Choď na obsah Choď na menu
 


Čarokruhy

23. 3. 2009

Adolf Hitler ako démon, mág, čarodejník vyslanec z temnôt, ktorý menil ľudí na bezvládnych robotov

Bol zosobnením zla, ale mal v sebe aj istý druh mystična

Z množstva pohľadov na Adolfa Hitlera sa oplatí vybrať aj také, ktoré sa dostali na svetlo z tajných archívov. Tejto téme sa venoval aj Dr. Miloš Jesenský, PhD., držiteľ ocenenia "Krištáľový tiger", ktorý dostal v roku 1998 ako najúspešnejší spisovateľ literatúry faktu a hraničných javov Slovenskej republiky. V súčasnosti pôsobí ako riaditeľ Kysuckého múzea v Čadci. Doteraz vydal sedemnásť kníh, medzi inými okultný životopis A. Hitlera Démon z iného sveta, neskôr doplnené a revidovanie vydanie Vyslanec z temnôt. Téma zosobneného zla je vždy aktuálna, a tak som v tejto súvislosti Miloša Jesenského oslovila.

Prostredníctvom dobových filmových záberov môžeme aj dnes vidieť, ako Hitler, navonok priam groteskná postava so smiešnym fúzikom a visiacim prameňom vlasov, zahalená do tmavého nepremokavého plášťa, kráča na tribúnu, kde sa mení na geniálneho rečníka. Po prejave z neho génius uniká a na jeho mieste zostáva nezaujímavý muž, ktorý padá na stoličku zaliaty potom a sklenené oči upiera do neurčita. Akoby zrazu stratil kontakt s neviditeľnou bytosťou, ktorá ho viedla.

Hitler udivoval svojimi myšlienkovými pochodmi, vnútorným hlasom či intuíciou, vôľovým úsilím, elektrizoval a fanatizoval ľudí. Akoby ovládaný magickou mocou dokázal rozvášniť davy tak, ako nikto pred ním ani po ňom. Mal sugestívny, chrapľavý hlas a zo slov vyžarovala brutalita. Divoký výraz tváre, strohé mechanické pohyby, akoby bytosť z iného sveta - to všetko sa skladá v mozaike politika - mága. Historik a novelista Robert Payne ho vystihol: "Führer bol ako neobyčajný čarodejník, ktorý vedel premeniť milióny ľudí na bezvládnych robotov."

Na tribúne sa menil na novopohanského žreca, ktorý sa prihovára k zhromaždenej obci svojich veriacich. Davy ľudí, ktoré sa rozrušili pri pozdravných výkrikoch, sa po počiatočnom ceremoniáli upokojili a v úplnom tichu sledovali rečníka. Ten začal hovoriť pomaly a pokojne, postupne prenášal zrak z poslucháčov nahor, k oblohe, využíval mimiku tváre a uvážlivo gestikuloval. Občas predvádzal takmer nepostrehnuteľné pohyby rukami, alebo udával tajné znamenia prstami. Slová vibrovali čoraz viac, stupňovali sa do chrapľavých výkrikov, triasli sa zem i nebesá. Poslucháčov zachvátilo orgiastické delírium, odrážalo sa od nich, aby sa v momente najväčšieho vypätia koncentrovalo v rečníkovi. Bolo to ako druh šialenstva, bolo to ako zázrak. Hitler bol nepochybne posadnutý nejakou mocou a mal udivujúci sklon ku zlu.

Viacerí historici uvádzajú, že Hitler pohľad na krv neznášal. Predstava o krvi ho však vzrušovala a opájala zároveň. Keď vo svojich prvých vystúpeniach hovoril o nemeckej revolúcii, so zvláštnym zaujatím rozvádzal možnosť rozdrviť marxistický odpor v krvavých pouličných bojoch. Nezáležalo na tom, čia krv sa práve prelieva. Jediné čo ho vzrušovalo, bola predstava samotnej ľudskej krvi, ktorá tečie v prúdoch. Vo svojom pláne na zničenie Varšavy líčil sugestívne scény, ku ktorým malo dôjsť po jeho rozkaze: "Tmavá, sinavá obloha, dážď bômb, milióny ton trhavín znášajúcich sa na mesto, ľudia topiaci sa v krvi."

Hitler bol naozaj zlý a krutý, i keď sa tu prívlastok zlý dá chápať ako istý pól duchovného rozvinutia sa, opak dobra. Bol však zlý aj vtedy, keď sa hral s Göringovou dcérkou alebo privoniaval ku kvetinám, ktoré dostal na uvítanie. Toto permanentné zlo v ňom pretrvávalo preto, že Hitler v podstate nepoznal dobro v bežnom zmysle slova a všetky svoje chvíle láskavosti iba predstieral. Riadili ho akési nezvyčajné sily a dávali mu prostriedky k misii zániku. Týmto vzdialeným métam nerozumeli ani jeho najbližší spolupracovníci.

Nenávidel židovskú rasu, korene treba hľadať v tajnej spoločnosti Thule, ktorej bol členom. Jej konečným cieľom bolo ukončenie rivality medzi rôznymi náboženskými prúdmi a iniciovanie duchovnej revolúcie, ktorá by zničila dôveru vo veľké kresťanské dogmy. Mali obrodiť aj myšlienku zjednotenia Nemcov, aby dokázali ovládnuť susedné, predovšetkým slovanské národy. Sprisahanci sa obávali Židov, ktorí disponovali mágiou na starobylej úrovni, tajným poznaním ukrytým v textoch biblie, veľkou magickou mocou skrytou v rituálnych formulkách a slovách, Kľúčikoch Šalamúnových, v číselnej ekvilibristike kabbaly, v Dávidovej hviezde a v Pečatiach Šalamúnových. Rómov nacisti považovali za rovnako nebezpečných ako Izraelitov, pretože sa vyznali v čarodejných obradoch a poznali umenie veštenia z dlane. Tarotové karty používali s takou zručnosťou, ako Židia kabbalu.

Ak by ktokoľvek chcel nájsť pre Hitlera nejaký symbol, nemohol by byť úspešnejší ako on sám. Na svoj totem povýšil vlka - archetyp noci, bludu a kacírstva, úhlavného nepriateľa kresťanského baránka, ktorého zlovestný rodokmeň siaha až do dávnoveku. Podľa nordickej mytológie musel byť obludný vlk Fenris zviazaný, pri zániku sveta sa však zbaví svojich pút a zožerie slnko. Aj väčšina Hitlerových veliteľských stanovíšť obsahuje slovo vlk: "Wolfschlucht" (Vlčie ležovisko), "Werwolf" (Vlkolak), či "Wolfschanze" (Vlčí brloh). Hitler miloval vlkov, sám sa považoval za vlka samotára. Keď bol vojakom v cisárskej armáde, mal prezývku Vlk pre jeho samotársky spôsob života a dravčí výraz tváre.

Po celý čas svojho desivého pôsobenia bol obklopený astrológmi a jasnovidcami a riadil sa ich radami. Jedným z nich bol Hans Finger, ktorému sa ako jednému z mála podarilo prežiť koncentračný tábor. Hitler s ním konzultoval nielen termíny ofenzív a vojenských operácií, ale vďaka jeho intuícii a schopnosti spájať sa s nežijúcimi duchmi vraj Hitlerovi dokázal sprostredkovať aj rozhovory s dávnymi nemeckými politikmi a vojvodcami. Hitlerovi dlho všetko vychádzalo, aj keď od astrológov dostal rôzne varovania. Zlo, ktoré tento démonom ovládaný netvor zhmotňoval, nemohlo trvať večne.

