Choď na obsah Choď na menu
 


Horoskopy

4. 4. 2009

Baran

 

 

21.marec - 20.apríl

Vládnuca planéta Mars

Živel -oheň

Priaznivé dni: utorok, sobota a nedeľa.

Nepriaznivý deň: pondelok

Farba: červená

Kov: železo

Z astrogeografie mu prináležala Perzia

Kľúčové slovo: Ja

Ak má Baran pozitívne ožiarené planéty prejavuje sa u neho odvaha, vľúdnosť, elán, tvorivosť, srdečnosť, podnikavosť.

Pri negatívne ožiarených planétach je to naivita, nestriedmosť, okázalosť, pokrytectvo, tvrdohlavosť, panovačnosť.

Z kamienkov mu patria: hematit /dodáva rozvahu a trpezlivosť/, červený jaspis /podporuje vytrvalosť/, červený karneol /harmonizuje tvorivosť/, ametyst/odkrýva jeho duchovnú inšpiráciu a vedie k objektivite/. rubín /zdokonaľuje ho na všetkých úrovniach/, diamant /usmerňuje ho k najväčšej dokonalosti/.

Baran je prvým znamením západného zverokruhu. Podľa niektorých Predstavuje zrodenie kozmickej bytosti. Počiatok cyklu je charakteristický impulzom k akcii, odvahou a iniciatívou. V astromedicíne mu zodpovedá hlava. Baran bol vždy symbolom sily. V Egypte sa spájal s plodnosťou, v Indii bol spriaznený s bohom ohňa Agni. Prítomnosť Barana ako mužského oplodňujúceho symbolu bola zaznamenaná v Grécku i v Afrike u kmeňa Dongov. Prví kresťania ho spojili s dobrovoľnou obetou. Baran vraj predpovedá úspech každému podnikaniu.

Aký je ?

Baran vie čo chce, často mieri za svojim cieľom aj bezohľadne. Je otvorený, priateľský, prekypujúci energiou. Je odvážny, spontánny a veľká miera nezávislosti ho môže občas priviesť až k nedisciplinovanosti. Väčšina Baranov sa skutočne správa ako novorodenci, lebo aj tí ak niečo veľmi chcú, tak to bez ohľadu na únavu rodičov dostanú. Považuje azda preto niekto novorodencov za egoistických, sebeckých ? Veď Baran tak rád a ochotne potom čo sú uspokojené jeho potreby rozdá naozaj úprimné a šťastné úsmevy. Vôbec mu nepríde na um, že niekomu spôsobil problémy. Tak ako deti sú i Barani obostretí akýmsi závojom nevinnosti. Naivita je zodpovedná tiež za to, že sú veľmi nebojácni. Neboja sa ničoho až kým sa poriadne nepopália. Spadnú a udrú sa, ale znova sú schopní postaviť sa na nohy a pokračovať za svojim cieľom. Nechcú byť kockou v ruke, ale rukou, ktorá kocku hádže. Osvedčia sa v mimoriadne ťažkých situáciách, chcú však udávať tón.

V Baranovi nenájdete úskočnosť, intrigánstvo. Tieto charakteristiky sú mu spravidla cudzie. Pudovosť a živočíšnosť áno. On sám je síce nadmieru asertívny, ale nevykrúca sa a často na jeho vlastnú škodu mu je diplomacia vzdialená na celé kilometre. Nehľadajte preto u neho takt a ani pokoru. Keď pán Boh tieto vlastnosti rozdával, Barani boli medzi tými, čo sa snažili uchmatnúť jablko originality, ktorá mu je daná do vienka. Radi a intenzívne poznávajú, dávajú do chaosu poriadok. Nepokúšajte sa s nimi hádať. Radšej vyčkajte, vzbudili by ste iba odpor. Na chybu prídu a bez okázalosti sa ospravedlnia.

V Baranovom skutočne veľkorysom srdci pôsobia dve výrazné sily - až detsky naivné ochranárske sklony na jednej strane a na druhej obrovská impulzivita často ústiaca do výbušného hnevu. Tento človek ovládaný Marsom miluje riziká, je družný a silne nemá rád konformistov. Nie je domýšľavý ale veľmi rád hovorí a so zápalom o svojich činoch a plánoch. Snaží sa za každú cenu presadiť svoje názory. Má vysoké tvorivé schopnosti, rád organizuje, rozhoduje a stáva sa vodcom. Pozor, Baranovou veľmi častou črtou je tvrdohlavosť. I keď mu pomáha v presadzovaní náročných programov, v súkromí na ňu často dopláca. Ak s ním chcete držať krok musíte sa mu prispôsobiť.

Aj silný Baran plače, ale slzy mu tečú smerom do vnútra. Ak je to v jeho moci, neukáže vám ich. Keď ho náhodou uvidíte plakať, buďte si istý, že ho niečo ranilo až po samé dno duše. Baran by radšej zomrel, než by prejavil slabosť. Veľa Baranov si myslí, že sú nesmrteľní, že sa im nič nemôže stať, opak je však pravdou. Často výdaj energie precenia a idú nad svoje možnosti. Barani vyzerajú mladšie ako je ich skutočný vek.

Choroby a čomu sa vyhnúť

U Baranov prevládajú špecifické choroby dotýkajúce sa hlavne hornej časti hlavy. Veľmi často trpia bolesťami hlavy. Majú doslova problém s činnosťou mozgu. Prevláda u nich pravá hemisféra, často sa objavujú zápaly čelových dutín. Baran si musí dať pozor na úrazy, kontrolovať krvný tlak srdce a cievy. Niektorí astro - psychológovia tvrdia, že za ochorením Baranov a ich častými bolesťami hlavy sa skrýva silne potlačovaná agresivita. Pre Baranov je veľmi dôležitý kvalitný spánok, často sa totiž zo spánku budia, nie sú výnimkou „ťažké“ sny alebo až mory. Baranom sa rýchlo unavia oči a je pre ne nutná pravidelná kontrola u očného lekára. Nezvyknú mať chronické ochorenia, skôr náhle a s vysokými horúčkami. Na energiu by si mali dávať pozor v marci, apríli a septembri.

Barani sa musia vyvarovať najmä alkoholu a drogám ale i zlej životospráve celkovo. Nepoznajú totiž strednú cestu. V alkoholickom opojení sú schopní urobiť veľmi nepríjemné veci, ba aj spáchať trestný čin. Nesmú sa stále hnať sa svojimi čo ako veľkolepými cieľmi, ale naučiť sa hospodáriť so svojou energiou. Ich úlohou je zvládnuť techniku relaxácie. Veľmi im osoží masáž chrbtice a najmä pobyt v prírode. Mnoho Baranov viac žije v noci ako cez deň, tak by sa mali aspoň pokochať západom a východom Slnka a stíšiť svoj hektický život. Baranom sa odporúča oddychovať pri hudbe. Absolútne ticho znášajú ťažko. Nie náhodou sa v tomto znamení narodil a J.S. Bach. Hudba výborne upokojuje ich neustále napäté nervy a mierni výbušnosť. Činorodosť si nemožno zameniť za útok pred sebou samým, slabosťou a strachom. Baran ako človek silnej vôle sa najviac obáva bezmocnosti a cíti sa nesvoj, keď mu niekto chce z rúk zobrať kormidlo. V súkromnom živote musí preto nájsť odvahu postaviť sa tvárou k svojmu skrytému strachu a slabostiam. Vykúpi ich pravou láskou a porozumením.

Baran na 12 spôsobov

/podľa Dagmar Kludskej z knihy Souboj znamení/

Každé znamenie, teda i Barana ovplyvňuje aj ascendent (stupeň zverokruhu vychádzajúci na východnom obzore pri našom narodení. K jeho výpočtu je potrebné vedieť presný čas narodenia)

Ak sa nachádza v Baranovi: tvrdohlavý a bezohľadný človek, cholerik, pracant, pán tvorstva.

V Býkovi: pracovitý, neústupčivý, vodca, diktátor, egoista, zlostník

V Blížencoch: spoločenský, sľubotechna, neverník, zmyslený, milujúci

V Rakovi: citlivá, vzťahovačný, náladový, odbojný, tajuplný

V Levovi: zabávač, umelec, hrdý, nadutý, frivolný, dominantný

V Panne: kritik, prísny, neúnavný, bojovník, verný, nadšenec.

Vo Váhach: politik, recitátor, poskok, rebel, vševedko, sudca,

V Škorpiónovi: bystrý, intrigán, intelektuál, všeumelec.

V Strelcovi: cynik, komik, pozorovateľ, senzibil, liečiteľ, burič.

V Kozorožcovi: stále v opozícii. majetnícky. originálny, hrdý, pracovitý.

Vo Vodnárovi: rojčivý, snívajúci, intuitívny, všetko analyzujúci, agresívny.

V Rybách: snaživý, veľmi citlivý, hádavý, trocha egocentrický, pracovitý.

Baran - muž

Tento človek vás v priebehu niekoľkých minút môže obdariť vášnivosťou i chladom. Stačí ak adekvátne nezareagujete. Má veľa tvorivej energie a je potrebné držať s ním krok. Vyzerá obyčajne mladistvo a mladé je aj jeho duševno. Rovnako ako sa strieda intenzita jeho citov, tak sa mení aj jeho štedrosť v lakomosť.

Pri láske dosť rýchlo stráca hlavu a ide do dobrodružstva s presvedčením, že práve toto je ideálna láska. Ak stroskotá, pokúša sa vzťah zachrániť všetkými spôsobmi. Ak sa mu to nepodarí, opäť objaví „ideálnu“ lásku. Vždy má pocit, že tá pravá láska je na dosah ruky.

Baran si nájde vždy činnosť, ktorú robí s plným nasadením. Niekedy môže pôsobiť placho, ale nedajte sa mýliť. Vždy mu v hrudi bije ohnivé srdce. Je verný, ak je veľmi zaľúbený. Ak nie je má ľahkomyseľný postoj k sexu. Muži v znamení Barana, ak nedostane dostatok lásky a ak ich partnerka zostúpi z piedestálu „princeznej“ neváhajú a odchádzajú. Partnerka by nemala byť bojácna, nudná a protivná. Tak ako sa Baran vrhne do vzťahu bezhlavo, tak bezhlavo môže z neho utiecť. Muž Baran je rebel od prírody, rád popiera autoritu, potrebuje byť vodcom. Často sa však za vonkajšou suverenitou skrýva spomínané dieťa plné pochybností o sebe a o svojom správaní sa.

Ako otec miluje svoje deti. Je k nim spravodlivý a rád ich učí. Ako priateľ neznáša výhovorky a ocení priamosť. neznáša samotu a má rád tých, ktorí sa k nemu správajú ako k seberovnému. Ak im potrebujete niečo vytknúť, použite diplomaciu, pretože sú vzťahovační.

Baran - žena

Táto žena má rada víťazstvo, ale aj dobrodružstvo a oheň. Je veľmi hrdá a ak má ascendent v Baranovi, môže byť aj nečestná. Baranica má rada šarmantných a inteligentných ľudí, sama je šikovná a tvorivá. Ťažko znáša neveru. Je veľmi empatická, dokáže sa vcítiť do starostí druhých a rada ponúkne pomocnú ruku. Miluje obdiv, neznáša samotu. Ako matka je perfektná, poriadkumilovná, zvyčajne vynikajúca kuchárka zahrňujúca svoje dieťa úžasnou starostlivosťou. Partner by jej mal dať priestor na občasný únik zo zaužívaného rytmu chodu domácnosti.

Baran - dieťa

Deti narodené v tomto znamení prekypujú energiou, ale často aj agresivitou. Hneď ako sa narodí vyžaduje bezvýhradnú pozornosť. S výchovou k istým nevyhnutným návykom by ste mali začať skoro, pretože sú dosť nedisciplinované a vo svojich činnostiach a až priveľmi odvážne. Vždy vyžadujú odmenu, ale prosím nech to nie sú peniaze. Od mala je potrebné viesť ich ku skromnosti. Do učenia ich nenúťte priamo, ale použite inú taktiku. Povedzte mu, že je síce pomalšie ako ostatné deti, ale že vám to neprekáža. Na druhej strane ale dieťa Baran musí pochopiť, že sa nesmie vyvyšovať nad ostatné. Obyčajne tieto deti majú radi knihy, ale nemusia mať chuť študovať. Platí, že čím viac dieťa Baran odmieta učebné osnovy, tým viac potrebuje učiť sa. Tu je naozaj nutné vštepiť mu zodpovednosť, lebo v dospelosti by mohli nastať vážne problémy. Malí Barani musia byť stále zamestnaní, nečinnosť ich môže zviesť na šikmú plochu. Treba dávať veľký pozor aby sa ich nezmocnila nejaká vášeň alebo neresť, sú totiž schopné neskôr oddať sa jej naplno.

Baran nadriadený

Neznáša predovšetkým lenivosť a akúkoľvek „polovičatosť.“ Vždy vám však poskytne príležitosť napraviť chybu. Nikdy ho nezaujíma vaša minulosť a ani váš negatívny posudok z predchádzajúcej práce. Je presvedčený, že si každý dokáže vytvoriť budúcnosť takú ako chce. Ocení váš záujem a oddanosť k firme a akékoľvek nápady, ktoré skvalitnia jej chod. Pozor však, nechcite mu nimi dokázať, že ste lepší ako on. Nebude ho zaujímať kedy prídete do práce a určite nezavedie knihu dochádzok. Podstatný bude pre neho vás výkon, vaše nasadenie. On sám ho totiž podáva nadpriemerný. Veľmi ho deptá ak jeho podriadení neschvaľujú jeho metódy, je však príliš hrdí aby dal najavo, že mu niekto z nich ublížil. Baran aj keď potrebuje okolo seba ľudí, nikdy neprizná závislosť na nich. Vie si totiž vždy poradiť sám. Musíte vo svojom vnútri zvládnuť jeho impulzívnosť a výbuchy hnevu, ktoré však dlho netrvajú. Ak budete k firme lojálni a navyše pracovití, nikdy na stole nenájdete výpoveď.

