom "Každý sám pre seba, iba slnko pre všetkých." Ich inteligencia je analytická. Do podrobností vnikajú najmä preto, aby poradili iným. Ich životaschopnosť je vynikajúca, sú plní sily. Mali by ale konať viac uvážlivo, neodkladať svoje povinnosti a vystríhať sa ponocovania. Obľúbené farby sú žltá a biela, ochranné rastliny prvosienka a rebarbora, ochranné kamene opál a citrín.

 

Jarmila 28.4.

má slovanský pôvod, je menej časté a jeho význam je "milujúca jarosť". Usilujú sa získať náklonnosť svojho okolia už od detstva. Ich rastlinným symbolom je voňavá a rozpínavá levanduľa. Zvyčajne sú nedotknuteľné a tak trochu sebecké. Uzatvárajú sa do svojej ulity. Majú obavy, že sa priveľmi odhalia, ak budú milovať. Mali by sa vystríhať falošnosti a nestálosti v priateľstve. Potrebujú zvýšený príjem vitamínu skupiny B. Ich životaschopnosť je výrazná, obľúbené farby sú oranžová, modrá, zelená a biela, ochranné rastliny čakanka, fenikel a valeriána, ochranné kamene nefrit a zafír.

 

Lea 29.4.

má hebrejský pôvod a v preklade znamená "antilopa". Ich zvierací totem je laň, ktorá dobre vysvetľuje emotívnosť a úzkosť, ktoré sa ich zavše zmocnia. To všetko vyvažuje upokojujúca a utišujúca lipa, ktorá je ich rastlinným totemom. Sú objektívne, čestné a málo ovplyvniteľné. Každé porušenie istej prísnosti v správaní u nich zvyčajne vyvoláva prudké reakcie. Radi sa obetujú, sú šťastné vtedy, keď dávajú. Desia sa všetkých "hier" týkajúcich sa citov. Ich životaschopnosť je skvelá, odolávajú dobre únave i preťaženosti. Ich šťastné farby sú modrá, čierna, zelená a purpurová, ochranné rastliny medovka, baza a divozel, ochranné kamene ametyst, jaspis a perla.

 

Anastázia 30.4.

má grécky pôvod a jeho význam je "vzkriesená". Nikde nenachádzajú pokoj. Prechádzajú zo vzrušenia do teatrálnych depresií. Často menia svoje koníčky. V spoločnosti si vyžadujú značnú pozornosť. Disponujú vysokou inteligenciou a sú mimoriadne dynamické. Ich životaschopnosť je veľmi dobrá. Majú sklon k nadváhe, mali by dbať na dostatočný spánok, jesť veľa hrozna, jabĺk, malín a mrkvy. Obľúbené farby sú fľaškovozelená a biela, ochranné rastliny myší chvost, fialka a mäta, ochranné kamene achát, zafír a koral.

 

Žigmund 2.5

má nemecký pôvod a v preklade znamená "ochranca víťazstva. Sú to stavitelia, ktorí budujú svoj život tak, ako ich totemové zviera bobor. Ich rastlinným totemom je bolehlav. Oslávenci sú dôslední ľudia s vysokou inteligenciou. Sú aj trpezliví a vytrvalí. Na dosiahnutie svojho cieľa venujú toľko času, koľko je potrebné a vždy sa im to podarí. Ich veľkým nepriateľom je nuda. Ich vitálnosť je dobrá. Ak vsadia na "dobrého koňa", všetko prebieha dobre, ak ale zvíťazí ich skrytý pesimizmus, nedarí sa im. Ich obľúbené farby sú žltá, modrá a biela, ochranné rastliny žihľava, rimbaba, skalnica, ochranné kamene ametyst, smaragd.

 

Galina 3.5.

Pôvod je buď grécky a v preklade znamená "bezvetrie", alebo latinský, a vtedy znamená "sliepka". Nemajú jednoduchú povahu. Raz-dva sa rozkohútia, veď nie nadarmo je kohút ich zvierací totem. Sú plné intuície a pôvabu, ale aj panovačné a neprístupné. Chcú byť vždy a všade prvé. Dokážu si získať ľudí okolo seba a veľmi dobre sa cítia v spoločnosti výstredných ľudí. Neraz vedú neusporiadaný, priam bláznivý život. Majú pevnú vôľu a neuveriteľné šťastie. Dlho odolávajú únave. Ich obľúbené farby sú svetlomodrá, ružová a žltá, ochranné rastliny prvosienka a rebarbora, ochranné kamene opál a citrín.

 

Florián 4.5.

je latinského pôvodu a v preklade znamená "kvet". Svätec tohto mena je patrónom požiarnikov. Sú predovšetkým pokojní a trpezliví. Ide viac o pozorovateľov ako filozofov a ak ich pokladáme za pomalých, je to iba preto, lebo zvažujú všetky stránky problému skôr, ako sa vyjadria. Sú to pracanti, ktorí v praxi dospejú k nadpriemerným výsledkom. Veľmi ich priťahuje medicína a príbuzné oblasti. Majú životnú silu rozpínavosti tropického dažďového pralesa. Sú milovníci všetkého, čo sa týka života, aj keď navonok majú skôr konzervatívne správanie. Ich obľúbené farby sú zelená, biela a žltá, ochranné rastliny nechtík a podbeľ, ochranné kamene smaragd, zafír a avanturín.

 

Lesia/Lesana 5.5.

má ukrajinský pôvod a je odvodené z mena Alexandra, ktoré vo voľnom preklade znamená "brániť". Lesana je novšie slovenské meno vytvorené podľa rozprávkového mena lesnej víly. Lesie a Lesany majú rýchle reakcie a sú neposedné. Charakteristickou črtou ich osobnosti je vôľová úroveň, ktorá často klesá a neraz sa mení na tvrdohlavosť. Výrazná je aj ich emotívnosť. Nemajú niekedy jasno v tom, čo chcú v živote dosiahnuť. Prospejú im časté prechádzky a strava bohatá na železo. Ich obľúbené farby sú svetlozelená, modrá a biela. Ochranné rastliny skorocel a pľúcnik, ochranné kamene akvamarín, ametyst a smaragd.

 

Hermína 6.5.

má nemecký pôvod a jeho význam je odvodený od mužského mena Herman, ktoré znamená "bojovník". Majú živočíšny totem veľhada. Ukazujú vždy dve tváre. Raz sú svieže a prístupné ako mladý vinič, raz ako neprístupná dáma so vzdialenou tvárou. Úspech v živote dosahujú hlavne vďaka svojej charizme. Odmalička sú značne spoločenské. Potrebujú okolo seba veľa ľudí, ktorí by im venovali svoju pozornosť a vtedy sa cítia vo svojej koži. Sú odolné, majú veľkú životaschopnosť. Doliehajú ale na ne menšie zdravotné problémy, často psychického pôvodu. Ich obľúbené farby sú tmavomodrá a zelená. Ochranné rastliny medovka, baza, ochranné kamene ametyst, achát a perla.

 

Monika 7.5.

je pravdepodobne gréckeho pôvodu a v preklade znamená "osamelá, jediná". Sú od prírody silné a usilovné. Keď sa pustia do nejakej činnosti, sú ako ich zvierací totem škovránok, ktorý stúpa k nebu na svitaní, aby predstihol slnko, čo tak miluje. Prahnú po poznatkoch, takže sú z nich výborné študentky. Dokážu vládnuť pevnou rukou. Inak sú prívetivé a sympatické, no ten, kto do nich uštipačne zapára, môže počítať s nemilými reakciami. Mali by sa vyhýbať jedlám, ktoré zvyšujú hladinu cholesterolu. Prospieva im pohyb v prírode. Ich obľúbené farby sú žltá, fialová a biela. Ochranné rastliny žihľava, skalica a šalvia, ochranné kamene smaragd a granát.