To, kam sa človek prikloní, vždy závisí iba od neho. Aj keď prichádzajú tlaky, ktoré majú voviesť človeka do temnoty, vždy je tu možnosť voľby. Preto sa treba naučiť rozoznať dobré od zlého a vedieť odolať aj tým najvábnejším métam, v ktorých môže byť zhubné semeno.

Čo napovedá horoskop šialenca A. H.

Adolf Hitler sa narodil 20. apríla 1889. Hviezdna konjunkcia ukazuje, že prišiel na svet na rozhraní Barana a Býka, Slnko sa už prikláňalo do znamenia Býka. Astrológovia sa domnievajú, že ženský charakter, ktorý dominuje na začiatku tohto znamenia, prechádza do vládnutia a moci, čo sa už viac blíži mužskému charakteru, k onému démonickému a ukrutnému Minotaurovi muža s hlavou býka. 

Svetlo sveta uvidel práve v momente (ascendent), keď na východnom horizonte bolo na vzostupe znamenie Váh. Potvrdil to jeho osobný astrológ. Ascendent má podľa starobylej tradície rozhodujúci význam pre hlavné charakterové vlastnosti človeka. Ľudia s takýmto bodom zrodu sú vyrovnaní iba dovtedy, kým ich nič nezaťažuje, práve tak ako samotné váhy.

V okamihu narodenia bol neďaleko ascendentu Urán, planéta rebelov. V tomto postavení Urán prináša nepokoj, katastrofy, podivné myslenie a choroby. U Hitlera leží planéta Saturn v desiatom dome, čo je zosobnenie nešťastia, ktorému podlieha túžba po realizácii grandióznych plánov, moci a pôsobenia na verejnosti.

Numerologický rozbor Adolfa Hitlera je na základe troch údajov

Dvojka je v čiernej mágii číslom diabla

Na seriózny numerologický rozbor potrebujeme tri zásadné údaje: čísla narodenia a úmrtia, tiež číslo mena.

Narodený 20.4.1889 v Braunau, 30.4.1945 spáchal samovraždu. Číslo narodenia ukazuje určujúci životný plán a možnosti jeho uskutočnenia. Číslo smrti je zrkadlom uskutočnenia životného plánu. Číslo mena obsahuje varianty rozhodovania o individuálnom bytí, vlastné premenlivé a pretvoriteľné vôľové mechanizmy, prípadne ich vymedzenia. Dvojka (2+0=2) je v čiernej mágii číslom diabla. Štvorka (4 - apríl) predstavuje štyroch jazdcov apokalypsy a osmička (8 - súčet čísel v roku narodenia) znamená dvojnásobnú apokalypsu, čo môže byť ukrutná svetová katastrofa.

To všetko sú temné charakteristiky. Miesto narodenia Braunau má číslo 5. Ten kto má päťku, môže si vybrať medzi dvoma možnosťami: buď bude z neho človek inteligentný, sympatický, túžiaci po dobrodružstvách, pohyblivý, pružný, mnohostranný, so sklonom k nadšeniu, alebo sa rozhodne pre nevyspytateľný, záhadný charakter, nepokojný, krutý, netrpezlivý, so sklonom k šialeným špekuláciam. Je celkom zreteľné, pre čo sa rozhodol tento mág.

Výsledné číslo (narodenie a miesto) je jednotka. Význam jednotky ako čísla narodenia je podľa numerologickej tradície takýto: "Číslo jedna znamená, že na javisko dejín prichádza bojovník, hlásateľ nemilosrdných síl. Krutosť nepozná výnimky, ani možnosti zmierenia. Roky pod vplyvom čísla jeden prinesú povstania a revolúcie, po ktorých vzniknú nové vlády a mocenské zoskupenia, zrodia sa nové politické a sociálne teórie."

Adolf Hitler si vybral sféru podsvetia, nebojoval proti diabolskej danosti svojho osudu, ale poddal sa zlu. Výsledkom bol jeho pád. Neľútostná smrť, ktorej výsledným číslom je osem. Hitlerov inventár roku 1945 tvorí vojna, hlad, choroby a zánik. Je nepochybné, že najosudovejším rokom Adolfa Hitlera bol rok 1945, ktorý mu priniesol úplnú porážku a smrť.

Na svet prichádza nová generácia detí, ktorá má pomôcť v evolučnom vývoji

Hovoria im indigové deti, lebo v ich aure prevláda intenzívna fialová životná farba

O indigových deťoch sa v poslednom období píše viac ako dosť. Vo veľkých skupinách začali prichádzať na svet v 80-tych rokoch minulého storočia. Dieťa s indigovou životnou farbou má nové, pre nás nezvyklé, komplikované charakterové vlastnosti, s ktorými sa naša spoločnosť ťažko dokáže vysporiadať. Také dieťa sa problémy snaží riešiť v súlade so svojimi vyššími princípmi, s ktorými už prichádza na svet.

Indigové deti majú vnútorný dar vnímať viac vecí súčasne. Myšlienky sa im často rozutečú. Nechápu, že nie sme schopní pociťovať to isté. Rutinné úlohy a materiálny svet ich nudia. Majú inú genetiku, ich DNA je iná ako u bežného človeka. Žijú v prebudenom stave. Myslia rýchle, ich energia preteká razantným tempom v podobe predstáv. Všetko, čo nie je dosť rýchle, ich otravuje. Aj ich mozog je usporiadaný inak. Majú viac dráh, ktoré spájajú pravú aj ľavú hemisféru a obe hemisféry jednoduchšie spolupracujú.

Dajme slovo dvom dievčatám, ktoré si zažili a stále zažívajú ťažkosti tohto sveta a podľa všetkého vo svojej "indigovej rovine". Vystupujú v anonymite, inak by si takú úprimnosť ťažko mohli dovoliť.

Príbeh prvý: Alena, 15 rokov

Aby som bola úprimná, vôbec neviem, či som indigové dieťa alebo nie som. Iba som o tom čosi čítala a mnoho vecí sa zhoduje s tým, ako život vnímam ja. V krátkosti sa s tým s vami o tom podelím. Od detstva som vedela, že som "iná", všeličo mi robilo a aj robí problémy. Väčšina ľudí ma nechápe, a to sa týka aj mojich rodičov. Každý deň som s niečím konfrontovaná, a to je naozaj vyčerpávajúce. Mám veľkú túžbu vedieť, aj keď sa mi veľmi často stáva, že pokus o diskusiu rýchlo stroskotá na neochote alebo dokonca výsmechu. Tak som nedávno chcela učiteľovi fyziky povedať čo nové mi zišlo na um o kontinuite priestoru a času, ale takmer ma označil za blázna. Veď predsa pätnásť ročné dievča nemôže vedieť viac ako jeho učiteľ! Okrem toho, moje výsledky v škole sú podpriemerné. Aj keď sa učím tri jazyky, cítim, že nie som dostatočne vyťažená. Učitelia sú v mojich očiach netolerantní, do istej miery aj hlúpi a dovolím si povedať, že niektorí aj neschopní. Sama sa učím teológiu, psychológiu, biológiu a trochu aj kvantovú fyziku. Vzdelávam sa aj v astrológii a mágii. Školské vedomosti sú strnulé, zastarané, pre budúcnosť sa nedajú použiť, a také ma nezaujímajú.