Baran podriadený

Vždy ho zamestnajte tam, kde sa niečo deje a nenechajte ho robiť nudnú prácu. Ak mu dáte vzrušujúcu robotu, nebude pozerať na čas. Uvedomte si, že tomuto znameniu nie je dané dodržiavať presný čas a príliš pravidelný harmonogram. Barana motivuje úspech a finančná odmena je druhoradá aj keď často žije nad svoje pomery. Nezabudnite mu vždy poďakovať a dať mu najavo, že si ho úprimne vážite. Naučte sa brať jeho často impertinentné návrhy skôr ako originálne nápady, ktoré vám môžu priniesť zisk. Nikdy ho nekárajte za chyby a nedostatky pred svedkami a nevzbudzujte v ňom pocit viny trebárs za to, že sa príliš presadzuje, prišiel neskoro, a podobne. Zablokujete ho. Oceňte radšej jeho stály optimizmus.

O nevere z úsmevného astrologického pohľadu

toto znamenie by sa dalo nazvať majstrom v záletníctve. O Baranoch je známe, že ihneď vzplanú pre niečo nové, pekné a príťažlivé. Vraj dokážu očariť a sami byť očarení aj päť raz za hodinu. S takým množstvom emócií, aké majú je naozaj ťažké byť verným. Ohniví Barani sú tak príťažliví, že nemajú núdzu o to s kým zahnúť. Aj Casanova bol Baran. Nie je bez zaujímavosti, že k Baranom sa radi vracajú ich bývalí milenci, či milenky. Azda preto sa cítia byť nevinní a vlastne tak trocha obeťou zvodu. Pútnici - znamenia - úplne na koniec

Erotika /verte - neverte/

MUŽ - BARAN

Láska mu prechádza hlavou

Divoký, agresívny, plný netrpezlivosti, kde sa objaví, tam sa trieska dverami. A môžete si byť istí, že sa v jeho prítomnosti stane niečo neobyčajné, vzrušujúce, rozčuľujúce.

Jediným pohľadom objaví najatraktívnejšiu ženu. V prípade, že ho zaujme - zainteresuje sa rýchlo - nič ho už neudrží. Jeho oči nenútene skúmajú jej tvár a telo. S najväčšou samozrejmosťou jej siahne na krk a bozkáva ho. Jej protest vníma ako popud k novým útokom. Taký je teda MUŽ - BARAN. Všetko ženie na ostrie noža. Vyhľadáva dobrodružstvá a vychutnáva ich tak, akoby boli posledné - nenásytne a s plným nasadením. Neobľubuje spoločné pozeranie sa na hviezdnu oblohu, ani dlhé držanie za ruku- Nehladí, trhá rozopína, odhaľuje. V sexe pre neho neexistuje nič, čo by nevyskúšal. Hľadá neustále nové variácie hry, je nenásytný. Neverte, že by existovalo jediné miesto, kde by ste si boli pred ním istí. Niet totiž miesta, kde by si nechcel vyskúšať svoju lásku.

Jeho najväčšou silou a zároveň slabosťou je, že nedokáže svoju vášeň kontrolovať. Musí stále a okamžite robiť to, k čomu ho ženie horúca krv. Skôr, než dáma pochopí o čo ide, berie ju nielen do svojich rúk, ale aj do svojej postele. O čom sníva muž Baran? Nikto nemá takú bujnú fantáziu ako Muž-Baran. Obľúbeným snom je rafinované, perfektné zvedenie plnokrvnej ženy.

Ako miluje muž Baran ?

Tvrdo, priamo. Jeho partnerka musí vydržať všetko, štuchance aj modriny. Čo mnohé ženy šokuje - miluje bez prípravy, takmer brutálne. Neexistuje žiadna predohra, žiadne nežnosti. S jedinou výnimkou: rád sa bozkáva. Nikto nebozkáva tak náruživo, vášnivo ako Baran. Od svojej partnerky nevyžaduje nežnosti.

Baran miluje hlavou, svedčia o tom jeho horúce nápady. Miluje sa na schodoch, vo vani, pod sprchou, najradšej na podlahe. Jeho živá fantázia ho neopúšťa ani v okamihu lásky. Potrebuje orgie, najmä vtedy, keď už láska nie je pre neho nová. Pri sexe je mlčanlivý. V nočnom stolíku má narovnané porno časopisy - podnety pre nové milostné hry. Žena to s ním nemá vždy ľahké. Môže byť akokoľvek dobrá milenka, svoje šťastie bude hľadať mimo nej a sám.

Čo očakáva od partnerky?

Nemusí byť krásna, ale sexy. O ženu rád bojuje. Nemá rád tie, ktoré sa mu hodia okolo krku. Najradšej sputnáva vzdorovité ženy. Má rád krik a stonanie. V milostnom spojení neoceňuje iniciatívu žien.

Jeho erogénnou zónou je hlava, najmä ústa. Správny bozk a v pravú chvíľu ho uvádza do stavu blaženosti. Najrozkošnejšie pre neho je zahryznutie do ušného laloku. Pozerať sa, vychutnávať - to je pre neho tá pravá zmyselnosť. Ťažký parfém ho vie pripraviť o rozum a ešte viac prirodzená vôňa vzrušenej ženy.

Muž - Baran miluje to, čo je na žene živočíšne, nie umelé.

ŽENA - BARAN

Miluje všetko šokujúce

Je mačkou s kožušinovými mäkkými labkami, ktoré skrývajú ostré pazúry. Hrdo a nezaujate sleduje ruch okolo seba, akoby ju to nezaujímalo a pritom číha na svoju šancu. Nikto ju nedonúti k žartovaniu, nikto ju neovládne. Keď si sama uviaže obojok, bude muža nasledovať vernejšie ako psík. Kto si myslí, že ju prehliadol, veľmi sa mýli, každý je od nej na míle vzdialený.

Láska pre ňu znamená boj, so svojím partnerom sa bude neustále porovnávať. Beda tomu, kto sa jej nevyrovná. Nesmelí, mäkkí muži podpapučového typu by mali okolo tejto ženy urobiť oblúk a obísť ju. Potrebuje stopercentného, veľkorysého muža.

Prvým znamením jej lásky je zloba - prská, uráža, zraňuje tak, ako to dokáže len Baran. A používa pritom svoje zbrane - telesné vnady. Rada sa odhaľuje, čím viac mužov pri pohľade na jej prsia stráca hlavu, tým pyšnejšia je na to, ako žena.

Len ten, kto dokáže vydržať tieto útoky a rád znesie zopár silných pazúrov, má možnosť poznať horkokrvnú, temperamentnú milenku. Verí, že ju dobyl drahým prsteňom, v skutočnosti si zvolila ona skôr, než sa nazdal. Niezriedka takéto rozhodnutie činí hlavou. typické pre Ženu - Barana je, že si dlho a starostlivo vyberá partnera, ale nakoniec si prudko, impulzívne zvolí muža, ktorý jej ideálnym predstavám vôbec nezodpovedá. Často to býva ten nepravý. Ak sa rozvedie manželstvo Ženy - Barana, väčšinou preto, že žena pochopí. že muž sa k nej nehodí. Jej nároky sú obrovské. Vždy hľadá to, čo je šokujúce.

Ako miluje Žena - Baran ?

Je ako vulkán, ale viac zamilovaná do seba ako do iných. Nepočúva okolie, bez lesku a sviečok sa ľahko obíde. Hlavná vec, aby muž nemá žiadne zábrany. Môže sa ľahko stať, že ho prepadne na diaľnici pri 200-kilometrov rýchlosti. Čím divokejšie, tým lepšie.

Nikto sa jej nemusí pýtať, či zažila orgazmus, dáva to najavo. Keď sa prejaví muž v posteli nešikovne, zavrhne ho. Nepotrebuje nežnú predohru, hladenie, láskanie. To však neznamená, že láska má byť monotónna, bez nápadov a už vôbec nie tajná alebo rýchla. Kto chce zhasnúť svetlo alebo nemá čas úplne sa vyzliecť, prípadne by si chcel pri milovaní nechať ponožky, alebo nedajbože topánky, môže sa pokojne zabaliť. Žena - Baran potrebuje svetlo a obdiv. Má rada gruppensex. Je to typ ženy - vládkyne, ktorá sa rada nechá od partnera obdivovať, obsluhovať, len aby ho pred ostatnými pokorila.

Pri tejto žene vždy viete na čom ste. Žiadne divadlo, žiadna scéna, patrí medzi najúprimnejšie milenky. Kto jej vyhovie, prežije s ňou všetky výšky a hĺbky lásky a nudné to rozhodne nebude.

Čo očakáva od partnera?

Partner musí niečo znamenať, aby sa s ním mohla popýšiť, Chce, aby jej ho okolie závidelo. Nebude nikdy podriadený. Len ona musí byť pre neho to najdôležitejšie v živote, Dôležitejšie ako peniaze, kariéra, povolanie. Rada mu prepáči - odskočenie si vedľa - za predpokladu, že včas nájde dvere domova.

Bozk na zatvorené viečka ju nesmierne dráždi. Najlepšie jej vyhovuje mladší partner, pretože sex jej najviac chutí po tridsiatke a rokmi sa stupňuje.

Žena - Baran je vždy nenásytná

Býk

 

21.4. až 21.5.

Vládnuca planéta: Venuša

Živel: zem

Priaznivé dni: streda, štvrtok, nedeľa

Nepriaznivý deň: utorok

Farba: zelená, svetlomodrá a ružová

Kov: meď

Z astrogeografie mu prináleží Babylon

Kľúčové slovo: vlastniť

Ak má pozitívne ožiarené planéty charakterizuje ho: horlivosť, rozhodnosť, logické uvažovanie, usilovnosť, zmyselnosť.

Negatívne ožiarené planéty: lenivosť, predpojatosť, samoľúbosť, nenásytnosť, žiarlivosť. Z rastlín mu prináleží slnečnica, vŕba, dub. Z farieb Silná stránka: vytrvalosť, slabá stránka tvrdošijnosť.

Charakter melancholicko -flegmatický.

Z kamienkov mu patria: achát (podporuje jeho sebadôveru a silu), avanturín( dodáva radosť zo života), hnedožltý citrín (privodí pocit istoty a umožní slobodne rozvíjať pocity), mechový achát (naladí ho na chápanie vnútorných súvislostí), malachit (učí že zmena je život a prehlbuje v ňom pocity lásky), ruženín (lieči rany v jeho srdci), zafír ( ako priateľ ho sprevádza k vyššej dokonalosti), smaragd (odkrýva tajomstvo života).

Býk - Taurus. Je druhým znamením zverokruhu a "kozmická bytosť" ním dáva na známosť, že vlastní, buduje, uchováva. Predstavuje telesnosť a fyzické potreby. Tak ako korene stromov hľadajú oporu v zemi, tak hľadá býk, ktorý potrebuje istotu, oporu uprostred skupiny, ktorá ho stabilizuje. Býka personifikuje Minotaurus, strážca labyrintu. Býk je aj krvilačný Rudra z rgvédy a tiež Enil, veľký babylonský nebeský býk. Sochy najstarších kultúr poukazujú na mužskú symboliku - tvorivosť mužskej sily. V Grécku Býk predstavoval pud, ale je spojený aj s bleskom a Mesiacom. Symbolika znamenia sa vzťahuje k matke zemi, k pralátke, počiatočnej substancii, pomalej, ťažkej a husej hmote plnej životných štiav a jarnej energie. V Býkovi sa novorodenec Baran stáva dieťaťom.

Aký je

Príslušníci tohoto znamenia sú hrdí, konzervatívni a vraj nikdy nepodvedú, podávajú vynikajúce pracovné výkony, radi zarábajú peniaze. Žiadny sa nevydá do poslednej koruny. Váži si peňazí a miluje svoju rodinu. Býci nemajú zmysel pre ľahkomyseľnosť. Nezodpovednosť pokladajú za čosi neprípustné. Veľmi radi zhotovujú pekné veci, priťahujú ich všetky druhy krásy. Nadchýnajú sa hudbou, okúzľujú ich kvety, príroda ich uchvacuje a umenie je ich prirodzeným prostredím. Ťažko znášajú náhle zmeny. Sú tvrdohlaví a len neochotne upúšťajú zo svojich názorov. Keď je Býk rozhnevaný, nechajte ho, ba odpracte sa z cesty, on sám sa upokojí. Najťažšie je pre neho do niečoho sa pustiť, ale keď príde počiatočný impulz už ho nič nezastaví. Jeho sila na realizáciu je temer nezničiteľná.

K tomuto znameniu patrí aj zmyselnosť. Sú to romantické a vášnivé bytosti súčasne. Nemajú sklon k prelietavosti a ani sentimentalite. Láska a všetky jej prejavy na Býkov veľmi pôsobia. Ak milujte Býka, musíte ho kŕmiť, lebo u neho láska naozaj ide cez žalúdok.

Býk sa potrebuje dobre cítiť v kruhu svojej rodiny, preto je dobré ak mu jeho partner, partnerka takéto ovzdušie vytvára. Býkovi neklamte. Lož a pretvárku neznáša. Najväčšmi potrebuje preciťovať puto spolupatričnosti, umožnite mu to.

Býk si praje partnera, v ktorom by mohol nájsť oporu a ochranu, s ktorým by mohol chrániť spolu s ním "svoje územie" pred nepohodou okolitého sveta. Býk je preto schopný urobiť pre svojho partnera, pre svoju rodinu maximum.

Choroby a čomu sa má vyhnúť

Býci sa poväčšine tešia dobrému zdraviu. Pozor však na prechladnutia, najmä ústnej dutiny, priedušiek a uší. Veľmi trpí chrbtica (často jej horná polovica), z prejedania sa môžu objaviť problémy so žalúdkom, žlčníkom a niekedy cukrovka.

Aj keď veľa papkajú, nemal by jesť tučné jedlá, majú sklon priberať. Pri striedmejšej strave sa Býk bude cítiť lepšie. Mal by sa vyvarovať výšok, úrazov pri varení a nesmie nikdy preceňovať svoju silu. Domnieva sa totiž, že tá jeho je nevyčerpateľná. Pri duševnej práci by mal častejšie a programovo oddychovať. Býk sa vie vynikajúco uvoľniť pri hudbe.

