Choď na obsah Choď na menu
 


Terapeuti

6. 9. 2008

Bunka v tele je hologram, obsahujúci všetko, čo duša zažila.

 

Život nám vracia len to, čo sme do neho sami vložili

Spirituálna terapeutka Klára Rychtarčíková

 

Metódou SRT (Spiritual Response Therapy), čiže spirituálnou terapiou sa v našom meste zaoberá Klára Rychtarčíková. Táto terapia odhaľuje a uvoľňuje skryté bloky týkajúce sa zdravia, šťastia a duchovného rastu. Základom práce je skúmanie a čistenie. Nie je to však obyčajné čistenie.

Pri práci s Vyšším Ja sa zistí príčina negatívnych programov a systémov presvedčenia, až potom požiada terapeutka Vyššie Ja o vyčistenie negatívnej energie. Podvedomá myseľ má na starosti všetky telesné funkcie a podvedomie vykonáva mnoho automatických funkcií bez akéhokoľvek vedomého riadenia.

"Pri svojej práci používam kyvadlo. Pohyb kyvadla je jedna z možností ako zistiť odpoveď áno či nie. Podvedomie nám odpovie na akúkoľvek otázku, ktorú mu položíme. Táto terapia vyčistí podvedomé bloky a naučí naladiť sa na Vyššie Ja.

Dôležité je vyladiť energiu aj v mysli človeka, zbaviť ho disharmonických myšlienkových foriem, ktoré človeka veľmi ovplyvňujú a pôsobia na jeho jednotlivé orgány," vraví Klára Rychtarčíková.

"Metódou SRT preskúmame a vyčistíme podvedomú myseľ a disharmonické energie z minulých životov, ktoré môžu spôsobiť chorobu fyzického tela. Tieto disharmonické energie prenesené zo súčasného alebo minulých životov môžu taktiež blokovať pozitívne vzťahy a prosperitu a spôsobovať veľa iných problémov v súčasnom živote daného človeka.

Zistila, som, že väčšina problémov súčasného života nie je naprogramovaná zo zážitkov z raného detstva ako tomu verí veľa terapeutov, ale sú priamym dôsledkom disharmonických energií z minulých životov."

Pri práci s Vyšším Ja problém nespôsobuje to, čo sa osobe stalo v minulom alebo súčasnom živote, ale nazhromaždená disharmonická energia. Pre bohatší a harmonickejší život je veľmi dôležité v živote odpúšťať a uvoľniť všetky disharmonické energie, ktoré sme kedysi nazhromaždili proti komukoľvek a čomukoľvek.

Nevyriešené, teda neodpustené disharmonické energie z minulých životov, môžu spôsobovať veľa problémov v súčasnom živote, veď aj Ježiš zdôrazňoval nevyhnutnosť odpustenia.

"Život nám vracia len to, čo sme do neho vložili. Dokiaľ nepochopíme, že život je neutrálny a napĺňa len to, čo si o ňom myslíme a cítime, budeme pokračovať v zneužívaní energie života a vytváraní viacerých problémov pre seba.

Aj v Biblii sa hovorí - odpusť a bude ti odpustené, daj a bude ti dané. Podobne, ako nám hovorí kvantová fyzika, že myšlienky sú čiastočky energie a emócie sú vlnovou formou energie. Fyzici zistili, že človek potrebuje emocionálnu energiu, aby uskutočnil svoje myšlienky, lebo ak sa napríklad niečoho bojíme, desíme, tak nás to aj postihne. Lebo to, čo máme vo svojej mysli a v srdci, vytvára náš život.

Týka sa to aj chorôb. Väčšina ľudí si myslí, že choroby dedíme. Dedíme však len potenciál k tomu, aby choroba vznikla, aby sme ju zažili. Každá bunka v ľudskom tele je hologram obsahujúci všetko, čo duša zažila," hovorí terapeutka.

Bunky sú ako minipočítače, ktoré majú všetky základné programy a skúsenosti duše. Keď sa spojí vajíčko so spermiou, aby sa vytvorilo fyzické telo, základné informácie matky a otca sú okamžite v plode.