Hovorí sa, že "život je najťažší na svete" a ja to tiež tak vnímam. Ľudia sa veľmi rýchlo vzdávajú. Ja sa im snažím vysvetliť, že život je dar a že všetko zlé je na niečo dobré. Nechcú mi porozumieť alebo nie sú toho schopní, a tak im neviem pomôcť. Mám viac kamarátok, ale témy, ktoré ich zaujímajú, mne nič nehovoria. Iba jedno dievča poznám také, ktoré by mohlo byť indigové. Prežilo podobné situácie ako ja a s ňou jedinou si viem pohovoriť.

Myslím si, že som tu na Zemi hlavne preto, aby som ľudí chránila pred nimi samými. Konajú tak, ako sa píše v biblii: "...nevedia čo činia." A nevedomosť takéhoto druhu je škodlivá pre nich, pre ich blízkych, ale aj pre okolie. Želám si, aby sa ľudia naučili vychádzať so sebou samými a svojím okolím. Ale pri tempe, ktoré vládne, mnohí zostanú visieť na pol ceste a na konci sa sami zničia, lebo ich prevalcuje technika, ktorej dovolili, aby nad nimi prevzala vládu.

Čo hovorí vizionár

Edgar Cayce v jednej zo svojich snových vízií hovorí: "Začne sa rodiť veľký počet detí, ktoré budú rozumieť elektronike a nukleárnej energii rovnako dobre ako ostatným druhom energie. Vyrastú z nich vedci a inžinieri nového veku. Civilizácia bude zničená, ak sa nenaučíme žiť podľa duchovných zákonov."

Príbeh druhý: Ľubica, 21 rokov

Ako dieťa som bola outsiderka. S deťmi v mojom veku som si nerozumela, pri nich som bola príliš dospelá. Rozhovory s dospelými boli oveľa zaujímavejšie. Rozprávala som sa aj s rastlinami a kvetmi a tiež so svojím kocúrikom. Veľmi skoro som sa začala zaujímať o ezoteriku. Mám dobre rozvinuté intuitívne vnímanie. Niekedy vidím auru ostatných ľudí, napríklad v električke, keď vypnem kolieska svojej mysle. Keďže som bola čudná, mama ma dala vyšetriť psychológovi, asi vo veku mojich dvanástich rokov. Zistili mi vysoké IQ, okolo 130. U indigových detí je to vraj bežné.

Moje detstvo nebolo jednoduché. Vyrastala som bez otca a moja mama mala samé komplikované vzťahy. Niekedy som jej radila, ale vždy si urobila po svojom. Keby ma bola počúvla, bolo by to dopadlo lepšie. Nedávno som sa od nej odsťahovala a žijem s priateľom. Mám život rada, aj keď sa mi niekedy zdá veľmi zložitý. Milujem svoju slobodu na telesnej, duchovnej aj mentálnej úrovni a nenechám sa obmedzovať. S autoritami mávam problémy. Momentálne študujem egyptológiu, chodím do Prahy. Mojou najobľúbenejšou činnosťou je kreslenie a maľovanie. Rutinné činnosti ma otravujú, pri nich sa nudím. Každý človek by mal nájsť svoju vlastnú cestu a rodičia by mali svoje deti iba usmerňovať. Nemali by ich ducha obmedzovať prekonanými, zastaralými hodnotami.

Život má čo ponúknuť, prirovnám to ku krížovkám, ktoré treba vylúštiť. Je veľa oblastí, ktoré treba preskúmať, napríklad filozofia, staré kultúry alebo samotná Zem. Môj názor na ľudí je dosť radikálny. Pre mňa sú to väčšinou smrteľní hlupáci, ktorí vidia iba svoje ego a vytrvalo ničia Zem, na ktorej žijeme. Želám si, aby sa ľudia od základu zmenili, aby dokázali vzhliadnuť za hranice vlastného života. Iba tak bude možné ochrániť Zem a udržať na nej mier.

Prečo prichádzajú indigové deti

Energetická frekvencia ľudí, aj naša Zem sa nachádza v obrovskom transformačnom procese. Prechádzame prerodom, o ktorom staré civilizácie tvrdili, že počas neho vznikne nové pokolenie ľudia s odlišným genofondom. Je veľmi pravdepodobné, že indigové deti sem prichádzajú s misiou pomôcť zmeniť tento svet.

Treba sa "naučiť žiť", aby sme pochopili zmysel útrap

Smútok vychádza z nášho vnútra

Istý budhistický mních bol synom šľachtica a žil v paláci. Zapôsobilo však na neho Budhovo učenie, a tak sa zriekol svojho bohatstva a pohodlia a prijal ťažký život žobrajúceho mnícha. Spal na holej zemi, jedol iba to, čo si vyslúžil ako almužnu od druhých. Raz sa ho zmocnili reumatické bolesti. Najskôr si ich nevšímal. Dni ubiehali, ale bolesť neustupovala, ba poznačila aj jeho chôdzu. Stávalo sa, že nemohol ani meditovať. Cítil sa mizerne. Radosť zo života sa vytratila. Nech robil čokoľvek, nebol schopný nájsť svoj pokoj.

Raz medzi inými deťmi zbadal dievčatko s barlami. Na tvári sa mu zračila radosť. Šťastne sa knísalo ako vlnky, čo sa objavujú na vode. Keď ju mních zbadal, zahanbil sa sám pred sebou. "To dievčatko má iba jednu nohu, je veselé a šťastné," uvedomil si. "A ja, Budhov učeník, sa trápim pre trocha bolesti."

Smútok nesúvisí s tým, čo sa nám stane, ale s tým, čo sa deje v našom vnútri. Človek, ktorý sa "naučil žiť", čerpá zo všetkých skúšok osudu a útrap života silu, ktorú potrebuje, aby mohol slúžiť Bohu.


Pohľad do očí hada pomáha hlbšiemu vhľadu

Kobra stráži Budhu

Takmer každé zviera má svoj prívlastok, ktorý ho má charakterizovať jedným slovom. Napríklad mačka je falošná, pes je verný, delfín je múdry a had je úlisný. Väčšina bytostí zo zvieracej ríše je opradená aj mýtmi a záhadami. Zo všetkých najviac je to práve had, ktorého sa mnohí boja, lebo vraj pripojína faloš a skazu. Niektorí chovatelia však tvrdia, že pohľad do očí hada im umožňuje nahliadnuť hlbšie do problémov, ktoré musia vyriešiť. Majú pocit, akoby im niekto našepkával užitočné rady.

V mytológii had znamená symbol večnosti a kúzelnej moci. V ikonografii a legendách sa často objavuje ako ochranca. Hinduistický boh Višnu odpočíva na obrovskom stočenom hadovi. Je spomienkou na dávne mýty o tom, že aj Zem chráni velikánsky had. Kobra so siedmimi čiapočkami stráži Budhu. S kultom hada sa stretávame v indických náboženstvách, po ktorých zostali rytiny hadov na stenách chrámov.