Neradi chodia na návštevy, ale veľmi radi hostia svojich priateľov doma. Majú zvyčajne silný charakter, aby nezleniveli musia chodiť často do prírody. Aj keď milujú všetko praktické, radi pozorujú oblohu i hviezdy, len o tom nehovoria.

Býk na 12 spôsobov

/ podľa ascendentu z knihy Dagmar Kludskej Souboj znamení /

Baranovitý: pracant, diktátor, vodca, sebec, neústupný, zlostný

Býkovitý: myslí si svoje, zaryto mlčí, svojský, večný budovateľ

Blížencovitý: vtipný, sľubotechna, zaťatý, slobodomyseľný, dobrý tanečník

Rakovitý: zásadový, pracuje do úmoru, miluje deti a domov

Levovitý. organizátor, vystatovačným neverník, aktívny, sebavedomý

Pannovitý: drží sa pri zemi, úprimný, neistý

Váhovitý: nerád si páli prsty, premýšľavý, vyčkáva, "kľuďas" dobrák

Škorpiónovitý: škodoradostný, zastane prácu každého druhu, nezmar, vynálezca, vedec

Strelcovitý: sympaťák, cestovateľ, bezdomovec, romantik, rečník

Kozorožcový: tvrdohlavý, pesimista, vážny, studený, pracant, zamračený

Vodnárovitý: nesústredený, pracuje na desiatich rozličných úlohách odrazu, idealista

Rybovitý: výborný kuchár, domáci majster, pohodový, úprimný, bez faľše

Býk - muž

Ak si predstavíte typického muža - Býka ako pokojného a rozvážneho tak sa nemýlite. Naozaj je opatrný a v zásade pomalý, ale ak si vás konečne vyberie za partnerku ( niekedy mu naozaj dlho trvá kým sa rozhodne) bude ochotní každá deň vám posielať kvet a svojim správaním zahanbí veľkorysého Leva či vášnivého Škorpióna. Býk preciťuje zmyslami, tak milé dámy dobrý parfém a hladká pokožka urobia svoje. Hudba na neho vždy zapôsobí a roztočí jeho city. Nie je taký "snílek" ako Vodnár, ba neohromí slovami ako Lev, ale pripraví pre vás byt ako nádherné hniezdo. S býkom určite budete hmotne zabezpečená. Býk vždy plánuje budúcnosť a v zime určite myslí na leto a opačne. V jeho prítomnosti sa žena musí správať ako dáma. Býk nebude tolerovať mužatku a ani ženu, ktorá tvrdo presadzuje svoje názory. Na druhej strane mu však imponuje ak má žena oheň. Ako rodič by mal najradšej syna, aby niesol rodinné meno ale dcéry bude milovať veľkou nehou. Je veľmi trpezlivý ale náročný pri výchove. Záleží mu na vývoji detí a preto kladie na ne vysoké nároky. Býk veľmi veľa pracuje a preto mu treba zabezpečiť oddych. Doma potrebuje pokoj, krásu a príjemnú hudbu. Ak sa budete správať ako žena a podporovať ho, nemôžete si priať lepšieho muža.

Býk - žena

Astrológovia sa o nej vyjadrujú ako naozaj o "veľkej" žene, ktorá je schopná zvládnuť každú ťažkú situáciu. Je čestná a otvorená a má viac morálnej a citovej odvahy než priemerný muž. Keď ale stojíte o to, aby ste boli tým, kto vo vzťahu rozkazuje, dovolí vám to. Hľadá ozajstného muža. Ak chce niečo chce, neuchyľuje sa to dosiahnuť trikmi. Má dostatok sebakontroly. Ak nemá niekoho rada neintriguje, vyhýba sa dotyčnému od vás však očakáva lojálnosť. Potrebuje cítiť vašu oddanosť. Nie je žiarlivá, ale musíte hrať fair play. Jej rešpekt si nezískate troma diplomami, ale predovšetkým zdravým rozumom. Typické dievča Býk nie je intelektuálka lúskajúca zložité ideológie, ale stojí pevne na zemi. Nie je vrtkavá a udržiava si psychickú rovnováhu. So ženou v Býku nezažijete nič umelé. Má zmysel pre harmóniu farieb, dobre a rada varí. Väčšina žien v tomto znamení má výrazný talent pre hudbu, alebo iný druh umenia. Ak chcete, aby sa vám vrhla do náručia, nejedzte cesnak, nenoste oblečenie vo farbách ktoré neladí a ohoľte sa. Táto žena dokáže byť veľkou oporou. Materstvo znáša dobre, mimoriadne sa roznežní pri malých deťoch, ale ako porastú, stáva sa z nej veľmi prísna mama. Odpor detí, ich lenivosť či nedbalosť netoleruje a za neporiadok prísne trestá. Vždy ich však bude brániť pred ranami z vonku a bude sa im snažiť odovzdať vlastnú odvahu. Žena Býk nikdy nedovolí, aby city prerástli rozum.

Býk - dieťa

Asi hneď nepochopíte dieťatko narodené v máji a ani jeho ohlušujúci rev vždy, keď ho budete k niečomu nútiť. Malý Býk je totiž neuveriteľne tvrdohlavý. Deti v znamení Býka bývajú silné a veľmi priateľské a prítulné. Pôsobia zdatnejšie ako ich rovesníci, sú citovo vyrovnanejšie a okrem spomínanej tvrdohlavosti nie sú s nimi veľké problémy. Neznášajú provokovanie, vtedy sa u nich agresivita prejaví. Situáciu neriešte silou, ale priateľským gestom. Láskavosť obmäkčí aj jeho tvrdohlavosť. Pravda, od útleho detstva si potrpia na mäkké látky na oblečení, vždy na neho budú pôsobiť farby a zvuky. Ich harmónia prispeje k citovej stabilite malého Býka. Skúste ho dať do hudobnej školy a v každom prípade dbajte o to, aby malo sadu farbičiek a dostatok papiera na kreslenie. Musíte si uvedomiť, že ak sa dieťa Býk zaprie, nepohnete s ním ani veľkým hnevom. Vychovávajte ho však vždy v atmosfére harmónie a lásky. Buďte si istí, že on svoje deti vychová vzorne.

Býk nadriadený

"Neskúšajte jeho trpezlivosť!" Hovorí Linda Goodmanová v knihe Slnečné znamenia na adresu Býkov - nadriadených. Zvyčajne je Býk šéf pokojný ale ak sa nahromadí ich zlosť "prevalcujú" svoje okolie a nič ich nezastaví. Býk nezvykne robiť scény hneď po prvej chybe, ale nie preto že by bol benevolentný, ale preto, že počíta s vašim zdravým rozumom. Ak máte nadriadeného narodeného v máji, zapamätajte si túto frázu a majte naozaj zdravý rozum. Je ochotný dať vám šancu, aby ste sa aj vy vypracovali, dá vám aj čas ale chce aby ste pracovali tak ako on a aj podľa neho. Nepochybujte o tom, že ak sa raz rozhodne vás z práce prepustiť, tak to urobí a nič nezmení jeho názor. Býk nadriadený je vedený cieľom zarobiť peniaze. Nemá však rád veľké zmeny, postupuje krok za krokom. Nezaťažujte ho ani zbytočnými podrobnosťami, rozvláčnosť neznáša. Býk nadriadený ocení na pracovisku poriadok i to, ak budete primerane elegantný. Je lojálny voči pracovníkom, ktorí ho nikdy nepodrazia a ak zistí, že mu pomáhate stavať jeho kráľovstvo budete častejšie vidieť jeho dobrú tvár. Na jeho tvrdohlavosť a konzervativizmus si však budete musieť zvyknúť.

Býk podriadený

Pracuje pomalším tempom a jeho cieľom je dokonalosť a bezchybnosť, čo obyčajne dosiahne, ale potrebuje na to pokoj a dostatok času. Je spoľahlivý a dôveryhodný. Zaujíma ho predovšetkým upevňovanie a rozmnožovanie vlastného majetku. Je lojálny, ale potrebuje mať dostatok slobody aby mohol pokračovať v budovaní začatého a nie utápať sa v komplikovaných vzťahoch. Jeho najpríjemnejšou vlastnosťou v úlohe podriadeného je skutočnosť, že prijíma rozkazy bez odporu. Je totiž presvedčený, že cesta k tomu aby sa stal vedúcim začína tým, že rešpektuje autoritu. Napokon ak sa on stane šéfom, presne to isté bude očakávať od svojich podriadených. Neznamená to, ale že sa nechá manipulovať. Od takých šéfov si Býk udržiava istý machiavelistický odstup a chová sa k nim diplomaticky. Napokon aj tak dosiahne svoje. Svojho podriadeného nenechajte trucovať. Je vtedy výbušný. Z podriadených pracovníčok v znamení Býka sú vynikajúce sekretárky. Možno trochu pomalšie, ale dôkladné, ktoré naviac dokážu vytvoriť harmonickú atmosféru pre svojho šéfa. Sú vtipné s logickým úsudkom, ale pozor, pre tieto ženy je milostný vzťah veľmi vážnou vecou! Býk veľmi dlho zotrvá na jednom pracovisku, ale iba keď je v centre diania. Potrebuje cítiť istotu.

O nevere z úsmevného astrologického pohľadu

Býk - Pokiaľ sú Býci slobodní, radi si vyhodia z kopýtka. Sú však vo zvádzaní trocha pomalí. Majú menej ohňa ako predchádzajúce Barani. Ľudia narodení v tomto zemskom znamení radšej spoločnosť zabávajú svojim vyberaným vkusom, než aby ich okolie označilo za zvodcov. Pravda, ak sa im niekto zapáči, objekt nemá šancu uniknúť. Dary, priazeň, pohodlie, istota - to všetko je milujúci Býk schopný poskytnúť svojmu milujúcej osobe až sa z toho vyvinie pevný vzťah. Ak sú zadaní a niekto ich očarí, väčšina z nich dá prednosť hodnotám svojho domova a jestvujúceho vzťahu.

Erotika / verte - neverte /

Muž-Býk

Erotickým salónom sa vyhýba

Na prvý pohľad je Muž - Býk nenápadný a nemotorný, žiadny lev partie. Zostáva v pozadí a vyčkáva. Vidí všetko. A keď sa raz dá do behu, nič ho už nezastaví. Tvrdohlavo a zanovito sa usiluje o svoj cieľ, kým ho úplne nezíska, aby ho už nikdy neopustil.

Ak sa uchádza o ženu, približuje sa k nej pomaly. Už po týždni je do nej zamilovaný a ňou posadnutý. Všetko má premyslené. Láska nie je pre neho prchavá alebo náhodná, ale vždy veľká. Bez lásky by uschol ako kvet bez vody. Žiadne dieťa netúži toľko po nežnosti, ako Muž-Býk. Málokedy si to však prizná. Žiaden muž netúži po žene tak, ako on. Vie ju vychutnať do poslednej kvapky. Ale v tom spočíva aj jeho problém: vášnivo rád flirtuje. Nie dotieravo, skôr hanblivo, tak ako o tom snívajú mnohé ženy. Je perfektným lichotníkom, tancuje fantasticky, nikdy nedá najavo únavu. Nemožno mu povedať: "Bol si báječný, maj sa dobre!"

Nedokáže oddeliť sex od lásky, i keď sa i to stále pokúša, usiluje. Jeho žiadostivosť vychádza z najhlbších citov. "Dostať košom" , je pre neho hotovou katastrofou. A pretože si je toho vedomý, po prudkom získavaní, ohnivých bozkoch a nežných dotykoch, často preruší kontakt a zmizne v nedohľadne. To je napokon tajomstvo jeho príslovečnej vernosti a spoľahlivosti. Jeho odskočenie si a sexuálne zážitky sa často nachádzajú iba v myšlienkach.

Muž-Býk rád navštevuje porno, ale erotickým salónom sa vyhýba. Za sexuálne zážitky nikdy neplatí dobrovoľne. Láska a peniaze sú pre neho dva protichodné svety, ktoré sa nemôžu nikdy spojiť.

Ako miluje Muž-Býk

Je neobyčajne zmyselný. Pri milovaní použije všetky zbrane, omamnú hudbu, červené svetlo, plápolajúci oheň v krbe, šampanské. Je majstrom v lichotení. Všetko sa deje rýchlo, rázne. Oddáva sa úplne sebe, k vedomiu prichádza až po úplnom uspokojení. Kto miluje Muža-Býka, mal by vedieť, že potrebuje čas. Jeho láska dozrieva pomaly. Čím viac ho žena pozná, tým je lepším milencom.

Čo očakáva od partnerky ?

Slabá, plachá, bezmocná žena sa nedočká jeho pozornosti. Pekná postava, pekné nohy ho okamžite upútajú. Je ješitný, má rád lichôtky. Miluje čistotu, nemá rád nalíčené ženy ani hrubo namaľované pery. Obľubuje jemne prikrášlené dámy. Potrebuje veľa nežnosti a predovšetkým pohodlie. jeho erogénnou zónou je krk, brada a oči.

Muž-Býk je komplikovaný typ, ak si ho získate, vaša snaha bude odmenená.

Jej život je zmyselná rozkoš

Žena - Býk

Keby sa o Ženu-Býka uchádzal bohatý šejk a chudobný, ale pekný vidiecky mládenec a obaja by ju silne priťahovali, predsa by oboch odmietla a vzala by si tretieho, trebárs spoľahlivého úradníka. Šejk by bol pre ňu príliš exotický a málo solídny. Vidiecky chlapec zasa solídny a málo exotický. Nad mnohosľubným cudzím kúzlom a nad prírodou spojenou s jednoduchosťou, by nakoniec zvíťazil rozum.

Žena-Býk je zázrakom prírody. Partnerka ako sen! Zvodná, zdravá, erotická. Každá bunka jej dokonale krásneho tela vyžaruje sex. Jej oči a ústa prezrádzajú silnú zmyselnosť, dušu má prítulnú, nežnú a poddajnú. Jej myslenie je priamočiare a úprimné. A to všetko ovláda perfektne fungujúcou intuíciou. Jedná podľa svojich citov, inštinktívne a takmer vždy správne. Je to oveľa viac ako môže partner očakávať. Len raz v živote je táto stabilná rovnováha v nebezpečenstve, keď zvedavosť na prvú sexuálnu skúsenosť príliš ovládne srdce dievčiny. Kto vyhľadá Ženu-Býka na krátke dobrodružstvo, ľahko si môže vylámať zuby. Flirt, to áno, ale nič viac. V mladom veku hľadá skúseného, ženatého milenca z najbližšieho okolia, ale s ozajstnou láskou to nemá nič spoločné, tá príde až neskôr.