 

Ingrida 8.5.

má škandinávsky pôvod a znamená "jazdkyňa chránená bohom Ingviom". Sú väčšinou mlčanlivé a zdôverujú sa iba ťažko. Už v dievčenskom veku majú problém uvoľniť sa a odreagovať. Vedia si ale za každých okolností zachovať objektívnosť a "zabrať" v práci. V citovom živote sa prejavujú ako neprístupné. Uzatvárajú sa do svojej ulity ako slimák a pochybujú o dôvere a láske, ktoré im ľudia prejavujú. Majú dobrú životaschopnosť. Ich obľúbené farby sú oranžová a hnedozelená. Ochranné rastliny čakanka, fenikel, ochranné kamene jaspis a nefrit.

 

Roland 9.5.

má nemecký pôvod a jeho význam je "slávny hrdina". Sú aktívni, predvídaví a priemerne emotívni. Vedia vyvinúť úsilie, ak si to vyžaduje situácia. Majú výraznú fantáziu. V citovom živote sa prejavujú ako nezávislí, aj keď túžia po zázemí. Ak rodičia nezlyhajú vo výchove, patrí k zodpovedným ľuďom a rozumne posudzuje činy ľudí. Mali by si dávať pozor na kosti, štítnu žľazu a konzumovať vo väčšom množstve ovocie a zeleninu. Ich obľúbené farby sú modrá a sivá. Ochranné rastliny palina a saturejka, ochranné kamene zafír a sardónyx.

 

Viktória 10.5.

má latinský pôvod a v preklade znamená "víťaz", "víťazstvo". Sú to realistky, ktoré stoja obidvoma nohami na pevnej zemi a neoddávajú sa snívaniu. Sú tiež objektívne a dokážu sa podeliť s inými. V detstve si vyžadujú veľkú opateru, ale nemali by nadobudnúť dojem, že na nich rodičia stále striehnu. Profesionálne uvedomenie majú veľmi silné. Ich výkonnosť a pozornosť sú nadpriemerné. Mohli by sme nazvať aj čarodejnicami podľa živočíšneho totemu ropuchy, ktorej pohľad a nehybnosť pôsobia fascinujúco. Majú priemernú životaschopnosť. Ráno im niekedy dlhšie trvá, kým sa "naštartujú". Môžu mať predispozície na lymfatické choroby. Ich obľúbené farby sú modrá, zelená a biela. Ochranné rastliny sú valeriána a čakanka, ochranné kamene citrín a zafír.

 

Blažena 11.5.

je slovanský variant mena Beáta, ktoré je latinského pôvodu a znamená "blažená". Blaženy nie sú ľahké povahy. Keď ich skúmame zblízka, všimneme si, že sú veľmi odhodlané a neoblomné. Sú introvertné, majú sklon uzatvárať sa do seba a nepokladajú vždy za vhodné prejaviť svoje názory a city. Ich veľké sebavedomie vyplýva z poslania, ktoré majú vykonať. Dokážu zavčasu riešiť akékoľvek problémy. Ich obľúbené farby sú sivá, biela, zelená a pomarančová. Ochranné rastliny palina, čakanka, ochranné kamene nefrit, sadrónyx a jaspis. Mali by sa vyhýbať podozrievavosti a dôverovať viac svojej intuícii. Môžu sa u nich vyskytnúť zdravotné problémy s pokožkou a pľúcami.

 

Pankrác 12.5.

má grécky pôvod a význam mena je "všemocný". Spolu so Servácom, a Bonifácom je v pranostikách charakterizovaný ako zmrznutý svätý, pretože sa v dňoch, na ktoré pripadajú ich meniny, obyčajne ochladí. Sú to extroverti, ktorí potrebujú neustále spoločnosť a radi sa rozprávajú. Sú doma v mnohých oblastiach. Úlohy len preletia, nezaoberajú sa podrobnosťami. Môžu byť napríklad zručnými letcami. Žijú neštandardne a uskutočňujú svoje odvážne sny. Pozor by si mali dávať hlavne na kosti. V strave im prospejú predovšetkým ryby a listová zelenina. Ich šťastné farby sú čierna, modrá a sivá. Ochranné rastliny divozel a baza, ochranné kamene sokolie oko a jaspis.

 

Servác 13.5.

má latinský pôvod a v preklade znamená "záchranca. Skrýva sa v nich úžasná inteligencia, dobre sa hodí k ich totemovému zvieraťu diviakovi. Majú veľkú emotívnosť a vyvážené reakcie. Disponujú tiež nesmiernou aktívnosťou a odvahou. Ich vernosť odolá všetkým skúškam. Nikdy ich však nesklamte a nerozprávajte im nezmysly. Životaschopnosť majú obrovskú. V strave by mali uprednostniť špargľu, figy a kuracie mäso. Ovplyvňuje ich planéta Saturn. Ich šťastné farby sú hnedá, čierna a tmavomodrá. Ochranné rastliny kostihoj a štiav, ochranné kamene zafír, opál a granát.

 

Bonifác 14.5.

má latinský pôvod a význam mena je "človek dobrého osudu". Bonifácovia sú záhadní, uzavretí a materialisticky založení. Mohli by sme ich pripodobniť albatrosovi, ktorý symbolizujúce veľkú a mystickú cestu, ako aj panovačnému kohútovi z dvora. V citovom živote ich stretávame ako dvojakých ľudí, schopných nádherne vzplanúť veľkodušnosťou a o niekoľko minút to zas všetko odvolať. Lásku im nemožno vyznať hocikedy. Veľmi často ich zaplaví neistota, vyčítajú si nesmelosť. Úlohou rodičov je poskytnúť im širší pohľad na svet. Ich životaschopnosť je výborná. Mali by pravidelne raňajkovať, jesť veľa citrusového ovocia, cibuľu a chren. Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Ich obľúbené farby sú červená a biela. Ochranné rastliny podbeľ, kôpor, ochranné kamene tigrie oko a topás. Rastlinný totem majú citrón.

 

Žofia 15.5.

má grécky pôvod a jeho význam je "múdrosť". Ich emotívnosť je podpriemerná, čo im pridáva zamyslený výraz. Sú objektívne a veľmi vnímavé. V pracovnom prostredí sa uplatnia dobre v tíme, kde prevažujú muži. Ich inteligencia je analytická. Životaschopnosť majú priemernú, potrebujú žiť striedmo a byť čo najviac v prírode. Sú náchylné na vírusové ochotrenia. Mali by sa vyhýbať flegmatickému konaniu, uzatváraniu sa do seba a prepracovanosti. ovplyvňuje ich planéta Merkúr, šťastné farby sú oranžová, modrá a biela. Ochranné rastliny čakanka, fenikel, ochranné kamene jaspis a nefrit. Ich totemová rastlina je encián.

 

Svetozár 16.5.

má slovanský pôvod a jeho význam je "žiariaci". Svetozárovia sú veľmi emotívni a s niektorými ľuďmi nevychádzajú ľahko. Zdajú sa byť tak trochu leniví, kým v skutočnosti iba čakajú na vhodnú chvíľu, kedy konať. Majú v sebe veľa neodolateľného šarmu a vystavujú sa na obdiv ako ich totemové zviera páv. Majú skvelú intuíciu, často sa hrajú na prorokov. Keď vyrazia do života, zdarne ním kráčajú a takmer všetko im vychádza. Majú obdivuhodnú vitalitu, ale potrebujú dostatok spánku. Takisto si musia dávať pozor na to, čo jedia a mali by obmedziť pitie kávy. Ovplyvňuje ich planéta Mars. Šťastné farby sú červená, fialová. Ochranné rastliny púpava, cesnak, rozmarín, ochranné kamene diamant a ametyst.

 

Gizela 17.5.

má nemecký pôvod a v preklade znamená "šíp", "strela". Gizely sú sentimentálne, všetko sa ich dotýka. Majú vrodený zmysel pre krásu a sklon odkladať všetko na zajtra. Podobne ako ich totemová rastlina orchidea sú ako skleníkové kvety, aj ony potrebujú hlavne teplo a slnko. Rodičia by im mali pomôcť zorientovať sa v reálnom svete, prijímať prehry a viesť ich k zodpovednému konaniu. Ich životná sila nie je celkom uspokojivá. Prospeje im, ak sa budú venovať plávaniu, jesť mliečne výrobky a stravu bohatú na vitamín C. Ovplyvňuje ich planéta Merkúr, šťastné farby sú modrá, sivá a červená. Ochranné rastliny petržlen a rasca, ochranné kamene achát, sardonyx a citrín.

