Choď na obsah Choď na menu
 


Pani Zita

24. 4. 2009

O žene, ktorá si kúpila "porobenie"

Príliš vysoká cena za vysnívaný dom

Pri našej poslednej návšteve sme pani Zitu požiadali, aby nám porozprávala príbeh, ktorý ju v poslednom čase zaujal a mohol by sa stať poučným aj pre nás ostatných. Dozvedeli sme sa o žene, ktorá si kúpila "porobenie" nielen tým, že veľmi chcela niečo získať ale aj tým, že chváliť a prezrádzať o sebe veľa sa nemusí vyplatiť.

Život mojej klientky bol dlho šťastný. Už jej mama sa dobre vydala a spolu s otcom bohatstvo dokázali rozmnožiť. Mala veľmi šťastné detstvo, úspešne vyštudovala vysokú školu. Keď vyrástla, celá rodina sa presťahovala do zahraničia a aj tam sa na nich usmievalo šťastie a vodilo sa im výborne. Ako išiel čas, našla si životného partnera, a aj ona sa vydala za úspešného a bohatého muža Chceli si kúpiť dom.

Spočiatku chodili obaja vyberať len akosi sa nezhodli a tak sa mladá žena rozhodla situáciu zobrať do svojich rúk. Čítala inzeráty až raz natrafila na dom, ktorý sa jej naozaj veľmi páčil. Obávala sa, že bude veľmi drahý, taký bol nádherný. Keď prišla pred dom, privítal ju sluha a zobral ju prezrieť si dom a potom, že ju zoznámi s majiteľkou.

So všetkým bola spokojná a vtedy ju sluha zobral do izby, kde ležala majiteľka. Na prvý pohľad bolo jasné, že ide o chorú ženu. Tá sa jej iba vypytovala, ale cenu nespomenula. Mojej klientke sa zdalo, že po rozhovore s ňou začala byť veľmi neistá, zvláštna. Nič iné ju teda nenapadlo, ako chorej žene povedať, že dom bude v dobrých rukách, že ona všetko má, je v živote šťastná, dobre sa o nehnuteľnosť postará, veď sú zdraví a finančne zabezpečení, a že k úplnej spokojnosti jej chýba iba tento dom.

Chorá žena ju vypočula a akoby sa ponorila do seba. Mlčanie prerušila mladá žena otázkou, koľko stojí nehnuteľnosť. V myšlienkach sa však pristihla, že uvažuje, na čo je chorej pani takéto obrovské a krásne priestory. Majiteľka sa spýtavo pozrela na moju klientku a vraj za dom veľa nechce, len má dve podmienky. Keďže nemá deti, ani rodinu, nemá komu dom odkázať. Podmienkou bolo, že nikto iný nesmie kúpnu zmluvu podpísať, len ona (nie manžel ) a jej podpis musí byť hneď za podpisom chorej majiteľky. Mojej klientke sa na tom nezdalo byť nič neobvyklé, napokon asi sa chorá žena bojí podvodu. Druhou podmienkou bolo, že zmluvy sa budú podpisovať v noci, kedy sa majiteľka lepšie cíti, nemá také bolesti ako počas dňa. Ďalšie vývoj vecí pripadal mladej žene trochu scestný, ale povedala si, že napokon ide o chorú ženu a má právo byť aj čudná. Nuž stretli sa o tretej nadránom. Žena sedela na posteli obložená perinami, všade okolo sviece - nebodaj sa pomiatla, napadlo jej, ale keďže vytúžený dom chcela, sústredila pozornosť na listinu. Keď ju podpísala, chorá žena čosi mrmlala. Keď chcela mladá žena vedieť, čo to hovorila, chorá sa iba nepríjemne zasmiala a odvetila - vraj povedala som, čo som chcela.

O týždeň sa sťahovali. Po pár dňoch moja klientka ochorela, zoslabla hoc predtým kypela zdravím. Schudla, cítila sa zle ale lekári jej nevedeli pomôcť a ani liečitelia. Jeden z nich jej povedal, že sa jej preto nik nechce ujať, že z nej ide veľmi negatívna energia. A keďže čítala moju knihu, vyhľadala ma. Keď som ju pozrela, bolo mi jasné, že si kúpila chorobu, nešťastie i preklatie od tej ženy, ktorá vlastne mala už zomrieť. Prvú radu, ktorú som klientke dala bola, že dom musí čo najskôr predať, no oponovala, že manžel nebude súhlasiť Tak sme to skúsili inak - odrábaním. Jednou z povinností mladej ženy bolo nájsť bývalú majiteľku. Našla ju. Omladnutú, bez známok choroby a šťastnú. Vtedy jej žena povedala: Nikdy sa nechváľ svojim zdravím, bohatstvom a šťastím."

Príbeh dopadol dobre a pani Zita pridala niekoľko rád:

V dome nemajú byť prázdne tašky, kufre a škatule. Hrnce a fľaše majú byť otočte smerom dole. Vtedy nás budú obchádzať problémy. Ak sa chcete vykúpiť zo svojich problémov, urobte to pomocou päťkorunáčok. Treba sčítať svoje roky. Ak máte napríklad 45 - sčítate, 4 a 5 - dostanete deviatku. Zoberiete 9 mincí do ľavej ruky a po západe slnka prejdete 9 križovatiek. Na každej v strede hodíte jednu mincu a pokiaľ letí, hovoríte - Ja som sa vykúpila. Potom sa obrátite v smere ľavého ramena a idete domov inou cestou. Keď prídete domov, umyjete si ruky pod tečúcou vodou a vysušíte ich nad plameňom sviečky. Vaše trápenie sa určite skončí.

V mágii sa používajú bizarné predmety.