Had symbolizuje aj pominuteľnosť, a to nielen podľa biblie, ale aj podľa babylonskej legendy o Gilgamešovi. Tento hrdina sa vydal hľadať zázračnú omladzujúcu rastlinu. Našiel ju, ale vzápätí mu ju ukradol had. Podľa biblie had priviedol Adama a Evu k pokušeniu, aby ochutnali ovocie zo stromu poznania. Hada ako symbol smrteľnosti nachádzame aj v kresťanskom umení, kde sa niekedy objavuje pri Kristových nohách ako symbol pádu. Symbol stočeného hada, ktorý sídli dole pri kostrči, pozná aj joga. Je v ňom ukrytá energia kundalini, ktorá sa dá prebudiť

Blúdiacim dušiam zosnulých treba pomôcť k návratu do ich domova

Medzi ezoterkmi sa hovorí, že naša Zem sa posúva do vyšších dimenzií čím súvisí aj prechod na vyššiu vibráciu ľudského vyžarovania, a nielen to. Do roku 2012 by sa mali dostať "domov" aj všetky zblúdilé dušičky. O tom, že niečo také sa deje sa presviedčajú mnohí citliví jedinci, ktorí sú čoraz častejšie konfrontovaní so stretnutiami práve takýchto duší. Prípadov je naozaj veľa, len väčšina z nás o tom mlčí, alebo to spomenie len vo veľmi dôverných rozhovoroch. Dnes sme sa na túto tému porozprávali s pani Zitou.

- Posledný týždeň, ktorý som pracovala v Košiciach, prichádzali ľudia naozaj s neobvyklými problémami. Stretnutia s duchmi ich ale obťažovali. Dovedna osem rôznych osôb hovorilo o tom, že ich prenasledujú duše mŕtvych a všetko sa to dialo 21. februára, teda v čase, keď bolo zatmenie Mesiaca. Uvidím ďalej ako sa bude situácia vyvíjať, ale podľa všetkého majú tieto stretnutia stúpajúci trend.

Mohli by ste niektoré prípady spomenúť?

- Prvý bol až hrôzostrašný príbeh ženy. Mala okolo štyridsiatky a prišla na návštevu priateľky, ktorej zomrel muž za tragických okolností. Zaspal s horiacou cigaretou, mal vypité a od dymu, ktorý vznikol pri požiari, sa udusil. Bolo o ňom známe že je sukničkár a rád sa pozrel na dno pohárika. Priateľka jej postlala postel v izbe, kde visel obraz mŕtveho manžela. Len čo moja klientka začala zaspávať, počula kroky, potom ju čosi priľahlo... Nemohla kričať, pretože jej ten prelud hrýzol pery, nemohla zodvihnúť ruky, lebo jej ich držal. Keď ju prestal hrýzť začala sa modliť otčenáš a on z nej spadol. Začala kričať. Na jej krik pribehla jej priateľka a videla, že má roztrhanú nočnú košeľu, krvavé ústa a modrú tvár, Žena dostala veľmi veľký strach, a preto aj prišla za mnou. Stopy po vyčínaní ducha som ešte videla a aj som ho identifikovala. Bol to mŕtvy muž jej priateľky. Keď som jej pomáhala, vraj obraz onoho muža v byte priateľky spadol zo steny.

Ďalší príbeh je o tom, že smrť prichádza do domu, kedy chce. Členovia rodiny, o ktorej je reč, boli viac ráz u mňa, a pri výklade kariet som videla, že čoskoro zomrie muž pochádzajúci z ich rodiny. Žiaľ, ukázalo sa, že karty mali pravdu a smutná prognóza sa stala skutočnosťou. Manžel tej pani bol úplne zdravý, nikdy si nesťažoval na nejaké neduhy, chodil do práce na týždňovky. V jednu noc manželka nemohla spať, čítala si v obývačke, keď počula kroky na schodoch a akési klopanie. Vstala a šla sa pozrieť do spálne. Uvidela spiacu tvár manžela... Lenže celkom omladnutú, takú ako keď ho spoznala, teda keď mal 25 rokov. Odvety už uplynulo temer 30 rokov. Nevedela si vysvetliť, čo to má znamenať, ale odohnala od seba zlé myšlienky. Ráno sa manžel obliekal a poprosil ju o kávu. Než ju uvarila a zaniesla mu ju, bol už mŕtvy.

Tretí príbeh je o mladej rodine, ktorá prišla za mnou až z Čiech. Bývajú v prenajatom byte, kde sa dejú čudné veci a ich malé dieťatko veľmi často plače a je nepokojné. Mladá pani zo začiatku videla len fialové svetlo, ktoré sa za ňou otáčalo. Zásuvky sa samé otvárali a ju začali prenasledovať myšlienky, že toto všetko je namierené proti jej dieťatku. Ja som však zistila, že duch chcel vládnuť nad ňou, nie nad dieťaťom. Keď sa uvoľnila, rozprávala mi, ako videla v opare viacero ľudí sediacich okolo stola, ktorí vyvolávali duchov. Videla ich nielen ona, ale aj jej manžel. On dokonca chytil aj jedného za ruku. Keď sa ich pokúsil manžel odohnať, objavovalo sa ich stále viac a viac a oni pochopili, že toto počínanie je zbytočné. Manželia vymenili už tretí byt, ale jeden z duchov ich sprevádzal všade. Mladej žene som objavila na dlani čiaru, podľa ktorej ju duch našiel všade. Dozvedela som sa, že jej dvaja strýkovia tragicky zahynuli a podľa všetkého sa niečo udialo v rodine. Musíme zistiť, prečo aktivizovali tohto zlého ducha.

Posledný príbeh, ktorý spomeniem, sa stal mladej dievčine. Prisnil sa jej sen, že pri nej stojí veľmi vysoký muž so smrteľne bielou tvárou. Otvorila oči a on naozaj stál pri nej. Nikomu nič nepovedala, čo sa jej prihodilo v noci, ale keď sa ráno umývala a pozrela do zrkadla, zbadala v ňom aj tvár i postavu onoho muža.

Spomínali ste, že všetky prípady mali vyvrcholenie 21. februára aká je vaša hypotéza?

- Bolo veľmi silné mesačné zatmenie, udialo sa to v čase veľkonočného pôstu a vtedy sa začína otvárať príroda. Mŕtvi, ktorí zomreli tragicky, nepripravení, nezmierený začínajú obťažovať živých.

Tí, ktorí ste kúpili byt, alebo dom, mali by ste ho nechať pred nasťahovaním sa vysvätiť a mať pri sebe svätenú vodu a kríž. Podobné prípady objavovania sa mŕtvych duší sa môžu prejavovať až do 27. apríla. Tieto duše nevedia nájsť z najrozličnejších príčin cestu k Bohu. Prichádzajú preto k svojim blízkym, ktorých to vystraší, alebo aj veľmi obťažuje. Treba zistiť dôvod, prečo uviazli medzi zemou a nebom. Niekedy môže ísť napríklad o rodové kliatby, pre ktoré nemajú pokoj, inokedy duchovia prichádzajú s nejakým posolstvom, ak zomreli nečakane, môžu byť i nezmierení so smrťou, a teda dezorientovaní a treba im na ich ceste pomôcť, alebo ide o samovrahov. Duchovia sa často zjavujú ľudom, ktorí nechcú žiť. Ak sa nájde príčina, dá sa pomôcť aj nešťastnej duši aj ľuďom, ktorých mŕtvi navštevujú.