Potenciál choroby sa rozvinie vtedy, keď sa duša ešte predtým než sa inkarnovala, rozhodne, že bude čeliť výzve choroby. Ak by sme skutočne dedili choroby skôr, než potenciál mať chorobu, každá duša by mala každú chorobu známu ľudstvu od okamihu, keď choroby minulých generácií mohli byť prenesené génmi.

Ak by sa choroba skutočne prenášala, nikto z nás by sa nedožil dospelosti a ľudská rasa by vymrela. Choroby, strach, fóbie sú spôsobené energiami z minulých životov. Vyčistenie týchto energií môže človeka oslobodiť od chorôb.

"Často sa pýtam Vyššieho Ja na príčiny chorôb, lebo ľudia chodia za mnou najčastejšie s tými problémami. Odpovede sú veľmi zaujímavé. Je to prenášanie energií z minulých životov. Je však veľa iných energií a ich nazhromaždenie môže spôsobiť nielen chorobu, ale aj iné problémy v živote daného človeka.

Napríklad Alzheimerova choroba vznikne vtedy, keď si človek priniesol na tento svet apatiu, nenávisť k životu z minulého života.

Astma, ak bol človek upálený na hranici, alebo zažil smrť v ohni, apendix, nenávisť k ľuďom, artritída, lakomosť, slepota strach sa pozrieť na život, ale i nenávisť k Bohu, rakovina, nenávisť k sebe, k životu a k iným."

Mnoho ľudí na minulé životy neverí. "Ich existenciu v skutočnosti nemôže nikto potvrdiť alebo vyvrátiť, ale akonáhle začnem pri práci používať kyvadlo a tabuľky a začnem sa pýtať, o aké programy ide a kedy vznikli, opakovane sa dozviem že v minulých životoch.

Asi 97 percent práce s metódou SRT zahŕňa pre klientov minulé životy. Mám veľa výsledkov s klientmi, ktoré svedčia o tom, že keď som vyčistila ich minulé životy, problémy, ktoré ich trápili, pominuli."

Na záver by chcela Klára Rychtarčíková zdôrazniť, že podvedomie nemá schopnosť posudzovať, ale prijíma veci také, aké sú a prehráva ich späť. Neustále opakovanie disharmonických vyhlásení, môže spôsobiť negatívne reakcie v organizme.

 

Liečivé účinky jantáru uznával už aj Hippokrates

Priaznivo pôsobí na srdce i hormóny

 

Jantár je fosílna živica ihličnatých stromov stará až 60 miliónov rokov. V starom Grécku ho nazývali slnečným svitom. Má schopnosť harmonizovať prostredie v miestnosti, upokojovať, vytvárať pocit spokojnosti a duševnej vyrovnanosti, údajne kvôli svojej mimoriadnej schopnosti vo veľkej miere prijímať a zároveň vyžarovať slnečnú energiu.

 

Zlepšiť prostredie v miestnosti môžu aj dva jantárové obrázky alebo kúsky jantáru zavesené oproti sebe. Na každý z nich však musia denne aspoň niekoľko minút dopadať slnečné papršleky. V núdzi je možné slnečný svit nahradiť bodovým osvetlením.

Jantár má blahodarné účinky na hormonálnu činnosť, priaznivo pôsobí na srdce, čistí krv, pomáha tlmiť žalúdočné a žlčníkové ťažkosti i astmu, znižuje horúčku, pomáha pri Basedowovej chorobe (nosiť na krku jantárový náhrdelník), údajne má aj afrodiziakové účinky.

 

Môžeme ho prikladať na každú časť tela, kde pacient cíti napätie, je teda liekom na všetko. Odporúča sa aj na utíšenie bolesti pri prerezávaní zúbkov detí. Zmiešaný s medom sa dodnes v Poľsku užíva proti baníckej silikóze. Kúsok jantáru si môžeme večer vložiť do pohára vína, ktoré ráno pijeme po dúškoch na podporu trávenia a vyrovnanie hladiny žalúdočných štiav. Liečivé účinky jantáru uznával aj Hippokrates.