Zajačia labka, plienka či jesenná mucha

Kto z nás by nechcel byť uchránený pred zlom, či nepohodou. Najčastejšie siahneme po amulete, práve on sa vyznačuje ochrannými, alebo inými pozitívnymi účinkami.. Jeho magická sila pôsobí na hmotnej úrovni. Aby bol amulet naozaj takým, je dobré ak sa pri jeho výbere poradíte skúseným mágom. Môže pomôcť intuícia, no nie každý ju má dobre vyvinutú. Pani Zita na požiadanie klienta jeho amulet podrobí magickým obradom a zameriava sa najmä na to, aby jeho nositeľa neprekliali, aby nemali nepriatelia nad ním moc. Existujú aj obrady, rituály na získanie bohatstva, úspešnú cestu, či stretnutia. Podľa pani Zity však jestvujú aj ďalšie predmety, ktoré nám môžu v rôznych situáciách pomôcť. V starej magickej praxi niekedy išlo naozaj o veľmi kuriózne priam bizarné veci, a tak sme boli zvedaví, o ktorých nám pani Zita rozpovie.

- Mágia skutočne pracuje s mnohými osvedčenými predmetmi, ja spomeniem len niektoré. Napríklad spínací špendlík, sviečku použitú pri svadobnom obrade, sušenú vŕbu z Kvetnej nedele, zajačiu labku, nové ihly, kamene zo žalúdka sliepky, červenú novú látku, kadidlo, kriedu, muchu, ktorá zaspala v jeseni na oke, plienku, v ktorej krstili dieťatko, mydlo ktorým umývali mŕtveho, škrupinu z vajíčka z Veľkej noci, sušenú penu z mlieka, uhlíky, chlieb z karu.

No pri niektorých mi vyskočili až zimomriavky, ale sme vo svete mágie, tak poďme "čarovať".

- Spínacie špendlíky vám pomôžu, ak trebárs strácate pamäť, niekedy pri epilepsiách. Stačí si ich pripnúť na odev. Dajú sa tiež využiť pred únavným kolegom. Keď si ju pripínate treba hovoriť: Nes svoju silu so sebou.

Zajačia labka sa používa ak je muž záletník. Položí sa pod matrac muža a hovorí sa -Zajac odbehol a ty zostávaš vo svojej rodine.

Nové ihly sú pomocníkom pri liečení chorôb. Vyberú sa všetky zo škatule a napodobňujeme nimi pohyby akoby sme zošívali šaty chorému a hovoríme pri tom: - Ja zašívam tvoju chorobu.

Kamene zo žalúdka sliepky sú osožné ľuďom po porážke. Chorý nech ide súbežne so stenou a drží sa jej. Pomáhajúca osoba kráča za ním, spomínané kamene hádže a hovorí - Kameňmi sa mlelo jedlo a ja tvoju chorobu z teba zomeliem.

Muchu, ktorá zaspala v čase jesene na okne odložíme a dáme ju na okno tam, kde sú v rodine veľké hádky a rôzne škandály. Na okno ju dávame so slovami: - Mucha zaspala nehučí i v tom dome nikto nehučí.

Chlieb, ktorý bol medzi jedlami na kare vysušíte a odložíte. Používa sa pri psychických chorobách Položíme kúsok z tohto chleba do jedla chorého a hovoríme: Koho sme teraz spomenuli, už tu nie je a ty si tu, zabudni na svoju chorobu Amen.

Mydlo, ktorým umyli mŕtveho sa používa na liečenie rakoviny. Plienka v ktorej krstili dieťatko dobre poslúži proti porobeniu a aj pri epilepsii. Podobne sa používajú aj škrupiny z vajíčok. Penu z mlieka zbierame len pri veľkých cirkevných sviatkoch a dávame ju umierajúcemu, ktorý ťažko zomiera. Uľaví sa mu. Červená látka sa používa na množstvo vecí, okrem iného aj na liečenie detskej epilepsie a choroby, ktorá sa vola ruža. Kadidlo je dobré kúpiť v predajni, kde sa predávajú cirkevné predmety. Kadidlom sa vyháňajú nečisté energie, ale aj neprajní duchovia, pomoco neho sa ničia zlé sily, Kadidlo vždy doma opatrujeme a zaobchádzame s ním s úctou. Krieda má tiež množstvo využití, môžeme ňou napríklad nakresliť kruh okolo chorého v čase liečenia aby bolo úspešné. S uhlíkmi sa napríklad liečia oči. Sviečka, ktorú použili pri sobášnom akte lieči veľmi veľa chorôb, preto ju netreba vyhodiť. Sušená vŕba z Kvetnej nedele lieči neduhy pohlavných orgánov.

Všade počujeme o kríze, mohli by ste poradiť ako peniaze nestratiť, alebo ich získať?

- Napríklad keď idete po ceste a vypadne vám minca, v žiadnom prípade ju nedvíhajte, lebo príde na vás chudoba a vyskytnú sa nezhody v rodine. Keď chcete mať peniaze, kúpte si z keramiky žabu, do ktorej budete hádzať peniaze. Každý deň pokým je narastajúci Mesiac, keď začne ubúdať rozdajte mince bezdomovcom. Keď znova bude Mesiac rásť, hádžte ich do žaby až do splnu. Z týchto peňazí si kúpte niečo pre radosť, nezabúdajte že peniaze by mali obiehať."Nikdy nepožičiavajte peniaze večer. Zariaďte si všetko tak, aby ste v utorok nenakupovali a ani peniaze nevydávali z rúk, tieto aktivity presuňte na nasledujúci deň. Ale ak aj v iné dni vyberáte peniaze z peňaženky, v duchu si povedzte, tak ako ich vydávam, tak ich aj budem dostávať. Peniaze majte v peňaženke dobre odložené, vždy s tvárou dopredu. Na stole večer nenechávajte soľ, prázdne fľaše a ženy dávajte si pozor ako odložíte metlu. Dajte ju vždy smerom dohora, vtedy pôjdu peniaze do domu."