 

Viola 18.5.

má latinský pôvod a v preklade znamená "fialka". Sú duchaplné, nie sú konfliktné a ľahko sa prispôsobujú všetkým situáciám. Majú v sebe čosi mladistvé a istý nepokoj. Potrebujú okolo seba veľa ľudí. Aj tá najmenšia kritika či poznámka ich privádza do rozpakov. Ich vôľa nie je skalopevná, mení sa podľa okolností a závisí od ľudí, s ktorými sú v kontakte. Majú skvelé šance na úspech. Mali by sa držať svojich rozhodnutí a opierať sa o spoľahlivých priateľov. Ich najcitlivejším bodom v tele sú pľúca a stravou by si mali dopĺňať hlavne vitamíny A a E. Ovplyvňuje ich planéta Venuša, šťastné farby sú fľaškovozelená, biela, modrá. Ochranné rastliny myší chvost, fialka, prvosienka, ochranné kamene achát a opál.

 

Gertrúda 19.5.

má nemecký pôvod a význam mena je "milá kopijníčka". Gertrúdy sú predovšetkým silné a prirodzené ženy. Ide o málo ovplyvniteľné extrovertky so zrelou povahou. Niekedy sa u nich stretávame s autoritatívnym správaním a odporovaním. Ich rastlinný totem je tulipán, ktorý podobne ako ich šaty žiari oslnivými farbami. Prospeje im diétne stravovanie, aktívny pohyb a dovolenky pri mori. Ovplyvňuje ich planéta Jupiter. Šťastné farby sú fialová, žltá a modrá. Ochranné rastliny žihľava, skalica, šalvia, ochranné kamene ametyst, smaragd a chalcedón.

 

Bernard 20.5.

má nemecký pôvod a význam mena je "silný medveď". Od útleho detstva ich treba zjemňovať. Aj napriek drsnosti ich totemový vták je kukučka, symbol akejsi rozpínavosti. Zvyčajne sú z nich vedúci pracovníci, ktorí myslia len na to, ako pevnou rukou viesť ľudí okolo seba a ako dosiahnuť úspech. Ťažko sa dajú ovplyvniť, ustúpia len presvedčivým argumentom. V citovom živote sú požadovační, ale nechcú byť miláčikmi rodiny. Vyžadujú si porozumenie. Ich životaschopnosť je skvelá. Niekedy to zneužívajú a tak trochu zanedbávajú svoje zdravie. Ovplyvňuje ich planéta Mars. Ich šťastné farby sú červená a fialová. Ochranné rastliny púpava, chmeľ, ochranné kamene diamant a ametyst.

 

Zina 21.5.

má grécky pôvod a jeho význam je "dobrá", "priateľská". Sú predovšetkým ľudské. Majú ale sklon k ľahkomyseľnosti, čo im môže spôsobiť isté problémy. Štúdium zvládajú s prehľadom. Dôležitejší je pre ne ale výber povolania. Priťahujú ich tie, v ktorých sa možno presadiť a kde sa skrýva aj isté riziko. Cítia sa dobre v oblasti obchodu. Zaujíma ich takisto svet okolo reklamy a priťahuje ich všetko pekné. Zdravie majú priemerné. Mali by sa vyhýbať prepracovanosti. Prospeje im pravidelné cvičenie, prechádzky a strava bohatá na železo. Ovplyvňujú ich planéty Jupiter a Neptún. Ich šťastné farby sú svetlozelená, biela a žltá. Ochranné rastliny skorocel, túžobník, ochranné kamene akvamarín a rubín.

 

Júlia/Juliána 22.5.

Júlia je utvorené z rímskeho rodového mena s významom "vlasatá, "mladá". Juliána má zase latinský pôvod, s významom "patriaca rímskemu rodu Júliovcom". Juliány sú odmalička pôvabné. Mohli by sme ich pokladať za odmerané, kým ony sa boja pripútať k niekomu, alebo ukázať, že sú zraniteľné. Sú aj nadmieru vznešené a výrazne spoločenské. Keďže Júlie, Juliány majú pevnú vôľu, dokážu prekonať mnohé životné ťažkosti. Nemali by sa dať celkom pohltiť prácou, ani preháňať to s opatrnosťou. Ich životaschopnosť je pozoruhodná. Ovplyvňuje ich planéta Venuša. Šťastnými farbami sú biela a zelená. Ochranné rastliny myší chvost, fialka, ochranné kamene koral a opál.

 

Želmíra 23.5.

má južnoslovanský pôvod a význam mena je "tá, ktorá si želá mier". Ak nesúhlasia, ostro to dajú najavo. Sú zásadové a tvrdohlavé. Neúspechy ich rozhodne nezastavia. Väčšinou ide o výborné študentky. Obľubujú klasické štúdium a priťahujú ich povolania, v ktorých treba odovzdávať veľa zo seba, ako napríklad ošetrovateľka. Majú v sebe prirodzenú mravnosť, ktorá sa prejaví v rozhodujúcich chvíľach, majú veľkú vitalitu a pevné zdravie. Mali by viac dôverovať svojej intuícii. Stravou by si mali dopĺňať najmä draslík. Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Ichr astlinný totem je ľalia, symbol krásy a čistoty, šťastné farby sú oranžová, modrá, hnedá. Ochranné rastliny čakanka, fenikel, palina, ochranné kamene jaspis a zafír.

 

Ela 24.5.

je odvodené od mena Helena, ktoré má grécky pôvod a jeho význam je "svetlo". Ich povaha nie je práve prispôsobivá. Keď sa záležitosti nevyvíjajú tak, ako by chceli, uzavrú sa do seba, alebo sa "naježia", ako ich zvierací totem ježko. Chcú hlavne vládnuť iným. Sú pritom veľmi zmyselné a strhujúce. Sú odolné, vedia sa psychicky i fyzicky chrániť a vytvoriť si životnú rovnováhu. Mali by si dávať pozor na vypočítavé správanie, ku ktorému inklinujú a pravidelne jesť, podľa možnosti bez náhlenia. Ovplyvňuje ich planéta Venuša, šťastné farby sú žltá a biela. Ochranné rastliny prvosienka, rebarbora, ochranný kameň citrín.

 

Urban 25.5.

má latinský pôvod a význam mena je "mestský, mešťan". Urbanovia sa radi prejavujú a majú herecké vlohy. Už ako malí chlapci sú milí, komunikatívni a presvedčiví. Majú však chvíle, keď sú uzavretí. Majú dobrú intuíciu a sú si toho vedomí. Sú tiež urážliví, ale sami často zraňujú iných svojou uštipačnosťou. Ich zdravie tak trochu pokrivkáva, aj keď majú veľa životnej sily. Mali by pravidelne športovať vonku a stravou si dopĺňať najmä vitamín C. Ovplyvňuje ich planéta Merkúr, šťastné farby sú červená, biela a zelená. Ochranné rastliny podbeľ, levanduľa, ochranné kamene tigrie oko a topás.

 

Dušan 26.5.

je južnoslovanskou skrátenou podobou mien Duchoslav a Dušislav, a v preklade znamená "slávny duchom". Dušanovia sú drsní a ovplyvniteľní, sú to precitlivelí flegmatici. Ponáhľajú sa pomaly, rozhodujú namrzene a konajú ľahostajne,  Bývajú panovační a nežní zároveň. Neradi si komplikujú život. Na všetko nazerajú svojským spôsobom. Sú to aj muži, ktorí riadia svoj život a dokážu sa vyhnúť nebezpečným situáciám. V citovom živote sú nežní, sentimentálni a niektorí aj žiarliví. Majú zdravie uspokojivé, ale rýchlo sa unavia. Sú to pôžitkári, radi si dobre zajedia. Potrebujú aktívny pohyb a stravou by si mali dopĺňať najmä vitamíny C, E a vápnik. Ovplyvňujú ich planéty Saturn a Urán. Ich šťastné farby sú čierna, tmavomodrá. Ochranné rastliny medovka, baza, divozel, ochranné kamene achát a perla.Ich znamením je Vodnár, živočíchom tuniak.

