Choď na obsah Choď na menu
 


Sny

16. 7. 2009

Čo môžu znamenať jednotlivé zvieratá v snovej reči

Sen je nevyhnutným ventilom všetkého, čo je odsunuté do podvedomia. Vo sne nevládnu nijaké zákony, ani predpisy, človek môže svoje snívajúce pocity prežiť, existuje však šifrovaná reč a jej súčasťou sú snové symboly. K najdôležitejším zo symbolov patrí zviera. Azda sa už aj vám snívalo, že vás napadol pes, alebo že na vás striehlo nejaké dravé zviera, prenasledoval vás had či vás týral hmyz. Také sny si môžeme vyložiť sami, keď vieme, čo toto zviera znamená v snovej reči.

Pes je typickým symbolom, silne potlačeného pudového života. Psov, ktorí nás vo sne zúrivo napadnú, pokladajú analytici snov za symbolické vyjadrenie všetkých potlačených želaní, ktoré si v živote v bdelom stave nedovolíme a ktoré sa týmto spôsobom uvoľnia.

Kôň sa taktiež považuje za pudový symbol, je nositeľom neprežitých telesných síl. Tak sa napríklad človeku, ktorý je od prírody veľmi vitálny a ktorý nevybíja svoju fyzickú silu ani športom, ani iným spôsobom, môže snívať o koňovi.

Krava symbolizuje v snoch úplne v neutrálnom, čiže v nepodceňujúcom zmysle ženskosť ohľadne trpezlivosti a pokoja.

Leva nepokladáme za kráľa zvierat bezdôvodne. Komu sa sníva o levovi, oslavuje týmto snom telesný vzťah medzi mužom a ženou. Aj keď sa žena v sne leva bojí vníma ho ako krásneho, pôsobiaceho hlbokým dojmom.

Medveď je najmä v snoch žien symbolom vitality, sily a vytrvalosti.

Hada si zo snov žien nemožno odmyslieť. Je typickým symbolom mužskej sexuality. Ženy, ktoré v sne utekajú pred hadom, trpia narušenými alebo nenaplnenými sexuálnymi vzťahmi.

Mačka je typickým erotickým symbolom.

Ryby môžu poukazovať na latentný strach zo straty lásky. O rybách sa často sníva ľuďom, ktorí si nechcú priznať, že im chýba láska partnera.

Myš sa pokladá za symbol ženského pohlavia.

Hmyz je symbolom neželaných dotieravcov. V sne sa tak prejavuje potlačený hnev, duševná záťaž, problémy v rodinnom spolužití alebo vo vzťahu k okoliu.

 

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.