Bulharský liečiteľ Ivan Kostov

Pomohol už stovkám chorým

V klube Bosorka pána Ivana Kostova  netrpezlivo čakala mladá žena. Niekoľko rokov jej bulharský liečiteľ pomáha zvládať onkologické ochorenie. Ešte pozoruhodnejší bol prípad, keď pán Kostov pri liečení pacienta presne určil miesto, na ktorom sa nachádzal nádor. Všetko bez toho, aby vedel, čo obsahuje lekársky nález vyšetrenia ultrazvukom. Pán Kostov sa po priložení rúk iba usmial a povedal chorému: "Nebojte sa, bude dobre." Neskôr sme pacientovi zatelefonovali, pretože mal ísť na podrobnejšie vyšetrenie. Skoro sme onemeli, keď sme sa dozvedeli, že cysta, a ani žiadny iný útvar sa na inkriminovanom mieste už nenachádzal.

O pacientov pán Kostov nemal núdzu a tak sme ho vyrušili len na pár minút aby sme sa dozvedeli niekoľko prírodných receptov vhodných pre toto obdobie.

"Pijeme veľa čaju, a tekutín vôbec, najlepší je šípkový. Ide o to, aby sme premyli lymfy, kde sa usadzuje odpad z organizmu a prívodom vody ho vyplachujeme z tela von. Dbáme o stálu teplotu tela, pri prechode zo zimy do tepla a naopak vhodným oblečením. Pri porušení termoregulácie sa telo veľmi stresuje a znižuje sa imunita. Deťom je dobré dať cmúľať stvrdnutý med s troškou sódy bikarbóny. Pomalé uvoľňovanie sa hojivých a liečivých látok z medu deťom vhodne zvyšuje imunitu. Na zvýšenie imunity a pri problémoch s pľúcami do fľaše medu nastrúhame celý citrón /predtým dôkladne umytý/ dáme za hrsť pomletých vlašských orechov všetko zmiešame a konzumujeme aj niekoľko lyžíc denne."

Terapeut Patrik Balint radí, ako pomôcť svojmu organizmu

Na jarné raňajky trocha železa

Železo je látka, ktorá pomáha hlavne pri distribúcii kyslíka po tele. Jedným zo zdrojov železa, ktorý nám príroda poskytuje práve v období začiatku jari, je žihľava. Počas zimy sa príjem železa, ktoré je telo schopné spracovať, výrazne znižuje. Zapríčiňuje to zníženie príjmu zelenej zeleniny, ktorá obsahuje kyselinu listovú, tak potrebnú pre vstrebateľnosť železa.

Žihľava ako celá rastlina (listy a stonka) je výborným prostriedkom na doplnenie železa, lebo obsahuje zložky pre jeho lepšie strávenie a vstrebanie v organizme. Na jar, keď sa naše telo prebúdza a potrebuje dostatok kyslíka na rozbeh, kyslíka na premýšľanie, nastavenie sa na vyšší výkon svalov, zvyšuje sa nárok na spotrebu železa v tele. Ak sa toto v správnom čase nedostaví, tak jarná únava, vírusové ochorenia, jarné depresie a podobne môžeme stretávať v omnoho väčšej miere.

Pamätám si na tradície Veľkej noci, ktoré dodnes dodržiavame v rodine, kde je žihľava na veľkonočnom stole nezastupiteľným prvkom. Už sa to pomaly pre nás stáva rituálom, ísť celá rodina v období Veľkej noci, trhať žihľavu na južné svahy krásnej prírody v okolí Martina. Pokiaľ viem, tak sa ešte žihľava nachádza na raňajkových stoloch hlavne oblasti Šariša a Spiša.

Recepty:

Žihľavu natrháme najlepšie mladé vrcholky - časť stonky a listy. V tomto čase môžeme nájsť žihľavu na južných svahoch lúk a hôr.

Žihľavová praženica

Pre jednu osobu: Potrebujeme: dve vajíčka, hrsť žihľavy, maslo, kurkumu a soľ. Príprava: Maslo speníme a pridáme nakrájanú žihlavu. Chvíľu pražíme na masle a pridáme vajíčka, ktoré pražíme do konzistencie praženice. Počas varenia pridáme kurkumu (výborný prostriedok pre lepšie trávenie a farbu, keďže jarné vajíčka ešte nemajú charakteristickú žltú farbu). Na východnom Slovensku je táto praženica podávaná so sladkým pečivom, ktoré na Šariši volajú barches.

Železitá bomba, prísada do jedál

Pre celú rodinu: Potrebujeme: dve hrste žihľavy, vodu. Príprava: Žihľavu rozmixujeme spolu s trochou vody. Pretlačíme cez gázu. Žihľavovú vodu pijeme každý deň dve lyžičky pre doplnenie železa. Množstvo vydrží asi 3 dni pre štvorčlennú rodinu. Udržiavať v chladničke nie viac ako tri-štyri dni. Pre jarný rozbeh piť 7 dní, takže najlepšie pripraviť dvakrát.

Grunt, ktorý ostal v gáze vytvarujeme do guličiek alebo natlačíme do foriem a dáme zamraziť. Neskôr nám bude slúžiť ako prísada do polievok a jedál - podobne ako pripravujeme v lete petržlen. 

 

O dňoch stríg, ktoré nastanú okolo 25. novembra, ale aj o dobrých energiách

Dajte si pozor na zlé pohľady a za hrsť rád pre osamelých

Ľudová tradícia 25. november označuje za deň, kedy začínajú pôsobiť strigy, alebo inak povedané, nepriaznivé energie, tie sú vraj intenzívne aj po novom roku. 

Ako sa predlžuje noc, tak intenzívnejšie pôsobia temné sily. Musím vás však opraviť, lebo čas pre zlé energie začína už 31. októbra a trvá až do 14. januára. Okrem nečistých energií však pôsobia aj dobré, ktoré nám môžu pomôcť. Počas týchto dní sa okrem nečistých síl často objavujú aj takzvané "stratené" duše. To sú duše, ktoré zostali pripútané k zemi. Môže ísť o duše samovrahov, ľudí, ktorí zomreli náhle, ktorí mali ťažké hriechy, ale aj o dušičky, ktoré na zemi ostanú po potratoch. Prejavy sú rôzne. Citliví ľudia ich môžu zazrieť ako tiene, ale môžu počuť kroky, hoc nikto v dome nechodí, búchanie, klopkanie, pády predmetov. Niekedy sa dušička objaví v podobe vtáčika, ktorý intenzívne bude zobáčikom klopkať na okno. Mali by sme vedieť, že negatívne sily sa spájajú. Viac ako inokedy sa darí čiernej mágii.

Teraz som mala klientku, ktorá bola 31. na cintoríne. O hrob ďalej kľačala žena, ktorá sa tak intenzívne modlila, až to moju klientku prekvapilo a zadívala sa na staršiu ženu. Stretli sa im oči a keď tu sa náhle zjavila čierna mačka. Driapala pazúrmi zeminu. Mladá žena ostala stáť a nevedela oči odtrhnúť od tej mačky. Trvalo to len chvíľu, ale pri odchode z cintorína zistila, že ju akosi opúšťajú sily. Navštívila ma o pár dní spolu s celou rodinou, pretože čierna mačka sa začala zjavovať u nich na dvore a ochorel manžel aj deti. Mačka, čo ako ju vyhadzovali, sa stále vracala späť. Vedela som, že to nebude ľahké, že čierna mágia sa môže obrátiť proti mne, ale ľuďom bolo treba pomôcť. Preto ak by sa aj na vás niekto uprene na cintoríne pozeral a budete cítiť, že vám ubúdajú sily, zoberte tvaroh, vpichnite do neho deväť ihiel. Choďte s ním do lesa, kde ho zakopete pri strom. S nikým neprehovorte ani na ceste tam ani späť, až kým za sebou nezavriete doma dvere. Urobte tak čím skôr.