  

Iveta 27.5.

má francúzsky pôvod a význam mena je "tisový luk." Ivety vedia pripraviť nejedno prekvapenie. Majú citovú pamäť, pamätajú si všetko, čo sa ich dotýka, čo ich dojíma a poburuje. Sú mimoriadne zvedavé, priateľské a úzkostlivé. Majú silný zmysel pre rodinu, ktorá pre ne veľa znamená. Sú to veľmi zaujímavé ženy, rovnako očarujúce ako ich rastlinný totem čerešňový strom na jar, ktorý je podľa orientálnej filozofie stromom múdrosti a šťastia. Ich životaschopnosť je uspokojivá, ale ak sa nestravujú primerane, riskujú, že priberú. Ovplyvňuje ich planéta Slnko. Ich obľúbené farby sú zlatá, hnedá, ochranné rastliny ľubovník, bobkový list, ochranné kamene jantár a topás.

 

Viliam 28.5.

má nemecký pôvod a jeho význam je "muž s pevnou vôľou". Viliamovia sú hlavne predvídaví. Dokážu sa uzavrieť do seba, ale aj úplne zapojiť do spoločenského života. Charakterizuje ich tiež otvorenosť v konaní. Mali by sme ich brať takých, akí sú, alebo ich nechať tak. Ich životaschopnosť je obrovská. Často ale riskujú, že prekročia hranice svojej odolnosti. Ovplyvňuje ich planéta Saturn, obľúbené farby sú hnedá a čierna, ochranná rastlina kostihoj, ochranné kamene zafír a achát. Nemali by konať tvrdohlavo, podceňovať nebezpečenstvo, a izolovať sa od ľudí. Dopĺňať by si mali najmä vitamíny A, E , B a chrániť si sluch.

 

Vilma 29.5.

má nemecký pôvod a vo voľnom preklade znie "tá ktorá má pevnú vôľu". Vilmy majú dosť ťažko pochopiteľnú povahu. Zanechávajú v nás dojem, že sedia na dvoch stoličkách, pričom sa len opatrne vyhýbajú nebezpečným miestam tak ako pstruh, ich zvierací totem. Ich aktívnosť je skôr priemerná. Zaujímajú sa o všetko, čo priamo súvisí so životom. Väčšinou sú dobrými, oddanými matkami, no potrebovali by viac autority, aby "uzemnili" svojich nezbedných potomkov. Rodičia by ich mali od malička viesť k samostatným rozhodnutiam a naučiť ich povedať nie. Ich životaschopnosť je dobrá, zdravie ale striedavé. V jeden deň sa cítia dobre, na druhý zas nie. V tomto kolísaní hrá veľkú rolu ich psychika. Mali by obmedziť pitie kávy a stravou si dopĺňať hlavne železo. Ovplyvňujú ich planéty Jupiter a Neptún, obľúbené farby sú zelená, modrá a ružová. Ochranné rastliny pľúcnik, skorocel, ochranné kamene akvamarín, rubín a opál.

 

Ferdinand 30.5.

má germánsky pôvod a význam mena je "smelý ochranca". Sú to introvertní a večne nespokojní ľudia, vyznačujúci sa nerozhodnosťou a tým, že pevne stoja oboma nohami na zemi. Nemajú radi dvojzmyselné a pochybné situácie. Sú náruživí a citliví zároveň. Zakladajú si na rodinnom živote. Sú niekedy až priveľmi zvedaví a preto sa môžu ocitnúť v chúlostivých situáciách. Často im chýba objektívnosť. Nie sú veľmi sebavedomí, ľahko sa u nich môže prejaviť skrytá plachosť. Majú sklon k rezignovaniu a útekom od povinností. Priťahuje ich povolanie spájajúce intelektuálnu a manuálnu činnosť, ako napríklad obchodník. V živote sa im ponúkajú šance, ale nie vždy ich využijú. Mali by sa svedomito starať o svoj dar intuície a nepremrhať kapitál šťastia. Majú dobré zdravie, ak sa vyhýbajú duševnej prepracovanosti. Naopak dobre odolávajú telesnej únave. Prospeje im, keď budú jesť viac karfiolu, uhoriek, mandlí a jahôd. Ovplyvňuje ich planéta Saturn. Obľúbené farby sú tmavomodrá, sivá, ochranná rastlina kokorík, ochranné kamene opál a granát, živočíchom je antilopa a znamením Kozorožec.

    

Petrana/Petronela 31.5.

majú latinský pôvod a ich význam je "pochádzajúca z rodu Petroniov". Petronely a Petrany sú vášnivé ženy. Emotívnosť a túžba konať ich väčšinou doženú k extrémnym rozhodnutiam. Majú ale vysoko vyvinutú sebaovládaciu schopnosť, čo im umožňuje čeliť vypätým situáciám. Sú veľmi inteligentné a schopné naplno sa obetovať. Majú aj vrodený cit pre diplomaciu. Napriek skvelej vitalite by si mali dávať pozor na zdravie, a to najmä na žalúdok. Ovplyvňuje ich planéta Slnko. Obľúbené farby majú oranžovú, žltú a medenú, ich ochranné rastliny sú vavrín, mak, nechtík, ochranné kamene topás, olivín a krištáľ.

 

Žaneta 1.6.

má hebrejský pôvod a znamená "Boh je milostivý". Žanetky sú ťažko uzmierniteľné a rodičom dajú od útleho detstva poriadne zabrať. Keď podrastú, potrebujú viesť iných. Nevzdávajú sa, po neúspechu neváhajú a začínajú znova. Charakterizuje ich výrazná aktivita. Aby sme pochopili ich mentalitu, mali by sme porozumieť analógii, ktorá ich spája s ich totemovým zvieraťom termitom. Ľudia by nemali brániť týmto šarmantným a búrlivým "termitkám" v budovaní ich obydlia, rodiny a kariéry. Opatrné by mali byť na chrbticu a srdce. Prospeje im, ak obmedzia sladké jedlá. Obľúbené farby sú hnedá, oranžová. Ochranné rastliny ľubovník, nechtík, ochranné kamene topás a ónyx.

 

Xénia/Oxana 2.6.

Xénia má grécky pôvod a význam mena je "pohostinná". Ich povaha je mierne nevľúdna a ustarostená. Nemajú rady, keď ich niekto naháňa. V detstve by im rodičia mali venovať veľa pozornosti, hlavne vtedy, ak utrpia neúspech. Rozhodne nie sú vyzývavé, sú veľmi nedôverčivé a obávajú sa veľkých citových vzplanutí. Ovplyvňuje ich planéta Saturn. Obľúbené farby sú zelená a gaštanová, ochranné rastliny štiav, kostihoj, ochranné kamene obsidián, ametyst.

Oxana je ukrajinskou domácou podobou mena Xénia. Sú inteligentné, čoho sú si aj vedomé, a dávajú to iným pocítiť. Ich pamäti analytického typu nič neujde. Sú kritické, subjektívne a celkovo majú ťažkú povahu. Svojím dynamizmom vytvárajú ilúziu, že sú v práci nenahraditeľné. Rady robia dve veci naraz. Môžu z nich byť novinárky alebo podnikateľky, no priťahuje ich aj astrológia. Ich životaschopnosť je veľmi dobrá, ale zdravie nestále, priveľmi ovplyvňované náladami. Potrebujú uvoľnenie, odpočinok a veľa spánku. Mali by zachovávať pravidelnú životosprávu. Ovplyvňuje ich planéta Slnko. Obľúbené farby sú žltá a oranžová, ochranné rastliny mak, nechtík, ochranné kamene olivín, topás.