Než sme sa s pani Zitou rozlúčili, pridala zopár denných veštieb.

- Ráno keď vstanete a zle si zapnete gombíky znamená to, že sa Vám bude dariť. Keď sa vám rozviaže šnúrka na ľavej topánke, niekto vás ohovára, keď na pravej, hovoria o vás príjemné veci.

Keď vám spadne kameň do topánky, tak do 48 hodín dostanete nečakané peniaze Keď sa odlepuje podpätok na pravej topánke, stretnete známeho ak na ľavej, niekto známy vám zomrie. Keď sa odlepuje podrážka na pravej nohe, niekto sa veľmi hnevá a praje vám zle, ak na ľavej, do 48 dozviete sa niečo pozitívne od neznámeho človeka.

Keď je diera na pravej ponožke, na palci - dávajte si pozor, bude vás bolieť hlava, keď na ľavej máte chorobu, o ktorej neviete. Ak sa vytvorí diera na na päte pravej nohy do 24 hod sa stratí všetko zlé ak na ľavej dozviete sa od známeho veľké tajomstvo.

Keď sa oblejete odev niečím na vrchnej časti tela, tak sa vám splní niečo, čo ste dávno chceli. Ak si oblejete koleno, stane sa niečo zlé. Keď si roztrhnete oblečenie, prihodí sa niečo vám zlé, okradnú vás, stratíte niečo vzácne.

Ak máte problémy so zapnutím si opaska, alebo pracky na topánke v láske sa vám splní všetko.

O negatívnych informáciach v predmetoch

Pozor pri kúpe suvenírov a starých vecí

Mnohí z nás už vedia, ako strávia dovolenku. K nej patria aj suveníry. Na stránkach časopisov, zaoberajúcimi sa paranormálnymi javmi, nájdeme mnoho článkov o negatívnom pôsobení práve suvenírov, ale nielen ich.

- Zvykneme si ich doniesť najmä z orientálnych krajín. Kadejaké sošky, masky, slovom predmety, ktoré charakterizujú tamojšiu kultúru. Ale musím upozorniť na veľké riziko. Mnohé z božstiev znázorňujú aj negatívne sily vesmíru a našincovi prinášajú smolu. Nekupujme teda kultové predmety viažuce sa k danej oblasti, lebo naozaj nevieme aké energie priťahujú. Napokon, jeden taký mám vo svojej pracovni, lebo napriek odrobeniu, jeho majiteľka sošku, ktorá spôsobila veľa zla v rodine, ju už nechce. Klienti sa však na mňa často obracajú s otázkou, či im nepoškodia veci, ktoré dostali, alebo si ich kúpili v záložni, či secondhande.

Ľudia si kupujú aj použitý nábytok, byty a domy, v ktorých sa už bývalo. Ako je to s týmito predmetmi?

- Niektoré môžu mať v sebe negatívnu energiu. Navyše nie vždy sme obdarovaný s láskou a dobrým úmyslom. Ak ste dostali nejaký darček, z ktorého nemáte dobrý pocit, dajte ho za ubúdajúceho Mesiaca na okno. Mesiac by mal z neho negatívnu energiu zobrať. Pravda, to za predpokladu, že nie je na predmet porobené, ak je, treba už špeciálnu očistu. Pokiaľ nie je predmet cenný, spáľte ho. Pri tomto úkone dávajte pozor, aby dym nešiel na vás. Keď dostanete ako darček príbor, dajte zaň symbolickú korunu. Pokiaľ niekomu dávate hrnce, nikdy by nemali byť prázdne. Vždy, tak isto symbolicky, do neho niečo vložte. Keď niekomu darujete topánky, akoby ste mu predlžovali život. Naopak, ak dávate hodinky, skracujete mu ho. Mnoho darov dávaných na svadbe, vrátane kvetov, nie sú darované z lásky. Preto si treba dávať na ne pozor a vytriediť ich do 24 hodín. Po tomto čase, ak bolo na predmetoch porobené, začne negatívna energia fungovať.

Ako to zistíme?

- Porobenie sa ohlási vnútorným nepokojom, ťažobou, chorobou, vo vzťahoch neodvôvodnenými hádkami, nemožnosťou mať deti.

V záložniach možno kúpiť šperky. Aj tie naberajú zlú energiu?

- Je to veľmi zložité. Stačí ak si uvedomíte, že ten človek sa s vecou musel rozlúčiť preto, že nemal peniaze, bol chudobný. Šperky, ale aj iné veci teda nesú túto základnú informáciu, a to nehovorím o fakte, že nesú ešte ďalšie informácie o majiteľovi. To sa týka niekedy aj šperkov, ktoré sme zdedili. Nikdy by sme nemali nosiť prstene, ktoré mal na rukách človek, v hodine smrti. Šperky sa nosia bezprostredne na tele a teda aj sila informácií je prenikavá. Zlato je najlepšie nechať pretatviť a vyrobiť nový šperk, ktorý potom necháme deväť dní vo svätenej vode. Najcitlivejšie na energie sú šperky s kameňmi. U prsteňov niekedy postačí prerezať ich, aby sa energia krúžiaca v uzatvorenom priestore dostala von. Pravda, ak je šperk drahý a nechceme sa s ním rozlúčiť, bude potrebné ich špeciálne magické ošetrenie. Najlepší spôsob ako sa vysporiadať so zlou energiou je, aby prešli ohňom, alebo špeciálnym rituálom magika.

Nábytok môže mať tiež negatívne vyžarovanie?

