Choď na obsah Choď na menu
 


Kamene

28. 12. 2008

Do srdiečka cez ruženín a akvamarín

Tip na darček

Na Deň zaľúbených nezabudnite na svojho milého, či milú malým darčekom, trebárs pekným kamienkom. Láska súvisí so srdcom a to zasa so štvrtou čakrou anahatou. Toto energetické centrum je umiestnené uprostred hrudníka vo výške srdca. Je miestom lásky, obetavosti, nesebectva a uzdravovania, ale tiež súcitu, vnímania krásy a harmónie či už v prírode, alebo v umení. Ovplyvňuje srdce, hornú polovicu chrbta, spodnú časť pľúc, krvný obeh a kožu. Čakru srdca reprezentuje ružová a zelená farba.

Keďže energetické centrá vynikajúco reagujú na príslušné minerály, ak svojej láske kúpite zelené kamienky, akoby ste sa ju pokúsili naučiť vážiť si prostú krásu. Určite jej pridáte harmóniu, rovnováhu a radosť zo zmysluplného života. Napríklad nazelenalý akvamarín zachováva čistotu a nevinnosť. Ružové kamienky otvárajú srdce k nesebeckej, oddanej a nežnej láske. Ruženín odkryje množstvo lásky v srdci, pomôže odpúšťať a nájsť šťastie v láske.

Ametyst pod perinou nám pomôže zaspať

Kameň pre šťastie

Ametyst môžeme použiť všade tam, kde sú na pozadí porúch stresy, napätie a nespracované zážitky. Ak nás bolí hlava, odporúčame prechádzať si kameňom po čele a sluchoch a potom ho na chvíľu položiť medzi obočie. V noci pod perinou nám ametyst pomôže rýchlejšie zaspať, niektoré ametysty dokážu liečiť aj nespavosť.

Tento kameň sprostredkováva príjemné sny. Používa sa tiež na liečbu fóbií, halucinácií a hystérie. Precitlivená pokožka reaguje veľmi dobre na omývanie ametystovou vodou. Prisudzuje sa mu očistný vplyv a cievy a krv. Ametystová voda, ak ju pijeme po dúškoch, pomáha proti opilstvu. Pri liečbe závislosti je dobré ležať s kameňom na pupku.

Ametyst uvádza do súladu jemnohmotnú energiu a fyzické telo. Podporuje intuitívne chápanie a možno ho využívať na zlepšenie duchovných schopnosti a pri meditáciách. Táto odroda kremeňa nielen že patrí medzi najobľúbenejšie kamene, ale spolu so smaragdom sa v liečení najčastejšie využíva.

Ametystos v gréčtine znamená neopojivý a svojho majiteľa má chrániť pred účinkom opojných nápojov. Mystici si ametyst veľmi obľúbili. Domnievali sa, že jeho vplyvom sa človek ľahšie odpútava od emócií.

V psychospirituálnej rovine očisťuje od nedobrej karmy, teda od činov spáchaných v minulom živote. Ametyst pomáha ľuďom s nízkym sebavedomím. I vďaka nemu začneme dôverovať silám univerza. Tým, že spája červenú a modrú, pomáha aj zjednocovať a udržiavať rovnováhu medzi mužom a ženou.

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.