 

Karolína 3.6.

je odvodené od mužského mena Karol, ktoré je nemeckého pôvodu a znamená "muž" a vzniklo z neho aj slovo kráľ. Karolíny sú ťažko ovplyvniteľné pôvabné a vznešené ženy. Pôsobia namyslene, ale je to iba ich forma sebaobrany. Sú to introvertky s aristokratickými sklonmi. Majú vynikajúcu pamäť, praktické, citlivé a zraniteľné. Sú predovšetkým sebaisté a majú silnú vôľu. Študujú skôr z povinnosti. Skutočne zanietené začínajú byť až vtedy, keď sa rozhodujú pre povolanie. Vynikajú ako matky. V citovom živote sú skôr zdržanlivé, to im však nebráni nájsť si partnera. Ich zdravie je väčšinou pevné a majú veľa životných síl. Obľúbené farby sú svetlomodrá, zelená a biela. Ochranné rastliny fialka, mäta a prvosienka. Ochranné kamene achát, zafír a opál. Ich živočíchom je sob a znamením Váhy.

     

Lenka 4.6.

je odvodené od skrátenej formy mena Helena, ktorého význam je "svetlo", alebo z mena Magdaléna, ktorého význam je "pochádzajúca z palestínskeho mesta Magdaly". Lenky vedú pohodlný život. Majú tendenciu odkladať veľa záležitostí a povinností na zajtra. Ak sa im štúdium zapáči, je to skôr preto, lebo profesor pôsobí na ne romanticky. Zameriavajú sa hlavne na klasické predmety. Chápu všetko globálne a neobťažujú sa podrobnosťami. Ak im nie je niečo jasné, pustia to z hlavy. Nemožno povedať, že by mali pevnú vôľu. Vedia však čo chcú a aj to šikovne dosiahnu. Ich snom je viesť pokojný a nezávislý život. Ich životná sila nie je celkom uspokojivá. Mali by si dávať pozor hlavne na obličky, žalúdok a chrbticu. Ich obľúbené farby sú červená, modrá a sivá. Ochranné rastliny podbeľ, kôpor a levanduľa, ochranné kamene tigrie oko a topás.

 

Laura 5.6.

má latinský pôvod a význam mena je "vavrínový strom". Môžeme ich označiť za pozoruhodné a šarmantné. Majú dosť ťažko pochopiteľnú a nestálu povahu. Ľahko strácajú odvahu, sú citlivé na neúspech, milé a tak trochu detinské. Budia dojem, že sedia na dvoch stoličkách. Sú inteligentné, ale natoľko sa ponáhľajú konať alebo rozprávať, až sa im stáva, že spáchajú obrovské hlúposti. Sú však veľmi citlivé a prítulné, ak sa cítia v bezpečí. Majú priveľkú intuíciu. Uchyľujú sa do tajomného sveta, v ktorom sa všetko stáva znamením. Aktívnosť nie je nijako prehnaná. Nie vždy dokončia prácu, ktorú začali. Zaujímajú sa o všetko, čo priamo súvisí so životom.Sú veľmi pripútané k rodine, k priateľom a vo všeobecnosti k tým, ktorí sa o ne zaujímajú. Majú väčšinou šťastie. Ich životaschopnosť je dobrá, no zdravie striedavé. Slabinami sú črevá a pohlavné ústroje. Obľúbené farby sú svetlozelená, svetlomodrá, biela a ružová. Ochranné rastliny skorocel, pľúcnik, ochranné kamene akvamarín, rubín a jaspis. 

 

Norbert 6.6.

má nemecký pôvod a jeho význam je "slávny Severan". V detstve sú prítulní, v dospelosti diskrétni a jemnocitní. Majú pomalšie reakcie, ich inteligencia im ale umožňuje odhadnúť situáciu na prvý pohľad. Disponujú dobrými nápadmi, často veľmi praktickými. Nie sú práve spoločensky založení. Majú uspokojivé zdravie, ale mali by si dávať pozor na intelektuálnu prepracovanosť. Mali by viac stáť za svojimi názormi, prekonávať sklon k ostýchavosti, a naučiť sa naplno sústrediť. V ich strave by nemal chýbať hlavne vápnik a vitamín C. Ich totemové zviera je užovka, obľúbené farby sú hnedozelená, tyrkysová a biela. Ochranné rastliny petržlen, rasca, ochranné kamene citrín, sardonyx a achát.

 

Róbert 7.6.

má nemecký pôvod a jeho význam je "slávny". Môžme ich charakterizovať ako činných ľudí. Od mladosti sú veľmi zruční a uvedomujú si svoju profesionálnu hodnotu. Po štúdiu môžu byť presvedčivými obchodníkmi alebo politikmi. Pri zvádzaní žien využívajú hlavne svoj šarm. V živote sa vedia obracať a nevzdávajú sa. Ich životaschopnosť je skvelá, dobre odolávajú najmä únave. Stravu by mali obohatiť o vápnik a železo. Stáva sa, že niekedy podliehajú hnevu a panovačnému správaniu. Obľúbené farby sú hnedá, čierna, tmavomodrá a zelená. Ochranné rastliny kostihoj, kokorík, ochranné kamene zafír, achát a granát.

 

Medard 8.6.

má germánsky pôvod a jeho význam je "mocný", "udatný". K ich menu sa viaže pranostika o počasí. Vedia čo chcú. Je to muž odriekania, často obdarený nevšednými danosťami. Ich rastlinným totemom je pagaštan. Sú ťažko spoznateľní a málo ovplyvniteľní. Sú to vzácni ľudia, ktorí sa prejavujú predovšetkým ako silní, múdri a všestranní. Ich zdravie je zvyčajne pevné, lebo sa rozhodli, že ak majú niečo dokázať, niet času byť chorým. Obľúbené farby sú fialová a žltá. Ochranné rastliny žihľava a skalica, ochranne kamene ametyst a smaragd.

 

Stanislava 9.6.

má slovanský pôvod a jeho význam je "upevni slávu". Sú odvážne, hoci niekedy trocha mrzuté. Nedôverujú priveľmi svojej intuícii ani šarmu. Majú stálu povahu. Vo svete konvencií sa cítia nepríjemne. Neveria v šťastie, oveľa viac veria vytrvalej mravenčej práci. Sú podobne ako levanduľa, ich rastlinný totem - voňavé a rozpínavé. Nemali by sa trápiť nad prehrami, prospeje im častejší kontakt so známymi. Ich obľúbené farby sú oranžová, modrá a zelená. Ochranné rastliny čakanka, levanduľa a palina, ochranné kamene jaspis a nefrit.

 

Margaréta 10.6

má orientálny pôvod a jeho význam je "perla". Ľahko strácajú odvahu a sú veľmi citlivé, schopné vložiť sa do nejakej záležitosti s presvedčením, no nie vždy sú dôsledné. Sú jemné. Z očí možno vyčítať zároveň prísľub veľkej, aj keď trochu plachej lásky. Ich životaschopnosť je dobrá, zdravie ale striedavé. Raz sa cítia dobre, na druhý deň nie. Prospeje im, ak budú piť menej kávy. Obľúbené farby sú svetlozelená, svetlomodrá a biela. Ochranné rastliny skorocel, pľúcnik, ochranné kamene akvamarín, smaragd a jaspis.