- Najkritickejšie je to v prípade postelí, veď vieme, ako pôsobí energia v spánku a potom v prípade zrkadiel. Zrkadlá sú mimoriadne silným zdrojom energií. Veď preto by sme žiadne nemali mať napríklad v spálni. Mladomanželom by som vôbec neodporúčala nejaké staré postele. V prípade nábytku sú tak isto potrebné špeciálne rituály. O bytoch a domoch som už dávnejšie hovorila, tak len pripomeniem, že do príbytku vždy vpustite najskôr mačku a nezabudnite navariť, či napiecť veľa na prvú večeru v novom byte. Odneste z nej človeku, ktorý ma na starosti daný činžiak a aj bezprostredným susedom. Ak v byte alebo dome niekto spáchal samovraždu alebo tragicky zahynul, treba odbornú pomoc. Spomenula by som ešte ojazdené autá. Tie, ktoré majú za sebou havárie tak isto priťahujú negatívne energie. Dáme do interiéru vysvätený krížik, alebo ochranný amulet. Priestor, v prípade, že v ňom niekto zomrel, tak vysvätíme.

A obľúbené nákupy v secondhandoch?

- Šaty by bolo dobré sedemkrát vyprať, po vyžehlení nad nimi deväť raz krúžime surovým vajcom, ktoré po úkone vyhodíme do tečúcej vody. Topánky umyjeme vo vode, do ktorej sme pridali deväť lyžičiek soli.

Energie zla vie  vystopovať

Praktické rady na útoky neprajníkov

Pri našom ostatnom stretnutí s pani Zitou sme hovorili o pokore a závisti. Mnohí sa domnievajú, že pokora znamená poníženie. Ale pokora je o vďačnosti kozmickej sile, Bohu, ktoré nám umožnili dosiahnuť to, k čomu sme sa v živote dopracovali.

V pokore by mala byť hrdosť, že aj keď sme len malou čiastkou celku, znamenáme pre tento celok neopakovateľnú hodnotu. Ak nie sme pokorní, nemôžeme byť šťastní, chceme stále viac a viac, lebo nám chýba radosť z toho, čo sme už dosiahli. Neustále nás nedostatok pokory núti porovnávať sa s inými a to je už len krôčik k závisti. Úspešnému človeku by sme mali totiž priať. Úspešný človek by si zas nemal osobovať právo škodiť iným práve preto, že je úspešný a teda často expanzívny. Akákoľvek forma násilia ( nie vždy si jeho páchanie ľudia uvedomujú ) je síce najrýchlejšia cesta ako dôjsť k cieľu a človek sa môže dožiť vysokého veku a umrieť v blahobyte, ale odsúdi svoju dušu na ďalší život bez energie, a ak sa narodí, krama ho dostihne. Nedostatok pokory a závisť je to, čo núti niektorých k nečestným praktikám.

Dozvedeli sme sa, že najčastejšou formou vyslaných negatívnych informácií sú prekliatia a porobenie.

- Prekliate obyčajne robia na 3, 7, 9, 12 a 20 rokov. Zvyčajne ho nasmerujú na najdôležitejšie orgány človeka, alebo časti tela. Niekedy nie je cielený síce priamo, ale jeho výsledkom je, že začnú zlyhávať tie najslabšie. Znalci magických náuk ihneď na obeti vidia, kde bol presne vedený a urobený agresívny útok. V týchto miestach sa vyskytuje patologická informácia. Nebudem tu hovoriť ani ako sa porába. Jedno je však isté, skúsený mág však vie poslať zlo bumerangovým efektom jeho autorovi. O porobení je dôležité vedieť, že najviac pôsobí na myseľ človeka. Tak sa rodia depresie, nevysvetliteľný smútok, obeť nemá radosť zo života, nič ju nebaví. Keď je človek prekliaty, alebo urobil inému veľkú škodu /vraždil, kradol, neprestajne ubližoval druhým/ sám nesmierne zaťaží rodinnú karmu budúcim pokolenia. Okrem iného zostáva po jeho smrti veľké množstvo negatívnej energie. Prekliatie ide často až do siedmeho kolena. Musíme si uvedomiť, že táto energia je tak silná, že sa naozaj nezničí úmrtím, ale prenáša sa na ďalších členov rodiny.

Aby ste nešli do rizika, nepokúste sa prekračovať hranice "druhého" sveta

Začali sme tak trocha na strašideľnú tému. Ľudová tradícia totiž hovorí, že od 25. novembra začínajú pôsobiť temné a zlé sily, takže sa asi mágia využíva viac...

"Svet živých a mŕtvych je si naozaj viac ako inokedy bližší. So samotným slnovratom prichádza aj začiatok novej etapy roka a existujú mnohé rituály, ktoré slúžia na zabezpečenie prosperity, ale dajú sa aj zneužiť a je pravda, že zlé sily sú viac aktívne ako inokedy a môžu nám ublížiť. Napríklad od 25. novembra do 13. januára využije mágia viac svoju silu ak je viac spojená so zlými, sebeckými duchmi i nečistotami. Pozor preto na rôzne špiritistické seanse. Osobne som proti takýmto aktivitám. Môže sa stať, že vyvoláte neprajného ducha, ktorý poškodí nielen vás, ale aj celú vašu rodinu. Prechádzať hranice sveta živých a mŕtvych je vždy veľkým rizikom a vlastne nikdy neviete ako sa to môže skončiť."

Vy ste sa na nejakej zúčastnili?

"Musela som, keď mi zomrela mama v nemocnici a nestihli sme sa rozlúčiť. Vedela som, že mi chcela niečo povedať. Po smrti chodila totiž za mnou každý deň. Videla som ju na stene, hlavu som jej cítila na perine, klopkala na okno, moja dcérka počula jej hlas. Trápila som sa celý rok a veľmi som schudla. V deň ročného výročia jej smrti ma navštívila v sne. Povedala mi, že mi ostáva iba jeden deň života, že na druhý deň príde za mnou. Veľmi som ju prosila, aby ma nechala na pokoji, že dcérka by ostala sama. Na to mi odpovedala, že mi musí povedať jednu veľmi dôležitú vec. Vtedy som sa rozhodla pre kontakt so svetom mŕtvych. Bolo to nepríjemné a naozaj to nikomu neodporúčam ako zábavu.