 

Biele svetlo je anjelská energia s vlastnou silou a inteligenciou

Ochráni nás pred zlodejmi, poskytne duchovnú ochranu

 

Vynikajúci spôsob ako zaistiť bezpečnosť a stabilitu nášho domova a majetku, je obklopovať ich "bielym svetlom" Biele svetlo je anjelská energia, ktorá má vlastnú životnú silu a inteligenciu.

Ak zahalíme seba alebo svoj majetok bielym svetlom, vztýčime navôkol účinný ochranný štít. Ak k nám alebo k predmetu takto zahalenému pristúpi človek s nekalými úmyslami, nebude nám môcť ublížiť. Nechá nás na pokoji bez toho, aby pochopil, prečo sa tak stalo. Je dokonca možné, že nás tento človek ani neuvidí, a to preto, lebo biele svetlo akoby spôsobilo, že ľudia či predmety nami zahalené, sú pre osoby s negatívnymi úmyslami neviditeľné.

Zahaliť seba, milované osoby alebo obľúbené predmety bielym svetlom je jednoduché. Zatvoríme oči a predstavíme si biele svetlo zahaľujúce postavu určitého človeka alebo príslušnú vec. Predstavíme si, akoby takýto človek alebo vec vyzeral, keby bol celý skrytý v obale z bieleho sveta. Akonáhle to budeme schopní vidieť vnútorným zrakom, úloha je splnená.

 

Ak sa v noci zobúdzame zo strachu pred zlodejom alebo požiarom, požiadajme anjelov o pomoc a budeme hlboko a spokojne spať. Stačí si predstaviť náš dom zahalený bielym svetlom. Potom si predstavíme, že pri každých dverách stráži jeden veľký anjel strážny. Pomoc bieleho svetla a strážnych anjelov dohliadajúcich na nás a náš majetok, sa zbavíme nočného nepokoja. Bielym svetlom môžeme zahaliť aj svoje deti a ďalšie milované osoby a poskytnúť im tak duchovnú ochranu. Zahaľujeme sa bielym svetlom aj vtedy, keď vstupujeme na miesta, kde cítiť akúkoľvek formu negativity alebo prízemný spôsob myslenia.

 

 

Jasnocítiaci ľudia

 

si väčšinou naliehavo uvedomujú pocity druhých a môžu ľahko vstrebať negativitu, ktorú títo jedinci vyžarujú. Výsledkom potom je, že takýto človek ľahko podľahne skľúčenosti a vyčerpanosti.

Ako účinnú ochranu pred týmito negatívnymi emóciami si môžeme predstaviť, že nás zahaľuje trojitá vrstva svetla: prvá je z bieleho sveta, druhá vrstva smaragdovozeleného, liečivého svetla, a po nej vrstva fialového svetla. Tretia vrstva slúži ako nárazník, odrážajúci akékoľvek negatívne vplyvy.

Anjeli tiež hovoria, že jasnocítiaci ľudia musia pravidelne chodievať do prírody. Podľa nich príroda plní úlohu "hltača dymu" a odstraňuje negatívne energie, ktoré citliví ľudia preberajú.

Anjeli dôrazne odporúčajú, aby si títo ľudia umiestnili blízko postele izbové kvety, najmä so širokými listami, napríklad filodendron. Rastliny absorbujú zo spiaceho tela škodlivé usadeniny a negativitu.

 

 

Zlé myšlienky treba nahradiť myšlienkami lásky

Nasýtiť treba i dušu

  

Čoraz viac ľudí sa snaží zmeniť spôsob svojho života. Hľadajú cestu k sebe, Bohu, podstate, pretože cítia, že životný štýl, ktorý vedú, im už nevyhovuje. Mnohých úspešných umelcov, podnikateľov, ženy, mužov, neuspokojuje ustavičná honba za úspechom či peniazmi a slávou. Pochopili, že chcú čosi viac, čosi hodnotnejšie. A tak zatúžili po dobrodružstve poznania vlastného ja, pochopili, že nielen chlebom je človek živý, ale že nasýtiť treba i svoju dušu.

 

Pri hľadaní ciest je pre mnohých zložité a neľahké rozhodnúť sa pre ktorú z nich. Tak sa hľadajúci neraz stávajú obeťou siekt, rôznych kultov, ziskuchtivých lovcov duší, duchovných obchodníkov, ktorí ponúkajú rýchle, zaručené metódy, počas víkendového kurzu.