Existuje nejaké základné pravidlo, ktorým by sme sa mali riadiť?

- V prvom rade je potrebné sa zbaviť prianí získať niečo, alebo aj niekoho za každú cenu. Naši starí rodičia vravievali, že vtedy človek zapredáva dušu diablovi. Naozaj vyplnenie túžby sa veľmi ľahko môže spojiť s pôsobením nečistej energie. Preto by som radila, v prvom rade dávať si pozor na to, čo si želáme i na to, čo hovoríme. Čiernej mágii sa veľmi darí, preto nenechávajme napríklad otvorené okná po zotmení. Vo vchodových dverách nechajme kľúč zastrčený, zámku potrieme cesnakom. Cesnak zavesíme do spálne a do miestnosti, kde sa najčastejšie zdržiavame. Do každého kúta dáme usušenú zemežlč. V domácnostiach by nemali chýbať svätené sviečky a svätená voda. Ak sa vás zmocňujú nedobré pocity, zapáľte tri ale len biele sviečky.

Všimnite si, že sa vyskytuje viac havárií, že niektorí ľudia sú podráždenejší, hádavejší. Vy však reagujte pokojne. Ak táto rozháranosť presahuje určité medze, je čas uvažovať o tom, či sa nejedná o nejaký druh prekliatia, alebo porobenia. Veľmi často sa prejaví po tieto dni rodová kliatba. Ľudia, ktorí takúto zmenu na sebe zbadajú by sa mali modliť každý večer pri sviečke. Keď sa v rodine vyskytlo nejaké nešťastie, je potrebné modliť sa za dušu mŕtveho. Napríklad za dušu samovraha je to až dvadsať rokov, rovnako tak za človeka, ktorý spáchal v živote veľa ťažkých hriechov.

Predsa len dvadsať rokov je dlhá doba, nedá sa duši pomôcť v kratšom časovom horizonte?

- Dá sa, ale očistiť sa musí celá rodina pod dohľadom skúseného mága. Najúčinnejšie sa pôsobí cez fotografiu zosnulého.

Spomínali ste aj o pozitívne sily, ktoré nám môžu pomôcť.

- Na svätú Katarínu môžeme napríklad robiť veľa magických obradov spojených s láskou. Dievčatá, ktoré sa chcú vydať, by v tento deň mali sväticu pri modlitbách požiadať o ženícha. Za silný sa považoval obrad so srdcom holuba. Srdcia vyberali z bielych holubov a nechali vysušiť. Tieto srdiečka zašívali do bieleho nového plátna a nosili pri srdci 13 dní. Verilo sa, že týmto obradom bude dvojica k sebe pripútaná na celý život, ale poviem vám ďalšie.

Zoberte strieborný prsteň, na jeho vnútornú stranu vyryte meno milovanej osoby. Prsteň vydymte vysušenou vetvičkou aloe a pokropte svätenou vodou. Noste ho vždy na malíčku pravej ruky. Ten prsteň nielen pritiahne ku vám lásku milovanej osoby, ale aj ju ochráni.

Ďalší obrad sa robí s červenou ružou. Odrežte kvet z červenej ruže, obmotajte tenkou pavučinou a vysušte. Vysušený kvet ruže pokropte čistou vodou z pohára, kvet znova omotajte pavučinou a pokropte vodou a znovu vysušte. Celý rituál urobíme tri razy. Potom omotajte kvet červenou lesklou látkou a noste ju 13 dní. Po ich uplynutí sa dotknite milovanej osoby práve tou látkou. Ešte upozornenie. Obrady by sme mali robiť hladní a do východu slnka.

Oslavy a zverokruh

Možno vám pri zasadacom poriadku pomôže astrológia. Narodení v ohnivých znameniach, teda Baran Lev a Strelec sú ideálnymi účastníkmi všetkých slávností. Veľmi radi a s chuťou sa bavia, poznávajú nových ľudí a sú veľmi spoločenský. Radi tancujú, smejú sa. S nimi sa nemusíte obávať, že sa nebuďte dobre baviť.

Znamenia Zeme, teda Býk, Panna a Kozorh pomôžu všetko zorganizovať. Na nič nezabudnú. Zábavní sú však iba v užšom kruhu svojich veľmi dobre známych.

Vzdušné znamenia - Blíženci, Váhy a Vodnári síce nemajú nadšenie pre rôzne druhy zábav ako ohnivé znamenia a nie sú tak dobrými organizátormi ako znamenia zeme, ale majú vzácnu vlastnosť - spoja čo ako nesúrodú spoločnosť. Sú bystrí, inteligentní, vedia čo sa práve vo svete deje, aká je najnovšia móda, nové objavy. Stručne povedané, nemožno sa s nimi nudiť.

Znamenia vody kde patrí Rak, Škorpión a Ryby sú oproti ostatným znameniam o mnoho citlivejší. Nemajú radi nové tváre a preto je lepšie pozvať s nimi i ich priateľov. Neobľubujú príliš veľa hluku a veľmi dôležité slávnosti. Keď sú obklopení ľuďmi, ktorých poznajú, bývajú veľmi dobrými spoločníkmi.

Čo z toho vyplýva? Napríklad rozmiestnenie hosťov pri stole. Dbajte o to, aby ste vedľa seba posadili osoby, ktoré sa narodili v znameniach majúcich len niektoré rysy spoločné. Budú si svoje názory vysvetľovať a nebudú sa nudiť. Okolo stola bude prúdiť živá diskusia. Ak posadíte vedľa seba osoby narodené v znamení ohňa a vzduchu, neurobíte chybu. Vzduch podnecuje oheň a oheň sa so vzduchom rád podelí o nápady, ktoré môžu byť rovnako bláznivé ako múdre. Znamenie zeme naopak ocení spoločnosť vody, ktorá "odplaví" jeho občasnú ťažkopádnosť a hľadanie nových slov. Vodné znamenie sa v blízkosti zemného cíti bezpečne a vo svojom spoločníkovi nájdu chápavého, pokojného a dôveryhodného priateľa.

Jediné, čo mu by ste sa mali vyhnúť je, aby bok po boku sedeli vedľa seba znamenia tak, ako nasledujú vo zverokruhu.

Počúva vás kyvadlo?

Kyvadlo si môžete kúpiť, alebo aj zhotoviť sami. Malo by byť uložené v koženom vrecúšku a okrem vás by s ním nemal nik pracovať. Šnúrka na ktorej je umiestnený kamienok, krúžok, či gombík, by nemala byť dlhšia ako 30 centimetrov. Na jasné a logické otázky kyvadielko odpovedá áno, alebo nie. Ak je odpoveď kladná, kyvadielko sa otáča v smere hodinových ručičiek, ak záporná, tak opačne. Či ste pre prácu s kyvadielkom vhodný, si tiež môžete vyskúšať. Musíte byť však odpočinutý, uvoľnený, príliš nezaťažený starosťami.

Pokojne si sadnite, ľavú ruku položte na solar plexus a v pravej držte kyvadielko. Položte otázku a počítate počet obrátok, kým sa nezastaví. Ak sa kyvadielko zastaví po 15 otáčkach, citlivosť pre prácu s nim vám chýba. Od 15 do 30 otázok máte slabé schopnosti, od 30 do 100 sú vaše schopnosti dobré, a nad 100 vynikajúce.