Duše, ktoré zomreli prirodzenou smrťou nás chránia, navštevujú nás v sne a upozorňujú nás na choroby, straty, nepríjemné situácie.

Ľudia, ktorí zahynuli tragicky pri nehodách alebo spáchali samovraždu, či ich zavraždili, ostávajú medzi nebom a zemou a nie sú práve priateľskí. Neprestajne hľadajú svoje telo. Vyskytujú sa najčastejšie na miestach havárií, ale aj v nemocniciach, či na cintorínoch.

Už som spomínala, že nie je dobré mať na stene fotografie našich zosnulých, privolávame tým energie mŕtvych a oni budú k nám prichádzať veľmi často a žiaľ, odoberajú aj z našej energie."

Ako si pomôcť aby sme tieto nedobrovoľné strety eliminovali?

"Od 25. novembra nie je vhodné navštevovať cintorín, aj doma môžete na tých, čo už nie sú medzi nami myslieť a priať im pokoj. Keď cítite, že je vaša duša nepokojná, pomodlite sa. Radím držať pred Vianocami pôst, treba si uvedomiť, že v tomto čase sa naša duša zbavuje pút, ktoré sme si utkali zlým konaním, ale aj hriechov. Človek, ktorý dodržiava pôst, stáva sa nielen zdravším, ale aj slobodnejším. S očistou tela súčasne prebieha aj mentálna. Dajte v tomto období pozor i na to, čo rozprávate, pretože slovo má veľkú moc a môže sa splniť to, čo v zlosti poviete. Z úst nevypustite žiadnu kliatbu, nehrešte, nepreklínajte.

Ak máme pocit, že sa s nami niečo neobvyklé deje?

"Duša človeka je v tieto dni veľmi citlivá, môžete niekedy priam cítiť, akoby vám duša plakala. Navyše vám pocity môžu signalizovať blížiace sa nebezpečenstvo týkajúce sa priamo vás, alebo vašich blízkych. Aby sa neprihodilo nič zlé najprv sa pomodlite Otče náš a potom modlitbu: Anjel môj strážca, ochráň moje telo, ochráň moju dušu v mene otca i Syna i svätého Ducha. Amen. Ak nepokoj neustáva, dajte v troch kostoloch slúžiť omšu za svoje zdravie. Kúpte rybu a zakopte ju do zeme. Tak sa zbavíte svojho trápenia.

Klientka mi rozpovedala príbeh, že na jej živého manžela dali slúžiť omšu v kostole, ale tak ako sa dávajú za mŕtvych. Dozvedela sa to od susedy, ktorá jej prezradila, čo stvára ich spoločná známa. Chcela spomínanej klientke zničiť muža. Pán naozaj ochorel a keď som sa mu pozrela na čiaru života, jej priebeh naznačoval iba dvadsať rokov. Ruky mal veľmi horúce, čo napovedalo, že neprajníčka stále posiela kliatby a zapaľuje sviečky v kostole. Sviečka sa využíva v čiernej mágii dosť často, je však aj jedným z najsilnejších energetických akumulátorov a roztopená zbiera do seba negatívnu energiu. Preto so sviečkou robím devätoro očistení."

Spomínali ste, že v tieto dni sa robia aj rituály na prosperitu.

"Napríklad nechty si strihajte len v utorok, alebo piatok keď Mesiac narastá. Zoberte mincu a položte pod prah. Zakaždým keď ho prekračujete povedzte: Ja domov a peniaze za mnou. Veľmi silným rituálom na splnenie želaní a aj aby ste mali peniaze je nasledujúci obrad.

Nakreslíte bielou kriedou kruh na stole. Do kruhu položíte pohár a po bokoch dve zelené sviečky. Zoberiete svätenú vodu a nalejete ju do pohára. Potom vezmete deväť korunáčok. Po jednej ich vkladáte do pohára a pri každom vložení mince hovoríte? Želám si bohatstvo, želám si úspech, želám si šťastie, želám si zlato, želám si striebro, želám si zdravie, želám si pomoc, želám si, aby peniaze prišli do môjho života, želám si, to čo si sám poprial, nech sa to splní. Pohár má byť na stole, kým sviečky nedohoria."

Láska

Čierna mágia prinúti človeka ľúbiť len telo, nie dušu...

Zo starých kníh zaoberajúcich sa mágiou je jasné, že ľudia hladní po láske robili všetko preto, aby si ju získali.

- Láska je je nádherný cit, je to azda príčina všetkých našich činov, hýbateľ nášho života, bez lásky si nemožno predstaviť existenciu človeka. Pre lásku žijeme aj pre ňu umierame.

Ľudia asi často navštevujú majstrov tajných náuk práve kvôli láske, aká je to klientela?

- V našom rode zastupujem už štvrtú generáciu znalcov magických náuk a ja sama sa dvadsať rokov venujem problémom v rodinách a samozrejme tým aj rôznymi ťažkostiam, ktoré súvisia s láskou. Vždy problematika lásky a veci s ňou súvisiace patrili k prioritám našej práce. Pomoc potrebujú rovnako ženy ako muži, čiže nie je pravdou, že radiť sa chodia len ženy a tak isto mladí i starí ľudia. Hoc navonok starneme rýchlo, naša duša ostáva mladá a naozaj môžem potvrdiť , že pri láske vek vôbec nerozhoduje.

Načo zameriavate magické pôsobenie?