"Učitelia" či gurovia si možno ani neuvedomujú, že v žiakovi neraz prebudia schopnosti, na ktoré svojím duchovným vývojom ešte nedozrel. Spočiatku sa nič zvláštne nedeje, ale neskôr sa už zo žiaka stane duchovný mamonár a jeho ego dosahuje horibilné výšky (alebo duševný slaboch, ktorý si nevie sám so sebou poradiť) a nastanú problémy. Preto je výber cesty veľmi dôležitý.

Dnes mladých ľudí priťahuje joga, čo môže byť takisto vhodná cesta, najmä pod vedením dobrého učiteľa. Po zmene režimu sa otvorili dvere aj niektorým mystickým spoločenstvám, ktoré taktiež ponúkajú bezpečnú cestu k poznaniu a duchovnu, napríklad rosekruciáni. Mnohí sa však rozhodnú ísť sami, svojou cestou. Po čase sa však objaví potreba mať niekoho, kto nám pomôže, usmerní nás. Ak sme dovtedy pracovali dobre a správne, nájdeme aj toho pravého majstra a správne vedenie. Ten nás napokon privedie k tomu, že po určitom čase môžeme pokračovať opäť sami. Správny učiteľ nás k sebe neviaže, nepripútava...

A ako začať? Čistením myšlienok, meditáciami. Čo znamená čistenie myšlienok? Je to veľmi jednoduché a zároveň ťažké, podľa toho, čo v nás prevláda. Keď k nám prichádzajú zlé myšlienky na pomstu, plné nenávisti, zloby, myšlienky na podvod, klamstvo a podobne, treba ich okamžite nahradiť myšlienkami lásky a priania šťastia všetkým bytostiam. Nie vždy to je jednoduché a ľahké, najmä, ak nám ktosi ubližuje, alebo nás nahnevá. Je to však nevyhnutné, ak chceme svoj život zmeniť k lepšiemu.

 

 

Deň zdravia

Prednášali odborníci holistickej medicíny zo Slovenska a zahraničia.

Na Slovensko zavítal prvýkrát akademik prof. MUDr. A. Tarasov z Kyjeva, ktorý patrí k štvrtému pokoleniu lekárov v ich rodine. Jeho prednáška "Najnovšie vedecké objavy príčin vzniku a prejavov chorôb prítomných veľmi zaujala. "Podarilo sa nám vyvinúť prístroj registrovaný v EÚ, ktorý mapuje zdravotný stav človeka energeticky. Každá choroba sa začína od energetických skratov v organizme. Liečiť symptómy choroby je už dnes negramotné, všetko má svoju príčinu a tú treba hľadať. Organizmus chápeme tak, že pracuje na základe piatich drenážnych systémov. Pomocou nášho prístroja sme zistili, čo všetko obsahuje krv. Kedysi nás učili, že krv je sterilná a keď sa objavia v krvi mikróby, nastáva sepsa. Sú tam však mikróby, plesne, kryštalizované kyseliny, a to je predzvesť tvorby cýst, vzniku artritíd a ďalších ochorení. Ak nepracuje už prvý drenážny systém tak ako má, začínajú zdravotné problémy. Bunky musíme vyčistiť, pretože všetky toxíny treba z bunky vylúčiť. Do bunky sa treba zaľúbiť, mať ju rád, bunka dostáva tieto informácie, ale len v roztoku.

Voda je Boží výtvor, nachádza sa v štyroch skupenstvách, v bunke je v podobe gélu, membrána bunky si dokáže vziať len vodu určitej kvality. V tele sú dôležité antioxidanty. Bunku musíme vyčistiť a dať jej správnu výživu. Prečo žijú Japonci o 20 rokov dlhšie ako iné národy? Lebo majú radi svoj organizmus, dbajú na očistu," zdôraznil akademik Tarasov, ktorý je členom Medzinárodnej organizácie biotechnológií, pracujúcej pod záštitou UNESCO, zúčastňuje sa na rôznych výskumoch, liečil aj niekoľkých prezidentov.