S partnerom, ktorého si vyberie, prežije celý život. Je pre ňu nielen milostným druhom, ale zároveň v ňom vidí i otca svojich detí, priateľa a spoločníka, s ktorým bude kráčať cestou necestou.

Jej predstavy sú veľmi triezve a precízne, čo vôbec neprekáža jej vášnivosti. V živote Ženy-Býka musí všetko dokonale ladiť. Zmyselná rozkoš pre ňu neznamená iba posteľ. Je to práve tak pohár dobrého vína, útulný, teplý domov, duševné spojenie pri rozhovore, alebo jednoducho poriadny kus chleba od srdca. Neexistuje žiadna pozemská radosť, ktorú by nechcela úplne vychutnať.

Ako miluje Žena -Býk ?

Táto bezstarostná, veselá bytosť sa rada zdržiava v spoločnosti a svoju priazeň bez výberu rozdáva na všetky strany. Svojho favorita rýchlo objaví a on nemá šancu jej uniknúť. Žena - Býk si to však vie zariadiť tak, aby sa o ňu uchádzal a ešte dlho bol presvedčený o tom, že si ju vybojoval sám, dokonca s veľkým nasadením. Láska tejto ženy je vždy pravá. Miluje bez akýchkoľvek predsudkov a pokrytectva. Očakáva úplnú slasť. Až potom ožíva. Rada sa odovzdáva pettingu, ale neuspokojuje ju, chce všetko. Preto je pre ňu veľkým sklamaním a najväčšou urážkou, keď je po tejto hre odkázaná sama na seba.

V milostnej hre sa neobmedzuje, môže to byť v aute, vo vani, v šatách alebo bez nich. Najradšej má sex vo voľnej prírode. Muža bude nasledovať celým telom. Partner nemusí vyjadriť svoje želania, pozná ich inštinktívne a snaží sa ich splniť. Žiadne prekážky c milostných hrách pre ňu neexistujú, i keď nemá rada výmenu partnerov, ani skupinový sex. Rada sa koncentruje iba na muža svojho srdca.

Čo očakáva od partnera ?

Musí vyžarovať erotiku, čo je pre ňu najdôležitejšie. Chce celého muža, o ktorého by sa mohla oprieť, starať sa, ktorému by sa mohla ochotne podriadiť. Muž však musí od začiatku vedieť, že jej patrí. Môže však flirtovať, nechať sa obletovať ženami, dokonca s nimi aj spať i to mu prepáči, keď však zistí, že ju chce opustiť, stáva sa z nej tigrica.

Jej erogénnou zónou je krk. Nežný bozk pod bradu ju môže pripraviť o rozum.

Kto chce vidieť Ženu-Býka šťastnú, musí jej vytvoriť pohodlie a nechať ju krásne leňošiť, potom pradie jedna radosť!

 Blíženci

 

 

22.5. až 21.6.

Vládnuca planéta: Merkúr

Živel: Vzduch

Priaznivé dni: štvrtok, piatok, sobota

Nepriaznivý deň: streda

Farba: dúhová, sivá, tmavočervená

Kov: ortuť

Z astrogeografie mu prináleží východná časť Malej Ázie

Kľúčové slovo: hovorím

Ak má pozitívne ožiarené planéty charakterizuje ho komunikatívnosť, intelektuálna zdatnosť, bystrosť, pokrokovosť, rozhľadenosť.

Negatívne ožiarené planéty prejaví sa povrchnosť, nestálosť, rozvratníctvo, vydierači a podvodníci

Z rastlín mu prináleží: medovka a nezábudka

Silná stránka: pohotovosť

Slabá stránka: nesústredenosť

Charakter: flegmatik a melancholik

Z kamienkov mu patria: žltý karneol, /svojou zemitosťou mu vnáša do života stabilizujúci prvok/, tigrie oko/odhaľuje mu hranice intelektuálneho chápania a dáva mu pocit bezpečia/, jantár /mierni nervozitu a strach, /, citrín /pomáha mu spracovať citové problémy, realizovať jeho nápady, dotiahnuť väčšiu spokojnosť/, akvamarín /sprostredkuje mu cestu do vlastného vnútra a schopnosť tvorivo sa vyjadriť/ a bledomodrý chalcedón mu dodá pokoj, schopnosť počúvať a dávať svoje poznatky ďalej/.

Blíženci -Geminy. Sú tretím znamením zverokruhu. Kozmická bytosť začína byť veľmi zvedavá a chce rozprávať, nadväzovať kontakty. Toto znamenie symbolizuje všetky formy duálnosti v ich podobnosti, antagonizme, alebo v dopĺňajúcej sa opozícii. Mýtus symetrie ústi do magického, zázračného a zároveň strašidelného pojmu dvojníkov, blahodárnych i neblahých astrálnych tiel, ktorým sa pripisuje evolučná dráha vzostupu ale i involučnú a teda zostupnú dráhu Slnka, prezentujúc tak dennú i nočnú tvár bytosti. V tomto znamení symbolicky prechádza človek obdobím puberty. Zvedavosťou i nepokojom. Dozrievajúce energie stlačené v Býkovi sa v Blížencovi uvoľňujú. Merkúr ako vládnuca planéta Blížencov nie je iba bohom obchodníkov a komunikácie, ale aj zlodejov. Je to Boh vládnuci rozumu, ale disponujúci tiež chytráctvom. Jeho vášeň pre neustálu zmenu - rozdvojovanie sa, môže človeka narodeného v Blížencoch zvrtnúť do nestálosti i pretvárky. Blíženec môže byť emocionálny všetečník, rozmarný s výraznou záľubou vo všetkom neobvyklom ale aj chladný intelektuál schopný dokonale predvádzať dvojakosť. Obyčajne sa Blíženci zaujímajú o všetko, ale k ničomu sa nepripútavajú.

Aký je

Blíženci môžu robiť dve veci naraz s menším úsilím, než väčšina z ostatných znamení, pravda nesmie to byť rutinná práca, pretože tá ich ničí. Nie sú veľmi dochvíľni. Väčšina Blížencov vie vynikajúco písať okrídlene či už prejavy, komentáre, alebo knihy. Pravda, osobné listy nie sú ich silnou stránkou. Sú z nich výborní politici, alebo experti na medziľudské vzťahy, dobrí novinári a výborní pracovníci v reklame. Obyčajne ovládajú viac ako jeden cudzí jazyk, najobľúbenejším je francúzština. Hovorí sa o nich, že niektorí sú tak dobrými obchodníkmi, že aj pesimistom predajú ružové sny. Blíženci vždy hľadajú ideál, pravda problémom je pre nich zistiť, čo ten ich veľký ideál vlastne predstavuje. Je to kariéra ? Láska Peniaze? Faktom je, že vždy chcú ísť vyššie. Majú výborný zmysel pre humor, diplomaciu, takt a najmä pohotovosť. Pravda trpezlivosť im chýba a rovnako sa im nedostáva hlbokého ponoru do problémov.

Choroby a čomu sa má vyhnúť

Znamenie Blížencov ovláda ramená a dýchanie /priedušky, pľúca/, preto často trpia rôznymi reumatickými bolesťami paží, rúk, migrénami a prudko reagujú na prašné či smogom zamorené prostredie. Sú veľmi chúlostiví na premeny počasia a nie vždy mu dokážu prispôsobiť oblečenie. Blíženci by sa mali naučiť sústredenosti, určiť si priority a naordinovať si občasný pokoj. Je pre nich ťažké zvládnuť cvičenia určené na relaxáciu ale tá je pre ich zdravie nevyhnutná. Občas si musia pripomenúť, že menej býva viac. Prospeje im nácvik koncentrácie. Dobrý odpočinok im zabezpečí počúvanie hudby. Blíženci potrebujú veľa spánku i keď je pravdou, že sú náchylní k nespavosti. Blíženci by mali o sebe vedieť, že aj keď je ich mozog starý, city často zodpovedajú veku pubertiaka.

Blíženec na 12 spôsobov

/podľa ascendentu z knihy Dagmar Kludskej Souboj znamení /

Baranovitý: spoločenský, družný, podozrievavý, zmyselný

Býkovitý: slobodomyseľný, dobrodružný, humorný, nerestník

Blížencovitý: bohém. rozpoltený, mnohostranný, tvorivý

Rakovitý: básnik, sebaľútostivý, nepochopený, vyberavý, milý

Levovitý: ješitný, pyšný, rafinovaný, dynamický, so sex-appealom

Pannovitý: nedôverčivý, kritický, žiarlivý, zásadový, nedotklivý

Váhovitý: schopný, energický, politik, diplomat, sympaťák

Škorpiónovitý: nápaditý, rečník. uzurpátor, sexuálny maniak

Strelcovitý: spisovateľ, lovec, emotívny, zaujímavý

Kozorožcový: oportunista, charakterný, šokujúci objavujúci

Vodnárovitý: herec, hudobník, snaživec, milujúci slávu

Rybovitý: dôveryhodný, nič si nedopraje, dieťa šťasteny

Blíženci - muž

Zahrnie vás všetkým, ale nepraje si obmedzovanie osobnej slobody. Rád a často cestuje najmä na kratšie vzdialenosti. Fyzicky je síce pri vás ale myšlienkami inde. Je však často náladový a nie zriedka si myslí, že za rohom na neho niekto alebo niečo veľkolepé čaká. Istou výhodou však je, že ak budete mať pri sebe Blíženca naozaj nikdy nebudete sama, budete mať aspoň dvoch partnerov. Svojou schopnosťou premeny, konverzačnou zdatnosťou a širokým rozhľadom vás určite pri prvých stretnutiach očarí, ba fascinuje. Zvykne hrať na spoločenských stretnutiach prím. Skôr než sa do neho zaľúbite zvážte či budete schopná znášať jeho vrtochy. Budete si musieť napríklad zvyknúť na časté zrušenie vopred dohodnutých schôdzok, na náhle impulzy či už pre vás v konečnom dôsledku búd mať pozitívny alebo negatívny zmysel.

Milovať Blíženca je zábavné ale len sa mu nechcite dostať bližšie k telu. Na svoje deti je Blíženec - otec veľmi pyšný. Vo svojich deťoch chce často splniť svoje sny. Ak sa rozviedol, odlúčenie od potomstva nesie ťažko a čaká, kedy sa mu deti ozvú. Ako svokor ocení ak ho pozvete na elegantnú párty.

Blíženci - žena

Nechýba jej elegancia, je inteligentná a vtipná, obyčajne však má veľmi komplikovanú povahu. Ak môže bežať, nikdy nebude pokojne kráčať. Neznáša ak sa k nej niekto správa nahnevane a prijíma s potešením všetky sentimentálne gestá, ale keď si to situácia vyžiada, prekvapí vás svojou racionálnosťou. Vždy v nej nájdete vynikajúceho priateľa. Dobre si rozumie s Váhami a Vodnármi, Levmi je fascinovaná. Nápadníkov má táto žena naozaj dosť. Veľkou prednosťou ženy Blíženca je jej schopnosť byť perfektnou partnerkou v spoločnosti. Je majsterkou v robení niekoľkých činností odrazu. Niektoré sú trošku neporiadne. A dosť často hľadajú vec, ktorú práve potrebujú. Chaos je tak trocha ich kamarátom.

Ako matka rada svoje dieťa predvádza a vždy sa pozerá pri jeho raste len dopredu, na neúspechy zabúda. Ako svorka pomôže keď je to nevyhnutné, ale nesmiete ju zaťažovať na úkor jej aktivít. Je z nej láskavá babička ale pozor, nikdy vám neodpustí, ak zabudnete na jej narodeniny.

Blíženci - dieťa

Vraj najviac dvojčiat sa rodí práve v tomto znamení. Treba vedieť, že váš potomok bude nielen zvedavý, ale priam vybavený ako jeho patrón Merkúr, krídlami. Dieťa - Blíženec potrebuje veľa bezpečného priestoru, musí mať možnosť neustále po niečom pátrať, niečo objavovať. Obmedziť mu aktivity v podstate znamená doviesť ho až k depresii. Typické dieťa Blíženec sa veľmi skoro naučí čítať, recitovať básne a všimnite si ich šikovné ruky. Majú zmysel pre napodobňovanie druhých a súčasne aj pre satiru, ponechajte im ich smiech. Keď popisuje nejakú udalosť a vám sa zdá, že klame, nie je to tak. Dieťa -Blíženec ju vidí inak, farebnejšie a s fantáziou. Naučte sa rozlišovať, kedy dieťa chce niečo "zamaskovať" a kedy si odskočilo do ríše predstáv. A čaká vás ešte jedna nie ľahká úloha, naučiť svoju ratolesť dokončiť raz už začatú prácu.

Blíženci nadriadení

Ak zistíte, že vám šéfuje človek vedený Merkúrom, nepokúšajte sa predvídať jeho správanie. S čím môžete počítať? S tým, že bude v neustálom pohybe, spozná každý kúsok pracoviska a nikdy nebude stereotypný. Za stolom vydrží možno hodinu... Zapodieva sa princípmi, jeho doménou je predovšetkým abstraktné rozmýšľanie a ako poradca vedúceho firmy sa osvedčí lepšie než jej šéf. V prípade, že sa firma zapodieva predajom, reklamou, alebo žurnalistikou, je človek na svojom mieste. Nikdy šéfovi - Blížencovi neargumentujte slovami: Vždy sme to tak robili. Veľmi ho proti sebe popudíte. Nezískate si ho ani slzami, ale vtipná poznámka ho nenechá ľahostajným.