- Pomáham mnohým ľuďom, ale nie všetkým, pretože nie všetci prichádzajú s čistými úmyslami. Napríklad príde milenka, aby získala lásku ženatého muža, alebo aby pomstila neopätovanú lásku. Nerozmýšľa nad tým, že všetko sa jej môže vrátiť, že ublíži nielen sebe, ale aj celej svojej rodine a poškodiť môže najmä svojím vnukom a pravnukom. Trpieť za jej túžbu môžu jej príbuzní až do siedmeho kolena. Pomáham napríklad, aby sa dievčatá šťastne vydali, očistili sa od prekliatia, ktoré niekto na nich dal kvôli láske, alebo aby mladí ľudia mali rodinku. Sú krásne ženy, ktoré si nedokážu nájsť svoju polovičku, ale ako sa hovorí, nie je umenie narodiť sa krásnym, ale umenie je byť šťastným. Chcem tým povedať, že láska v mágii pomáha najviac vtedy, keď sa dvojica má rada. Nie je možné ale zariadiť im spoločný život ak tomu tak nie je. Ak si lásku jedna strana vynucuje zvyčajne zo zištných dôvodov. Pomáham napríklad vtedy, ak si milenka k sebe priviazala muža nečestnými praktikami. Manžela treba vrátiť k rodine. V mágii sa bežne pracuje s láskou a veľa žien sa na mňa obracia, ak sa jej muž zapáči a nevie si ho k sebe pripútať. Domnieva sa, že takto sa vec vyrieši, ale už sa nepozerá sa na to, či ten muž má známosť, či je ženatý.

Spomeniete si aj na nejaký zaujímavý prípad?

- Mala som prípad, kedy sa muž aj keď neboli zosobášení, vzorne staral o ženu. Robil všetko preto, aby bola šťastná rovnako ako jej deti. Pomáhal jej na každom kroku, prebudoval dom, pomocná ruka bola k dispozícii vlastne celej jej rodine. Žena ho však podviedla, a nie raz. Veľmi ho tým ranila, ale napokon našiel dostatok vôle a odišiel od nej. Všetko jej nechal, nič nežiadal späť aby si žila svoj život a podľa svojich predstáv. Poďakovania sa mu nedostalo, ale pozornosti bývalej partnerky neunikol. Po nejakom čase si našiel svoju životnú lásku a oženil sa, a vtedy začala prvá žena so svojimi praktikami. Poznala ich. Muž sa začal trápiť, ubúdalo mu energie. Ona však nedala žiť ani jemu, ani jeho manželke. Pravdepodobne si neuvedomila, že takéto násilie nad iným človekom je veľkým hriechom. Osud nebude mať ľahký nielen ona, ale ani jej deti. Niečo zažije v tomto živote a oveľa horšie veci v tom ďalšom. Viem, môžete si povedať, že to je ďaleko, alebo ďalší život neexistuje. On však je, a veru za mnohé chyby napáchané v minulom živote platíme teraz. Niekedy však odplata prichádza už v tomto živote a vtedy, keď to najmenej čakáme.

Prejaví sa tlak nedobrovoľnej manipulácie?

- Muž, ktorého si získate násilím bude síce vedľa vás, ale aby unikol psychickému tlaku nečistých energií, najčastejšie sa utieka k alkoholu alebo k drogám. Ochorie mu telo i duša. Rodina sa mu zmení v peklo. On síce bude myslieť na vás, ale keď k vám príde, urobí sa mu zle a začne vás pomaly nenávidieť. Takže moji milí nerobte čiernu mágiu, dbajte na etiku aj vo veciach lásky. Násilie nepomôže, naopak poškodí vám i vašim deťom. Chápem, že každý z nás lásku potrebuje ale existujú iné metódy ako si získať osobu, ktorá je pre nás vhodná a ktorá nás bude milovať a my budeme šťastní. Čierna mágia prinúti človeka ľúbiť len telo a nie dušu. Veľká láska je dar od Pána je to šťastie, ktoré živí predovšetkým našu dušu.

Ako sa cíti človek, s ktorým niekto "pracoval" a vnucuje mu svoju lásku?

- Objekt na ktorom bola urobená čierna mágia cíti, že bez danej osoby nevie žiť, ale toto spojenie ho neteší. Po sexuálnom styku má pocit viny, je nesmierne unavený a čosi ho núti odísť z danej miestnosti, bytu či domu. Vždy si sľubuje, že to bolo naposledy, ale na druhej strane sa ženy nevie vzdať, ba ak uvidí svoju manželku doma, akoby ho čosi znovu nútilo vracať sa aj proti vlastnej vôli nazad k svojej milenke. Stráca záujem o veci, ktoré sa dejú okolo neho. Čoraz častejšie je konfrontovaný s drobnými ale aj väčšími ťažkosťami. K manželke aj deťom sa stáva chladný, je apatický, nie je schopný samostatne riešiť problémy. Nechce si však priznať, že sa nachádza pod cudzím vplyvom. Manželka vníma manželovo správanie tak, že to vlastne nie je ani on, že sa správa ako vymenený.

V takom prípade treba pomôcť, lebo ľudovo povedané, môže prísť o rozum. Treba sa obrátiť na skúseného mága, stačí s fotografiou partnera. Znovu by som upozornila, dávajte si pozor na to, čo sa nachádza akoby náhodne pred vašim bytom. Nikdy neupratujte pred prahom a samotný prah bez rukavíc. Predmety, ktoré nájdete, či už zápalky, ihly, hlinu, nikdy nenoste dnu do bytu. Ihneď ich vyneste do smeti. Ak máte svätenú vodu, bez meškania pokropte ňou prah aj dvere.

Takže mágiu do citov vniesť iba v prípade ohrozenia?