 

Dobroslava 11.6.

má slovanský pôvod a jeho význam je "dobrá, dobrotivá". Prehryzú sa cez všetko. Výraznejšie sa ale prejavia iba vtedy, keď je to nutné, sú flegmatičky.  Neznačí to, že nie sú aktívne, a hoci majú primeranú emotívnosť a reakcie, sú trpezlivé a k svojim cieľom sa dopracujú s pozoruhodnou zdatnosťou. Majú sklon k uštipačnosti. V "lapajstvách" sa vyznajú veľmi dobre. O svojom živote hovoria málo. Svoje city neprejavujú ľahko. Majú málo priateľov, ale spoľahlivých a predovšetkým užitočných a vplyvných aj veľký zmysel pre družnosť. Sú tiež dobrými obchodníčkami, ale neúprosné, pokiaľ ide o financie. Často menia náladu a sú sebestačné. Mohli sme o nich povedať, že sú vytrvalé ako bežci, ktorí sa rozbiehajú dosť pomaly, potom však naberú rýchlosť a dostanú sa ďaleko. Ich životaschopnosť je pozoruhodná, sú opatrné a vedia šetriť svoje životné sily, ich zdravie je väčšinou pevné. No keďže sú z času na čas úzkostlivé a prirýchlo jedia, bude treba dávať si pozor na žalúdok. Blahodarne na ne pôsobí čerstvý vzduch,  joga a dlhé prechádzky. Obľúbené farby sú oranžová, modrá a hnedá. Ochranné rastliny čakanka, saturejka, ochranné kamene jaspis a nefrit.

   

Zlatko 12.6.

pôvod je slovanský a význam tohto mena je "zlatý". Sú to prevažne šťastní muži, aj keď bývajú z času na čas znepokojení. Ide hlavne o gurmánov, ktorí milujú špeciality kuchyne a značkové nápoje. V detstve sú ochraňovaní milujúcimi rodičmi a v dospelosti obdivovaní ženami. Posvätné je pre nich priateľstvo. Ich zdravie je uspokojivé, ale rýchlo sa unavia. Mali by sa vystríhať odmeranosti, pohodlnosti a poľaviť z priveľkých nárokov na spolupracovníkov a blízkych. Ich obľúbené farby sú prírodná zelená, biela a žltá. Ochranné rastliny nechtík, mäta, podbeľ, ochranné kamene avanturín, zafír.

 

Anton 13.6.

má latinský pôvod a jeho význam je "popredný", "vynikajúci". Sú aktívni a rozvážni, nabití emotívnosťou a činorodosťou, ale reagujú pomalšie, nevrhajú sa do dobrodružstiev. Majú trochu dhé vedenie. Bývajú uzavretí do seba a plachí. Často nevedia, čo vlastne chcú. Vyznačujú sa vysokou inteligenciou a výbornou pamäťou. Sú očarujúci a obdarení fantáziou. Priťahuje ich štúdium filozofie alebo medicíny. Niektorí sa realizujú ako športovci, pretože sú fyzicky zdatní a vedia si vytvoriť znamenitý kontakt s obecenstvom. Majú radi hlbokomyseľné rozhovory v úzkom kruhu. Charakterizuje ich pevná vôľa a mravný charakter. Obdarení sú skvelou vitálnosťou. Potrebujú častý pobyt v prírode a ich slabou stránkou v oblasti zdravia je zrak. Prospeje im, ak budú piť veľa tekutín a do jedálneho lístka zaradia viac zeleniny. Obľúbené farby sú hnedá, čierna a tmavomodrá. Ochranné rastliny kostihoj, kokorník, ochranné kamene granát a achát.Ich živočíchom je marabu a znamením Kozorožec.

 

 

Vasil 14.6.

ruské a ukrajinské meno má grécky pôvod a jeho význam je "kráľovský". Rýchlosť ich reakcií možno prirovnať k jaguárovi, ich totemovému zvieraťu. Sú ťažko "čitateľní", inteligentní a rozhľadení muži. Zaujímajú sa najmä o psychiku a vzbudzujú dôveru, preto sa z nich môžu stať napríklad psychológovia. Cítia sa dobre takisto v situáciách, kedy majú v rukách riadiace páky. Sú vitálni a neobávajú sa intelektuálnej prepracovanosti. Mali by si dávať pozor na úrazy a nekonať tvrdohlavo, ani zlostne. Prospeje im, ak obmedzia cukor a mastné jedlá. Ich obľúbené farby sú modrá, biela a zelená. Ochranné rastliny rumanček, medovka, repík, ochranné kamene perla a rubín.

 

Vít 15.6.

má latinský pôvod a význam mena je "veselý, neposedný". Sú značne citovo založení. Odamlička potrebujú cítiť pozornosť svojho okolia. Za opateru a starostlivosť sa neskôr dokážu odmeniť. Väčšinou vynikajú nadpriemernou inteligenciou, tá sa prejavuje aj v ich spôsobe riešenia problémov. Pozorne si premyslia čo urobia, vnímajú aj ďalšie súvislosti. Majú nestálu povahu. Drieme v nich pokušenie vyskúšať niečo nové, nepoznané a vzrušujúce. Mali by sľubovať len to, čo dokážu splniť, venovať pozornosť raňajkám a stravou si dopĺňať vitamín C. Ich životaschopnosť je dobrá, zdravie však poslabšie. Obľúbené farby sú červená a biela. Ochranné rastliny podbeľ a kôpor, ochranné kamene tigrie oko a topás.

 

Blanka/Bianka 16.6.

sú germánskeho pôvodu a majú spoločné korene vzniku. Rozdielna je len oblasť, z ktorej do nášho kalendára prenikli. Blanka k nám prišla z ohnivého Španielska a značí "bielu farbu", ktorá je symbolom čistoty. Bianka je pôvodom "Talianka" a významovo je blízke menu Blanka. Ich najsilnejšou zbraňou a zároveň slabosťou je emotívnosť. Ženskosť v nich zazanamenávame v každom ich kroku a čine. Sú aj okúzľujúce a výrazne zmyselné. Sú typickými introvertkami, ktoré snívajú o prepychu, obdive krásnych mužov a rešpekte okolia. Majú rady svoje pohodlie, to im ale nebráni cestovať a poznávať nové krajiny. Po zdravotnej stránke sú dosť krehké. Ich obľúbené farby sú zelená a bledomodrá. Ochranné rastliny levanduľa a rasca, ochranné kamene achát a sardónyx.

 

 

Adolf 17.6.

má germánsky pôvod a jeho význam je "ušľachtilý vlk. Má rád spoločenský život na vysokej úrovni. Svojou eleganciou a dôveryhodným vzhľadom si vedia ľahko získať sympatie okolia. Sú to žiarlivé bytosti s vášnivou povahou, sú tiež veľmi emotívni, ale ich reakcie sú trochu priemerné. Zvyčajne zanechajú dojem, na ktorý sa dlho nezabúda. Ich veľkou prednosťou je, že vedia hneď zhodnotiť situáciu. Majú spoľahlivú pamäť a dopredu ich ženie vrodená zvedavosť. To, čím prevyšujú ostatných ľudí, je ich vôľa. Nie sú ľahostajní, často sa angažujú na verejnosti. Sú to silné osobnosti. Dokonale sa ovládajú a ich reakcie sú rozvážne. Majú úžasnú životaschopnosť napriek tomu, že vedú nepravidelný život. Ovplyvňuje ich planéta Slnko. Ich šťastné farby sú zlatá, hnedá, oranžová. Ochranné rastliny ľubovník, bobkový list a borák,ochranné kamene jantár, topás a olivín.

   

Vratislav 18.6.

má slovanský pôvod a význam mena je "oslavujúci návrat" alebo "ten, ktorý vráti slávu". Majú dve tváre. V spoločnosti predstavujú cynika, ktorý si nenechá do ničoho rozprávať. V súkromí sú ale citliví ľudia so zmyslom pre krásu. Dokážu obetovať svoj život na naplnenie veľkých snov a ideálov. Neváhajú pritom pomôcť človeku v núdzi. Páči sa im, ak na nich niekto čaká a má ich rád. Na druhej strane nemajú radi, ak ich partner začne obmedzovať v ich činnostiach. Majú skutočne výbornú vitalitu, ale slabšie oči. V jedálnom lístku by mali obmedziť sladkosti. Ovplyvňuje ich planéta Mars. Ich šťastné farby sú červená a fialová. Ochranné rastliny púpava, chmeľ a horčica, ochranné kamene diamant a chalcedón.