O tom, že kozmetika vplýva negatívne i pozitívne na zdravie človeka, hovoril Ing. Ján Tóth. Kozmetika, aj pánska, napríklad voda po holení, obsahuje alkohol a iné rozpustné látky, ktoré škodlivo pôsobia na organizmus a môžu spôsobiť rôzne ochorenia, taktiež sprchovacie gély, intímna kozmetika či niektoré zubné pasty. Pokožka je zrkadlom telesného a duševného zdravia, preto je dôležité požívať kozmetiku z prírodných prípravkov rastlinnej, živočíšnej a minerálnej ríše.

Gynekológ MUDr. Bohdan Haltmar z Česka sa zaoberá aj čínskou medicínou, čím získal iný pohľad na západnú medicínu. Kým západná medicína chápe zdravie ako neprítomnosť choroby a pacient hrá aktívnu úlohu, celostná medicína kladie dôraz na prevenciu a život v harmónii s prírodou. "Lekár je ako mechanik, ktorý chce opraviť telo. Delí celok na jednotlivé časti, potláča princíp jedinečnosti a rôznorodosti. V alternatívnej medicíne je lekár ako záhradník, nie mechanik, pohľad na pacienta je komplexný, organizmus vníma ako celok, dôležitá je psychika. Do praxe sa zavádzajú neustále nové a drahšie lieky, ale ak sa staráme o svoje zdravie, nepotrebujeme lieky. Hodnotný život budeme žiť vtedy, keď budeme zodpovední za svoje zdravie. Mali by sme sa vrátiť k prírode, liečiť sa pomocou prírodných látok," zdôraznil gynekológ, ktorý vo svojej medicínskej praxi používa prípravky Energy.

Pravidelne na Dni zdravia prednáša známy diétoterapeut Ing. Peter Tóth , ktorý odporúča stravovať sa podľa piatich elementov, ktoré propaguje čínska medicína. DREVO ovláda pečeň, žlčník, OHEŇ srdce a tenké črevo, ZEM slezinu a žalúdok, KOV hrubé črevo a VODA obličky, močový mechúr. Okrem iného poukázal na škodlivé používanie mobilu, ktorý "uvarí" bielkoviny v mozgu. Zdraviu neprospievajú ani negatívne myšlienky, ako sú obava, strach, nenávisť, závisť, zlosť. Zabúdať by sme nemali na modlitby a ďakovanie za všetko.

"Karma je zákon príčin a následkov, všetko sa nám vracia sedemkrát. Myšlienky majú veľkú silu, pozitívne idú na Slnko a vracajú sa späť na Zem. Negatívne myšlienky idú dovnútra stredu Zeme, ak ich je priveľa, Zem sa zatrasie. Rôzne choroby vznikajú z negatívnych myšlienok, napríklad kŕčové žily. Neraz vyslovíme myšlienky: Aby jej nohy zdreveneli! Aj peniaze sú energia, preto je dôležité nájsť cestu k rovnováhe. Ak nie je rovnováha medzi príjmom a výdajom, prílev peňazí sa zaškrtí. Človek by mal na sebe pracovať, očistiť si karmu, zvládať svoje myšlienky. Úlohou dneška je na sebe pracovať. Človek je energia a všetko v živote sú programy. Sme množstvo programov, každý z nás je na Zemi 700-krát," povedal k prítomným Róbert Geist, odborník na vertikalitu.

Ájurvédskou medicínou sa zaoberá český lekár Dávid Frej. Je autorom niekoľkých kníh o ájurvéde. Pri liečbe kladie dôraz na detoxikáciu organizmu, ktorý západná medicína nepozná. Detoxikáciou sa uvoľňujú aj jemnohmotné energetické telá, čakry. "Medzi toxíny patrí biely cukor, rastové hormóny, ktoré sa nachádzajú v mäse a mlieku, ďalej to je nikotín, kysličník uhoľnatý, decht, amoniak, olovo, arzén, DDT, ortuť v zubných plombách, alkohol, kofeín, čierny a zelený čaj, kakao, čokoláda, potravinové prísady E 249, E 250, E 251,E 252.