- To nie. Napríklad mágia, ale biela, môže pomôcť nesmelým ľuďom prejaviť svoje city. Jeden z magických úkonov sa robí na vlastný tieň. Musíte však dávať pozor, aby váš tieň nepresekol nejaký iný tieň. Ruky treba zatvoriť ako zámok a rýchlo povedať - Pane Bože môj, ja služobníčka ( svoje meno) stojím pred Tebou. Ty si stvoril Slnko, Hviezdy, človeka, dal si mu tieň na každý deň, prosím Ťa Bože môj splň mi moje želanie - zaželajte si a dokončite formulu - V mene Otca, syna i Svätého ducha, Amen.

Farby

Všetky farby majú presný účel a zmysel

Rezonanční princíp hovorí, že najmenšími chvejúcimi sa silami môžu byť vyvolané najväčšie účinky za predpokladu, že sú tieto sily naladené na chvenie poľa, na ktoré pôsobia. Tento princíp funguje aj v mágii napríklad pri používaní vhodných farieb. Každý magický úkon je potrebné vykonať nielen v určitý deň, v určitú hodinu, ale aj pomocou farebného ladenia či už sviečok, alebo stužiek, papiera, prípadne iných "rekvizít." Klienti si ale dôležitosť farieb neuvedomujú.

Výklad  a symbolika jednotlivých farieb

Červená - používame ju na odstránenie negatívneho, povyťahuje to, čo škodí človeku. Symbolizuje životnú vitalitu, krv. Prináša energetický zisk a aj chráni. Je farbou veľkých citov a dynamiky. Radíme ju k Marsu

Oranžová - slúži na vytvorenie dobrej nálady a radosti. Najčastejšie ju používam pri depresiách, alebo ak potrebujem podporiť ctižiadosť, či odvahu. Oranžová prináša silu i energiu ale zaujímavé je, že pomocou tejto farby môžeme nad sebou ľahšie získať kontrolu. Azda preto je odev buddhistických mníchov oranžový. Podľa zastúpenia červenej ju priraďujeme buď k Slnku alebo k Marsu.

Žltá - je farbou budúcnosti a nádeje, starí učenci ju označovali za symbol múdrosti. Mnohí sa napríklad obávajú darovať žlté kvety, vraj sa tak vyjadruje žiarlivosť, ale v mágii sa s ňou pracuje, ak chceme podporiť šťastie a ľahkosť duše. Goethe o nej povedal, že je najmocnejšou farbou na svete, a vo svojej najvyššej čistote nesie podstatu sveta. Tak isto ju radíme k Slnku.

Zelená - je hádam najlepšou farbou pre človeka, má upokojujúce vibrácie. Signalizuje uzdravovanie, regeneráciu ale aj ctižiadosť a cieľavedomosť. Ak trpíte napríklad nespavosťou, radila by som zelené obliečky. Zelená je ženskou farbou, je to tiež farba života. V mágii sa používa na priťahovanie úspechu a peňazí. Vzťahuje sa k Venuši.

Modrá - farba nebies. Vznešenosť jej prisúdili starí čínski mudrci. Symbolizuje vernosť a miernosť. Vedie k rovnováhe. Používam ju, ak potrebujem prehĺbiť harmóniu v rodine. Viaže sa k Jupiterovi

Indigová - je určená na meditáciu, zjednocuje v sebe silu všetkých farieb.

Fialová - to je farba tajomstva a aj hlbokej mágie ale tiež pokory. Spája v sebe premenu matérie (červená) a ducha (modrá). Využíva sa pri mystických obradoch, najmä pri spojení s mŕtvymi dušami.

Hnedá - podporuje fantáziu a najmä túžby. Ak potrebujeme podporiť jedno alebo druhé, pracujeme s hnedou stužkou.

Čierna - požíva sa pri psychických poruchách, najmä pri epilepsii. S touto farbou sa nesmieme pri magických praktikách zahrávať. Ak sa niekto rád oblieka do čierneho, akoby vravel, že ho niečo ťaží na duši, alebo nechce aby niekto vstupoval do jeho sveta. Je to farba Saturnu.

Biela - viaže sa k Lune a symbolizuje inštinkt, nevedomie, okultizmus, ale aj princíp matky. Biela je vnímaná ako symbol čistoty a nevinnosti, ale často ju obľubujú ľudia idúci životom s chladnou cieľavedomosťou a rezervovanosťou. Biela farba pomáha vyjasniť a vyriešiť nejasné situácie. V mágii ju používame na vytvorenie pozizívnych energií.

Každému dni v týždni zodpovedá jedna z planét.

nedeli Slnko

pondelku Mesiac

utorku Mars

strede Merkúr

štvrtku Jupiter

piatku Venuša

nad sobotou vládne Saturn.

Ak si niekto veľmi žiada napríklad lásku, mal by tak robiť v piatok a použiť predmety s ktorými pracuje, či už je to sviečka, papier, alebo stužka červenej farby. Ak potrebuje úspech, najlepšie je o to žiadať príslušnou formulou vo štvrok a použiť rekvizity v zelenej farbe.

Ak ideme niečo vybavovať, mali by sme mať na sebe zelené ošatenie?

- To nie, ale je dobré aby sme mali na sebe šaty, v ktorých sme už úspech zaznamenali. Sú totiž nabité našou energiou z pocitov úspechu a to určite pomôže, ale rovnako pomôže aj oblečenie, v ktorom sa dobre cítime, ľahšie sa v nich napojíme na energiu úspechu.

Čo so šatami, v ktorých sme zažili niečo veľmi zlé?

- Mali by sme sa ich zbaviť, najradšej spáliť. Niečo sa dá odstrániť ak vec vyperieme 7 ráz a vypláchame vo vode so soľou, ale ak naozaj nejde o šaty, na ktorých nám nejako výnimočne záleží, treba sa s nimi rozlúčiť. Môže sa stať, že si nedobré informácie na veciach donesieme už z obchodu, preto radím vyperte aj celkom nové veci, najmä tie, ktoré nosíte bezprostredne na tele.