Nemajte pri ňom pocit, že vás nenávidí, je trocha povrchný a k takému hlbokému citu by sa na pracovisku určite neprepracoval. S vaším šéfom sa nebudete nikdy nudiť, tak si ho užite. Nie je isté ako dlho na súčasnom pracovisku vydrží, veď viete že akonáhle sa začne nudiť, pôjde ďalej. Ak ste ženou, neberte prosím jeho flirtovanie vážne! Jeho pravý charakter je studený a osamotený. Súcit, priateľstvo i lásku ponúka totiž z diaľky.

Blíženci podriadení

Blíženec, ktorého ste zamestnali je naozaj všestranný, ale pozor! Neoplýva dostatkom energie, neznáša stereotyp a už vôbec mu nebude po vôli ak ho budete držať pri písacom stole, alebo sledovať jeho príchody a odchody z pracoviska. Na to, aby ste z neho dostali čo najviac, potrebuje voľnosť. Má šarm, dobrý intelekt, schopnosť presviedčať, vlastnosti ktoré oceníte a tak mu nechajte pocit slobody. Jeho prítomnosť na pracovisku pôsobí aktivizujúco aj na ostatných. Ak bude nespokojný, dá vám to sám najavo. Keď posadíte do jednej kancelárie, alebo dáte vypracovať projekt Blížencovi a Baranovi, určite vám to prinesie úžitok.

O nevere z úsmevného astrologického pohľadu

Pre nich je láska veľmi dôležitá, predovšetkým na duchovnej úrovni, takže erotiku, či sex považujú za niečo celkom nezáväzné. Prelo dokážu prelietať z jedného kvietku na druhý s ospravedlnením, že nešlo o nič vážneho. Nedá sa povedať, že by erotika bola pre nich niečím nenahraditeľná, ale ňou ani nepohŕdajú. Navyše sú známi svojou veľkou zvedavosťou, ktorá ich núti vždy na ďalšom a ďalšom vzťahu niečo objavovať. Ak ich upúta len fyzická príťažlivosť, idú ďalej.

Erotika /verte - neverte/

Muž-Blíženci

Kúzelník Vášne

Dve veci si treba zapamätať a vziať k srdcu - taký aký je muž narodený v znamení Blížencov dnes, zajtra už určite nebude. U týchto mužov vždy možno dúfať v zmenu a priaznivý vývoj. Ak sa chová v jednej chvíli hrubo a neotesane, v druhom okamihu môže byť veľmi citlivý a jemný alebo malicherný a vzápätí veľkorysý.

Všetko čo hovorí a robí, by sa nemalo brať príliš vážne. Väčšinou to robí len tak, je to muž mnohých prekvapení, náhlych obratov a rozporov. Večne mladý fantasta, ktorý nikdy úplne nedorastie.

Láska - sex - erotika - sú pre neho vzrušujúce expedície do neznáma, provokujúce stretnutia. Chce a musí mať všetko. Je šarmantný, plný nápadov a veľmi pohyblivý. Vie byť zábavný, vie dvoriť. Jeho silnou stránkou je magické fluidum, ktoré z neho vyžaruje. V blízkosti tohoto energiou nabitého muža, ktorý sa osvedčuje ako amatérsky ránhojič, sa cítia ženy od prvého okamihu veľmi dobre.

Ako miluje muž - Blíženec ?

Pri prvom zblížení sa odovzdáva veľmi hravo. Nerobí dojem, že je zamilovaný, naopak robí všetko tak, aby svoje city zatajil. Bude hovoriť o všeličom, len nie o láske. Nestrúha žiadne komplimenty. A potom odrazu, akoby išlo o partiu šachu, sa ženy opýta, či by sa s ním chcela vyspať?

Častejšie nehovorí vôbec nič. Za neho hovoria ruky a sú veľmi nebezpečné. Súčasne ich má všade. Jeho silnou stránkou je predohra, ovláda ju majstrovsky, so všetkými nuansami. Od najnežnejšieho hladkania, až k silnému priloženiu ruky. Pozná všetky stupne sladkého mučenia. V bozkávaní však nie je najtalentovanejší. Vlastné spojenie je príliš rýchle. Nečudujte sa, keď má pritom zapnutý televízor alebo dokonca sleduje film. Robí vždy viac vecí súčasne, jeho partnerka sa musí deliť nielen s jeho mnohými záujmami, ale i s priateľmi.

Čo očakáva do partnerky?

Nesmie byť dominujúca a žiarlivá. Oboje ho veľmi odrádza. Miluje krátke sukne, dlhé nohy, hlboký výstrih a predovšetkým krásne ruky, ktoré vie obdivovať celé hodiny. Žena, ktorá ho chce nadchnúť, musí byť pre neho stále čímsi iná, či už hrať novú úlohu, zmeniť účes alebo perfektne zahrať scénu. Raz nech je upírom, inokedy mačiatkom, to má nesmierne rád. Matka má v jeho živote výnimočné postavenie, Po celý život totiž potrebuje prsia, na ktorých by sa mohol vyplakať. Jeho erogénnou zónou sú ruky a ramená. Miluje masírovanie paží.

Ak si chcete udržať muža - Blíženca, starajte sa o to, aby vždy stál vo svetle reflektorov, vtedy je veľkým, fantastickým mužom!

Žena - Blíženci

Dve duše a tisíc variácií

Ženu narodenú v znamení Blížencov nikdy dokonale nepoznáme, ani po výročí zlatej svadby, pokiaľ by k nej došlo. Je veľkou umelkyňou zmien, raz je to víla meniaca farbu, inokedy rozžhavený kus ľadu, divoká mačka či svätá hriešnica. Dobre sa cíti vtedy, keď iní upadajú do vzrušenia, keď sa deje niečo nové. Žiadna iná žena neobjavuje sex tak zavčasu ako práve ona, žiadna neovláda všetky spôsoby lásky tak virtuózne. Sotva ktorý muž stačí tomuto tajfúnu!

Partner k nej nesmie pristupovať priamo, ani neohrabane, nemiluje totiž prepady. A keby už bola celkom pripravená a povoľná prejsť so svojim milým všetkými priepasťami živočíšnej pudovosti, predsa len očakáva galantné dvorenie, plné rešpektu. Chce byť obdivovaná a uctievaná. Už v mladom veku sa rada považuje ta veľkú dámu, ale to iba navonok. Beda však milencovi, ktorý si v intímnej chvíli ľahá k jej nohám a zbožňuje ju, namiesto toho aby sa stal aktívnym, ktorý hneď nespozná, že ona namiesto hravej nežnosti ešte pred hodinou, teraz očakáva sex plný sily. Partnera a seba musí neustále skúšať. Pokiaľ nevytvára tieto prekážky, tak to nie je ten pravý. Znie to ako irónia, ale napriek skúsenostiam často natrafí na toho nepravého. Nikdy sa neprestáva pýtať a skúmať, či predsa len neexistuje ideálny typ, ktorý by sa k nej lepšie hodil. Ale i keby bol ideálny, nemal by ľahké uspokojiť ženu Blíženca a plniť jej vysoké požiadavky. Rada mení partnerov, tak ako kožuch, alebo auto. Ale to, čo ponúka je jedinečné. Sotva by sa našiel muž, ktorý by nesníval o stretnutí práve s takouto ženou.

Ako miluje žena Blíženec?

Jej láska je spontánna, neplánovaná, jemná, vždy majstrovská. Obzvlášť vtedy, keď sa miluje na ceste v kupé vlaku alebo na lavičke v parku. Láska u nej začína spravidla oduševneným rozhovorom, ktorý sa stáva čím ďalej pikantnejším. Potom muža ovinie ako had. Jej magické ruky dokážu prebudiť k životu aj mŕtveho. Telesné spojenie s touto ženou je prudké, búrlivé. Ženy z tohoto znamenia slabosť pre vlastné pohlavie. Najmä vtedy, keď im chýba mužská nežnosť. Je to však pre nich iba ďalšia z variácií.

Čo očakáva od partnera?

Po všetkom, čo sa o žene z tohoto znamenia pohovorilo, môže to znieť absurdne, ale žena narodená v znamení Blížencov nie je žiadnou strašnou bytosťou. Je ako cenný drahokam: potrebuje svetlo, veľa svetla, aby mohla žiariť a blýskať sa. Muž musí byť pre ňu slnkom, dať jej vždy za pravdu i to, čo potrebuje. Predovšetkým kvety, okolo seba veľa ľudí, vír života. Musí mať pocit, že pre ňu muž urobil všetko. Jej erogénnou zónou sú ruky. Už po prvom podaní vie, či sa jej muž páči, alebo nie. Len mimochodom, šperky zbiera tak, ako iní poštové známky.

Kto so získa ženu - Blíženca, prežije s ňou nebo i peklo už tu na zemi

Rak

 

 

22.6. až 22.7.

Vládnuca planéta: Mesiac

Živel: Voda

Priaznivé dni: pondelok, štvrtok a piatok

Nepriaznivý deň: sobota

Farba: biela a strieborná

Kov: striebro

Z astrogeografie mu prináleží západná časť Gruzínska

Kľúčové slovo: Chránim

Ak má pozitívne ožiarené planéty charakterizujú ho ochranárske snahy voči všetkému čo slúži pre blaho človeka - v širších súvislostiach chráni a bráni život. Je mu vlastná veľká empatia, ochota porozumieť a pomôcť. Mimoriadny zmysel má pre domov, rodinu a tradíciu.

Negatívne ožiarené planéty: domáci pecivál pripútaný na pohodlie, konformista plný predsudkov a starých ideálov, ale aj tulák a psychický poblúdenec unášaný len ilúziami a nostalgiou.

Z rastlín mu prináleží: mak a konvalinky

Silná stránka: ochranca, nežný, jemný, plachý, inštinktívny

Slabá stránka: chorobná nesmelosť, precitlivenosť, "šialenstvo".

Charakter: flegmatický

Z kamienkov mu patria: jaspis (umocňuje jeho zmysel pre realitu a výdrž), avanturín (upokojuje emocionálne zmätky), korál (dáva mu sebaistotu), jadeit (harmonizuje jeho pocity), opál (vnáša do citov hĺbku), adulár (zmierňuje uzavretosť), smaragd (regeneruje a omladzuje), perla ( rozvíja jeho pozitívne vlastnosti).

Rak - Cancer. Je štvrtým znamením zverokruhu - lono vesmírnej matky otvárajúce sa, aby prijalo semeno tvorivosti, ktoré láskyplne chráni ako plod života, živí zárodok a opatruje ho. Kozmická bytosť vytvára domov a citové zázemie. Rak má materské, vyživujúce a ochranné sklony. Je často defenzívny.

Po puberte Blížencov v tomto znamení symbolicky prechádza človek obdobím mladosti a stavom plodnosti. Po jarnom období prichádza leto. Krab v uzatvorenej škrupine pripomína ochrannú materskú blanu, ktorá spája, vyživuje a ochraňuje. Ťažisko Raka je v istote materského lona, v širších súvislostiach potom znamená teplo rodinného krbu.

Aký je

Rak vníma svet najmä svojimi pocitmi a to veľmi bezprostredne. Táto vnímavosť ho však môže urobiť ľahko ovplyvniteľným. Jeho skutočnú povahu však zistíte len ak ho budete dlhšie pozorovať.

Podľa známej astrologičky L. Goodmanovej existujú dva základné typy Raka. Prvý ma peknú okrúhlu tvár, široké ústa, okrúhle oči a celkovo trocha detský obličaj. Porovnajte ho s Mesiacom. Druhý typ je bežnejší. S dosť veľkou lebkou, previsnutým obočím a vysokými lícnymi kosťami. Obočie sa zdá byť akoby spojené v permanentnom zamračení, ale nie je nepríjemné.

Niektorí Raci sú pri tele, ale veľká väčšina má výrazne chudú postavu. Končatiny majú k trupu dlhé a ruky či chodidlá nadpriemerne malé alebo naopak veľmi veľké. Mnohí Rakovia majú kolísavú chôdzu. Všetci "mesační" ľudia majú výrazné rysy.

Chovajú sa k vám obvykle láskavo, každú emóciu si ukladajú do dobrej pamäti. Nezabúdajú aké lekcie im život uštedril a ani na lekcie, ktoré prekonalo ľudstvo. Majú úctu k histórii, často zbierajú starožitnosti a o minulosť prejavujú veľký záujem.

Rakom akosi automaticky zverujeme svoje tajomstvá, hoci ich veľká emaptia by ich aj tak odhalila. Typický Rak však o svojom súkromí nerád hovorí. Sympatické je, že málokedy druhých súdi.

Rakove srdce je príliš citlivé na to, aby ho nedojala niečia potreba. Chce pomôcť, ale bude sa držať vzadu a čakať, či sa niekto neodhodlá k akcii ako prvý.

Treba si uvedomiť, že nie len o emóciách je Rak. Sledujte kraba na pláži. Ak uchopí nejaký predmet, nepustí ho, aj za cenu že stratí klepeto. Ak krab klepeto obetuje, narastie mu nové. Vedzte teda, že Rak len tak nepustí čo má rád. Či už ide o milovanú osobu, alebo staré papuče. Odhliadnuc od množstva peňazí sa Rak nikdy necíti byť finančne zabezpečený a potrebuje stále viac peňazí, a tak hromadí majetok. Podobne ani jeho city mu nikdy neposkytnú dostatočnú istotu. Jeho emócie sú často silnejšie ako fyzická schránka. Muži aj ženy - Rakovia milujú svoj domov.

Pod tvrdou, konzervatívnou škrupinou je Rakove srdce mäkké, pravda vždy pri ňom cítite, že na rozdávanie či už citu, alebo peňazí má len určité množstvo času.

Choroby a čomu sa má vyhnúť

Citlivý, ba často precitlivený rak by mal predovšetkým žiť v harmónii a dbať o psychickú pohodu. Je totiž spätý s nevedomím. Často majú na neho vplyv iracionálne podnety. Dobré rodinné zázemie, upokojujúce, naplnené nežnosťou je pre väčšinu z nich nevyhnutnosťou. Pri veľkých ranách osudu sa môže uzatvoriť do seba a odovzdať sa svojim snom a začať pomaly odchádzať z reality.