Sofiológ Emil Páleš

Angelológia dejín je teória filozofie dejín. Výskyt podobných dejinných impulzov v od seba izolovaných krajinách sa snaží vysvetliť pomocou náuky o striedajúcich sa archanjeloch. Na Slovensku sa angelológiu - náuku o duchoch času - podarilo potvrdiť modernou empirickou až štatistickou metódou RNDr. Emilovi Pálešovi CSc., autorovi práce Angelológia dejín: Paralelné a periodické javy v dejinách.

E. Páleš  je uznávaným predstaviteľom sofiológie. Vyštudoval kybernetiku a vyučoval počítačovú lingvistiku na Katedre umelej inteligencie Matematicko-fyzikálnej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Viedol výskumnú úlohu "Počítačový model slovenčiny" v Jazykovednom ústave Ľ. Štúra SAV, pracoval aj v oblasti výskumu umelej inteligencie. Od roku 1994 vedie nadáciu Sophia. V roku 1995 vyšiel výber jeho prednášok pod názvom Duchovná úloha Strednej Európy alebo Ako súvisia rozprávky s politikou. RNDr. Páleš je priekopníkom duchovnej vedy na Slovensku. Výsledkami svojej práce sa zaradil k popredným predstaviteľom sofiológie vo svete. 

 

Aj obyčajné predmety sa dajú rituálom premeniť na magické

Máj je podľa východnej astrológie mesiacom kozy. Čo z toho vylýva? Napríklad to, že koza veľmi trucuje a cíti sa dobre, ak sa pasie na zelenom poli. Ale ak nebude mať to čo chce, neustále bude mékať. Skúste si teda predstaviť aké energie sú okolo nás. Navyše práve v máji ale ešte aj začiatkom júna si môžeme určiť, ako sa bude vyvíjať náš ďalší život. Môžeme zmeniť prácu, ale aj efektívne oddychovať, alebo začať stavať dom. Toto všetko sú dobré aktivity. V tomto čase sa robí veľmi veľa obradov na získanie peňazí a lásky.

Môžete o niektorých praktikách bližšie?

"Veľmi rada. To, čo vám teraz poradím, môžete urobiť 24. júna, a to vtedy ak cítite, že sa vám nedarí, alebo máte málo peňazí.

Zoberte malý plytký tanier, položte na tanier mincu najvyššej hodnoty, ktorú máte v peňaženke, zasypte soľou a povedzte 7-krát: ´V mene úspechu´. Nechajte do rána, a hneď ako sa ráno zobudíte, zoberte mincu a odložte na také miesto, kde ju nik nezoberie.

Pri ďalšom obrade budeme piecť. Zoberte múku vodu, soľ a droždie a ešte predtým, ako z cesta upečiete chlieb, postavte sa chrbtom k rúre... Ešte poznámka k oblečeniu. Musíte mať na sebe sukňu na holom tele a tak, aby vám bolo vidno kolená. Povedzte: ´Ako rastie ten chlieb, tak aby rástlo moje bohatstvo.´ Keď sa chlieb upečie, zjedzte ho so svojou rodinou, cudzí ho však nesmie jesť!

Nasledujúci rituál sa robí vo štvrtok a za pribúdajúceho Mesiaca, takže si zalistujte v kalendári takýto najbližší termín. Večer sa umyte, zoberte si na seba biele šaty, a keď sa ukáže Mesiac, vyjdite von a zoberte si so sebou múku, lupienky z ruží a vodu. Na zemi namaľujte krížik a okolo neho tesný kruhu tak, aby symbolizoval ako sa Zem krúti okolo Slnka i ako sa rok delí na štyri sezóny. Nikto vás však nesmie vidieť. Kríž čo ste namaľovali, posypte lupienkami z ruže, polejte vodou a povedzte: ´Zrno zlaté, daj mi dostatok pre život, kvety celého sveta dajte aby môj život kvitol, pre milosť Božiu tak buď.´

Veľa ľudí sa sťažuje na to, že im nevracajú peniaze. Čo robiť?

- Zoberte červenú sviečku, omotajte ju čiernou nitkou 9-krát. Zapáľte sviečku, má horieť 9 minút. Dajte dolu čiernu nitku zo sviečky a obmotajte ju okolo kľučky na dverách doma u toho človeka, ktorý vám dlhuje peniaze. Ak sa dotkne tej kľučky, vráti vám peniaze. Keď už hovoríme o kľučke, tak vám dám aj radu ako sa máte chrániť pred porobeninou na dverách, zámku i kľúči. Porobenina na zámku a kľúč je veľmi nebezpečná. Zvykli ju robiť práve z 23. na 24. júna, teda na svätého Jána, veď tento dátum je na všetky rituály spojené s mágiou veľmi silný. Na samotnú zámku i kľúč však možno urobiť aj také rituály, ktoré človeku pomôžu zabezpečiť šťastie i bohatstvo.

Kľučka, zámka, kľúč ako magické predmety?

- Obyčajné veci okolo nás možno premeniť magickým rituálom na predmety, ktoré budú vplývať na zdravie človeka, na jeho úspech, na bohatstvo a zachrániť ho od zla či nešťastia.

Poďme k zámke a kľučke...

- Ten kto ich má magicky zabezpečené môže sa dostať k cieľom, ktoré sleduje. Ochrannými rituálami garantuje dlhý a šťastný život napríklad rodinám, ktoré mali zámku i s kľúčom na svadbe. Vtedy sa rodina nikdy nerozíde. Voľakedy starí ľudia odchádzali z domu so spokojnou dušou, že ich nik neokradne, pretože vedeli, aké slová je potrebné hovoriť na kľúč, aby sa zlodeji príbytku vyhli. Dnes sú už tieto rituály, táto stará mágia našich predkov, zabudnuté. Kľúč bol veľmi často používaný napríklad na veštenie. Ako som povedala, zámka aj kľúče sa používali a používajú dodnes aj na zlé veci. Pomocou zámky však možno aj odrobiť.

Ako fungujú tieto predmety v zlom i dobrom?

- Napríklad, dostať niekoho do väzenia, alebo zatvoriť jeho život na zámku, tak, že nebude schopný z najrozličnejších príčin sa pohnúť dopredu. Teda nechať ho fyzicky alebo duševne ochorieť, alebo mu privodiť mu celú lavínu problémov, ktoré ho paralizujú. Stane sa väzňom vo vlastnom živote.

Odrobiť možno tak, že prevlečieme niť cez zámku, kľúč zakopeme pod mužský strom a pri tom hovoríme: ´Božím slovom zámku otvorím, Amen, amen, amen.´ Keď vám nosia k prahu vášho domu či bytu vlasy, nechty, klince, ihly, soľ, mak, mince, tak zoberte 7 kľúčov od rôznych zámok, hoďte ich do vriacej vody a povedzte: ´Kto mne zlo nosí, toho zajtra čert privedie, kľúč slovami mojich zámok.´ Na druhý deň by sa mala objaviť tá osoba, ktorá urobila porobeninu.

Aby ľudia boli k vám milí a a milovali vás, kúpte veľa čokolády alebo cukríkov a zájdite za bezdomovcami so slovami: ´Ako ľudia milujú sladkosti, tak i ja sluha Boží (meno) budem na radosť ľuďom. Kľúč. Zámok, jazyk, Amen, amen, amen.´

A ešte dačo pre ženy na jún, aby boli vždy mladé a krásne. Dámy, kúpte si v stredu med. Počkajte na nový Mesiac a v prvý deň nového Mesiaca pomiešajte med z teplou vodou. Potom si 12 dní za sebou umývajte tvár s medom a vodou.