 

Alfréd 19.6.

má anglický pôvod a jeho význam je "múdry radca". Sú veľmi citovo založení. Túto vlastnosť často skrývajú, navonok pôsobia uzavreto a placho. Sú pritom diskrétni, zdvorilí a spoľahliví. K štúdiu nových poznatkov pristupujú zodpovedne, vždy však vlastnou metódou. Vyberajú si informácie, ktoré ich zaujímajú, ostatné úspešne ignorujú. Vynikajú intuíciou a vždy rátajú s tou horšou alternatívou. Majú uspokojivé zdravie. Fyzická únava, na ktorú sa neraz ponosujú, pramení skôr z lenivosti. Prospeje im, ak sa budú stravovať pravidelne a do jedálneho lístka si zaradia viac ovocia. Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú biela, zelená. Ochranné rastliny podbeľ, levanduľa, ochranné kamene tigrie oko a citrín.

 

Valéria 20.6.

má latinský pôvod a jeho význam je "silná žena". Sú veľmi ťažko ovplyvniteľné a málokedy zmenia svoj názor. Sebadôvera im rozhodne nechýba, ťažšie je to s ich dôverou v iných. Do vienka dostali silnú súťaživosť. V škole patria medzi najlepšie študentky, v pracovnom tíme medzi najaktívnejšie zamestnankyne. Vždy sa snažia dostať až na vrchol, post šéfky je zvyčajne ich vysneným cieľom. Ak ho dosiahnu, zodpovedne si plnia všetky povinnosti. Sú veľmi inteligentné a vedia to dokonale využiť. Sú odolné a obdarené pozoruhodnou vitalitou. Vedia si vytvoriť životnú rovnováhu. Stravou by si mali dopĺňať hlavne vitamíny A a E. Ovplyvňuje ich planéta Venuša, šťastné farby sú fľaškovozelená a biela. Ochranné rastliny myší chvost, fialka, ochranné kamene achát a koral.

 

Alojz 21.6.

k nám sa dostal zo starej francúzštiny a označuje slávneho bojovníka. Sú nesmierne emotívni, majú pohotové reakcie a sú v neustálom pohybe. V hlave sa im rodia tisíce myšlienok, ktoré ale uskutočňujú iní. Často vopred tušia priebeh ďalších udalostí a snažia sa im prispôsobiť. V krátkom čase dokážu odhadnúť ľudí vo svojom okolí. Občas sa s nimi ale ťažko vychádza. Dbajú na svoj vzhľad za každých okolností. Radi sa realizujú v záležitostiach, ktoré považujú za dôležité. Životaschopnosť u nich nie je celkom taká, aká by mala byť. Majú dobré zdravie, ale na dosiahnutie úplnej vyváženosti potrebujú pokojnejší život. Ovplyvňuje ich Mesiac. Šťastné farby sú biela, svetlozelená, modrá. Ochranné rastliny rumanček, jazmín, ochranné kamene nefrit a perla.

 

Paulína 22.6.

má latinský pôvod a význam mena je "malá, skromná". Sú to typické extrovertky, ktoré sa cítia najlepšie v spoločnosti iných. Neustále túžia objavovať niečo nové, z toho pramení aj ich zdanlivá nestálosť a nespokojnosť. Záleží im na názore druhých, vedia prijať aj kritiku. Sú tiež prívetivé a dôveryhodné. Ich aktívnosť sa odvíja od podpory okolia. V prípade, že sa im ocenenia nedostáva, strácajú záujem o ďalšie rozvíjanie činnosti. Zdravie majú pomerne pevné. Ovplyvňuje ich planéta Venuša. Ich šťastné farby sú svetlomodrá, ružová. Ochranné rastliny prvosienka, rebarbora, ochranné kamene opál, citrín a achát. sidónia

 

Sidónia 23.6.

má latinský pôvod a význam mena je "pochádzajúca zo Sidonu", čo je mesto v Libanone. Bývajú nestále a nervózne, ľahko sa vedia uraziť. Majú veľmi rozvinutú citovú pamäť. Sú to poetky, ktoré rady snívajú. Svet vnímajú len cez vlastné city a pocity, sú veľmi introvertné. Bývajú dosť žiarlivé a panovačné. Neustále sa musia venovať nejakej činnosti. Pomáha im skvelá intuícia. Majú nos na riešenie problémov. Kde si iní nevedia poradiť, tam ony riešia situácie s prehľadom. Svoje city držia vždy na uzde. Musia cítiť, že sú paniami situácie. Túto pozíciu si nenechajú za nič na svete vziať. V partnerskom vzťahu sú to zvyčajne ony, ktoré o všetkom rozhodujú. Ich ženskosť je len veľmi ťažko definovateľná. Ak si však k nim muž nájde cestu, objaví toho najúžasnejšieho človeka pod slnkom. Ich životaschopnosť je premenlivá. Rýchlo sa unavia, mali by sa preto vyhýbať preťažovaniu. Ovplyvňuje ich planéta Mars. Ich šťastné farby sú krémová, zelená, strieborná. Ochranné rastliny repík, sedmokráska, ochranné kamene avanturín a achát. Ich živočíchom je jašterica a znamením Rak.

    

Ján 24.6.

má hebrejský aj nemecký pôvod a v preklade znamená "Boh je milostivý". Vo svojej podstate sú to veľmi aktívni ľudia, stále sa zapodievajú niečím novým. Vždy pritom dokončia to, čo začali. Najviac ich charakterizuje pohyb. Títo muži prekvapujú nevídanou inteligenciou, schopnosťou logicky uvažovať a hľadať skryté súvislosti. Dokážu byť nežní, milí a obetovať sa pre priateľov. Ich životaschopnosť je dobrá, no stáva sa, že prejavujú isté obavy o svoje zdravie. Ich obľúbená farba je červená, ochranné rastliny púpava a chmeľ, ochranné kamene diamant a ametyst.

  

 

Olívia/Tadeáš 25.6.

Olívia má latinský pôvod a význam mena je "pestovateľka olív. Majú v sebe záhadnosť fascinujúcej bytosti. Sú to extrovertky, ktoré sa vyjadrujú radšej skutkami ako slovami. Sú málo ovplyvniteľné a dosť panovačné. Vedia byť veľmi objektívne. Sú sebavedomé a vedia prilipnúť k niečomu, čo ich osloví, ako šedivník, ich rastlinný totem. Obľubujú štúdium, ale dôležitejší je pre ne výber povolania. Priťahujú ich tie, v ktorých možno prikazovať a kde sa skrýva aj trocha rizika. Ich intuícia je jemná, pôvab obdivuhodný. Vo všeobecnosti majú v sebe čosi nedefinovateľné. Ich zdravie je primerané. Mali by si však dožičiť dostatok spánku. Ich obľúbené farby sú biela a modrá, ochranné rastliny túžobník a skorocel, ochranné kamene rubín a jaspis, živočíchom je kapor a znamením Ryby.

Tadeáš má hebrejský pôvod a jeho význam je zrejme "šikovný", "rozumný" alebo "smelý", "odvážny". Sú to spravidla inteligentní introverti, ktorí sa môžu opierať najmä o nezvyčajne dobrú pamäť. Vybavení sú dobrou vôľou. Potrebujú motiváciu, od nej závisí ich schopnosť zápasiť s problémami. Občas nám pripomínajú medveďa. Majú totiž obdobia, keď len lenivo podriemkavajú a máločo ich dokáže prebudiť z letargie. Dochádza však aj k opačným situáciám, keď sú aktívni a je ťažké udržať ich v pokoji. Majú krehký nervový a endokrinný systém. Ich obľúbené farby sú svetlozelená a modrá, ochranné rastliny skorocel a pľúcnik, ochranné kamene akvamarín a smaragd. Ich živočíchom je šťuka a znamením Ryby.

   

  

Adriána 26.6.

má latinský pôvod a jeho význam je "prichádzajúca od mora". Je málo mužov, ktorí dokážu odolať pôvabom týchto žien. Vedia byť zvodné a očarujúce, podmania si jednoducho každého. Nedajú sa len tak ľahko zastaviť, ak si myslia, že našli toho pravého. Sú aj nesmierne činorodé a aktívne. Mali by sa vystríhať hlavne vypočítavosti a pomstychtivosti.