Jeho citlivá nervová sústava má vplyv na trávenie, žalúdok, žlčník a pečeň. Fajčiar - Rak má problémy s pľúcami. Narodení v znamení Raka majú veľmi citlivú pokožku, preto pozor na opaľovanie a používanie rôznych krémov.

Najzraniteľnejšími časťami tela sú hrudník, prsia, kolená, ľadviny, močový mechúr a koža.

Rak by sa mal vyvarovať stretávaniu sa s ľuďmi, ktorí ho rozčuľujú, ale aj situáciám, ktoré bičujú jeho nervovú sústavu. Pozor na alkohol.

Naopak pokojná atmosféra je to, čo Rakom prospieva. Na druhej strane ale nesmú ostať pasívni a leniví. "Ničnerobenie" je pre nich priam škodlivé. Mali by sa venovať rekreačne športu, najmä plávaniu a potápaniu. / Musia sa však vyhnúť dlhému pobytu na slnku. / Mimoriadne priaznivo na trakov pôsobí pobyt v lese, tajomné zákutia s potokom, posedenia pri rybníkoch v tieni stromov. Pre Rakov je mimoriadne dôležitá vyvážená strava s malým podielom tukov.

"Základným liekom je veselosť. Optimizmus a smiech užívať denne a vo veľkých dávkach. Udrží to telo i dušu," hovorí L.Goodmanova.

Rak na 12 spôsobov /podľa ascendentu z knihy Dagmar Kludskej Souboj znamení /

Baranovitý: citlivý, náladový, spupný, chaotický až cholerický

Býkovitý: pracovitý, zásadový, pokojný, za dažďa pracuje dvojnásobne

Blížencovitý: spisovateľ, sebaľútostivý, chybujúci i bezchybný

Rakovitý: spiatočník, mysliteľ, pomstiteľ, senzibil, precitlivený

Levovitý: obdivovateľ, zvodca, neskromný, príťažlivý, šetrný /niekedy až veľmi/

Pannovitý: mierumilovný, sporivý, obetavý, precízny, perfekcionalista

Váhovitý: trpezlivý, sudca, konšpirátor, idealistický, šarmantný

Škorpionovitý: agresívny, impulzívny, zmyselný, pokrytecký, zábavný

Strelcovitý: vytrvalec, exhibicionista, rafinovaný, mág, stratég

Kozorožcový: nedotklivý, nepresvedčivý, milý, priamy a náladový

Vodnárovitý: fantasta, priekopnícky duch, vyššie záujmy, viera, tajomný

Rybovitý: emocionálny, naivný, mystický, sebecký

Rak - muž

Človek s tisíckami snov i nálad a túžbou vás vždy ochrániť. Muž narodený v tomto znamení vám hneď neodhalí svoju dušu. Napokon v jej zákutiach sú ukryté veci, o ktorých nevedia ani najlepší priatelia. Na jednej strane je romantický a zasnený, to ale neznamená že je nepraktický, naopak vie si poradiť.

Rakovi sa musíte naučiť rozumieť a tolerovať jeho zmeny nálad. Základné osobnostné črty sa pri nich nemenia. Mali by ste vedieť, že jeho srdce je vždy naplnené citmi, pochopením a že je veľmi zraniteľný. Jeho " mesačné" nálady sa najviac prejavia pri obave, že niečo stratí, preto ho vždy ubezpečte, že s vašou láskou si môže byť istý.

Rak má rád peniaze. Nie je však vôbec lakomý, ide mu v ich súvislosti o bezpečie a istotou. Šetrenie je pre neho príťažlivejšie ako míňanie. Čo ako poeticky ladený Rak, každý má vždy zmysel pre hodnotu peňazí.

Napriek tuláckym sklonom sa mimoriadne rád vracia domov a ak mu ho mama vytvorila veľmi príjemný, nebude sa ho snažiť skoro opustiť. Rakovia zvyknú byť veľmi silne viazaný na svoju matku. Iba niekedy dochádza k extrémnemu odcudzeniu sa. Ak milujete Raka, naučte sa mať rada aj jeho mamu. Keď sa budete o Raka starať ako ona, bude z neho vynikajúci partner. On sám vám rád pomôže. Veľa Rakov rado varí.

Typický Rak sa rád baví o umení. Bude sa chovať ako gentleman, pravda pokiaľ vy zostanete dámou. Veľmi rád fotografuje svojich blízkych a pre väčšinu Rakov je fotografovanie koníčkom. Nezabudnite prejaviť o fotografie záujem, urobí mu to dobre.

Rak sa neľahko zaľúbi, má obavy aby sa nespálil. Nevnucuje sa, ale ak si je svojou vyvolenou istý, nedá sa odradiť. Vykĺznuť potom z jeho klepiet je temer nemožné. Hľadá tak trochu staromódne dievča, ktoré tak ako on, ctí tradície.

Každý Rak je vo svojom srdci v podstate matkou a muž Rak býva vynikajúci rodič. Má nekonečnú trpezlivosť, dohliadne na každú odreninu, vie sa s deťmi hrať a postarať sa o ne. Na svoje deti je hrdý a smútok či rozladenosť prejaví až vtedy, keď jeho deti začnú túžiť po samostatnosti.

A rada na záver. Majte na pamäti priame spojenie srdca a žalúdka. Možno úslovie, že láska ide cez žalúdok vymyslel muž - Rak.

Rak - žena

Základná charakteristika Mesiaca - premenlivosť charakterizuje aj ženy narodené v tomto znamení. Žena Rak je v depresii schopná utrácať, ale vám to nebude tolerovať. Vaše konto ju bude zaujímať a ak žiadne nemáte, radšej na vzťah so ženou Rakom zabudnite. Ku jej cti však patrí, že vám veľmi rada pomôže peniaze zarobiť, že si nepotrpí na nákladné darčeky. V trvalom zväzku sa vie o financie dobre postarať a v domácnosti príkladne šetriť.

Žena Rak rada sníva a miluje romantiku. V romantickom prostredí, pri hodnotnom kultúrnom zážitku sa mení v mesačnú vílu plnú nežných citov. Nikdy by ste ju nemali kritizovať, alebo sa jej vysmievať. Ak si ju chcete získať, prvý krok musíte urobiť sám a nebuďte prekvapený jej úkrokom dozadu. To jej našepkáva strach, aby ste nezranili jej city. Je priam posadnutá strachom, že nie je dosť pekná, múdra, krásna. Stačí jej nežne pripomenúť že je dokonalá a hlavne že má vás.

Ak si ju zvolíte za manželku, bude vaša domácnosť rozvoniavať výbornými jedlami, bude sa o vás starať v zdraví i nemoci. Jej ústretovosť, pochopenie a úžasná empatia vám neoceniteľne pomôžu v zložitých situáciách. Bude si vás ctiť a milovať vás, bude vám verná. Nesmiete si však zahrávať s jej citmi.

Nájdete v nej vynikajúcu mamu pre svoje deti, žena - Rak je schopná nesmiernych obetí pre ľudí, ktorých miluje. Vždy vie nezištne pomôcť svojim blízkym a dokáže byť veľmi silná. Nie je jasné, či si deti k svojej sukni priviaže sama, alebo si pomyslený uzol na nej urobia deti. Pravdou je, že deti Račíc musia neraz bojovať proti ich prílišnej starostlivosti a ich neskorší partneri absolvujú často tŕnistú cestu, než sú matkami Rakmi prijatí.

Malé upozornenie pre tých pánov, čo by sa chceli s Račicami zahrávať. Nesľubujte jej vážnu známosť, ak to tak nemyslíte. Môže sa totiž stať, že vás zo svojich klepiet nikdy nepustí.

Rak - dieťa

Že máte doma dieťa - Ráčika pochopíte veľmi skoro. Nálady bude meniť tak často, ako vy jemu plienky. Tvárička sa mu rozjasní len čo dostane papať, alebo napiť. Jeho bystré očká vás i okolie budú sledovať a ukladať všetky spomienky z detstva.

Milí rodičia, musíte si uvedomiť, že Ráčikovia od narodenia potrebujú veľa citu a pozornosti a aj to, že prostredie v ktorom do puberty vyrastajú hrá u nich dominantnú úlohu. Sú závislí na reakcii svojich rodičov a súrodencov. Ráčik túži po objatí. Ak im chýba dostatok lásky, vyrastú z nich bezcitní samotári. Ale keď dostanú dostatok citu, budú z nich sebavedomé a vnímavé osobnosti. Neslobodno im upierať pozornosť, najmä v rannej mladosti, pretože strach môže prerásť v nelogické predsudky a nenávisť. Z citovo zakrpatených Rakov sa stanú podozrievaví, prchkí ľudia. S malými Rakmi v žiadnom prípade nezaobchádzajte kruto - krutosť odzrkadlia na slabých. Tieto deti si často vytvárajú neviditeľných priateľov, ktorí im pomáhajú prekonať nepohodu. Napriek poddajnosti ako kardinálne znamenie nie sú zvyčajne nasledovníkmi druhých, sú nezávislí.

Ráčikov musíte ubezpečovať, že sú chcené a milované deti. To neznamená, že im máte všetko dovoliť a pokriviť ich. To nie, ale najviac sa osvedčí staromódna výchova, s fackou i objatím. Ozaj ranení Ráčik zostáva ticho. Naopak spokojné dieťa - Rak vás bude baviť vtipmi a nákazlivým smiechom.

Rak nadriadený

Napriek tomu, že rak sa vyznačuje zmyslom pre humor ako nadriadený ho v práci používa len málokedy. Šéf Rak totiž ide v práci len za jedným cieľom - zarobiť peniaze. Vie, že ich dostane za usilovnú prácu on sám, preto usilovnosť vyžaduje aj od vás. Čím viac pracujete, tým viac vám ich dá. Musíte počítač s jeho vynikajúcou pamäťou a teda i stým, že vie kedy prichádzate i odchádzate z práce, ale i ako dlho ste pracovali cez čas. Spravodlivo a čestne vás odmení. Je účastný, ale nie je naivný. Jeho dobročinnosť začína u neho doma, potom nasleduje podnik a napokon vy.

Zvykne byť veľmi citlivý, jemný a v podstate je naivný. Úspech tlmí jeho vnútorné obavy, preto sa oň snaží. Zaujímavé sú ženy - Raky, ktoré často šéfujú. Aj keď to u Račice doma vyzerá krásne, veľmi rada zásteru vymení za kariéru. Keď zostane Račica bezdetná určite ju nájdete na jednom z popredných miest danej organizácie.

Rak - nadriadený vie veľmi dobre odhadnúť vaše pocity, aj význam toho čo ste nevyslovili, Tak pozor!

V zásade je to slušný človek, u ktorého zdvorilosť nie je zastaraným slovom a spolu s účasťou tvoria jeho morálku. Keď sú vaše úmysly čestné a úprimné, bude za vami stáť aj vo chvíli nesprávneho rozhodnutia a bude pri vás ak sa vyskytnú osobné problémy.

Rak podriadený

Rak naozaj pracuje pre vás a to z jednoduchého dôvodu. Poskytujete mu bezpečie. Ako sa v priebehu času vypracováva od vás očakáva adekvátne ohodnotenie a teda viac peňazí. Pretože Rak nerád niečo opúšťa môžete počíta s jeho pracovnou vernosťou. Pravda, musí cítiť, že stúpa k úspechu. Treba však vedieť, že Rak je kardinálne znamenie a teda radšej vedie ako je vedený. Svoju prácu berie vážne ale seba si považueje ešte viac. Rakovia sú usilovní, solídni a spoľahliví.

Netúži po moci, jeho cieľ smeruje k získaniu zárobku a táto túžba je daná jeho neprestajnými obavami z budúcnosti. Keď má budúcnosť istú jeho srdce sa konečne môže vrátiť tam, kde je mu najlepšie, do minulosti. Potrebuje uznanie. Verbálne uznanie však nenahradí jeho priam sentimentálny vzťah k peniazom.

Slobodní Raci radi vyhovejú vašim potrebám vydajú sa na služobné cesty, obetujú dovolenku ale zadaní uprednostnia rodinu. Keď si chcete s Rakom o niečom pohovoriť a chcete ho patrične naladiť, pozvite ho na obed alebo večeru. Väčšine zasvietia oči. Nie preto, že sa zadarmo najedia, ale preto že jedlo pre nich tak isto predstavuje pocit bezpečia.

Rak sa vie uplatniť v obchode, reklame, ale aj pri nákupe pre veľké obchodné domy. Mnohých priťahuje potravinárstvo, návrhárstvo, bytová dekorácia, v hudbe, nemovitostiach, fotografovaní, vyučovaní, ale aj v bankovníctve a politike a to sme ešte nespomenuli hotelierstvo a rôzne oblasti umenia. Jeho uplatnenie sa je naozaj širokospektrálne.

O nevere z úsmevného astrologického pohľadu

Vedia využiť svoj šarm a sú veľmi vytrvalí kým nedosiahnú čo chcú. Raci by aj radi prežívali romániky, ale sú brzdení výčitkami svedomia k partnerovi. Vo vzťahoch totiž uprednostňujú férovosť. Ak majú uspokojivý vzťah, zriedka podľahnú volaniu svojich pudov. Keď nie sú spokojní s tým, čo majú doma a niekoho zvedú, nikdy o tom nehovoria. Raky ožívajú na cestách a tam už nie sú celkom vylúčené dobrodružstvá. Ich romantika a fantázia sa stanú očarujúce.

Erotika /verte - neverte/

Muž-Rak

Gavalier s nežnou dušou

Prečo všetko robí s toľkými ťažkosťami, prečo zalieza do svojej tvrdej škrupiny a ustupuje najmä vtedy, keď cíti, že je ženou priťahovaný? Muž - Rak je typickým utiahnutým dieťaťom. Nevie si predstaviť, že by žena mohla milovať práve jeho. Keď nakoniec tomu uverí, obáva sa, že nesplní jej očakávania. Nie je vôbec jednoduchý. jeho duša je zraniteľná. Existuje veľa takýchto zranených mužov. Keď v mladosti natrafia na ženu, čo ich vysmiala a pokorila, nikdy nebudú naplno milovať žiadnu. Muž - Rak sa s takouto porážkou nikdy nevyrovná. Snáď len vtedy, keby natrafil na partnerku, ktorá by veľmi opatrne a jemne prehmatala jeho tvrdý pancier. Takýto muž, keď sa zamiluje a odloží svoje rozpaky, je najohnivejší a najspoľahlivejší partner, akého si vôbec možno predstaviť.