K niektorým kvetom sa viažu magické vlastnosti

JAZMÍN - bol v starovekej Číne symbolom ženskej zmyselnosti. Vôňa čerstvých kvetov (alebo masáž niekoľkými kvapkami jazmínového a mandľového oleja) pomáha ženám uvedomiť si svoju ženskosť a získať pozitívny vzťah k sexualite? Ak sa chcete cítiť atraktívne žensky, sexy, zvodne a váš vyvolený má prísť po prvý raz k vám domov, prevoňajte byt touto arómou a dekorujte miestnosť kde sa budete zdržiavať vetvičkou jazmínu.

TULIPÁN - pochádza z Perzie. V mágii kvetov sa hovorí, že má moc uzdravovať zlomené srdcia a nastoliť mier. Ak sa nepohodli so svojim milým alebo s priateľkou, spor pomocou práve tulipánu môžete skončiť.

ĽALIA - biela ľalia je už po tisícročia symbolom čistoty a nevinnosti. Je zasvätená bohyni Hére. Legenda hovorí, že jej syn Herkules pil tak mocne z jej pŕs mlieko, až niekoľko kvapiek padlo na zem a práve z nich vyrástli ľalie. V mágii znamená ľalia spiritualitu a schopnosť vidieť vo všetkých veciach všetko dobré. Kytica ľalií v byte vám pomôže prekonať zlobu, žiarlivosť, nedorozumenie a iné negatívne pocit

Rastliny naozaj komunikujú

Semienko zalieval vodou z potoka a krehká rastlinka zahrala melódiu v čistých tónoch

Na Slovensku nájdeme zopár ľudí, ktorí nejakú chvíľu pobudli v Damanhure, čo je miesto asi päťdesiat kilometrov vzdialené od talianského Turína. Jedným z takých bol Ján Vaškovič z Batizoviec pri Poprade, ktorého Damanhur pritiahol svojou výnimočnosťou. Robia sa tu rôzne pokusy, s ktorými sa ako sa hovorí nechodí na bubon, väčšina ľudí im dokonca ani nemusí uveriť. Tu sa cestuje v čase, vedie sa dialóg s rastlinkami a tu vyvinuli a vyrobili aj prístroj, ktorý odmeriava vibrácie rastlín.

"Kvety už niekoľko týždňov nehrajú," posťažoval sa Ján Vaškovič a povedal to ako úplnú samozrejmosť, ktorej by mal každý rozumieť. U Vaškovičovcov rastliny naozaj vyludzujú tóny rôznych frekvencií, ktoré pri troche fantázie môžeme nazvať hudbou. Prevažujú čisté vysoké tóny a tvoria melódiu, ktorá niekomu môže pomôcť upokojiť myseľ, iného môže podráždiť, ak jeho vnútorné naladenie nekoreluje s rastlinou. Reč, ktorou sa kvety, stromy či kríky prihovárajú, ľudské ucho nedokáže zachytiť. Na to slúži špeciálne zariadenie.

Pred časom sa Ján Vaškovič zúčastnil na celosvetovom stretnutí duchovných komunít v Damanhure, pričom jeho súčasťou boli aj prechádzky po kruhových cestičkách v parku plnom kamenných špirál. Každý sa mal pristaviť pri strome, ktorý je napojený na prístroj, ktorý vydáva zvuk podľa toho, ako je naladená jeho myseľ. Má to poskytnúť informáciu, či je adept pripravený na vstup do podzemného chrámu, alebo sa má ďalej prechádzať a rozjímať. Keď tam prišiel Ján Vaškovič, orechový velikán, pod ktorým stál, začal vyludzovať jasnejšie tóny.

Okamžite si uvedomil, že to nespôsobila jeho duchovnosť, ale mobilný telefón, na ktorom mal žiarič na odstránenie jeho negatívnych účinkov. Ochranný žiarič vybral a zahrabal ho ku koreňom stromu. Všetci sa usmievali. A keďže Ján Vaškovič prejavil vážny záujem o prístroj, ktorý zachytáva vibrácie rastlín, urobili výnimku a špeciálne pre neho ho počas pobytu vyrobili. Upozornili ho však, že nie všetko závisí od prístroja. Vraj môže aj pol roka trvať, kým sa nejaký kvet u neho doma "rozhovorí".

"A naozaj to tak bolo. Každý deň som prístroj skúšal, ale žiadna rastlinka sa zvukovo neprejavila. Až raz sa ozval zvuk, akoby ktosi udrel prstom na klávesnicu klavíra. Párkrát sa to zopakovalo," vracia sa do toho obdobia Ján Vaškovič.

Neskôr, keď už doma všeličo otestoval, rozhodol sa jednu rastlinku vypestovať zo semienka a sledovať jej vývoj. Najprv semienko zalieval vodou z potoka. Ďalší mesiac mu dožičil nechlórovanú vodu. Rastlinka, ešte veľmi mladá a krehká, zahrala melódiu v čistých, priezračných tónoch. A to už bol čas, keď si s prístrojom mohol dovoliť rôzne experimenty. Čo sa deje s rastlinou, keď má nedostatok vody? Ako reaguje na strihanie, trhanie, hladkanie, hudbu alebo krik? Výsledkom je overené poznanie, že informácia sa z človeka prenáša na rastlinu a z rastliny na človeka. Nie je to nová myšlienka, len je ťažké ju dokázať. Pomocou techniky a ľudského zápalu to dnes už možné je. Inšpirácia z Damanhuru pomohla vyvinúť podobné zariadenie, pomocou ktorého si reč rastlín môže overiť každý, kto o to má záujem.

Ešte na chvíľu sa vráťme do Damanhuru, do podzemného chrámu, ktorý na Jána Vaškoviča urobil úžasný dojem. Časť z neho je prístupná aj verejnosti, aj keď na vstup sa návštevníci pripravujú prechádzkou po kruhových cestičkách v parku. "Chrám je čosi ako magický labyrint. Sú tu tajné chodby a dvere, tam bežnému návštevníkovi nie je dovolené vstúpiť. Postavený je na silových miestach a človek tam môže zažiť hlboké ezoterické poznanie," pripúšťa J. Vaškovič.

Jednotlivé sály sú zasvätené elementom vzduchu, vody, zeme a ohňa. Labyrint venovaný prvku zeme tvorí jej podlahu. Živel vzduchu reprezentuje kupola zo skla a hoci je pod zemou, osvetlenie vytvára vnem denného svetla. Pod stropom je namontovaná klenba z viac ako sto metrov štvorcových skla, pričom kúsky sú zaliate v olove. Kupolu pokrýva letiaci egyptský sokol zhotovený z dvadsaťštyri tisíc kúskov. Celý chrám je zdobený mozaikou. Jej časti predstavujú kalendár s dennými rytmami, mesačne fázy, ročné obdobia a všetky dni roka. Všetko je vykladané mramorom, zrkadlami a mozaikami. Chrám predstavuje akúsi duchovnú cestu, symbolicky sa delí na tri telá, ktorým zodpovedajú tri hlavné architektonické štruktúry. Prvé telo je cesta zasvätenia, ktorej zmyslom je skúmať pôvod existencie. Druhým telom je hra života - koncepcia, ako sa priblížiť k zasväteniu. Tretie telo sa identifikuje s organizáciou spoločenstva Damanhur.

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.