Myslíme si, aké je jablko kúpené v hypermarkete zdravé, pritom obsahuje 150 chemických toxických látok. Ak máme organizmus zanesený toxínmi, prejaví sa to únavou, vyčerpaním, ospalosťou, podráždenosťou, úzkosťou, strachom, bolesťami hlavy, zažívacími problémami, alergiou, kožnými vyrážkami, stuhnutým svalstvom., ekzémami, nepríjemným pachom z úst. Hrubé črevo zbavíme toxínov klystírom aplikáciu bylinných odvarov, vyčistiť si treba každé ráno škrabkou aj jazyk. Po detoxikácii je metabolizmus vyvážený, nastáva prílev energie, zníži sa stres, prečistí sa myseľ, spánok je pokojnejší. Detoxikácia je najúčinnejšou liečbou. Je to operácia bez chirurgického zákroku."

V závere  vystúpil s prednáškou "Duchovná obroda človeka" Béla Kiss z Maďarska a populárny MUDr. V. Savčenko, ktorý svojským spôsobom odprednášal tému: "Telo: mýty, predsudky a realita".

Z liečebného hľadiska nie je dôležité, či si svoje sny pamätáme

Anjeli vyliečia naše potláčané emócie

Na to, aby nám anjeli pomohli vyliečiť problémy z minulého života, stačí iba zámer. Okrem formálnej regresie s vyškoleným terapeutom nám môžu pomôcť spomenúť si na problémy z minulého života a úmyselne sa ich zbaviť, tiež naši anjeli. Tento cieľ môžeme dosiahnuť buď v spánku alebo prostredníctvom meditácie.

Kým si pôjdeme večer ľahnúť, požiadajme v duchu našich anjelov, aby vstúpili do našich snov a ukázali nám tie minulé životy, ktoré súvisia s problémami v našom súčasnom živote. Bude sa nám snívať o iných časoch, v ktorých sme žili, a to, či si tieto sny zapamätáme alebo nie, bude závisieť od toho, nakoľko je naša nevedomá myseľ pripravená zvládať emócie. Z liečebného hľadiska nie je dôležité, či si svoje sny zapamätáme. Dôležité je, že počas týchto nočných schôdzok majú anjeli povolené vstúpiť a vyliečiť naše potlačované emócie. Mali by sme sa zobudiť s pocitom, ako keby sme v spánku vykonávali veľké upratovanie. Môžeme sa dokonca cítiť aj trocha unavení. No budeme vedieť, že sme sa venovali dôležitej práci, ktorá bude mať po všetkých stránkach silný liečebný efekt.

Ak sa rozhodneme pre meditáciu, v meditatívnom rozpoložení požiadajme svojich anjelov, aby nám ukázali obrazy z našich minulých životov. Potom sa sústreďme a majme otvorenú myseľ. Nesnažme sa o to, aby sa niečo dialo. Namiesto toho buďme pasívni ako filmové plátno zobrazujúce to, čo naň anjeli premietnu. Naše ego sa možno bude snažiť presvedčiť nás, že si obrazy, ktoré vidíme vnútorným zrakom, iba vymýšľame. Prenechajme tieto obavy a starosti anjelom, aby neprerušovali tok informácií, ktoré k nám prichádzajú. Ak budeme sledovať alebo znova prežívať zážitky z minulých životov, pripomínajme si svojich anjelov. Verme, že s nami boli v našich minulých životoch a sú s nami aj teraz, keď oživujeme staré spomienky.

Naši anjeli nás povedú, aby sme mohli vyliečiť a odstrániť akúkoľvek bolesť z minulosti. Môžu nás doviesť k tomu, aby sme odpustili sami sebe alebo druhým ľuďom z minulého života. Nezabudnime ich požiadať, aby nám pomohli tento proces úspešne dokončiť, pretože úplné odpustenie bez ich pomoci, nám môže pripadať veľmi ťažké. Anjeli vstúpia do našej bunkovej pamäti a odstránia všetky zvyšky negatívnych emócií z minulého života.