Všeobecne je muž - Rak považovaný za náladového a nevypočitateľného. Nie je to však pravda- Len reaguje bezprostrednejšie, priamejšie a citlivejšie. Disponuje jemným citom a bohatou fantáziou, ktorá mu často spôsobuje rany. Keď stretne krásnu, žiaducu ženu, nadchne sa ňou, avšak v jej blízkosti stratí odvahu a je zmätený.

Ako miluje muž - Rak

Nemá rád flirtovanie, ani dlho pripravované a do detailov premyslenú oslavu lásky. Chová sa vždy spontánne. Jemná hudba mu môže zjemniť zmysly a prebudiť ho. Veľa žien ho považuje za konzervatívneho a prudérneho, ale nie je to tak. Muž -Rak robí presne to, čo od neho milenka očakáva. Jeho potencia je stabilná. Milovanie s ním môže trvať hodiny...Má rád tmu, prikrývku si sťahuje až ku krku. Svoju partnerku nezoblieka. Neverný je iba málokedy, skupinový sex považuje za vulgárny.

Čo očakáva do partnerky?

Žena, ktorá ho priťahuje, musí mať v sebe niečo obdivuhodné, čo je hodné zbožňovania, či už je to krása, hrdosť, vystupovanie, dobrý vkus alebo vzdelanie. Napriek tomu, je muž - Raj málo rozhodný. Milenka by vedela z tohoto vzácneho muža veľa urobiť, keby sa ochotne riadil jej pokynmi. Jeho erogénnou zónou sú prsia. Prsia partnerky sú pre neho najdôležitejšie.

Muž je taký, akým ho urobí žena !

Žena - rak

Nežná ako mačka, dravá ako tiger

Je tajuplná, i keď nie vždy krásna. Pri jej pohľade sa každému mužovo zatají dych. Snáď je to len pohľad alebo nepatrné gesto alebo spôsob, akým sa pohybuje. V jeho srdci rozozvučí strunu. Pri pohľade na ňu si uvedomí, že po takejto žene vždy túžil-

A hneď chce byť jej ochrancom, priaznivcom. Sám túži stať sa pri nej poriadnejším, hodnotnejším. Chce ju ochraňovať, ale zároveň ničiť. Muž ju vníma ako bezmocné dieťa, ktoré potrebuje ochranu. Ona však chce byť ženou, nie malým ustrašeným dievčatkom. Túži byť uctievaná, obdivovaná a nie položená pod sklenený zvon na syry. Chce ukázať svoje city, ale má strach, žeby to radikálne zničilo dojem, ktorý si o nej utvoril. Preto sa správa ešte ustráchanejšie. Jedného dňa sa toto všetko končí a ona sa stáva inou. Na večierku predvádza svoje amatérske striptízové umenie alebo verejne nasadzuje svojmu partnerovi parohy.

Kto by chcel túto ženu - dieťa získať, musí ju najprv obdivovať, zbožňovať, mať veľa času a veľkú trpezlivosť, Najprv musí získať jej dušu a až potom telo.

Ako miluje žena Rak?

Najprv sa potrebuje naladiť. Okolie je pre ňu dôležité, žiaden hodinový hotel alebo rozťahovacie kreslo, to už skôr piesočnaté pobrežie a šumenie vĺn. Nesmie byť klamaná, nemá rada dotyky v rukaviciach. Túži najmä po drsnom mužovi, i keď si to nikdy neprizná. U žiadnej inej ženy nie je také dôležité v správnej chvíli urobiť to pravé a nechať čas plynúť dovtedy, kým nie je všetko zladené. Kto by chcel s ňou prežiť všetko, nemal by nechať svietiť svetlo na jej tvár, nemilovať sa s ňou cez deň. len tak sa môže oddať bez zábran. Spravidla žena - Rak nie je aktívna, pokým neprežije prvý orgazmus. Pohybmi svojho tela provokuje. Je nežná ako dravá mačka a divoká ako tiger. Aj jej fantázia nepozná hranice. Neexistuje v láske nič, čoby nechcela vyskúšať. Nikdy nie je unavená.

Čo očakáva od partnera?

Partner musí predovšetkým niečo znamenať, neznáša slabé, malicherné typy. Potrebuje muža obdivovať. Správne vedie partnera tak, akým ho chce mať, Použije akýkoľvek prostriedok. Dokonca aj totálne podriadenie sa v sexuálnom akte. Chce byť láskaná a neustále počúvať, aká je krásna. Jej erogénou zónou sú prsia.

Blažený je muž, ktorý získa zato zázrak, ženu - Raka.

Lev

 

 

 

24.7. až 23.8.

Vládnuca planéta: Slnko

Živel: oheň

Priaznivé dni: streda, štvrtok, nedeľa

Nepriaznivý deň: utorok

Farba: žltá až oranžová, šarlátová

Kov: zlato

Z astrogeografie mu prináleží Rodos a Kypros

Kľúčové slovo: tvorím

Z rastlín mu prináleží: slnečnica, nechtík, púpava

Keď má Lev dobre ožiarené planéty je tvorivý, plodný, dôstojný a odvážny

Keď má zle ožiarené planéty prevláda egoizmus, samoľúbosť, lenivosť a arogancia

Charakter: cholericko - flegmatický

Z kamienkov mu patria: Jantár /podporuje ho pri presadzovaní jeho plánov, sebarealizácii a zvyšuje jeho slnečnú silu/, tigrie oko /sprostredkuje pružnosť a otvorenosť ducha, upozorní ma chyby/, granát /posilní odvahu a silu vôle, udržiava jeho sexuálnu energiu v rovnováhe a pomáha ju využiť na tvorivosť/, citrín /daruje mu sebavedomie, vedie ho k dokonalosti a k využitiu emocionálnych skúseností v každodennom živote/, zlatý topás /zvyšuje jeho veľkorysosť a tvorivosť/, rubín / ukazuje Levovi ako usilovať celou svojou bytosťou o blaho blížnych/, diamant /sprostredkuje istotu a cez ňu čo najlepšie uskutočniť svoje želania/.

Aký je

Lev prestavuje podstatu - vlastné ja. V horoskopoch upozorňuje na otcovskú úloha. Kozmická bytosť sa stáva tvorivou, symbolicky je vrcholnou fázou leta - života a životná sila sa stotožňuje s vlastným ja. /Protiľahlý Vodnár je vyjadrením poprenia ja./ Lev sa zameriava na sebavyjadrenie, je často egoistický a rád býva stredobodom pozornosti. Dokáže byť odvážny, hrdý a oddaný. Lev ako obraz energie, jednoty a všemohúcnosti sa objavuje i v Bhagavadgite ako Krišna. Ako synonymom najvyššej spravodlivosti zdobia Levi napríklad Šalamúnov trón. Leva priamo riadi denná hviezda, ktorá stelesňuje najmužnejšie i najpanovačnejšie sily. Je to Pán života, veľká centrála prvotných energií, aktívne srdce života, Aj fyziologicky je Lev spojený so srdcovým orgánom.

Pre leva vraj nie je problémom predviesť súčasne slnečnú hravosť a arogantnú pýchu. Aj keď si to neuvedomujete, Lev vás ovláda aj keď to verejne neinzeruje. S náramným potešením dáva rady, pomôže vám urovnať problémy, pravda vlastné záležitosti rieši horšie. Levi sú zraniteľní, ak nerešpektujeme ich múdrosť a neuznáme ich veľkorysosť. Ako si kráľa zvierat nakloníte? Jednoducho tak, že mu zalichotíte. A ako ho nazlostíte? neprejavíte mu dostatok úcty. Astrológovia tvrdia, že introvertné Levi nejestvujú. Sú iba také, ktoré to predstierajú. Stačí ak zaútočíte na jeho hrdosť.

Obyčajne hovoria Levi rozvážne a tak sa i pohybujú, sú v mnohých smeroch bystrí a rafinovaní. Obvykle hovoria to, čo si myslia. Sú výbornými hostiteľmi.

Lev je vždy zaľúbený, ale jeho pýcha často vedie k mnohým rozbitým manželstvám. Na Leva bez druha či družky je žalostný pohľad. Na druhej strane ale treba obdivovať s akou dôstojnosťou sa prispôsobí jestvujúcim podmienkam.

Klasický Lev míňa peniaze za prvotriednosť, prepych a zábavu. Má rád klebety a naopak nerád robí kompromisy. Dokáže prejaviť neskutočnú energiu, ale aj letargiu ospalej mačky. Priam geniálne vie rozdať úlohy, ktoré by mal urobiť sám.

Lev je vynikajúci priateľ ale silný nepriateľ.

Choroby a čomu sa má vyhnúť

Má často vysoké horúčky, je náchylný k zraneniam, náhlym a prudkým chorobám. Chronickými ochoreniami trpí zriedkakedy. Zvyknú mať veľa vitality, ale keďže idú na plný plyn, môžu svoje zdravie prílišným výdajom energie ohroziť. Musia si dávať pozor na ochorenia srdca, vysoký krvný tlak. Časté sú problémy s chrbticou, úrazy nôh, kotníkov, ťažkosti s reprodukčnými orgánmi a bolesťami v hrdle. Jeho veľkým mínusom je zanedbávanie svojho zdravia, najprv mu lichotí ak sa o niekoho stará, ale trvalú opateru znáša ťažko. Nechce priznať, že je slabý.

Lev by sa mal vyvarovať hazardných hier, alkohol si dávať len s mierou a predovšetkým sa nerozčuľovať. /To platí najmä v lete/. Často trpí nadváhou, takže je na mieste do jedálnička raz v týždni zaradiť zeleninu alebo ovocie. Musí sa naučiť hospodáriť so svojimi psychickými a fyzickými silami a zaradiť do svojho denného programu cvičenie. /Neodporúčajú sa záklony hlavy/.

Lev na 12 spôsobov /podľa ascendentu z knihy Dagmar Kludskej Souboj znamení /

Baranovitý: humorista, kúzelník, umelec, nadutec, frivolný, pracant

Býkovitý: organizátor, chválenkár, aktívny, hravý, rozhodný

Blížencovitý: ješitný, zmyslený, pyšný, rafinovaný, dynamický

Rakovitý: obdivovateľ, zvodca, sporivec, náročný, príťažlivý

Levovitý: hrdí, sebaistý, atraktívny, veselý, exhibicionista

Pannovitý: tvrdohlavý, bojovník, výrečný, úprimný

Váhovitý: príťažlivý, diplomatický, inšpiratívny, realistický

Škorpionovitý: revolucionár, žiarlivec, vášnivec, zlostný, húževnatý

Strelcovitý: obchodník, manažér, stratég, cestovateľ, chválenkár

Kozorožcový: ukrivdený, zábavný, majetnícky, sebaklamajúci, snaživý

Vodnárovitý: priateľský, štedrý, chápajuci, úprimný slobodomyseľný

Rybovitý: sexy, hrdý, všetkomilujúci, neverný, tajomný, rojko

Lev - muž

Spravidla býva dvorný a galantný, treba však rátať s tým, že ak ho pohladkáte proti srsti za zdvorilými spôsobmi môžete nájsť nielen hrdú dôstojnosť ale aj arogantnú márnivosť. Potrebuje byť milovaný a obdivovaný. Zahrnie vás láskou svojo veľkého srdca, ale jeho prepychové bývanie sa môže zmeniť v luxusné väzenie, pretože je žiarlivý. Je dobré počítať s faktom, že všetky problémy nafúkne do obrovských rozmerov a občas bude potrebovať schladiť. Lev muž nemá rád vedľa seba ženu karieristku, ale partnerku, s ktorou sa môže pochváliť. Musíte mu zabezpečiť dostatok odpočinku, ale inak vás s ním čaká rušný spoločenský život. Skoro všetci Levi majú vynikajúcu vlastnosť, starať sa o domáce záležitosti. Mali by ste vedieť, že muži Levi sú tak zaujatí sami sebou, že napriek vrodenej láskavosti nebudú vždy citliví k vašim citom.

Muži- Levi radi športujú iba s pribúdajúcimi rokmi sú viac televíznymi fanúšikmi. Urobili by ste zásadnú chybu, ak by ste mu to vytkli. Na svojom tróne ho v starobe rovnako rád sleduje ako predtým sa mu aktívne venoval.

U Leva muža na rozdiel od Kozorožca sa vyskytuje jedna zvláštnosť. Obyčajne sa žení mierne pod svoju úroveň. Majú radi spoločenský vzostup, to áno, ale vedľa seba radšej poddaného s oddaným výrazom.

Sú z nich výborní otcovia i keď niekedy prísni a deti nudia ich dlhé prednášky o správnom správaní sa, pravda potomkovia skoro objavia, že otca si možno získať lichôtkami, takže ustrážiť disciplínu - to bude na vás. Levovia nezvyknú mať veľa detí a je to škoda, lebo sú láskaví rodičia. Vy ako jeho partnerka však musíte dávať pozor, aby ste deťom nevenovali väčšiu pozornosť ako jemu.

Lev - žena

Je obyčajne veľmi sentimentálna a je pravdepodobné že vám bude často ukazovať album i so svojimi predchádzajúcim nápadníkmi. V spoločnosti bude pravdepodobne obľúbená a preto budete musieť mať pred ňou pár krokov náskok. Bude sa pokúšať vám vládnuť, ale vždy s úsmevom. neskúšajte však napadnúť jej autoritu. Levica býva temperamentná a múdra. Nepokúšajte sa z nej urobiť domácu gazdinku. Muž, ktorý očakáva od Levice aby ho zbožňovala je naivný. Veľa získate lichotením, to začne priasť ako mačka.

Zdá sa vám, že Levica je mierna a vyrovnaná ? Linda Goodmanova tvrdí, že to prijala len takú úlohu, lebo za ňu dostala dobré recenzie. Akonáhle ju pripravíte o vedúce postavenie v milostnej produkcii a ponúknete jej podradnejšiu úlohu zistíte, že nie je ani ostýchavá a ani poddajná. Pazúriky môže mať schované, ale brúsi si ich každý deň.