 

Ladislav/Ladislava 27.6.

Ladislav má slovanský pôvod a význam mena je "slávny vládca. Charakterizuje ich obrovské nasadenie v profesionálnom aj súkromnom živote. Do každej drobnosti sa púšťajú s neuveriteľnou dravosťou a hladom po úspechu.

Majú veľmi dynamickú povahu. Vedia sa prispôsobiť novým podmienkam, sú nesmierne adaptabilní. V spoločnosti sa často nechávajú dlho prehovárať, aby okorenili stretnutie svojím šarmom a rozprávačským talentom.

Zväčša sa snažia dodržiavať základné morálne zásady. Napriek tomu nepatria medzi najdôveryhodnejších informátorov a vernosť tiež nie je práve ich silnou stránkou. Život vedia prežiť šťastne, vďaka fantázii si ho premaľujú podľa svojej predstavy.

Ich obľúbenou farbou je fialová, ochranné rastliny prvosienka a horčica, ochranné kamene chalcedón a karneol.

Ladislava

je odvodené od mužského mena Ladislav. Sú neposedné, nevydržia na jednom mieste, stále musia byť v pohybe. Istá bezstarostnosť pripomína ich zvierací totem cikádu. Ťažko nachádzajú rovnováhu, vyváženosť a veľmi často zveličujú svoj hnev, aby zakryli rozpaky a zapôsobili. Sú málo ovplyvniteľné, sebavedomé a nesporne zaujímavé. Študujú dosť dobre a zameriavajú sa na zamestnania vyznačujúce sa širokými kontaktmi s verejnosťou, napríklad v obchode. Majú pritom sklon často meniť zamestnanie.

Pamätajú si všetko, čo sa ich dotýka, čo ich dojíma a poburuje. Sú mimoriadne zvedavé.

Majú dobrú vitálnosť aj odolnosť. Ich obľúbené farby sú zlatá a hnedá, ochranné rastliny ľubovníka bobkový list, ochranné kamene jantár a topás.

Ich obľúbené farby sú tmavozelená a modrá, ochranné rastliny myší chvost a fialka, ochranné kamene achát a opál.

 

Beáta 28.6.

má latinský pôvod a význam mena je "blažená, šťastná". Svoje pocity a názory zvyčajne skrývajú. Rady si v nich najprv urobia poriadok, až potom s nimi vyjdú na povrch. Ak sa niekomu podarí zasiahnuť ich na citlivom mieste, vzbĺknu a rozhoria sa ako oheň.

Veľmi rady ovládajú svoje okolie. Nerobia to však otvorene, tejto úlohy sa chopia až vtedy, ak sú si stopercentne isté svojou pravdou.

Ženská intuícia im napovie, ako konať v rôznych situáciách. Majú nos na riešenie sporov a problémov. Bývajú spravodlivými sudkyňami, ktoré si vypočujú obe stránky a priklonia sa k tej, ktorá má pravdu. Sú tiež skvelými hostiteľkami a gazdinkami.

Svojho partnera si vyberajú veľmi pozorne. Uvedomujú si, že je to prakticky jediný človek, ktorý pozná ich slabé stránky a môže ich raniť. Nikto nesklame ich dôveru dvakrát. Ich obľúbené farby sú oranžová a zelená, ochranné rastliny čakanka a saturejka, ochranné kamene jaspis a nefrit.

 

Peter a Pavol/Petra 29.6.

Peter má grécky pôvod a význam mena je "pevný ako skala". Pavol má latinský pôvod a význam mena je "malý, skromný". Meno Petra je ženskou podobou mena Peter. Peter a Pavol sú úplne rozdielne osobnosti.

Peter

Dominantnými vlastnosťami sú intuícia, dynamizmus, reaktívnosť a citlivosť. Pri osobnostnom hodnotení sú vykreslení ako ľudia, ktorí majú srdce. V citovom živote sú neskrotní. Majú veľmi silnú zmyselnosť a za ľahostajnou tvárou skrývajú nepriznané labužníctvo. Veľmi sa páčia ženám, sú zvodní a šarmantní. Podľa povahy by mali byť nevyčerpateľní a vytrvalí, so silnou emotívnosťou a troškou pojašenosti. V živote by mali pracovať duševne, pretože na fyzickú prácu nie sú stavaní. Uplatnia sa ako herci, podnikatelia, spisovatelia alebo novinári. Majú šťastie po celý život, obzvlášť v jeho druhej polovici. Keďže sú fatalisti, zvyknú voliť vyčkávaciu taktiku.

Obľúbené farby majú fialovú a červenú, ochranné rastliny horčicu a rozmarín, ochranné kamene jaspis a diamant.

Pavol

Pavlovia sú tí, ktorí víťazia. Vynikajú emotívnosťou, spoločenskosťou, citlivosťou a mravnosťou. Pri zasiahnutí Amorovým šípom sú nežní a láskyplní, ale majú v sebe istú neoblomnosť, ktorá im to v živote rozhodne neuľahčuje.

Láska je v ich prípade zložitá. Náramne trpia, ak ich niekto zradí. V zmyselnosti sa často vydávajú za výhradne duchovne založených ľudí, zatiaľ čo s nimi šijú všetci čerti. Prechovávajú v sebe nedôveru voči žene, čo sa navonok prejavuje akousi neotesanosťou.

Obľubujú klasické štúdium, ale je im blízka aj matematika a cudzie jazyky. Mohli by byť z nich dobrí technici, právnici, politici či hovorcovia. Sú to strhujúci ľudia, ktorí si dokážu hravo získať sympatie a náklonnosť ľudí. Ich mamy a partnerky musia byť však trpezlivé, lebo sú to rodinní tyrani. Obľúbené farby majú fialovú a modrú, ochranné rastliny žihľavu a slez, ochranné kamene ametyst a smaragd.

Petra

sú vášnivé ženy. Emotívnosť a túžba konať ich môžu dohnať k extrémnym rozhodnutiam. Ich reakcie sú priemerné a dlho premýšľajú, kým sa do niečoho pustia. Rozprávajú rázne a vždy s presvedčením.

Ich vôľa je ako zo železa. Svojou aktívnosťou doslova pohltia iných. Skoro zistia, na čo sa chcú v živote zamerať. Môžu vykonávať povolanie ošetrovateľky, političky, ale aj umelkyne.

Napriek úžasnej vitalite by si mali dávať pozor na svoje zdravie. Ich obľúbené farby sú zlatožltá a medená, ochranné rastliny mak, nechtík, ochranné kamene krištáľ a granát.

 

Melánia 30.6.

má grécky pôvod a význam mena je "čierna, tmavá". Potrebujú veľký životný priestor. Správajú sa veľmi otvorene a nenútene aj v spoločnosti neznámych ľudí. Sú ochotné podeliť sa so svojím šťastím a očakávajú, že ich okolie podrží vo chvíľach smútku. Všetko prežívajú naplno. Na ich tvári sa nikdy nezjaví falošný úsmev, sú spontánne.

Priatelia si môžu byť istí, že im určite povedia svoj názor, aj keď to nebude dvakrát príjemné. Okolo seba rady rozdávajú lásku. Na partnera sa naviažu a darujú mu to najlepšie zo seba. Zvyčajne bývajú milujúcimi matkami, ktoré dávajú starostlivo pozor na svoje deti. V ich blízkosti sa menia na levice, odhodlané naplno brániť potomstvo.

Sú odolné a majú veľkú životaschopnosť. Zároveň na ne zavše doliehajú drobné bolesti, často psychického pôvodu. Mali by sa vystríhať egoizmu a nerozvážnosti. Stravou si potrebujú doplniť najmä vápnik a vitamíny E a C.

Ich obľúbené farby sú modrá a zelená, ochranné rastliny medovka a baza, ochranné kamene ametyst a achát.

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.