Dá sa človek charakterizovať podľa toho akú farbu preferuje?

- Áno a pomerne presne.


Sviečky

S bielou sviečkou vzdáme úctu

K magickým praktikám určite patrí práca so sviečkami. Vraj nie je jedno akú farbu má sviečka pri ktorej vyslovujete svoje želania...

Biele sviečky - to je svetlo. Ja ich používam napríklad vtedy keď snímam z ľudí prekliatie, choroby alebo keď majú porobené. A ako som spomínala, aj keď zomrú ľudia, zapália sa im biele sviečky. S bielymi sviečkami sa môžu robiť aj ľúbostné čary.

S červenými sviečkami pracujeme keď chceme zlepšiť náš biznis a samozrejme pri ľúbostnom čarovaní.

Žlté sviečky použijeme, keď si neželáme aby dvaja ľudia zostali spolu. Naše prianie však musí mať veľmi vážny a opodstatnený dôvod. Možno ich rovnako použiť aj pri mágii zabezpečujúcej prosperitu firmy. Zapaľujú sa tri sviečky a praktiky sa robia len vo štvrtok pričom Mesiac musí pribúdať.

Veľmi prospešné sú fialové sviečky, a to vtedy ak je niekto veľmi chorý. So zapálenou sviečkou sa prechádza okolo celého tela. /To sa isté sa robí i s bielymi sviečkami./

Zelené pomôžu pri mágii, ktorej cieľom je splnenie našich túžob.

Strieborné sviečky používame ako biele a zlaté ako žlté. V podstate majú skôr dekoračnú hodnotu.

Ako je to s módnymi čiernymi sviečkami? 

Nie je dobré, ani na dekoračné účely, zapaľovať tmavomodré a už vôbec nie čierne sviečky. Tie súvisia s čiernou mágiou!

Človek znalý mágie ich vôbec nepoužíva, lebo vie, že si s nimi môže urobiť viac škody ako osohu. Je to privolávanie nečistých síl, ktoré spočiatku môžu na krátky čas pomôcť, ale neskôr sa ich pôsobenie prejaví najmä zhoršením zdravia.

Kúzlo štyroch sviečok

Ako si pomôcť, keď prídeme o prácu

Kúpte si štyri sviečky v čiernej, bielej, zelenej a hnedej farbe a budete potrebovať bobkový list. Bobkový list pomeliete na prášok. Počas rituálu nesmie byť nikto doma. Samotná práca si vyžaduje naprosté sústredenie sa na úkony, a tie nesmú byť v žiadnom prípade prerušené.

Najprv zoberieme čiernu sviečku, zapálime ju a sústredíme na jej oheň v plnej sile myšlienky, že všetko zlé, to čo sa nám nedarí, týka sa našich neúspechov, zhorí v jej plameňoch. Horiacu sviečku posypeme práškom z bobkového listu.

Vedľa, ale sviečka musí byť postavená najvyššie / ako na schodíkoch /  dáme bielu sviečku. Biela sviečka  predstavuje samotného človeka, ktorý sa ocitol v problémoch a bez zamestnania. Po jej zapálení budeme zasa intenzívne myslieť na to, ako sme si prácu našlo, ako sa dobre cítime a predstavíme si koľko peňazí dostaneme. Všetky pozitívne myšlienky, túžby a nádeje sústredíme na plameň bielej sviečky.

Na "schodíky", ktoré si urobíme napríklad tak, že taniere niečím podložíme, zapálime zelenú sviečku. Tá predstavuje úspech a bohatstvo. Znovu sa sústredíme a vidíme seba ako úspešného človeka.. Zelená sviečka musí byť nižšie ako je biela, ale vyššie ako je čierna sviečka.

Napokon zapálime hnedú sviečku. Tá musí byť vyššie ako je čierna sviečka, ale je postavená nižšie ako zelená a aj  biela. Hnedá sviečka predstavuje osobnú prácu, teda to, akú prácu by sme chceli.

Sviečky zapaľujeme postupne a necháme horieť. Bobkovým listom posypeme len čiernu sviečku, ostatné nie! Sedíme pri nich dotiaľ, kým všetky nezhoria. Ostatok - zvyšok vosku vyhodíme len z čiernej sviečky, zvyšky z ostatných sviečok zabalíme do papiera, ktorý nebol ešte použitý.

Na druhý deň, najlepšie hneď ráno, ale len predpoludním, sa vyberieme hľadať si prácu, alebo ju zháňame telefonicky, prípadne v inzerátoch. Ak sme boli dôslední podarí sa nám prácu si nájsť. Keď nás niekde zavolajú, vždy vchádzame do miestnosti ľavou nohou, nikdy nie pravou. Hlavne keď ideme na pohovor k šéfovi prekročíme prah ľavou nohou.

Človek, ktorý príde o miesto má obyčajne v sebe zlosť, je nahnevaný. Je to síce pochopiteľné, ale je vážnou chybou nechať sa uniesť hnevom. Robí ju žiaľ väčšina ľudí. Preto  ďalšia rada.

Človek, ktorého prepustili z práce, nech kúpi sviečku a ide do kostola. Tam sviečku zapáli, pomodlí sa otčenáš a želá veľa, veľa zdravia a úspechov svojmu bývalému šéfovi. Praje mu v duchu naozaj len to dobré.

Keď odchádza z kostola, dá do pokladničky drobné, a kým neprejde prvú križovatku, sa nesmie otočiť. Ak niekto príde o prácu, nech si nezačne pestovať zlobu v srdci namierenú proti bývalému šéfovi, lebo dlho, nenájde novú robotu. Zloba, ktorú si ponesie so sebou  mu totiž vždy automaticky prinesie zápornú odpoveď všade, kde sa bude uchádzať o zamestnanie.

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.