Pri darčekoch pre ňu buďte originálny a vynaliezavý - dvojnásobne to platí vtedy ak nemáte na luxusný predmet. Na druhej strane sama vás zahrnie prinajmenšom toľkými darčekmi, koľko ich dostane od vás. Vedzte, že nemôže existovať bez vášho obdivu a bude vás milovať potiaľ, kým vy budete silný. Nedovolí vám, aby ste ju urážali blahosklonnosťou. Žena -Lev má rada luxus a z biedy je jej priam fyzicky nevoľno. Nezazlievajte jej márnivosť a občasnú aroganciu. Má trochu v povahe vyvyšovať sa nad ostatnými. Súcití však s bezmocnými a deťmi. Pokiaľ nemá ascendent v Rakovi, Panne, alebo Kozorožcovi pravdepodobne budete musieť kontrolovať jej hospodárenie s financiami.

Ako matka bude svoje deti zahŕňať láskou a nekontrolovateľnou láskou. Nebude pre ňu ľahké vidieť chyby svojich ratolestí, ale keď ich konečne zbadá, bude prísna. Keď jej deti nedajú príslušnú vážnosť, začne trucovať. Bude sa so svojimi deťmi hrať, ale naučí ich vybraným spôsobom a počúvať starších. Hrozí však, že im bude dávať príliš vysoké vreckové a podľahne žiadostiam o nie lacné darčeky. Od druhých očakáva, že jej deti bude brať tak ako ju - kráľovnú. Bude nesmierne hrdá na ich úspechy, ale na druhej strane nebude nad nimi vždy stáť. Život svojich "mláďat" však bude z diaľky stále pozorovať. Tieto ženy obyčajne dokážu veľmi dobre spojiť materstvo so svojim zamestnaním.

Lev - dieťa

Typické dieťa narodené v tomto znamení je šťastné, hravé a spokojné. Neslobodno potláčať jeho nadšenie a dobrú náladu. Levíčatá majú tendencie komandovať svojich rovesníkov, čo znechutí matky menej výbojných potomkov. Nie je dobré ich na to upozorniť pred ostatnými deťmi, ale zobrať si ich do ústrania a tam im vysvetliť, že aj keď je niekto silnejší, nemôže byť vždy všade prvý v rade. Veľmi radi sa predvádzajú, sú troška bezohladnejšie než ostatné deti a občas zaregistrujete na tvári svojho potomka samoľúby výraz. Treba ich naučiť, že ak chcú byť rešpektované, musia sa naučiť rešpektovať druhých. Nikdy však nezaútočte na ich dôstojnosť a prirodzený sklon k vodcovstvu.

Učitelia by mali vedieť, že deti v znamení Leva radi poučujú druhých. Ak sa Levíčatá chcú učiť, učia sa rýchlo. Ak chcete, aby sa to vaše učilo dobre, zapôsobte na jeho ješitnosť. Určite ho za úspech mohutne pochváľte, pretože malý Lev stále túži po uznaní.

Opačné pohlavie sú všimnú skôr než zástupcovia iných znamení, očakávajte búrlivé dospievanie, lebo vaše dieťa sa niekoľko raz za deň ocitne v citových extrémoch. Jeho priateľstvá i lásky budú dramatické - plný výšok i pádov. Vychovať augustové dieťa nie je ľahké, tak ako nie je jednoduché skrotiť Leva v klietke. Aby ste ho nezlomili, ale naozaj vychovali, vaše dieťa bude potrebovať miernu, ale nepretržitú kázeň. Kľúčom k srdiečku mu bude láska a náklonnosť.

Lev nadriadený

Väčšina Levov sú výbornými organizátormi a priam géniovia v prideľovaní úloh. Nevyžívajú sa v podrobnostiach, majú v obľube pracovníkov s tvorivým myslením, pravdou ale je, že dobrý nápad si radi privlastnia a úprimne veria že boli prvými, koho to napadlo. Jeho pracovňa bude vždy pohodlne ak nie prepychovo zariadená. Rád má v pracovni ocenenia, ktorých sa mu dostalo.

Možno sa vám bude zdať, že nie vždy verbálne ocení vašu prácu, ale pokúsi sa aj pre vás vytvoriť pohodlie, nezabudne na váš sviatok. Medzi jeho zaujímaví vlastnosti patrí, že rád pomôže aj príbuzným svojich zamestnancov

Ak pracujete pre šéfa Leva chce sa od vás tvorivosť, originalita a odvaha. Zamietavú odpoveď zabaľte do komplimentov. Neintrigujte, neznáša ľudí, ktorí pred ním niečo taja. Keď je šéf Lev urazený, pochytí ho záchvat hnevu ale inak rád šíri dobrú náladu. Obyčajne sa dobre oblieka je láskavý a veľkorysý, na úsmev odpovedá úsmevom. A nikdy si nezabudnite vypočuť jeho rady. Jednak ich rád rozdáva a jednak sú dobré.

Lev podriadený

Ak je váš podriadený typický Lev, bude nemožné ho ignorovať. Ľudia narodení v znamení Leva neznesú aby boli podceňovaní. Všetci si zakladajú na tituloch, dokonca viac než na peniazoch. Vedúca úloha je vrodeným rysom ich povahy a nie je možné je eliminovať, Ak nemá nič na starosť cíti sa bezmocný a nechcený. Pocit dôležitosti si vytvára udeľovaním rád svojim spolupracovníkom, priateľom a rodine. Čím menej znamená v práci, tým dôkladnejšie bude trénovať svoju poradenskú službu. Levov zmysel pre povinnosť sa však prejaví až v dospelosti. Mladé Levi je vhodné zamestnať v reklame. radi predvedú svoju slnečnú povahu a zákazníka vždy dobre naladia.

Pokiaľ Lev nemôže byť vedúcim, musí mať postavenie, v ktorom môže nejakým spôsobom predviesť svoj talent a schopnosti. Typický Lev obyčajne nájde profesiu, v ktorej môže byť svojim pánom. Lev hľadá zamestnanie, kde môže odovzdať ostatným svoje vedomosti, alebo kde môže byť stredobodom pozornosti. Najviac žiari b oblasti politiky, alebo styku s verejnosťou. Musíte si uvedomiť, že nikdy sa neuspokojí s miestom v úzadí, Potlesk totiž potrebuje a dostane ho iba vtedy ak je vpredu. Nezabudnite svojej podriadenej Levici zalichotiť, podá dvojnásobný výkon. Leva podriadeného pozvite do luxusnej reštaurácie, kde ho spolu s vami uvidia významné osobnosti, Bude v siedmom nebi. Nechajte vyškoliť nových pracovníkov práve u Levov, budú nielen pyšní na svoju zodpovednosť ale s nadšením podajú výklad o práci.

Nemôžete však očakávať, že bude pracovať na plný plyn keď bude musieť sledovať hodinky a počíta peniaze. Prijať Leva do zamestnania je múdre. Prinesie trošku vzrušenia, dokáže uniesť poriadny náklad a nebude si sťažovať. Poskytnite mu veľa obľúbenej "potravy" a on sa vám odvďačí hrdosťou za vašu a teda i jeho firmu.

O nevere z úsmevného astrologického pohľadu

Na nedostatok pozornosti si nemôže sťažovať. nielenže majú veľa príležitostí na zálety, ale ešte sa pred nimi nevedia brániť. Problém je v tom, že keď Leva veľmi pochválite, potlačí objektivitu i rozum a vrhne sa do vzťahu. Žiaľ táto manipulácia im nie vždy prinesie niečo dobré. Mladí Levi by mohli o milostných komplikáciách písať romány. Starších však už len tak niekto nezvedie. Túžia po dobrej večer, milej spoločnosti a človeku, ktorí ich miluje.

Erotika /verte - neverte/

Muž - Lev

Kráľ miluje iba raz a dokonale

Muž - Lev je stelesnené sebavedomie, istota, dôstojnosť. Rád je stredobodom pozornosti a očakávam že mu každá žena padne k nohám. Pritom je podivuhodné, že práve takéto vystupovanie ženám imponuje, Tento muž pôsobí ako magnet a ženy to vedia. Ostatní muži sa nevedia vynačudovať, ako to robí? Riešenie hádanky - nerobí pre to vôbec nič. Je ti, istý víťazstvom. Trocha tajuplný, okolo neho sa šíri veselosť, prináša slnko.

Muž - Lev je presvedčený, že je neodolateľný, že patrí k najlepšie vyzerajúcim mužom. Ak predsa len v živote niečo pokazí, nikdy nehľadá vinu v sebe, ale samozrejme u iných.

Zamilovanosť u muža - Leva je stav trvalý. Vek u neho nehrá žiadnu rolu. Jeho silné osvedčené schopnosti v posteli ho vyznamenávajú ako super atléta medzi milovníkmi, i keď sa svojimi vášňami nedá úplne uchvátiť. Zostáva v podstate chladný a všetko čo robí, je dobre premyslené. Nechá sa ovládnuť, žena pre neho znamená len vzácnu ozdobu, ktorá ho skrášli a zvyšuje jeho vážnosť. Láska a sex sú pre muža -Leva dve rôzne veci. Nezriedka robí rozdiel medzi ženou, s ktorou sa ukazuje a medzi zatajovanou milenkou.

Ako miluje muž - Lev

Milostný akt musí mať svoj štýl. Potrebuje správnu náladu, správnu hodinu. A on. Lev, musí zostať na svojom tróne. Od partnerky očakáva, že mu preukáže každú službu. Nemala by na seba brať všetku iniciatívu - mohlo by to zraniť jeho pýchu. Nevie o nič prosiť. Svoje šaty odloží skôr, než zoblečie partnerku a kochá sa v nej. Je tým vzrušenejší, čím zreteľnejšie mu dokážete ako je dobre stavaný, aký je potentný. Je pánom pri milostnej hre, Lev ovláda scénu. Keď je po všetkom, dlhé minúty mlčí. Nemá rád opakovanie. Kráľ miluje iba raz a dokonale.

Čo očakáva do partnerky?

Partnerka musí byť pôvabná, obletovaná, pestovaná. Lev nemiluje úplnú nahotu, kde už nie je možné nič odhaliť. Jeho klenot potrebuje správny dizajn a musí mať čo najlepšie balenie. Má rád priehľadnú košieľku, podväzky. V čase vášne dokáže škriabať.

V jadre je muž - Lev jednoduchý, priamočiary, pre ženu, ktorá ho dokáže chápať, je báječným partnerom!

Žena - Lev

Levicu nikdy nemožno skrotiť

Hovorí sa, že nič nie je ťažšie ako dobyť ženu - Leva, avšak nie je to pravda. Nemožno ju totiž dobyť vôbec. Nečaká, kým bude bozkom zobudená zo spánku Šípkovej Ruženky, i keď sa tak správa. V skutočnosti si volí muža, ktorý sa jej páči. Vyhľadá si ho a potom už čaká na vhodnú príležitosť, aby sa o ňu mohol uchádzať, aby ju mohol milovať.

Nie je to však pýcha, ani afektované chovanie. Žena - Lev je o svojich hodnotách, vnútorných i telesných , hlboko presvedčená. A on, keď nájde odvahu, vstupuje od vzťahu s touto neobyčajnou sparťanskou bytosťou, ktorá je úplne iná, než ostatné ženy. Veľké a hrdé sebavedomie je sila, ktorá charakterizuje ženu tohoto znamenia. Má neobyčajne veľké nároky. Hocaký muž jej nie je dobrý. Potrebuje takého, ktorý jej bude po všetkých stránkach imponovať. Nakoniec patrí tomu pravému. Nepestuje žiadne sexuálne hry k uspokojeniu zvedavosti. Partnerom pre život má byť prvý, ktorý ju dostane. Pre tento cieľ je ochotná priniesť veľkú obeť. Stáva sa, že príde o svoje šťastie, keď nepovie áno žiadnemu mužovi. Často sa jej partnerom stane šofér, záhradník - sociálne postavenie muža u nej nehrá rolu. Ak nenájde do dvadsiatich piatich rokov hľadaného partnera, poškuľuje po mladších. Ešte v štyridsiatke vyzerá vynikajúco a obzrú sa za ňou aj osemnásťročný mládenci.

Ako miluje žena Lev?

Najdôležitejšie je pre ňu obdivovanie. Čo u iných žien možno vyvolať jemným hladkaním, to u nej možno dosiahnuť jediným významným pohľadom. Pri milovaní potrebuje veľa svetla. Nemiluje petting a už vôbec nie prudké strhávanie šiat. Zobliekanie pre ňu znamená veľa, považuje ho za umelecký akt.

Ženy z tohoto znamenia usilujú o to, aby povolanie tanečnice nikdy nevymrelo. Pociťujú erotické uspokojenie z toho, že tucty očí spočívajú na ich tele. Milujú dráždivú spodnú bielizeň. čierne pančuchy, drahé negližé.

Žena - Lev odmieta všetko, čo má nádych perverzity alebo nečistoty. Stáva sa kusom ľadu, keď ju partner chce pokoriť. Pri sexuálnom styku musí mať dominantné postavenie. Blahosklonne sa k partnerovi obracia chrbtom a ten musí "vytrpieť" všetko, čo ju napadne.

Čo očakáva od partnera?

Pri všetkých príležitostiach jej musí dávať partner najavo ako si ju váži. musí mať dobré spôsoby a venovať jej nielen veľa času. ale aj cenné dary. Úbohý chlapík, ktorý si myslí, že jej toto stačí. Ona chce stále viac i za cenu, že partnera telesne alebo finančne zruinuje. Všetko alebo nič, také je jej životné krédo. A keď jej partner nestačí, hľadá si iného. Žena - Lev často dokáže uspokojovať aj viac mužov, nepohrdne ani trojúholníkovým vzťahom. Muž, ktorý chce milovať túto ženu, musí oplývať bohatými nápadmi a tiež humorom. Jej erogénnou zónou je chrbát.

Kto má odvahu žiť s Levicou, o ktorej vie, že ju nikdy nemôže skrotiť, ten má pred sebou vzrušujúci život!

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.