Choď na obsah Choď na menu
 


recepty

21. 12. 2008

Z kuchyne čarodejníc na pomoc vášmu erotickému životu

Dračie mlieko: V mixéri zmiešajte polievkovu lyžicu jemne nastrúhaných mandlí, pivných kvasníc, sezamových semienok, med, surové pšeničné klíčeky, čajovú lyžičku ženšeňového prášku a vanilky s veľkým pohárom mlieka. Možno dochutiť škoricou alebo banánom. Povzbudzuje až do maximu.

Vanilkové víno: Do litra dobrého staršieho ročníka vína pridajte podľa chuti zmes vanilky, korenie rozdrvených klinčekov, škoricu, a rozkrájaný ďumbier. Aby bol nápoj jemnejší pridajte trochu medu. Nechajte máčať na slnečnom mieste a každé ráno a večer fľašou potraste. Ôsmy deň preceďte. "Liečebná kúra" by mala trvať 15 dní. Víno sa podáva ako aperitív a veľmi priaznivo pôsobí na erekciu.

Intímna šťava: Do litra jogurtu dajte dve polievkové lyžice čerstvého tymianu, 200 g nakrájanej uhorky, 60 g jemne pokrájeného cesnaku a dve polievkové lyžice pre zmenu suchého pokrájeného tymianu.

 

Z alchymistovej lekárne

Jasnozrivý vavrín?

Bobkový list zasvätili Aesculapovi, Apolónovi a Erósovi. Apolónove kňažky prežúvali bobkové listy, aby sa dostali do väčšieho tranzu pri veštení, alebo ho vdychovali ako dym zo spaľovaných ratolestí. Bol aj symbolom nadprirodzených schopností.

V mágii sa z bobkových listov varili prípravky na dosiahnutie jasnovidectva. Umiestnené pod vankúšom vraj privolávajú prorocké sny a vdychovaný dym prinesie vízie o budúcnosti.

Ak vavrín použijeme ako amulet, odrazí od nás všetko zlo a negatívne sily. Vyháňa aj tých najhorších zlých duchov. V byte odháňa domácich škriatkov. Keď sa spaľujú listy spolu s kúskom santalového dreva, mala by to byť dostatočná ochrana pred klebetami a urieknutím.

Staré čínske recepty na využitie kuchynských surovín

Sezam na vlasy, ďumbier na vitiligo

Väčšina starých čínskych receptov používa suroviny, ktoré sú u nás ťažko dostupné. Tieto, ktoré ponúkame, nájdeme takmer v každej kuchyni.

Potrebujeme sezamové semienka, ktoré pražíme na suchej panvici dovtedy, kým sú napoly hnedé, až na hranici spálenia. Potom ich treba v mažiari rozotrieť na prášok a zmiešať s masťou.

Toto je prostriedok, ktorým sa dá pomôcť pri predčasnom vypadávaní vlasov a tiež vtedy, keď sú medzi vlasmi ohraničené vypadané miesta. Masť vtierame do pokožky niekoľkokrát denne, až dovtedy, kým vlasy nezačnú rásť.

Aj na vitiligo, ktoré sa považuje za nevyliečiteľné, poznajú ľudový prostriedok. Postihnuté miesta na pokožke sa majú potierať čerstvo zrezanou časťou ďumbiera, známeho aj ako zázvoru, prípadne strúčikom cesnaku. Opakuje sa to 3-4 krát denne, pritom intenzita trenia je silná, až kým pokožka nie je celkom horúca. Táto metóda by tiež mohla pomôcť pri ohraničenom vypadávaní vlasov.

A ešte je tu rada pre tých, ktorí majú problémy so spaním.

Očistenú cibuľu treba rozdrviť na čo najjemnejšie a už v posteli, keď sme sa rozhodli spať, treba inhalovať výpary. Človek by sa mal asi tak za štvrť hodinky ponoriť do hlbokého spánku.

Zázračné stromy majú liečivé účinky

Aj mnohé stromy, ich kôra, plody, alebo kvety môžu mať vynikajúce liečivé účinky. Tú sú niektoré z nich.

Brezová kôra sa hodí na liečenie psoriázy a plesní na prípravu várky do kúpeľa povaríme kilo brezovej kôry pol hodinu v piatich litroch vody. Potom scedíme a odvar vlejeme do vane.

Dubová kôra má sťahujúci účinok, zužuje cievy. Vďaka tomu rýchlo ustupujú zápaly. Okrem uvoľnenia hrtana môžete dubov kôrou liečiť a krvácanie ďasien a bolesti hrdla. Treba uvariť dve lyžice drobno nasekanej kôry v pol litri vody. Na slabom plameni nechať variť dve hodiny. Precediť.

Trieslovina a saponín prítomný v gaštanoch ovplyvňujú zužovanie ciev a povzbudzujú látkovú výmenu a prekrvovanie. Posekáme kilo gaštanov a varíme štvrťhodinu v štyroch litroch vody. Potom odvar precedíme a nalejeme do vody na kúpanie.

Výťažky z hlohu môžu regulovať tlak krvi, pri vysokom tlaku ho znižujú, pri nízkom zvyšujú. Čajovú lyžičku usušených kvetov alebo listov zalejete v šálke vriacou vodou. Necháte štvrť hodiny vylúhovať, preceďte a oslaďte medom. Denná dávka - 3 až 4 šálky.

Babičkin recept proti únave organizmu

Ide na vás únava? Potom skúste kúpeľ podľa receptu našich starých mám. Nie je vôbec zložitý. Postačí ak osem hrstí plodov borievky spolu s kúskami vetvičiek z ihličnatého stromu dáme na 15 minút variť do dvoch litrov vody. Precedíme a vlejeme do teplého kúpeľa. Celý sa kúpeme dvakrát týždenne asi 15 minút. Na celkové prečistenie organizmu stačí ak nalačno pomaly požujeme 5 borievkových bobúľ. Pozor, borievku nesmú užívať tehotné ženy a ľudia, ktorí majú choré obličky.

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.