 

V hriešnej nádobe sa symbolicky hromadia hriechy predkov človeka

Rodový karmický program sa dedí po rodičoch

Každý človek má dva karmické programy, prvý reinkarnačný sa asociuje zo skúseností, ktoré duša prenáša cez všetky svoje pozemské inkarnácie. Druhý karmický program sa nazýva rodový a dedí sa po rodičoch. Tento program je zakódovaný v biopoli človeka a je nositeľom informácií o jeho predchádzajúcich životoch. Zápornú alebo čiernu stránku tohto programu tvoria chyby, ktorých sa duša človeka dopustila v predchádzajúcich inkarnáciách. Negatívne prejavy ako sú sebatýranie, tvrdohlavosť, egocentrizmus, ktorých sme sa dopustili v minulých životoch, tvoria čiernu stránku reinkarnačného karmického programu. Ak sa u človeka v prítomnom živote tieto vlastnosti prejavujú neuvedomele, posilňuje sa negatívny potenciál karmického programu a človek stráca možnosť slobodnej voľby a sebauvedomenia.

Svetlá stránka tohto programu zahŕňa skúsenosti duše získané počas všetkých jej inkarnácií vo chvíľach, keď sa maximálne priblížila k realizácii svojho poslania. City ako je radosť, láska, zanietenosť, sprevádzajú túto skúsenosť a vytvárajú pozitívny alebo biely potenciál reinkarnačného karmického programu.

Rodový karmický program sa dedí po rodičoch a môže byť nositeľom informácií o našich príbuzných na 9 až 12 generácií. Tento program, rovnako ako reinkarnačný, má kladnú i zápornú stránku. V pravoslávnej tradícii sa záporná stránka rodovej karmy prezentuje ako hriešna nádoba. Je to čaša, v ktorej sa symbolicky hromadia hriechy predkov človeka. Ten potom prostredníctvom nich vníma svet. Rodový karmický program sa prejavuje predovšetkým v charaktere človeka a v emocionálnych dojmoch, ktoré sprevádzajú jeho život. Vlastnosti ako sú chamtivosť, závisť, urážlivosť, tvrdohlavosť, náchylnosť k sebatýraniu a podobne, sú negatívne prejavy rodového karmického programu. Kladnú stránku tohto programu prezentujú vlastnosti ako je štedrosť, sebestačnosť, schopnosť odpúšťať, snaha po zdokonaľovaní, taktiež nadanie k nejakému remeslu, získané po rodičoch. Známe sú dynastie hudobníkov, architektov, lekárov.

 

Sú považované za elixír zdravia, mladosti a liek na potenciu

Klíčky sú nasýtené životnou energiou

Už pred vyše 5 tisíc rokmi čínsky cisár Šen Wung považoval klíčky nielen za pokrm plný života, ale aj liek na veľa chorôb a skutočný elixír mladosti. Prikázal, aby klíčky jedli všetci jeho poddaní. Ich vynikajúcu vlastnosť objavila náhoda.

Námorníkom čínskej flotily, ktorí sa stratili na mori, hrozila smrť hladom. Zostala im len mokrá fazuľa, ktorá vyklíčila. Námorníkom neostalo iné, iba zjesť toto podozrivé jedlo. A vtedy sa stalo čosi neuveriteľné: vychudnutí a unavení námorníci získali nové sily. Keď potom vstúpili na pevninu, všetci boli vo výbornej kondícii.

Arabi boli preslávení chovom vynikajúcich koní. Je známe, že pred pretekami ich kŕmili naklíčeným obilím. Takisto aj starších žrebcov, od ktorých chceli mať veľa žriebät. Naklíčené obilie však bolo povinným jedlom aj na ich svadobných hostinách. Čím bol mladoženích starší, tým viac klíčkov jedol, aby uspokojil svoju mladú ženu.

Silu obilných klíčkov kedysi ľudia dobre poznali. Nečudo, že klíčky sú dôležitým jedlom kmeňa Hunzov, ktorí žijú v Himalájach. O Hunzoch je známe, že starnú oveľa pomalšie ako iné národy na svete a prakticky nie sú chorí. Ženy tam rodia aj po šesťdesiatke a muži môžu splodiť dieťa aj storoční. Nepoznajú kôrnatenie tepien, stareckú demenciu a iné civilizačné choroby.

Dlhovekosť Hunzov ovplyvňuje veľa činiteľov, nemožno však pochybovať o tom, že jedným z najvýznamnejších je strava, medziiným aj konzumovanie klíčkov.

 

 

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.